Új hozzászólás Aktív témák

  • Tommmysun

    senior tag

    válasz Tikakukac #106 üzenetére

    Elhihetnéd végre, hogy tudom mit vezetek ;) .... még akkor is, ha manapság egyre kevesebben vannak vele tisztában.

    Még ABS sincs, nemhogy elektronikus gázpedál, vagy hasonlók :DDD és nincs 20 éves az autó :).

    De hogy ne legyen ebből is félreértés, nem vagyok a fejlődés, vagy az elektronikus vezetést segítő rendszerek ellensége, csak az agyatlan, kiforratlan és káros "vezetéstámogató" rendszereket utálom. Egy ABS nagyon jó dolog, mert egy átlag sofőrt még nem fog arra ösztönözni, hogy rövidebb féktávokat vegyen a kanyar előtt, csupán a jobb fékhatás miatt, csak simán megmenti a seggét egy veszélyes szituációban. Egy elektronikus gázpedálnak is lehetnek előnyei (mondjuk inkább a gyártó mint a felhasználó szempontjából), de pl. már egy olyan egyszerű kiegészítőt, mint egy holttérfigyelőt, már nem tartok 100% jó megoldásnak (mert sajnos (tapasztalom), egyre többen pl. tükör helyett és nem mellett használják ... elkezdi áthúzni az autót és ha csipog, villog akkor visszahúzza, mindeközben bele sem nézett a tükörbe és közben ráijeszt a másik közlekedőre). De ahogy írtam ez szerintem már egy nagyon más (és hosszan fejtegethető) téma, ami már nagyon elkanyarodna az eredeti témától és szerintem kár itt belemenni :) .

Új hozzászólás Aktív témák