Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • elod50

    csendes tag

    válasz Bog #13 üzenetére

    Kedves Bog,

    Ha nem tudsz objektiv lenni felesleges irnod barmirol is. Ha szerinted egyik tomtom sem veszi fel a versenyt a igoval akkor valoszinuleg meg nem is fogtal olyat. ha voltal igo val nyugato europaban akkor nem tudom mit neztel es hogy ertel haza... (tuti nem igo-val).
    Az utobbinak ugyanis egy nagy rakas szemet a frissitese, azt hogy meg itt mi megy az europat nem nagyon erdekli, szerencsere!! Nyugaton a legtobb helyen nincs is Igo, es senkinek nem is kell.
    Jobb lenne ha ezeket a hireket inkabb reklamnak adnad el...

  • Depression

    veterán

    válasz Bog #21 üzenetére

    Ez a 'Én mindent tudok, minek nekem használati útmutató!' hozzáállás egy tesztelőnél nem hiszem, hogy jó dolog. Ha mást nem is, de legalább a tartalomjegyzéket átfuthatnád a tesztek előtt, mert lehet, hogy a gép/telefon tud olyat, amiről fogalmad sincs. Az, hogy te mást szoktál meg, nem jenti azt, hogy ez minden honfitársunkra is igaz. Ugye érted mire akarok kilyukadni. És akármennyire is tapasztalt vagy, mindig lesz új a nap alatt.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • Redfive

    csendes tag

    válasz Bog #35 üzenetére

    Nos, én is, és a mostani kollégám is nyúzott már többfajta navigációt.

    Igo, Garmin, Tomtom

    Egyik sem tökéletes, sőt.

    Az Igo-ban felesleges információk tömege, felesleges funkciók, és sokmindent nagyon mélyen találni meg.

    Ezzel szemben a Tomtom semmi felesleges funkciók tömkelege, és totál felesleges funkciók sincsenek benne.
    Ráadásul a legfontosabbakat pillanatok alatt szó szerint 2-3 képernyőre nyomás után megvan.
    Hasznos dolgok mint pl. IQ route, Map Share, a legújabb készülékekben HD Traffic, ami hazánkban nem lesz jó darabig elérhető.

    Mellesleg megjegyezném, hogy vitt már nem egyszer, és nem csak engem tévútra IGO, szóval erről ennyit. :)

    Egész pontosan addig nehéz lesz megütni, ameddig a topmap-től nem veszik át a térképet, ez nem fog megtörténni, mivel nem véletlenül vették meg a teleatlast.

    Másrészről egyébként van Mo.-n olyan település, ahol a teleatlas és a topmap is köszönőviszonyban sincs a valósággal.

    Bezzeg a navteq igen, csak halkan jegyzem meg. :)

    Elolvastam az összeset, és akkor kiegészítem még a dolgot :
    Garmin, persze jó, de csak a legdrágábbakat szabad megvenni az összes többi szar.
    Sygic, na az az ami még a tomtom által használt teleatlasnál is szarabb, nem is értem a dícséretet.

  • Redfive

    csendes tag

    válasz Bog #37 üzenetére

    Ha megveszel egy Tomtom készüléket, akkor az első számítógéphez való csatlakoztatástól számított 30 napon belül frissíthetsz ingyen szoftvert és térképet is, ergo ezért nincsen benne a legújabb térkép.

    Sajnos nálunk minden nehézkesen megy.
    Holland cég, ahogy az USA-nak nekik is megszűnik Európa Németország keleti határánál.
    Szerencsére azért egyre jobban kezdenek rájönni Tomtom-éknál, hogy Kelet-Európa is számít.
    Lassan őrölnek a malmok, de szerencsére sok lelkes magyar tomtom-os hihetetlen mennyiségű segítséget próbál adni a gyártónak.

    IQ route, ahogy a mapshare is sajnos kicsit lassú, de nagyon okos dolgok, amikhez hasonlót még másnál nem láttam, azaz de, a Navigon készülékben van az IQ route-hoz hasonló.
    Hogy mennyire működik, nem tudom, nem volt még Navigon készülék a kezemben.

  • Redfive

    csendes tag

    válasz Bog #41 üzenetére

    Veled legalább lehet érdemben beszélni. :)

    Akkor azt is áruld el kérlek, hogy mi az ami miatt a 730-ra nem lehet feltenni a legújabb térképet, és az összes többi Tomtom készülékre igen?

    Én eddig még egyszer sem halottam többször hülyeséget mondani, mint bármelyik más készülék.

    A térkép olyan, jelenleg amilyen, nyilván nem mindegy, hogy egy cég egy kis ország térképét kell megcsinálnia, vagy kompletten egy kétharmad Európáét.
    Azért ez nagyon nem mindegy.
    A statisztikát nem nem szeretem, hanem az Igo-ban túlzottan soknak, és feleslegesnek tartom.

    A Tomtom-on is látod, hogy melyik út megy a másik felett, csak nem olyan látványosan, az árnyékolás imitálásával oldják meg.

    Igazából én arra tippelek, hogy kifogtál egy nem 100%-os darabot, mert az ilyen elég ritka a Tomtom-nál.

Új hozzászólás Aktív témák