Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz DJS #83 üzenetére

    Elvileg van lehetőség a hibák jelzésére, a gyakorlatban a blogbejegyzések legtöbbje mégis gépelési és helyesírási hibákkal olvasható az interneten, mert nem használják ki ezt a lehetőséget.

    Jah lásd PH! lapcsalád. Sose becsüld le a nyelvtannácik erejét. ;]
    Nyelvtanba csak olyan helyeken nem szoktak belekötni, ahol nem jár semmi, vagy a közönségnek amúgy sincs igénye rá. A könyvek azért más kategóriát jelentenek.

    Azonkívül a javításokat el kell juttatni a tartalom vásárlóihoz, ami mindig bizonytalan.

    Tény. A jelenlegi készülékek rendes, transzparens update-re képtelenek, ez csak kényelmetlenül, manuálisan hajtható végre. A Google próbál olyan irányba menni, ahol nem a letöltött termék a lényeg hanem a szolgáltatás. Remélem kiadnak valami eszközt a jövőben ők is, ami ezt képes lesz a minden netre kapcsolódásnál a háttérben "frissíteni". Lásd Chrome mondjuk. Ez számomra amúgy egy szimpatikus üzletpolitika, én ebben látom a jövőt, a digitális világ erről kéne hogy szóljon nem arról hogy a valós világban létrejött viszonyokat próbáljuk ráerőltetni egy ettől idegen, új világba.

    Hasonlóan például ahhoz, hogy a Microsoft ingyen kiad javításokat az oprendszereihez, de ezeket a felhasználók jelentős része nem telepíti, pedig az ő adatait lophatják el.[...]
    [...]Valószínűleg lesz néhány kiadó, aki jobb minőséget kínál majd, magasabb áron, és lesz egy csomó másik, amelyik egy egészen minimális szerkesztői ellenőrzés után dömpingszerűen ontja majd a kéziratokat. Főleg a kevésbé népszerű könyvek esetén merülhet fel a kérdés, hogy megéri-e rendesen megszerkeszteni.

    Nézd, nem mindenkinek ugyanazok az igényei. Akit nem zavarnak az apróbb hibák, annak erre nincs igénye, ő miért ne kaphassa meg alacsonyabb áron azt, amit kielégíti a vágyait? Ha átalakul is a könyvpiac, erősen kétlem hogy olyan durva szinten hibás kiadványokat adnának ki ami már valóban káros lenne. Az automatikus helyesírás-ellenőrzők korában ez azért nehezen lenne hihető.

    Illetve te szvsz túl jó véleménnyel vagy a nyomtatott könyvpiacról, szerintem messze nem ennyire fényes ott sem a helyzet...

    MP5-nek azt az MP4-lejátszót nevezik, aminek sok kodekje van.

    Jézusom, ezt meg ki találta ki? :F

  • Arena87

    aktív tag

    válasz DJS #83 üzenetére

    Óóó, igen ezt kifelejtettem, bocsánat. De ha megnézed ugyanúgy van szervernek karbantartási díja, akkor ott van sávszélesség költsége is. Úgy gondolom, hogy fix, hogy nem annyiba kerül egy digitálisan tárolt stb., mint mondjuk nyomtatási, szállítási és tároláshoz képest, de drasztikusan tuti nem fog olcsóbban kerülni, mint a papír alapú. Én úgy max 1000-1500 huf-ra becsülöm a különbséget. Most ezen lehet vitázni, hogy olcsó vagy nem.
    Persze ez kizárólag a saját véleményem és biztos vagyok benne, hogy tévedek! :R

    "Valószínűleg lesz néhány kiadó, aki jobb minőséget kínál majd, magasabb áron, és lesz egy csomó másik, amelyik egy egészen minimális szerkesztői ellenőrzés után dömpingszerűen ontja majd a kéziratokat. Főleg a kevésbé népszerű könyvek esetén merülhet fel a kérdés, hogy megéri-e rendesen megszerkeszteni.
    Még egyszer mondom, ne a mai helyzetből indulj ki. Maga a könyv kultúrája is átalakulhat, ha új formát kap. Ugyanúgy, ahogy az olcsó nyomtatás feltalálása után megjelentek a gyalázkodó pamfletek és a bulvárszerzők is."

    Ebben teljesen igazad van. Mondjuk én úgy gondolom, hogy lassan-lassan teret hódító digitális könyvpiac és így talán olyan írók/költők is esélyt kapnak, akik eddig nem tudták nyilvánosságra hozni a műveiket, mert csomó pénzt volt egy-egy művet kinyomtatni stb.. Ezzel, hogy ez az "akadály" elhárult így most többen kipróbálhatják magukat, mint írókként. Persze ezek az irományok nem lesznek olyan jól szerkesztve, lektorálva, mint mondjuk egy híresebb mű, de így is meglesz esélyük egy kis sikerre jövőben, ha jókat írnak. :R

    東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz DJS #83 üzenetére

    Jó nyelvtanulásra bármilyen újság netes verziója, de képernyőn nem jó olvasni, fárasztja a szemet, szóval ezért kell a Kindle. Azt nagyon jó olvasni, kicsi, könnyű, sokáig bírja

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Egon

    nagyúr

    válasz DJS #83 üzenetére

    Örülök, hogy kiragadtál egy - nem túl lényeges - gondolatot a hozzászólásomból, amire reagáltál (a többit ezek szerint te se vitatod - bár ez esetben okafogyottá vált a problémázásod jelentős része).
    Szvsz teljesen irreleváns, hogy mi kering a torrentoldalakon (úgy gondolom, a kereskedelmi forgalomban kapható termékekből kellene kiindulni). Ahogy fentebb is írtam: nem a sufnituning szkennelt szarok jelentik a digitalizációt (akinek meg mégis, az ne sírjon: ingyen volt...).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák