Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Arena87

    aktív tag

    Az lenne jó, ha összes könyvet digitalizálnák, de leginkább azokat, amiket már frissen nyomtatott formában már nem lehet kapni. :B De azért szép eredmény! Hajrá Amazon

    東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

  • Arena87

    aktív tag

    válasz LA_COSTE #61 üzenetére

    1. 600 oldalas könyvről csinálsz másolatot? :)
    2. Papír-festéken kívül nincs anyagi költsége (amit nem tudok pontosan mennyi, mert nem dolgozok nyomtatással foglalkozó cégnél), de biztos vagyok benne, hogy nem lesz annyival olcsóbb az e-könyv, mint a papír alapú könyv. :)

    Aki azt mondja, hogy silányabb minőségűbb lesz az e-könyv, mint a papír alapú. Attól megkérdezném, hogy egy silány anyagot megvenne? :) Nem hinném. Ezt a kiadók/írók is tudják.

    東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

  • Arena87

    aktív tag

    válasz DJS #83 üzenetére

    Óóó, igen ezt kifelejtettem, bocsánat. De ha megnézed ugyanúgy van szervernek karbantartási díja, akkor ott van sávszélesség költsége is. Úgy gondolom, hogy fix, hogy nem annyiba kerül egy digitálisan tárolt stb., mint mondjuk nyomtatási, szállítási és tároláshoz képest, de drasztikusan tuti nem fog olcsóbban kerülni, mint a papír alapú. Én úgy max 1000-1500 huf-ra becsülöm a különbséget. Most ezen lehet vitázni, hogy olcsó vagy nem.
    Persze ez kizárólag a saját véleményem és biztos vagyok benne, hogy tévedek! :R

    "Valószínűleg lesz néhány kiadó, aki jobb minőséget kínál majd, magasabb áron, és lesz egy csomó másik, amelyik egy egészen minimális szerkesztői ellenőrzés után dömpingszerűen ontja majd a kéziratokat. Főleg a kevésbé népszerű könyvek esetén merülhet fel a kérdés, hogy megéri-e rendesen megszerkeszteni.
    Még egyszer mondom, ne a mai helyzetből indulj ki. Maga a könyv kultúrája is átalakulhat, ha új formát kap. Ugyanúgy, ahogy az olcsó nyomtatás feltalálása után megjelentek a gyalázkodó pamfletek és a bulvárszerzők is."

    Ebben teljesen igazad van. Mondjuk én úgy gondolom, hogy lassan-lassan teret hódító digitális könyvpiac és így talán olyan írók/költők is esélyt kapnak, akik eddig nem tudták nyilvánosságra hozni a műveiket, mert csomó pénzt volt egy-egy művet kinyomtatni stb.. Ezzel, hogy ez az "akadály" elhárult így most többen kipróbálhatják magukat, mint írókként. Persze ezek az irományok nem lesznek olyan jól szerkesztve, lektorálva, mint mondjuk egy híresebb mű, de így is meglesz esélyük egy kis sikerre jövőben, ha jókat írnak. :R

    東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

Új hozzászólás Aktív témák