Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz Jeanne d'Arc #7 üzenetére

    Én szeretem a könyvek illatát beszippantani, szóval a digitalizálásnak nem örülök.

    Te most szagolgatod vagy olvasod a könyveket? :F

    Amúgy ezt a "könyvek illata" érvet sosem értettem igazán, én egyedül "friss" könyvek kinyitásakor érzem csak és szvsz annyira nem kellemes (nagy atlaszoknál szokott még hosszabb ideig megmaradni az illat).

    Könyvnél határozott véleményem hogy semmit sem számít a külcsín csak a belbecs. Atlaszok/képeskönyvek más tészta persze de azokat nem is a fekete-fehér miniatűr kijelzőjű e-book readerekkel kell összehasonlítani.

    Sosem értettem miért jönnek be emberek az ilyen topikokba fújolni az e-bookokat.

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz leslieke #35 üzenetére

    Akkor te még nem láttál szép és igényes borítókat. Egy könyvet nem csak a belsejével lehet eladni.

    Szép is az, amikor a paraszt a borítója alapján veszi kilóra a szép borítójú szemetet olvasni meg idő/érdeklődés hiányában úgysem fogja csak jól mutat a polcon. :)
    Valóban hatalmas veszteség.

    Mondjuk, hogy mert szólás- és sajtószabadság van.

    Nem is akartam senkit sem korlátozni, csupán az ezirányú értetlenségemnek adtam hangot.

  • julius666

    addikt

    válasz leslieke #44 üzenetére

    Mert én még embert nem láttam ilyennel szaladgálni a városban (Bp.), ellenben papírkönyvet olvasó egyént rengeteget!Komolyan érdekelne. Köszönöm.

    Már pesten az utcán is láttam, egyetemen (BME) többet is, illetve vonaton (Szobi vonal). Nem sokat, de igenis jelen van.

  • julius666

    addikt

    válasz DJS #59 üzenetére

    Egyvalamit hozzátennék még az előttem szólók után a digitális anyagok "sérülékenyebbségéhez":
    Tessék olyan helyen vásárolni, ahol nem a példányért, hanem a letöltési jogért fizetsz! (Játékok esetében ilyen a Steam, ha valaki nem értené miről beszélek)
    A Google könyvesboltja ilyen.

    Ez rögtön rengeteget változtat a képleten, itt egyedül az jelenthet problémát, ha a cég aki a szolgáltatást nyújtja megszűnik. Azonban ne gyertek már 500 éves enciklopédiákkal meg egyebekkel, a consumer digitális könyvpiac arról szól, hogy minél olcsóbbért letöltöd a cumót, amit aztán kényelmesebben, rugalmasabban tudsz elolvasni. A könyvek többségét egyszer fogod max úgyis. Az archiválás egészen más téma, az nem ide tartozik.

    A minőséghez pedig: mint említetted is, itt van lehetőség javításra, olvasói visszajelzések kezelésére. Könyv esetében nincs. Nem is értem miről beszélünk.

    Ma tíz dollárért adják az e-könyveket, mert még így is olcsóbbak a papírkönyveknél, de ha az e-könyv lesz a főáramlat, akkor ez az ár lehet, hogy lemegy egy-négy dollárra. Mint egy dal ára az iTunes-boltban.

    De többen is vennék jóval mint a papírkönyveket...

  • julius666

    addikt

    válasz toth_janika #74 üzenetére

    Milyen f@szául nézne ki a nappali egy darab t*tves e-book olvasóval a polcon! :DDD

    Milyen fasza lenne ha a polcra mást tudnának tenni az emberek könyvek helyett és nem botladoznának bennük az 50 nm-es garzonban?

    ciki, ha valakinek mp3 és nem mp5 lejátszója van

    Nem ciki, pláne hogy nincs is mp5. Amúgy meg az mp4-lejátszók is kihalófélben vannak, a többségnek jó mobilban is, és nem kell két külön kütyünek dagasztania a zsebét.
    Én is mp3-mal tolom (amiket próbáltam telók hangzásban nem igazán hozták a számomra elvárható szintet), és még nem találkoztam emberrel aki ezért komolyan lenézett volna. Pedig fiatal vagyok, fiatalok közé járok.

    Ciki, ha CRT TVd van és nem LCD

    Szvsz maga a TV-nézés ciki. Nekünk is még CRT TV-nk van, ritkán nézem aztán arra felesleges a jobb.

    ciki ha könyvet olvasol és nem e-bookot

    Dehogy ciki.

    Inkább ti vagytok azok akik minden e-bookos hírbe nyomjátok a "hurr-durr a sok agymosott nyomorék veszi az értelmetlen ketyeréket" szöveget.

  • julius666

    addikt

    válasz DJS #83 üzenetére

    Elvileg van lehetőség a hibák jelzésére, a gyakorlatban a blogbejegyzések legtöbbje mégis gépelési és helyesírási hibákkal olvasható az interneten, mert nem használják ki ezt a lehetőséget.

    Jah lásd PH! lapcsalád. Sose becsüld le a nyelvtannácik erejét. ;]
    Nyelvtanba csak olyan helyeken nem szoktak belekötni, ahol nem jár semmi, vagy a közönségnek amúgy sincs igénye rá. A könyvek azért más kategóriát jelentenek.

    Azonkívül a javításokat el kell juttatni a tartalom vásárlóihoz, ami mindig bizonytalan.

    Tény. A jelenlegi készülékek rendes, transzparens update-re képtelenek, ez csak kényelmetlenül, manuálisan hajtható végre. A Google próbál olyan irányba menni, ahol nem a letöltött termék a lényeg hanem a szolgáltatás. Remélem kiadnak valami eszközt a jövőben ők is, ami ezt képes lesz a minden netre kapcsolódásnál a háttérben "frissíteni". Lásd Chrome mondjuk. Ez számomra amúgy egy szimpatikus üzletpolitika, én ebben látom a jövőt, a digitális világ erről kéne hogy szóljon nem arról hogy a valós világban létrejött viszonyokat próbáljuk ráerőltetni egy ettől idegen, új világba.

    Hasonlóan például ahhoz, hogy a Microsoft ingyen kiad javításokat az oprendszereihez, de ezeket a felhasználók jelentős része nem telepíti, pedig az ő adatait lophatják el.[...]
    [...]Valószínűleg lesz néhány kiadó, aki jobb minőséget kínál majd, magasabb áron, és lesz egy csomó másik, amelyik egy egészen minimális szerkesztői ellenőrzés után dömpingszerűen ontja majd a kéziratokat. Főleg a kevésbé népszerű könyvek esetén merülhet fel a kérdés, hogy megéri-e rendesen megszerkeszteni.

    Nézd, nem mindenkinek ugyanazok az igényei. Akit nem zavarnak az apróbb hibák, annak erre nincs igénye, ő miért ne kaphassa meg alacsonyabb áron azt, amit kielégíti a vágyait? Ha átalakul is a könyvpiac, erősen kétlem hogy olyan durva szinten hibás kiadványokat adnának ki ami már valóban káros lenne. Az automatikus helyesírás-ellenőrzők korában ez azért nehezen lenne hihető.

    Illetve te szvsz túl jó véleménnyel vagy a nyomtatott könyvpiacról, szerintem messze nem ennyire fényes ott sem a helyzet...

    MP5-nek azt az MP4-lejátszót nevezik, aminek sok kodekje van.

    Jézusom, ezt meg ki találta ki? :F

Új hozzászólás Aktív témák