Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    Ha viszont jó kezekbe kerül, akkor a lehetőségek és finomhangolások egy teljesen új dimenziója nyílik meg előttünk olyan mélységekig, amit a legjobb Synology vagy QNAP NAS oprendszerek meg sem közelítenek.

    Lenne egy olyan kérdésem, hogy a marketing szövegen felül ez pontosan mit takar?

    Nagy előnye a szervernek, hogy az egyes meghajtók és partíciók virtuálisan teljesen elválaszthatóak a fizikai merevlemezektől, bár ilyet már a QNAP egyes linuxos modelljei is tudnak.

    Ez mennyiben különbözik az LVM-től?

    A Storage Poolnak nevezett dolog lényege nagyjából az, hogy két fizikai merevlemezünkből csinálunk egy akár paritással védett (RAID0) vagy tükrözött (RAID1) adattároló alapot, aztán ebben már ízlés szerint készíthetünk külön virtuális meghajtókat és partíciókat felhasználóink és szervereink kiszolgálására.

    Ez mitől tud többet mint a LUN?

    csinálunk egy akár paritással védett (RAID0)

    A RAID0 nem raid megoldás, pláne nem védett, ha RAID 1+0 akkor még csak, csak.

    Linux-alapú NAS-oknál fel sem merült, például adat-deduplikálás, provizionálás, virtuális gépek kiszolgálása és hasonlók, az opcionális Microsoft Azure felhő- és Office 365 előfizetés-kezelésről nem is beszélve.

    Ugyan értem, de 2 - 4 GB rammal, és ezzel a processzorral a dedup nem fog rendesen működni Windows Serverrel.

    A Thin/Thick provisioninget ma már bármelyik üzleti nas tudja.

    Virtuális gépek kiszolgálásán pontosan mit értünk?

    Feltehetőleg azért, hogy a Microsoft versenybe tudjon szállni a Linux-alapú NAS operációs rendszerekkel az otthoni és kisirodai felhasználóknál, ahova eddig túl drága volt.

    Ez nem fog menni, Eddig ez a rendszer például az EMC AX4 storage-okon voltak jellemzők, ami magában 1,5 - 2,5 millió Ft volt. De abban XEON processzorok voltak.
    De egy atomon egy Windows Server olyan lesz, mint trabanttal sódert hordani, lehet, csak sokáig fog tartani.
    Szerintem.

    Köszönöm szépen, ha válaszoltok.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz WynNyback #24 üzenetére

    A Hyper-V core és eleve a Hyper-V a legerőforrás igényesebb virtualizáció, ami valaha létezett (erre az a válasz by Hivatalos Microsoft tanfolyam, a microsoft mörnökétől, hogy az erőforrás nem kerül sokba... :DDD , ), a memória kezelése nagyon rossz, ezért zabálja a swap-et a swap meg a disken lesz. Ez az oka, hogy elvérzett. A XEN pláne a Linux alapú megoldásnál előszöt kevesebb swapet használ utána viszont beleharap a swap-be, a Hyper-v viszont eleve úgy gondolja, hogy a Swap ott van fel is töltöm. Csak egy ilyen 2 diskes nas esetén az a Swap nem lesz egy villám.

    (#23) sh4d0w

    Igazából azt nem értem, hogy a Windows server ami rajta van tudja amit tud, OK. ezt értem ugyan egy értelmes választ sem kaptam még, hogy ez ugyan mivel lenne több, mint bármelyik üzleti nas tudása tegyük fel (Synology 716+).
    Ezzel a hardverrel viszont nem fogja megfelelően nyújtani azt amit ígér a termék. Engem ez a Hyper-V sztorira emlékeztet, amikor is a Microsoftot megkérdeztük, hogy tudja a Hyper-V desktop ezt, - tudja használd -, mindent tud. 2 hét múlva, meg vagy 50 beletöltött mérnöki óra múlva: lehet hogy nem tudja, használj VMware Workstation-t, de ezt nem mi mondtuk :DDD (by Microsoft)

    Ez a termék körülbelül ilyen...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz ivarg #28 üzenetére

    Szerintem a fanyalgók képtelenek kilépni a kis otthoni komfortzónájukból.

    Igen :DDD A mellettem zúgó IBM V7k, meg a mellette lévő DS8800 (3 rack) elég nagy hogy ne zűgolódjak, vagy nem?

    Nyilván nem mindenkinek kell ilyen, de bőven meglesz a piaca ennek.

    2 Diskkel?

    Vállalati biztonság tekintetében egy egyszerű 50-60eFt ért megvehető Qnap vagy synology sosem lesz megfelelő egy multikba bedolgozó kis vállalkozás számára.

    Valóban erre van a sokkal értelmesebben kezelhető, és sokkal több funkcióval felvértezhető pl

    Synology DiskStation DS716+

    A synology, QNAP és társai nem csak home eszközöket gyártanak. De a 2 disk ott is 2 disk marad...

    Nem kell messzire menni pl. autó alkatrész beszállítóknak dolgozó gépészmérnöki irodák, vagy designer cégek ahol egy adott project file-ja csak néhány 10MB-ot tesznek ki viszont fontos a biztonságuk a hozzáférések naplózása a jogosultság kezelés iparági szabványok szerinti kezelése.

    Igen, erre van a backup szoftver, ami meg nem microsoft hanem szabvány függő, ugyan melyik business nas nem támogatja ma az NFS-t, vagy az iSCSI-t? Mindegyik, és az iSCSI-t úgy, hogy minden kompatibilis lesz, nem csak microsoft.

    Ezek olyan dolgok amik egy átlag user-ben nem merülnek fel viszont ha valaki bizalmas anyagokkal dolgozik akkor létszükséglet mi több előírhatják neki mit tehet és hogyan, mint bedolgozó alvállalkozó.

    Akkor nem ilyenen tárolja mindegy, hogy Synology, Thecus, Asus, vagy QNAP van ráírva. Hanem mondjuk tape library-n, amit kiegészít egy Data Domain-el. (VTL)

    Egy tenderen nem mutat rosszul ha valaki az adattárolásnál oda bírja biggyeszteni hogy Windows Storage Server 2012 R2.

    Ameddig meg nem látják, hogy egy játéknason fut. Egy komolyabb tenderen nagy ívben szarnak a Windows Storage szerverre, mert egy komolyabb tenderen storage-t akarnak az meg jelenleg olyan néven fut, hogy EMC, IBM, HP, Hitachi.

    Image építéskor egy százasnál többet is elköltene arra cégek, hogy profibb benyomást keltsenek.

    Ezt komolyan gondoltad?

    Ezek sokkal reálisabb okok a megvételre mint 30-40eFt-al kevesebbet költeni egy egyébként szükséges dologra.

    Legalábbis Microsoft szerint, mert egy rendszergazda kinevet, ha ezt elmondod neki.

    Egyébként aki már használta a storage servert az nem akar mást használni, mert nagyon ott van. A vas egyébként tényleg gyengusz, de 5-10 felhasználót kiszolgál, csak az üzembe helyezése kicsit macerásabb a lassú CPU miatt és nem biztos, hogy a tömörítést erre bíznám vagy csinálja éjjel de ez időzíthető.
    Amúgy ki tiltja meg, hogy később beletoljunk egy erősebbet ha kaptunk aktiváló kódot??.

    Igen a nagy storage gyártók meg kihalnak már látom is a zászlókat az EMC, meg a HAP, meg az IBM storage-ok feje felett, hogy hullanak el sorban.
    Ez megint microsoft bullshitnek tűnik amit írsz, vagy az ember aki mondta nem látott még storage-ot.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz WynNyback #34 üzenetére

    A XEN szerintem elég jó, ln inkább a Hyper-V-ről beszéltem. A XEN-t én is szerveretem, főleg, mert viszonylag egyszerű, és használható.
    A XEN miután használta a SWAP-et vissza is adja. A Hyper-V is csak a Hyper-V a virtuális gépek indulásához SWAP-et használ, ellentétben azokkal megoldásokkal, aminél van is memórikezelés a Hypervisorban is (VMware, XEN)

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz WynNyback #36 üzenetére

    Igen vannak a Hyper-V-nek előnyei, Pl: ez is meg az is, hogy a Hyper-V akár Server Core-ok között powershell-el lehet mozgatni a VM-eket, igaz csak manuálisan, de lehet, mindenféle Hyper-V manager, vagy Cluster nélkül is, de Sajnos ezek a funkciókat nem nagyon használják kisebb helyeken, mert ahol ilyet használnának, ott a Windows Server licenceket sem fogják megvenni. Ha pedig Linux-ot tesznek a Hyper-V-re az minden egyes migráláskor/mentéskor (DPM-es tapasztalat) ameddig snapshotot/checkpointot (Microsoftos elnevezés esetén) megállítja a Linux-ot 1 - 2 sec-re. Mert az MS nem tudta integrálni megfelelően a Linuxokba a sync drivereket. Talán az Ubuntu 14.04, Redhat 7 és felette már normálisan támogatja, de amúgy elég szomorú ez így, pláne, ha adatbázis szervernek használják a Linuxokat.

    A Tanfolyamokon elhangzik, mindig, hogy a legjobb megoldás ha ingyen (vasárban) akarsz virtualizálni, akkor az a Hyper-V meg a Linux, kivéve ezt pici problémát, vagy a Legújabb Linuxot használod.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz liksoft #38 üzenetére

    Szerintem, ez teljesen jogos a Synology és társai is atomot használnak 5 - 8 diskes felállásban is. De az Linux-ot futtat valamint mindent kiheréltek belőle ami nem kell. Ellentétben a Windows Serverrel, amit bárhogyan herél az ember amint GUI van rajta az atom nem lesz elég egy idő után.
    Ez az egyik probléma ezzel a NAS-al a másik, hogy 2 disk esetén ugyan mi értelme van azoknak a funkcióknak, amit a WinStorServer tud. Nem sok.
    Ezt az eszközt egyetlen helyen tudom elképzelni kis/közép helyen:
    - Logmentésre, esetleg valamilyen minimális ISO tárolás, PXE szerver storage-nak hasonlóknak.
    Kisebb helyen:
    - Backupnak, de csak úgy, hogy mellette van valamilyen nem aktív eszköz is, mondjuk egy 5,25"-os tape, vagy hasonló. De ez csak 10 fő alatt esetleg.

    (#42) devast

    Szerintem 10 fős cégnél nem csinálsz DFS-t, mert anélkül meg minek AD auth? Nagy közepes cégnél meg mit akar bárki ezzel vagy bármi hasonlóval. Csak mert az AD-nek ami SMB bármit oda tudsz adni, és azt bármi tudja.

    lehet csűrni meg csavarni, de akkor is linux fut rajtuk meg samba, amit az ellenségemnek se kívánok.

    De az otthoni sima 713+-ból is kijön a 400 MBit...

    Akkor nem tudom egy RackStation RS3614xs+-ból hogy jött ki nekem a 2 * 4 Gbit...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz devast #53 üzenetére

    Tényleg:

    How to join my Synology NAS into Windows Active Directory domain

    (#48) ivarg

    Nem szeretnék egyenként vitába szállni mindenkivel, de szeretném tudni(és komolyan szeretném tudni mert lehet, hogy én vagyok a tudatlan), hogy melyik linux alapú cucc kezeli az Active Directory-t.

    Beléptetni be tudod, a kérdés rossz, mert a group policy-t nem tudod rá letolni.

    Illetve van e olyan linuxos cucc ami az egyik parasztnak megengedi, hogy másolatot készítsen akár usb-re akár saját drive-ra míg a másik csak dolgozhat vele -értsd szerkesztheti, de nem változtathat a mentett doksik helyén stb.

    Tudja

    Ugyanis ha a fentieket nem tudja kezelni a Linux akkor a legtöbb bizalmas fejlesztési projektben, legyen az reklám kampány, alkatrész vagy szoftver fejlesztés ilyen igények rendszeresen felmerülnek.

    Igen, és aki bizalmasan akar fejleszteni, az majd egy NAS-t fog erre venni, nem pedig mondjuk egy erre kihegyezett célszoftvert.

    Ilyenkor többnyire nem megoldás letiltani az usb-t meg a további meghajtókat, mert az kellhet egyes senior usereknek...

    Eleve USB-n odaengednek egy ilyenhez egy usert az rosszul indul.

    Nem 100-200fős cégekről beszéltem, mint mondtam hanem 5-10 fős kis közösségekről akiknek nem kell ennél több teljesítmény.

    Csak az a baj ezzel, hogy az ilyen kis cégeknek ilyenre nem nagyon lesz igényük.

    Minden állításomat fel lehet sorolni és egyenként cáfolni csak épp értelmetlen.
    NEM NEM JÓ MINDENKINEK VAN AKINEK DRÁGA ÉS VAN AKINEK GYENGE, de könyörgöm a két halmaz között nincs senki szerintetek? ne kockuljunk már ennyire be a panelszobába!!!

    Ja, csak meséld már el miért jó nekem,de bárkinek ez, ha amúgy 2/3-ad áron van más is? De minimum 30 ezerrel olcsóbban biztosan. Miért ezt vegyem? Ha egy másikat még jobban könnyebben gyorsabban be tudok állítani, és még gyorsabb is lesz?

    Valamit nem értetek és nem vesztek figyelembe, ez pont az ötödébe- tizedébe kerül egy belépőszintű hivatalos brand megoldásának.

    Igen és 20-ada a sebessége is.

    És nem kell belemenni abba, hogy az mennyivel jobb-több stb ha valakinek elég ez a szint akkor miért vegyen 500+ezerért?

    Az miért ezt venné meg? Ha olcsóbban ugyanezt tudja más is?

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz ivarg #51 üzenetére

    Csak mondom, de csak úgy halkan jegyzem, meg, hogy a Samba 4 már komplett LDAP környezetet biztosít Windows server 2008 szinten.

    de kétlem, hogy szabványos megoldást filléres cuccokban bárki nyújtana.

    Most pontosan mire gondoltál, hogy csak az a szabványos amit a Microsoft összeprogramoz, vagy a Microsot nem adja ki a saját megoldását, ezért ez kvázi szabvány lett, vagy mit kellene gondolnom, azért talán nem kellene szabványnak tekinteni a microsoftot, mert ennyi erővel a VMware, Oracle, IBM, stb mehetne a kukába, mert ezeknek a cégeknek kategóriákkal jobb szoftvermegoldásaik vannak adott termékkörre mint a Microsoftnak. Az hogy az AD pont az egyik legjobb nem azt jelenti, hogy csak az lehet szabványos...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz devast #59 üzenetére

    Én ugyan már nem foglalkozom ilyenekkel, de van/volt több kisebb cég, inkább kisiroda, ahol Samba 4-en alakítottam ki LDAP-t samba 4-el Nem mondom, hogy egyszerű, azt sem, hogy nincs vele szívás, meg azt sem hogy olyan egyszerű mint a Microsoftos megoldás, mert ez konkrétan baromság lenne.

    De az "INGYEN" az eléggé meggyőző a legtöbb kisebb helyen. Már csak azért is mert azon a 200 000 + ezer forintért amibe a Windows Server kerül, amiből azért nem baj, ha azonnal 2 is van, ugye a Microsoft ajánlása logikusan ezt is ajánlja, akkor bizony az fél millió Ft. Na most a kisebb cégek nem fognak ennyit sem kifizetni, hiszen ennyiért vesz öt PC-t.

    Szóval tudom ismerem, csináltam, de már mást csinálok.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz WynNyback #62 üzenetére

    Sajnos mi is így voltunk, és az a helyzet hogy az ilyen olyan call licencek, meg hasonlók esetén, meg ha nem megveszed, hanem bérled a szoftver, meg ha upgradelni kell, ez mind mind kemény pénz a Microsoftnak, és az a helyzet, hogy évente alaphelyzetben komoly pénzeket kell félretenni, ha Microsoft szoftvereket használsz, ezt mindig elfelejtik a Microsoftosok, szerintük tök természetes, hogy ha megveszel egy szoftvert, azt csak akkor tudod bővíteni supportálni, ha keményen fizetsz érte pluszban. A Linux, XEN, KVM pontosan azért terjed, mert ingyen van, a szakembereket meg kell fizetni itt is. a Legmeglepőbb példa az Apple aki VMware-ől KVM-re tért át.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz rudi #79 üzenetére

    Köszönöm szépen, hogy válaszoltál.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz devast #87 üzenetére

    Őszintén nekem se kedvem, se időm nincs a samba hülyeségeivel/bugjaival foglalkozni, mikor ezernyi más tennivalóm lenne.

    Akkor az informatika rossz oldalát fogtad meg.

    Az olyan cégek, amik nem tudnak megvenni egy AD-t, azokkal meg mint IT-s az a véleményem, hogy gazdaságilag nem érdemes foglalkozni (de jelen állapotban nem én döntöm ezt el nálunk).

    Rengeteg olyan cég van aki nem veszi meg a Windows Server Licenceket, mert nem éri meg neki, azért még azt elmondhatnád, hogy minek AD egy <20 céghez, mert nem sok. Csak azért fizessenek ki 5 - 600 000 Ft-ot, hogy a rendszergazda jól érezze magát, ez ritka nagy pazarlás lenne, és akkor mi a fenét is ér az AD, ha nincs exchange, meg esetleg még sharepoint is. Akkor ezt összeszámolod, akkor nem érdemes foglalkozni a kisvállalati szektorral Magyarországon, mert most mondom nem fogja kitermelni soha, csak a microsoft két szép szeméért akkor most kezdj el számolni.

    2 * Windows Server 2012 R2 ~ 450 - 500 000 (mert ugye 1 AD nem AD)
    1 Exchange 2013 5 fiókkal: ~ 230 - 250 000 + ha kell még call, akkor még számold hozzá
    1 MSSQL Server Standard: ~ 900 000 (10 client licence)
    Plusz kliens operációs rendszerek, és ugye nem baj, ha mindjárt minimum professional az a Windows.

    ~ 10 * 40 000 ; ' 400 000

    ja még vasat nem vettél.

    Akkor ez nagyon fasza üzlet volt a 20 fő alatti cégeknek. Ha csak nem valaki "támogatja" hátulról, és akkor kezd el hozzászámolni a 3 - 4 évente szinte kötelező tervezett elavulás /UPGRADE/ árát...

    Hát aki nem tud hirtelen 2 millát kitermelni, csak a Microsoftnak 3 - 4 évente, és akkor pontosan ugyanúgy nulla a support, mintha Linux alapú sambát használtál volna, akkor az ott menjen csődbe...

    Szerintem nem...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Tassadar83 #89 üzenetére

    Egyrészt, ki akarja fizetni a gatyáját is üzleti internetre, mert az adsl vonal nagy eséllyel nem lesz alkalmas sok mindenre. A másik, hogy akarja cloudba tárolni amihez akár más is hozzáférhet? A prism program után szerinted még valaki elhiszi, hogy nem néznek bele bármilyen dokumentumukba?
    Ha nincs net hogy dolgozik? Csak kérdezem....

    Akkor számoljunk megint...

    - Exchange Online: 3.5 EUR/hó/mailbox vagy:
    - Office 365: 4.2 EUR/hó/user (50 GB mailbox, 1 TB tárhely, Office Online)
    - Azure Windows Server VM-ek (11 USD-től, nem szükséges CAL)
    - Azure SQL (5 USD-től)
    - Azure Remote Apps (8 USD-től)
    - Azure VPN, ha szükséges (20 dollártól, folyamatos üzem esetén)

    48 (hó) * 20 000 Ft = 960 000 Ft csak a net, és akkor ez nagyon karcsú lesz.... Mert ennek a 3 * osa ami ideális lenne...

    Tudod nekem kicsit ilyen marketing bullshit ez megint... Amit a microsoft tol.

    - Tehát van a net ár ami nem kevés.
    - Ha nincs net, akkor munka sincs
    - Mentés? Snaphot/Checkpoint lehetőség? Visszaállítás lehetősége? Offline mentés lehetősége? Offline mentés kézhez vételének lehetősége.
    - Azure-ban ez hogyan működik?

    - Ha valamit patchelsz, akkor melyik a gyorsabb, ha egy ingyenes free esxi-n csinálsz egy snapshotot, patchelsz, valami elszált, kb 1 perc alatt visszaáll.
    - Ha rosszabb az eset, akkor a backup nasról 1 óra alatt visszahúzod a rendszert.

    Tudod az ilyen mondatoktól, amiben a microsoft nagy, csak akkor derül ki, hogy ja nem is úgy van ám, amiket leírtál, amikor már szerencsétlen megvette, na a microsoft, akkor szarik a fejére mint:

    - Azure Windows Server VM-ek (11 USD-től, nem szükséges CAL), engem a -tól érdekelne nem fejtetted ki...
    - Azure SQL (5 USD-től) szintén...
    - Azure Remote Apps (8 USD-től) szintén...
    - Azure VPN, ha szükséges (20 dollártól, folyamatos üzem esetén), és szintén.

    Tehát nekem 1000 euróból van egy komplett infrám 4 évre + a net?

    Nem hiszem... Ez Magyarországra nem megoldás...

    Ezt mind csak azért kérdezem, mert ha valaki vesz kettő alsó kategóriás szervert 32 GB memóriával 4 port LAN (4 * 1 GB lan card) (Dell T20, E3 XEON)

    2 * 250 000
    1 NAS alsókategóriás 4 - 5 lemezes. 200 000
    1 NAS a mentésre 2 lemezes 150 000 Ft

    Ez kb 800 000 Ft.

    + áramszámla.

    Erre rápakol egy ESXi free -t, KVM-et, XEN free-t iSCSI-val, vagy NFS-el, meg Linuxokat, HA nem kell, mert ha valami megáll, akkor elindítják a másik hoston,, akkor miért jobb ha azure-ba van? Csak mert a net nem jön ki ennyiből 4 évre.

    Ezen kb 30 VM elszaladgál.....

    Ja és akkor nem számoltam még azt, hogy nagy eséllyel egy kis odafigyeléssel nem fogja senki nézegetni a doksijait... (prism).

    Csak mert félrebeszélés helyett nem nagyon láttam egy konkrét árak, hogy ez nekem miért lenne jó, csak -tol okat.

    mert a drága hardverek hiánya mellett a fizikai környezet (táp, tűzbiztosítás, klíma, fizikai védelem) sem lesz kellően alkalmas.

    Egyrészt a felvázolt hardverek kb nem melegszenek semennyire, tehát az épület amúgy is beépített klímája meghűti, másrészt, ha kiszámolod, és valójában megnézed, és tényleg összeszámolod mennyi az annyi a -tol-okkal együtt, akkor ez a Microsofton kívül kinek éri meg ma Magyarországon?

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Cifu #92 üzenetére

    Teljesen egyetértek veled.

    Igen ezzel van nekem is a bajom, hogy a microsoft, és a kedves ajnározók, mindig azzal jönnek elő, hogy csak ennyi, azután meg amikor kiderül, hogy ja, csak évente még ez a licence, meg az a licence, meg amúgy is is ez benne volt a feltételekbe, csak nem említettük meg, meg amúgy is így működik mindenhol, meg ez a megszokott stb... Bullshit.

    Ami tényleg ingyen van az a Linux, meg a rajta futó szolgáltatások. És lassan érdemes megtanulni, mert a Microsoft, és társai annyiba kerülnek, amit csak akkor tud valaki kitermelni, ha elég nagy. Ha nem akkor nem éri meg.

    A Cloud nem Európába való megoldás, mert egyszerűen el van szállva az ára, Kelet-Közép Európába meg pláne nem való.

    Voltam egy előadáson (Berlin), ahol elhangzott, konkrétan, hogy mennyire olcsó ez a Microsoft szoftver ((30 000 euro), 10 milla 200 callal, plusz a szoftver), mert Kelet-Közép Európában nem értik meg a vállalatok, hogy ha a szoftver az olcsó, és nem kell embert fizetni, és ez mennyire jó nekik, mire valamelyik okosabb aki ismeri pl a magyar helyzetet is beüvöltötte, hogy BULLSHIT BINGO...

    Mert lehet, hogy USA-ba ahol az IT szakemberek átlagkeresete 3 - 6000 $ ez igaz, de Magyarországon ahol mondjuk a jobban kereső átlag rendszergazda 1000 Eurot keres, de az átlag bér inkább 500 Euro a rendszergazdák esetén, ott a 10 - 12 000 000 (30 000 euro) milla kurva sok pénz... A microsoft és partnerei nem nagyon értik miért nem lehet hülyének nézni az embereket.

    Magyarországon, Kelet-Közép Európában odaállítanak 10 Rendszergazdát, és még akkor is olcsóbban megússza, ha valamit migrálni/kialakítani/létrehozni kell 1 héten keresztül, mintha megvenné a drága szoftvereket, erre a célre, legyen az exchange migrálás, ad migrálás, vagy akár fileserver migrálás.

    Ha elég nagy a cég akkor megérheti, de egy 20 fős cégnél biztosan nem éri meg.

    Cserébe kapjuk a jobbnál jobb beírásokat, mint a fenti is, hogy ez nekem milyen jó...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Cifu #94 üzenetére

    Sajnos így van, de mostanában pont a Linkedin-en szoktam nézegetni, rengeteg Linux mérnököt keresnek. A Bankok Solarisról állnak át Red Hat-ra, vagy Oracle Linux-ra ami egy Red Hat megbuherált kernellel.
    Rengeteg cég áll át Linux-ra főleg adatbázis szinten, mert egyszerűen erre ma már jobb lett a Linux + Oracle páros.

    A Cloud-ok 80 %-a Linuxon fut, csak az Azure fut Windows alatt, minden más Linux alapokon fut.
    Az Apple vállalati szinten tért át KVM-re, ami szinte biztos, hogy Linuxon fut.

    Sajnos a Felsőoktatásban nagyon az MS felé mennek, pedig ami régebben UNIX volt, azt folyamatosan migrálják át Linux-okra, és terjed is.

    Szerencsére én az ELTE-re jártam, ott már régebben is sokkal jobban szerették tanítani a Linux-ot. Nekem szerencsém volt ezzel. Ugyanakkor pl a Műegyetemen meg a Windows-t tanították jobban, akkor most nem tudom.

    A Microsoft a kicsi, és a nagyon nagy vállalatoknak nem nyújt szerver megoldásokat. Az olyan óriáscégeknek, mint a google, yahoo, apple, facebook és még nagyon sok nem megoldás a Windows.

    A kis cégeknek megint nem, mert drága, az azure is.

    Az iparvállalatok, illetve az egyéb tevékenységet végző vállalatok ahova igazán jó a Windows, amiből Magyarországon sok van, de a nagyvállalatok is már csak a desktop kiszolgálásra (AD, Exchange, Sharepoint), illetve a kötött platform miatt (Windows-ra írt gyártó sor vezérlések, ilyen olyan tervező programok, stb) miatt használnak Windows servereket, ma már sokkal jellemzőbb, a vegyes kialakítású rendszerek, azaz van Windows és Linux is, és egyre több Linux van, ahol lehet ott nem használnak Windows-t ész nélkül, pláne, ha esetleg az általad is emlegetett Ubuntu is tökéletesen megfelel, esetleg egy CentOS.

    Ez mondjuk 10 - 12 évvel ezelőtt egyáltalán nem volt jellemző.

    És persze szerintem, abból írom, amit én is látok, tapasztalok.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz ivarg #96 üzenetére

    Röviden és tömören ennyi pénzért (100khuf vagy 300usd)a linux alapú megoldások nem nyújtanak teljes értékű AD megoldásokat.

    Meg tudnád mondani miért home nas-al hasonlítod össze?

    Tedd hozzá, hogy ahol van AD, mert a legtöbb helyen, ahova az emlegetett 100k-s synology, de vajon miért azt vesszük figyelembe, amikor ott a 713+/716+ ami 120 - 150 000 Ft. Az ennek a Thecus-nak az ellenfele, csak épp 30 - 50 ezerrel olcsóbb.

    Talán a 4GB-os verziónál nem sokkal drágábban már lehet valami, de konkrétan syno-megoldásokat preferáló kollégám-ismerősöm-konkurenciám szerint 250-300k alatt általánosságban vagy kurvasokat barkácsol (oda-vissza)és szopik az ember vagy nem lesz teljes értékű AD környezet a linuxos megoldásokban.
    Nekem erre nem biztos, hogy van időm sem az ügyfeleknek pénze.

    Azt elmondanád hogy miben különbözik a 250 000 Ft-os 1515+, és a 716+ szoftver szempontból, mikor ugyanaz a szoftver fut rajta, ugyanazokkal a funkciókkal a 716+ nyilván nem tudja a RAID5,6-ot mert 2 disk-el nem lehet, szóval akkor most ellentmondott magának bárki is, vagy csak sales-es, akinek fingja sincs a technológiáról....

    Ha most választhatok akkor inkább veszem ezt a megoldást a gyenge teljesítményével (ha elég) és teljes értékű AD-val.

    Pláne ha nincs AD, fentebb kiveséztük miért.

    Vagy marad az ír-olvas-ír/olvas opció ha ez nem szempont és pl. egy olcsóbb qnap vagy egy nas540 a zyxeltől egyébként ott is van minimal AD, de az sem működik megbízhatóan és inkább csa marketing az a két betű.

    Akkor most megint megkérdezném, miért is home nassal hasonítod össze?

    Ott van még az a ritkán érvényesíthető de tagadhatatlan tény, hogy nem nagyon van olyan eszköz amit ha meghibásodik a hardver akkor áttolom egy sima win-es gépbe és kiolvasom a tartalmát.
    Igen tudom vannak alternatívák a linuxos verzióknál is, de honnan szopjak linuxot egy graph vagy architecht designer cégnél ha épp 5-6 órányira vannak a leadástól és egy szar nas esetleg elfossa magát.

    Mert csak windows server futhat mindenhol, a legtöbb kis cég Linux szervert fog futtatni, mert ingyen van. Ha nagyon kell az AD, 20 fős cég esetében pont semmi értelme az AD-nek, így a Windows servernek sem.

    Az eszközzel kapcsolatban annyit, hogy több helyen is szimpátiát ébresztett hogy win server fut rajta és lehet, hogy el is adok 1-2db-ot most a tavasszal.
    Ha lesz vele tapasztalatom 5-10-15useres környezetben majd beszúrom ide akkor is ha negatív lesz.

    Szerintem, ez a szimpatikus dolog, csak akkor áll, ha egyáltalán nem értenek semmilyen operációs rendszerhez, de aki vajon nem ért a semmilyen server operációs rendszert miért pont a windows storage servert ismerné?

    Szerintem ráadásul, úgy, hogy a Synology, vagy a QNAP kb 1000* jobb dokumentációval rendelkezik, mint a Windows rendelkezett valaha is. az az ezzel azt akarom mondani, hogy aki nem látott életében sem szerver operációs rendszert, az is össze tudja kattintgatni, a Windows servert össze tudja kattintgatni? Nem hiszem.

    Mindenesetre kíváncsi vagyok mennyire válik be, a Windows Storage Serverekkel semmilyen probléma nincs, egy AX4-5 EMC-n.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz lexandro #98 üzenetére

    Ebben igazad van, erre van a virtualizáció, amiből rengeteg ingyenes alternatíva van, és a fentebb felsorolt kettő szerver kb 30 VM-et tud futtatni, tehát van benne bővel potenciál. Az egyedüli kérdés, hogy esetleg az adatterület ami nőhet. Ami pénzbe kerülhet. Ami a felhőben sem olcsó.

    A Mentés tekintetében a felhőben nem nagyon van alternatíva, arra sincs jó válasz, hogy ki fér még az adataimhoz, de arra sem, hogy offline akarom a szervereimet, akkor mi a helyzet, és arra sincs alternatíva, hogy mi van ha nincs net.

    Szóval van előnye is de Magyarországon egyelőre több a hátrány.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák