Új hozzászólás Aktív témák

  • WynNyback

    tag

    Én próbálkoztam ilyen gyenge gépen vizualizációval, a Hyper-V core nagyon szépen elvérzett a lemezműveletekben. XEN-el már sikeresebb voltam. Abban viszont CentOS alapú disztrót tettem mert lényegesebb többet tudtam kihozni belőle mint Windowsból. Ilyen Lassú hardveren egyszerűen nem vetélytársa se a Linux-alapú szervereknek se a szintén Linux alapú nasoknak. És itt nem is core hanem GUI-s Windows -van ami nagyságrendekkel lassabb ezen szerintem esetleg valami micro kerneles Linuxos cucc tudna Virtualizálva futni. Lehet velem van a baj de ennek a cuccnak nincs létjogosultsága véleményem szerint. Esetleg valami spec dologra tudom elképzelni pl SAP printer services vagy SCCM Distribution Point-nak. Szerver szinten nagyon sokat fejlődöttek a Linux alapú megoldások és hogy őszinte legyek a szemlélet miatt komolyabb jövő előtt állnak, a Windows szervereknél a profit a cél marketingesek terveztetik (a mérnökökkel) egymásra a szolgáltatásokat, hogy minél több lové csengjen náluk (jó példa erre a hyper-v ahol nincs USB támogatás a vendég gépeknek, vagy a DPM ahol kompatibilitási gondok van a 2010 és a 2012 között), míg a Linux alapú cuccokat mérnökök tervezik és a cél a hatékony egyszerű működés. PL Windows szerverre is ráerőltették ezt a kockás valamit ami konkrétan a használhatóság rovására ment. Míg a Linux alapú szerver cuccoknál hasonló tökónrúgások elképzelhetetlenek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák