Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fordfairlane

    veterán

    válasz devast #42 üzenetére

    Én is kísérleteztem egy Thinkpad X200 + 2GB ram kofigon egy Windows 2012 R2-vel. Beállítottam Domain Controllernek, és egész jól működött. Persze kis hálózat volt.

    x gon' give it to ya

  • hallador

    addikt

    válasz devast #53 üzenetére

    Tényleg:

    How to join my Synology NAS into Windows Active Directory domain

    (#48) ivarg

    Nem szeretnék egyenként vitába szállni mindenkivel, de szeretném tudni(és komolyan szeretném tudni mert lehet, hogy én vagyok a tudatlan), hogy melyik linux alapú cucc kezeli az Active Directory-t.

    Beléptetni be tudod, a kérdés rossz, mert a group policy-t nem tudod rá letolni.

    Illetve van e olyan linuxos cucc ami az egyik parasztnak megengedi, hogy másolatot készítsen akár usb-re akár saját drive-ra míg a másik csak dolgozhat vele -értsd szerkesztheti, de nem változtathat a mentett doksik helyén stb.

    Tudja

    Ugyanis ha a fentieket nem tudja kezelni a Linux akkor a legtöbb bizalmas fejlesztési projektben, legyen az reklám kampány, alkatrész vagy szoftver fejlesztés ilyen igények rendszeresen felmerülnek.

    Igen, és aki bizalmasan akar fejleszteni, az majd egy NAS-t fog erre venni, nem pedig mondjuk egy erre kihegyezett célszoftvert.

    Ilyenkor többnyire nem megoldás letiltani az usb-t meg a további meghajtókat, mert az kellhet egyes senior usereknek...

    Eleve USB-n odaengednek egy ilyenhez egy usert az rosszul indul.

    Nem 100-200fős cégekről beszéltem, mint mondtam hanem 5-10 fős kis közösségekről akiknek nem kell ennél több teljesítmény.

    Csak az a baj ezzel, hogy az ilyen kis cégeknek ilyenre nem nagyon lesz igényük.

    Minden állításomat fel lehet sorolni és egyenként cáfolni csak épp értelmetlen.
    NEM NEM JÓ MINDENKINEK VAN AKINEK DRÁGA ÉS VAN AKINEK GYENGE, de könyörgöm a két halmaz között nincs senki szerintetek? ne kockuljunk már ennyire be a panelszobába!!!

    Ja, csak meséld már el miért jó nekem,de bárkinek ez, ha amúgy 2/3-ad áron van más is? De minimum 30 ezerrel olcsóbban biztosan. Miért ezt vegyem? Ha egy másikat még jobban könnyebben gyorsabban be tudok állítani, és még gyorsabb is lesz?

    Valamit nem értetek és nem vesztek figyelembe, ez pont az ötödébe- tizedébe kerül egy belépőszintű hivatalos brand megoldásának.

    Igen és 20-ada a sebessége is.

    És nem kell belemenni abba, hogy az mennyivel jobb-több stb ha valakinek elég ez a szint akkor miért vegyen 500+ezerért?

    Az miért ezt venné meg? Ha olcsóbban ugyanezt tudja más is?

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • WynNyback

    tag

    válasz devast #53 üzenetére

    Samba-t több kisebb cégnél egy évtizede használjuk tartományvezérlőként. Ahol persze volt igény mert elsősorban a hitelesítési rendszere miatt volt nekünk kényelmes. Sajnos az való igaz, hogy group policy-ket nem kezel, de kis cégekgnél erre nem is nagyon volt igény, most kutattam az emlékeim közt és volt egy hely ahol szabályozni kellet bizonyos dolgokat ott a gép saját policy-ját szerkesztettük. Mivel kis hálózatokról volt szó ez bőven kezelhető volt. De az AD-hez kapcsolódni már szinte minden tud, egy cégnek belső fórumot fejlesztettem Drupal alapokon a hitelesítés AD-n keresztül külön kérés volt , hogy a jogokat is így természetesen az is AD-ból megy. A Drupal amúgy egy Ubuntu serveren fut ami meg egyébként egy Hyper-V-ben van. Egy Qnap nas (én ezeket ismerem a Synelogy is biztosan hasonlóan jó) nagyon sok mindenre használható, Szerintem egy kis cégnek szinte minden szempontból jobb választás hacsak valami spec miatt nem kell nekik Win Szerver.

  • hallador

    addikt

    válasz devast #59 üzenetére

    Én ugyan már nem foglalkozom ilyenekkel, de van/volt több kisebb cég, inkább kisiroda, ahol Samba 4-en alakítottam ki LDAP-t samba 4-el Nem mondom, hogy egyszerű, azt sem, hogy nincs vele szívás, meg azt sem hogy olyan egyszerű mint a Microsoftos megoldás, mert ez konkrétan baromság lenne.

    De az "INGYEN" az eléggé meggyőző a legtöbb kisebb helyen. Már csak azért is mert azon a 200 000 + ezer forintért amibe a Windows Server kerül, amiből azért nem baj, ha azonnal 2 is van, ugye a Microsoft ajánlása logikusan ezt is ajánlja, akkor bizony az fél millió Ft. Na most a kisebb cégek nem fognak ennyit sem kifizetni, hiszen ennyiért vesz öt PC-t.

    Szóval tudom ismerem, csináltam, de már mást csinálok.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • ncc1701

    veterán

    válasz devast #53 üzenetére

    Ahogy írod, részedről. De van olyan szakember, aki ért hozzá, csinálja. Attól még, h vmihez nem értesz személy szerint, még lehet jó, és működhet.

  • MrCsiT

    addikt

    válasz devast #42 üzenetére

    Vajon, ezt a cikket akkor, mégis minek írta a Synology?
    Nem user error ez véletlenül? :U
    ( A link megnyitása nélkül: tele van a cikk 2012R2 -re hivatkozó usernevekkel. Ezek után, nehezen hiszem, hogy ne működne. E mellett, támogatás is kérhető a Syno-tól, ha user szinten nem menne a setup. Ennyinek azért, elégnek kellene lennie? :F )

    A termékhez:

    a gyenge hw-re ültetett, de "marketinggel eladjuk!" szlogenes termékről a "gyermektablet" termék jut eszembe, ami Dörmi maci meg Csillámos külsejű csili vili cucc, ""8 GB memória" (olvasd: háttértár, elérhető usernek kb. a fele ) , és 4.2-es droidot futtat 512MB ramon.. hát, nem egy atomvillanás.
    Ez a nas sem.
    Nekem sem otthoni környezetbe nem kellene (lassú cucc, és otthonra nehézkes konfigurálás) sem vállalatiba (szutyok lassú hw..) szóval erről a termékről kb. most hallottunk utoljára ebben a formában, szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • hallador

    addikt

    válasz devast #87 üzenetére

    Őszintén nekem se kedvem, se időm nincs a samba hülyeségeivel/bugjaival foglalkozni, mikor ezernyi más tennivalóm lenne.

    Akkor az informatika rossz oldalát fogtad meg.

    Az olyan cégek, amik nem tudnak megvenni egy AD-t, azokkal meg mint IT-s az a véleményem, hogy gazdaságilag nem érdemes foglalkozni (de jelen állapotban nem én döntöm ezt el nálunk).

    Rengeteg olyan cég van aki nem veszi meg a Windows Server Licenceket, mert nem éri meg neki, azért még azt elmondhatnád, hogy minek AD egy <20 céghez, mert nem sok. Csak azért fizessenek ki 5 - 600 000 Ft-ot, hogy a rendszergazda jól érezze magát, ez ritka nagy pazarlás lenne, és akkor mi a fenét is ér az AD, ha nincs exchange, meg esetleg még sharepoint is. Akkor ezt összeszámolod, akkor nem érdemes foglalkozni a kisvállalati szektorral Magyarországon, mert most mondom nem fogja kitermelni soha, csak a microsoft két szép szeméért akkor most kezdj el számolni.

    2 * Windows Server 2012 R2 ~ 450 - 500 000 (mert ugye 1 AD nem AD)
    1 Exchange 2013 5 fiókkal: ~ 230 - 250 000 + ha kell még call, akkor még számold hozzá
    1 MSSQL Server Standard: ~ 900 000 (10 client licence)
    Plusz kliens operációs rendszerek, és ugye nem baj, ha mindjárt minimum professional az a Windows.

    ~ 10 * 40 000 ; ' 400 000

    ja még vasat nem vettél.

    Akkor ez nagyon fasza üzlet volt a 20 fő alatti cégeknek. Ha csak nem valaki "támogatja" hátulról, és akkor kezd el hozzászámolni a 3 - 4 évente szinte kötelező tervezett elavulás /UPGRADE/ árát...

    Hát aki nem tud hirtelen 2 millát kitermelni, csak a Microsoftnak 3 - 4 évente, és akkor pontosan ugyanúgy nulla a support, mintha Linux alapú sambát használtál volna, akkor az ott menjen csődbe...

    Szerintem nem...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák