Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WynNyback

    tag

    Én próbálkoztam ilyen gyenge gépen vizualizációval, a Hyper-V core nagyon szépen elvérzett a lemezműveletekben. XEN-el már sikeresebb voltam. Abban viszont CentOS alapú disztrót tettem mert lényegesebb többet tudtam kihozni belőle mint Windowsból. Ilyen Lassú hardveren egyszerűen nem vetélytársa se a Linux-alapú szervereknek se a szintén Linux alapú nasoknak. És itt nem is core hanem GUI-s Windows -van ami nagyságrendekkel lassabb ezen szerintem esetleg valami micro kerneles Linuxos cucc tudna Virtualizálva futni. Lehet velem van a baj de ennek a cuccnak nincs létjogosultsága véleményem szerint. Esetleg valami spec dologra tudom elképzelni pl SAP printer services vagy SCCM Distribution Point-nak. Szerver szinten nagyon sokat fejlődöttek a Linux alapú megoldások és hogy őszinte legyek a szemlélet miatt komolyabb jövő előtt állnak, a Windows szervereknél a profit a cél marketingesek terveztetik (a mérnökökkel) egymásra a szolgáltatásokat, hogy minél több lové csengjen náluk (jó példa erre a hyper-v ahol nincs USB támogatás a vendég gépeknek, vagy a DPM ahol kompatibilitási gondok van a 2010 és a 2012 között), míg a Linux alapú cuccokat mérnökök tervezik és a cél a hatékony egyszerű működés. PL Windows szerverre is ráerőltették ezt a kockás valamit ami konkrétan a használhatóság rovására ment. Míg a Linux alapú szerver cuccoknál hasonló tökónrúgások elképzelhetetlenek.

    [ Szerkesztve ]

  • WynNyback

    tag

    válasz hallador #27 üzenetére

    XEN-t használok HP microservereken és ezt a swap problémát amit írsz én nem tapasztalom. Kisebb cégekhez szoktam ezeket kivinni, általában kettőt és a fő szervert szoktam affa-val naponta 4 alkalommal menteni. Van olyan telephely ahol 240 - 250 GB a server adatállománya és méréseim alapján és a kollégák elmondásának alapján sincsen gond a tempóval. Ráadásnak a XEN-be szoftveres tükröt használok. Ha persze kicsit több pénz áll a rendelkezésemre akkor kb 300 000 körűl más SAS vinyós szervereket tudok kihelyezni ahol nagyságrendileg feljavul a teljesítmény.

    ivarg: A Qnap nasokban meglehetősen korrekt jogosultságkezelés van, minden további nélkül képesek AD-hez csatlakozni.

    [ Szerkesztve ]

  • WynNyback

    tag

    válasz hallador #35 üzenetére

    Ami nekem nagyon bejön a Hyper-V-ben az a replica funkció amihez hasonló a XEN-ben csak fizetős külső gyártó által érhető el, és egy kisebb cég nem fizet annyit amennyibe ezek a mentő programok kerülnek. KB 1000 dollár. Ezt leszámítva én jobban preferálom a XEN-t.

  • WynNyback

    tag

    válasz devast #53 üzenetére

    Samba-t több kisebb cégnél egy évtizede használjuk tartományvezérlőként. Ahol persze volt igény mert elsősorban a hitelesítési rendszere miatt volt nekünk kényelmes. Sajnos az való igaz, hogy group policy-ket nem kezel, de kis cégekgnél erre nem is nagyon volt igény, most kutattam az emlékeim közt és volt egy hely ahol szabályozni kellet bizonyos dolgokat ott a gép saját policy-ját szerkesztettük. Mivel kis hálózatokról volt szó ez bőven kezelhető volt. De az AD-hez kapcsolódni már szinte minden tud, egy cégnek belső fórumot fejlesztettem Drupal alapokon a hitelesítés AD-n keresztül külön kérés volt , hogy a jogokat is így természetesen az is AD-ból megy. A Drupal amúgy egy Ubuntu serveren fut ami meg egyébként egy Hyper-V-ben van. Egy Qnap nas (én ezeket ismerem a Synelogy is biztosan hasonlóan jó) nagyon sok mindenre használható, Szerintem egy kis cégnek szinte minden szempontból jobb választás hacsak valami spec miatt nem kell nekik Win Szerver.

  • WynNyback

    tag

    válasz hallador #60 üzenetére

    És akkor az egyéb licenszekről még nem is szóltál. Nálam az az első, hogy megvan mit akarunk már írunk is a licensz tanácsadónak mert szégyen nem szégyen én és a kollégáim nehezen értjük.

Új hozzászólás Aktív témák