Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz moonman #30 üzenetére

    Hmmm,

    Telepítés és használat. rész az xp licenszben érdekes.

    Ha nincs licensze a gépére, akkor az ms felbontja az eulát. Tehát a felhasználónak nincs joga használni a win-t, az ms-nek pedig nincs többé joga ellenőrizni a gépét vagy frissítéseket rátölteni. nem csak az egyik félre vonatkozik a szerződésbontás.
    A HASZNÁLATI JOG MEGSZŰNÉSE. rész

    ezen kívül az ott írtak alapján tilos:

    - webszerverként használni (csak az ms megosztás szolgáltatásokra szabad max 10 felhasználónak csatlakozni)
    az elektronikus eszközökre vonatkozó megjegyzés is érdekes (11 pendrive illegális lehet, de ez határeset)

    - ha egy linuxos belép a win gépedre vnc-vel, akkor megsérted az eulát, mert engedted neki, csak akkor léphet be, ha neki is van win licensze. A licensz a nem ms által készített, feltelepített programok használatát is korlázotta. Azaz kell egy win licensz arra a gépre is ami a gépemre kapcsolódóna, hogy távolról használja a gépemen futó programot, mert ha nincs neki, akkor megsértem az eulát azzal, hogy hozzáférést adtam. (pl ftp vagy web szerver programmal)

    - ha egy linuxos megnézi ezt a képet, azzal megsértem az eulát, hacsak nincs neki is egy win licensze, mivel a gépemen futó guit is csak olyan eszközök által engedhetem megmutatni, amihez van win licensz.

    Vicces egy licensz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák