Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ezekiell

    veterán

    válasz Giovan! #77 üzenetére

    Vannak erre már pletykák az iparban, hogy jövőre a Huawei kivonul az európai mobilpiaról..

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • Juhaszatti

    addikt

    válasz Giovan! #80 üzenetére

    Persze. Ha megtiltják az Apple, esetleg más amerikai cégek ottani gyártatását, az komoly lavinát indíthat el. Megrendülhet a nyugati gyártók bizalma, és kivezethetik a gyártást más olcsó országokba. Kína meg ott állhat több millió munkanélkülivel, akiket nem tud csak úgy felszívni a belső piac.
    Szóval nem véletlen, hogy óvatosak ők is, nem vállalkoznak drasztikus lépésekre.

  • Ezekiell

    veterán

    válasz Giovan! #81 üzenetére

    Hááát, vagy éppen pont hogy aggódnia kell, az ő főrészvényesük nem valami liberális piacbarát jóarc :DDD

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • floatr

    veterán

    válasz Giovan! #77 üzenetére

    A problémásnak vélt piacokon vámokkal lehetett volna fellépni. De ez megint drágulásokat hoz, és ráadásul több helyről lehet olvasni, hogy a Huawei nem csak árban volt előnyben. A fogyasztói oldal pont nem jár ezzel jól. Rengeteg pénzt forgattak vissza K+F-re, éppen az imént írtam. Nem mint kínai technológiát sajnálom, hanem mint technológia versenyt; ez így nem lesz az.

    (#78) Juhaszatti
    Ez csak spekuláció

    (#76) sheratan
    Mindhárom cég hatalmas piacokat nyerhet, de nem hiszem, hogy komolyan változnának a Kínán belüli lehetőségek.

    Azt tudom még elképzelni, hogy backdoor igényei voltak az amcsiknak, amire nemet mondtak. Kísértetiesen emlékeztet az egész forgatókönyv arra, ahogyan a ZTE és a Samsung is terítékre került évekkel ezelőtt.

  • Ezekiell

    veterán

    válasz Giovan! #87 üzenetére

    Jó kérdés, a meddig, mert egyre nehezebb befolyást szerezni a Huaweiel, tekintve h folyamat bannoljak őket az országok.

    Persze Afrikában meg simán megerheti nekik...

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • Z10N

    veterán

    válasz Giovan! #103 üzenetére

    "A gyártást át lehet telepíteni máshová. Ez nem egy megoldhatatlan logisztikai feladat."
    Persze, mert egy gyarat felhuzni a vilag masik vegen az par het. Sok ido es penz. Amint a vasarlok fognak megfizetni, de kemenyen.

    "mert Kína már korántsem a végtelenül olcsó munkaerő országa, legalábbis a szomszédokhoz képest egyáltalán nem az."
    Sokat nott az atlagber Kinaban, de meg igy is olcsobb joval, mintha Us-be gyartanak. Milyen szomszed? Mongolia, Kazahsztan es a tobbi "sztan", Myanmar, Laos, Vietnam, stb? Csak Indiat tudom elkepzelni.

    "A felbőszítést meg ők kezdték, az utóbbi évtized látványos autokratikus fordulatával"
    Ne beszelj felre. A gazdasagi helyzetrol beszeltunk es nem a politikairol. Ezt csinalja most is az Us a politikai problemait gazdasagilag akarja elsumakolni es igy nyomast gyakorolni. Kozben meg tartoznak Kinanak.

    "As of October 2018, foreigners owned $6.2 trillion of U.S. debt, or approximately 39 percent of the debt held by the public of $16.1 trillion and 28 percent of the total debt of $21.8 trillion.[53] At the close of 2018, the largest foreign holders[54] were China ($1.13 trillion), Japan ($1.02 trillion), Brazil ($313 billion), and Ireland ($287 billion).[55]"

    "Azt senki sem gondolhatta komolyan, hogy ezt az USA válasz nélkül fogja hagyni."
    Merthogy? Az Us az ugyeletes SJW?

    "illetve azzal, hogy nyíltan szuperhatalmi pozícióra pályáznak, és ennek megfelelően a külpolitikájukban is az expanzióra törekednek."
    Az oroszokat a szomszedban elfelejtetted, vagy mi? Ezenkivul a helyedben elmerengenek azon, hogy Kina tobb ezer eves civilizacio. Evszazadok ota ezt csinaljak. Az, hogy bizonyos dolgokat pofatlanul csinalnak elitelendo, de attol fuggetlenul szuperhatalom, akar tetszik, akar nem es nem erdemes veluk ujjat huzni, mert tudnak valaszolni...

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz Giovan! #113 üzenetére

    "Nézz körül jobban, India mellett Vietnámba"
    Nem kell, mert nincs mas. Indiat mondtam. Vietnamot hallottam, de csak a Samsungot. Ezeket tomegesen kene attelepiteni, marpedig sok szaz ceg van, amirol meg nem is hallottunk. Ezek csak a legnagyobbak.

    "(és a megváltozott politikai helyzetnek köszönhetően már nem is olyan stabil) hely, mint régen volt."
    Mivel ennek az egesznek ez a celja. A politikat most ne keverjuk ide. Egyik kutya masik eb.

    "A japánok felé is el van adósodva, mégsem a japán cégekkel problémáznak.
    LOL :D Hiroshima mond valamit? A WW2 utan ki epitette ujra Japan-t?!

    "Sőt, a kínai cégek közül is főleg a hálózati szektorban tevékenykedőkkel van bajuk, milyen érdekes..."
    Ezen mi az erdekes? Snowdenrol hallottal mar? Ugy csinalsz mintha a tobbeik nem kemkednenek.

    "Nem beszélek félre, szerintem alapvetően a politikai helyzet változása jelenti a problémát."
    Akkor minek politikaliag allitod be? Es megint politikara hivatkozol egy gazdasagi kerdesnel.

    "Kína nem elégedett a jelenlegi világrenddel, de az USA meg nem nagyon akar teret engedni a befolyásuk növekedésének, ami konfliktushelyzetet teremt a két ország közt."
    Kina novekszik, meg a szuletesszabalyozassal egyutt is. Te mit csinalnal, ha egyre tobb szajat kene etetned? Nezned, ahogy a tobbiek vigan es pazarloan falatoznak vagy a sajat gyerekeid erdekeben lepest tennel.

    "Nem, egy érdekeit védő szuperhatalom. Vagy mit vártál, hogy csendben félráll és átadja a stafétát Kínának"
    Nem tudom mit nevetsz. Miert az Us micsoda? Herceg feher lovon?

    "Kína viszont rendelkezik ezekkel az erőforrásokkal, és ha most nem töri le a szarvát a nyugat, az a jövőben sokkal nagyobb problémát fog jelenteni."
    Mar keso. Nyersanyag van, emeber van, most mar technologia es tudas is van. Ezek utan provokalni olyan, mint amikor felnevelsz es etetsz egy farkas kolyokot, nem erdemes piszkalni, mert konnyen a torkodba harap. Az orosz peldat nem vinnem tovabb.

    "Az meg, hogy hány éves civilizáció, lényegtelen."
    Tenyleg? Az unokadnak is majd ezt mondod amikor tisztelenkedik veled vagy masokkal.

    "A jelenben Kína nem szuperhatalom"
    https://en.wikipedia.org/wiki/Potential_superpowers

    [ Szerkesztve ]

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Noukoum

    veterán

    válasz Giovan! #116 üzenetére

    "Európa eljelentéktelenedése elsősorban az európaiaknak köszönhető, csak aztán jön az USA és a Szovjeunió, akik kihasználták hogy Európa kivéreztette magát, és felhúzták a kis vasfüggönyüket, aztán nekiláttak a fegyverkezési versenynek."

    Ez konkrétan nem igaz. Mindkét háború elhúzódása az Usának köszönhető aki már akkor is féltette gazdasági elsőségét. Mondjuk tőled nem meglepő hogy mindenből az Usát hozod ki jófiúként. De ez érzelmi alapon történik és nincs valóság alapja.

    "Magyarország utóbbi száz éve megintcsak nem tudom miért lenne az USA sara, dehát vannak olyan körök ahol divat mindenért az USA-t hibáztatni..."

    Párizs környéki békék, párizsi békeszerződés. Többről inkább nem is írnék ennyi bőven elég. Mondjuk ezek után nem meglepő hogy USA fan vagy.. :D

    "Hogy Kína felnőjön az USA mellé, azt csak pozíciószerzéssel tudja elérni. Márpedig többek közt a Huawei hálózatfejlesztése is egy ilyen pozíciószerzési kísérlet. Szóval én nem jelenteném ki, hogy Kína megerősödése semmiféle következménnyel nem fog ránk, európaikara nézve negatív következményekkel járni."

    Egy feltételezés nem tény. Felnőjön? Mi van? Kb olyan szinten beszélsz mintha Magyarországon egy 1%-os honvédség bővítésből arra lehetne következtetni hogy Magyarország a harmadik világháború kirobbantására készül.

    "A technológiát lenyúlták Európától, lol. Azért van kb. a teljes IT szektor székhelye a Szilícium völgyben.."

    Tanulni kellett volna és akkor nem írnál ilyet. Ja bocs, lehet hogy azért nem tanultad mert nem is adhatták le..

    "Abban egyetértünk, hogy Európa kiszolgáltatott helyzetben van, ennek én sem örülök. Szívesen látnék egy szorosabb európai integrációt, ami felnőhetne a nagyok mellé, de ennek minimális az esélye sajnos. De annál, hogy Kína befolyása erősödjön a kontinensen, az is jobb, ha marad a jelenlegi felállás az amerikai dominanciával."

    Teljesen mindegy milyen európai integráció van, amíg nem a kontinensen döntenek a legfontosabb európai kérdésekről. És még mindig nem ott tartunk hogy Kína befolyása nőne a kontinensen hanem az hogy Usáé talán csökkene. Talán. De ehhez le kell venni a szemüveget

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • Giovan!

    addikt

    válasz Giovan! #122 üzenetére

    De amúgy fura, ha beavatkozik az USA, akkor az a baj, mert minek csendőrködik, ha meg izolálná magát és hagyná, hogy az európaik vívják csak meg a saját háborúikat, akkor meg az, mert miatta veszíti el a jelentőségét Európa (miközben semmiféle kötelezettségük nem volt beavatkozni pl. az első világháborúban). Ostobaság mindenből jófiúnak kihozni a csillagos-sávosokat, sok csúnya dolgot csináltak más országokkal a történelmük során (a teljesség igénye nélkül pl. a mexikói háború, amiben simán elragadták Mexikó északi tartományait, vagy a közelmúltban a közép- és dél-amerikai demokratikusan megválasztott kormányok puccsolgatása), de mindenért bajunkért őket hibáztatni legalább ilyen ostoba hozzáállás.

    Ja amúgy lehet ezt a történelmi-politikai vonalat el kéne engednünk, ha nem akarjuk hogy bezárják a topikot.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Z10N

    veterán

    válasz Giovan! #118 üzenetére

    "akár tetszik ez neked, akár nem."
    Ad1) Hol mondtam ilyet?
    Ad2) Ez senkinek nem fog tetszeni.

    "Leírtam mik lehetnek ennek az okai, erre te annyit tudsz mondani, hogy dehát sokan vannak. Hát ok, ezzel nem is vitázott senki."
    Milyen okok? Egy mondva csinalt ok van. Ezenkivul ido/penz volt a kerdes, nem okok keresese.

    "Továbbra is politikai (hivatalosan biztonságpolitikai) okai vannak a Huawei tiltásának, az ugye megvan?"
    Az ugye meg van, hogy nem a cegrol van szo itt mar, hanem Kinarol. Ezenkivul DRAM-rol a cikk.

    "Az egyenlőségjelet én nem látom az USA és Kína közt."
    Hol volt ilyenrol szo?

    "Nem tetszik különösebben az előbbi csendőrködése sem, de Kínával szemben bármikor őket választom."
    Nem is kell valasztanod, mivel az Us onkenyesen ezt csinalja. Kina pedig meg messze van ettol, hogy ezt csinalja nyiltan vilagszerte.

    "Ha demokratizálódik Kína, és úgy akar szuperhatalom lenni, akkor majd átgondolom ezt a véleményemet."
    Szerinted erdekli oket a velemenyed?

    "Megint lényegtelen dolgokon lovagolsz."
    LOL. Te hoztad fel Japan-t, de azert ilyen suletlenseggel dobalozol, hogy "lenyegtelen dolgokon lovagolsz".

    "Nem az újjáépítés alatt adósodott el az USA Japánnak. Most viszont el van, pont akkora mértékben mint Kínának."
    Olvasd mar vissza a sajat kontextusodat es ne rogohtesd ki magad.

    "Őket valamiért mégsem cseszegetik, talán azért mert nem fenyegetik a pozícióikat, de ez csak egy tipp"
    Talan azert, mert erossen kotve vannak a hatterben "de ez csak egy tipp" :D Ne legyel mar naiv.

    "most mit akarsz ezzel állítani?"
    LOL, te jottel a halozati szoveggel.

    "Az európai 5G hálózatot kínai céggel építtetni ettől még baromság lesz. Az 5g-re minden rá lesz kötve, közel sem a lehallgatás jelenti majd az egyetlen kockázatot."
    Ebben egyet ertunk, de a Huawei-nek ebben tobb evtizedes tapasztalata van. Nem kovettem a temat, de az EU akkor miert nem csinaltatja massal.

    "Lásd fentebb, a Huawei politikai okokból lett megtámadva."
    Igen, ezt csinalja az Us, de te miert egy gazdasagi problemanal?

    "Ez aranyos, valami kínai propagandafüzetből van?"
    Akarsz mondani valamit? Mert ez nem tud meghatni. Ezt ugy hivjak szimpla logika. Az Us ugyan ezt csinalja, csak mas taktikaval.

    "A kínai gazdaság növekedésének nem feltétele az abszolút diktatúra kiépítése, ahogy az imperialista fellépés sem a szomszédokkal szemben. Ezek nélkül, a Micimackó előtti korszakban is szépen növekedtek, sőt, mindenki azt várta, hogy ez a folyamatos életszínvonal emelkedés majd a rendszer fokozatos fellazulását fogja elhozni. Sajnos nem így lett."
    Persze, nem feltetle, de mar megint politizalsz egy gazdasagi kerdesnel. Meg mostmar propagandazol is, de ezt nem csak en latom igy, ahogy elnezem.

    "Senki sem mondott ilyet. Én azt mondtam, ostobaság azt várni az USA-tól, hogy tétlenül nézz Kína erősödését."
    Egyaltalan nem ez hallatszik ki a szovegedbol. Kina politikaja sok helyen elitelendo, de egy gazdasagi kerdesnel raeroltetni ezt a kereszteshadjaratot elegge ketszinu es atlatszo dolog. Mint mondtam, egyik kutya, masik eb.

    "Mert szerinted a nagypolitikában azt nézik, kinek hány éves a civilizációja?"
    Hiaba rohogsz, de peldaul a hatarok kiterjesztesenel ezt veszik alapul. Miert, tett barki barmit is, amikor az oroszok elfoglaltak Crimea-t?Akkor hol volt az Us feher lovon. Vagy amikor az Us megszalta Irakot es Afganisztant. Kinanak a sajat tersegeben tobb joga van intezkedni, mint az Us-nek a vilag masik felerol. Persze egyik sem helyes, de az Us ennek ellenere ezt csinalja vilagszerte, pedig 250 evesek sincsenek. Amit raadasul azzal szereztek, hogy kiirtottak az indianok nagy reszet, majd a fekete rabszolgasag hatan felepitettek az orszagot. Most meg Donald Kacsa kormanyoz ossze-vissza.

    "A regionális nagyhatalmaknál már előrébb járnak, ez tény, de az USA-t még mindig nem érték be."
    Ezzel a fogalmi kerdessel csak te dobaloztal. Megkaptad a valaszt.

    "Pl. mi is milyen sokra megyünk az 1000 éves államiságunkkal."
    Ezt inkabb hagyjuk, hogy a Nagy-Magyarorszagot hogyan cincaltak szet. Ezenkivul sokkal nagyobb es tobb ezer evet mondtam. Nem mindegy mekkora befolyasa van/volt/lesz a tersegben.

    "Legalább a nyitómondatot olvastad volna el (vagy legalább a szócikk címét"
    Te nem olvastad el az elemzeseket es az adatokat. "to soon become"
    "In recent times, consensus has concluded that China has reached the qualifications of superpower status"

    "A kis listában ott van többek között az EU is, amiről azért mindannyian tudjuk, hogy egyáltalán nem tekinthető valódi szuperhatalomnak."
    Nem olvastad el figyelmesen. Tier 3, szemben Kinaval Tier 2 (egymagaban).

    "Katonai tekintetben főleg nem."
    Olvasd el megegyszer, ha mar olyan konnyen dobalozol.
    US: 326,625,791 pop., 0.0857 pir
    CN: 1,379,302,771 pop., 0.0945 pir
    pir: Military strength (lower is stronger)

    peldaul: "On August 19, 2019, the United States Studies Centre handed out a report, suggesting that Washington no longer enjoys primacy in the Indo-Pacific. It stress that the War on Terror has greatly distracted US response to China's role in the Pacific; that US military force in the region has greatly atrophied whereas Beijing only grew stronger and more capable since 9/11, to the point that China could now actively challenge the United States over the Indo-Pacific.[42]"

    Nah mindegy. Tobb idom erre nincs. Amig nem olvasol utana dolgoknak addig felesleges beszelgetnunk.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Noukoum

    veterán

    válasz Giovan! #122 üzenetére

    1. Az USA beavatkozott az első világháborúba azzal hogy hitelezte a briteket és a franciákat.
    2. Nép nem akart háborút lol.. És az orosz kiugrás után már akart? Jobb ha tudod hogy amit az iskolában tanultál, abból nem minden úgy van ám. Ugyanis ez nem így működik.
    3. Amerikai hitelek. Nagyon fontosak, így tanuljuk az iskolában csak tudnám hogy miért. (Vagyis nyilván tudom.) Ugyanis nem ez volt a döntő tényező, ráadásul te magad írtad le a valódi okot. Oroszország gazdaságilag nagyon gyenge lábakon állt, kérdés az volt meddig képesek a háborúban maradni. (Már az is csoda hogy addig kibírták) Ezzel nyilvánvalóan mindenki tisztában volt, ahogy a németekkel való hosszú tárgyalásról is. Te magad írtad le azt a békét amellyel Németország tulajdonképpen szuperhatalommá válik. Na itt jön képbe az USA. Egy pillanatra sem volt realitása a katonai beavatkozásnak, ameddig nem volt egy olyan potenciális nagyhatalom mely veszélyeztetné az USA hatalmát.
    4. A második világháborúból katonailag pontosan azért akartak kimaradni, mint az elsőből. Semmi közük nincs egy európai konfliktushoz. Nem kell ezt túlmagyarázni. Mint ahogy a Japán agresszió is egy ürügy volt amivel el lehetett mondani mindenkinek hogy igen ezért lépünk be. Valójában Németország és Japán megerősödése volt a probléma. (Meg az hogy a franciák néhány hét alatt kapituláltak, a szovjetek meg nagy a végét járták. Na ezek után már van miért félni) Komoly részt vállalt a második világháborúban, ki mondta az ellenkezőjét?
    5. Mint ismeretes Wilson elnök véleménye is megváltozott amint a háború már a végéhez közeledett, a nemzeti önrendelkezés jóga már nem volt opció senki számára. Az tény hogy a magyar kérdésekben nem volt döntő szava, azonban az is tény hogy különösebb ellenállást nem tett. Nyilvánvalóan hiszen Magyarország semmit nem számított nekik.
    Azután mentek haza hogy aláírták a német békét, de nem csak a durciról volt szó. Amerikai belpolitikai problémák, a békeszerződés tartalma pedig akkora elvolt döntve nem volt értelme ott maradni, előbb Wilson majd utána a teljes amerikai küldöttség hazament. Azzal hogy Wilson felülírta az híres pontjaiból az egyiket, azzal tulajdonképpen megölte annak az esélyét hogy néhány millió magyar ne éljen hosszú évtizedeket, lassan évszázadokat elnyomás alatt.
    6. Nem volt magától értetődő. Ugyanis minden diplomáciai tárgyalás afelé mutatott hogy az orosz csapatok kifognak vonulni a megszállt területekről. Kizárólag azért nem került USA kézbe a magyar ügy mert stratégiailag voltak sokkal fontosabb térségek is mint közép-európa nyilván az USA szempontjából ezért az USA nyugodt szívvel odadobott nem csak bennünket a ruszkiknak. Ugyan a jóvátétel mennyiségét még korábban sikerült redukálniuk angol segítséggel, de kisebbségvédelem az megint egy nem létező fogalom lett. Szóval ha az előző nagy békénél azt mondtuk hogy az amerikai beleszólás nem volt jelentős, itt az lehetett volna. Bőven elég lett volna határmenti színmagyar területek visszacsatolását szorgalmazni, népszavazást engedélyezni, Erdély kérdésére megoldást keresni. De nem, a nagy liberális USA telibe sz@rta K-európát. Ugye ezek után nem lepődsz meg hogy annyira nem kedveljük szubjektívan nézve? Mert usának semmi de semmi érdeke nem volt kib@szni a magyarokkal (mint mondjuk másoknak) mégis sikerült de nagyon.
    7. Nem kell a gőzgépig visszamenni, USA alapból európai gyökerű európai emberekből. A jelenlegi technológiai előnyük alapjait pedig a náci Németországtól nyúlták le, de csak nyugisan.
    8. És azzal mondjuk miért nem számolsz hogy Európa megáll a lábán és nem kell hogy USA vagy Kína bábja legyen? Annyira nem rossz a helyzet, csak az USA még mindig túl erős így esélytelen megszabadulni önerőből.

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Giovan! #129 üzenetére

    Az oroszok akkor lettek volna hajlandók trianontól eltérni, ha 1: '41ben legalább papíron mem üzenünk hadat - még ha küldünk is csapatokat a németek mellé, 2: 44ben kiugrunk a románokkal együtt.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Ezekiell

    veterán

    válasz Giovan! #135 üzenetére

    Pontosan. A második pólusnak egyedül az EUt tudnám támogatni, de hát az álom marad még egy darabig (hála egyes "renitens" tagállamoknak...)

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • Jakuu

    őstag

    válasz Giovan! #149 üzenetére

    HA a nagyanyadnak toke lenne o lenne a nagyapad ? Kit erdekel egy felteteles modban feltett kerdes ? A jelen helyzet a lenyeges, nem az ha mi lenne, ha ez meg az lenne.Jelenleg az USA a vilag legnagyobb rabloja es pont. Probald ezt a kijelento mondatot es a valosagot feldolgozni. Es bizont az USA amit csinal az nem az orszagaval, hanem a vilaggal szembeni diktatura es kizsakmanyolas. Az hogy mindenfele ENSZ,NATO es stb szovetseges szervezetek moge bujva csinalja, azoknak a begolyasolasaval es azokon keresztul a sajat szajizuk szerinti szabalyok letrehozasaval, az lenyegtelen.

    [ Szerkesztve ]

  • Jakuu

    őstag

    válasz Giovan! #151 üzenetére

    Jelenleg arrol szol a cikk, hogy az USA hogy akar kinai ceget ellehetetleniteni, csakhogy a sajar szajize szerint alakuljon az IT piac. Azaz beavatkozik onkenyesen es diktatorikus modon, az IT piacba. Nem mas teszi, hanem az USA. Es mindenki tudja, hogy az osszes orszag szeretne a sajat szaja ize szerint alakitani szervezeteken belul a donteseket. Viszont nem mindegyik teszi ezt a mas orszagok belugyeibe beavatkozva, az USA meg szinte csak azt teszi, jofiu szerepben tetszelegve, kozben meg egy alszent gennylada. Mikozben allami vezetoket buktatnak meg,akar diktatorok szekbe ultetesevel afrikaban,del-amerikaban haborukat robbantanak ki, destabilizalnak allamokat nem keves emberi aldozatot hatrahagyva maguk utan es lehetne sorolni. Ez kell a jo nepnek Barki teszi ezeket a dolgokat elitelendo. Jelenleg ez zajlik a vilagban ez ellen kell tiltakozni, ha majd mas csinalja ugyaezt, akkor az ellen kell fellepni.

  • Jakuu

    őstag

    válasz Giovan! #153 üzenetére

    "A cikk arról szól, hogy az USA hozott egy döntést, amivel folytatja a Huawei ellehetetlenítését. Nincs szó olyasmiről, amit te odaraktál a mondatod végére, hogy mindezt azért tenné, mert az IT piacot a saját szája íze szerint akarja alakítani."

    Na itt rohognom kell. Akkor mit csinal ? Beleavatkozik a piaci helyzetbe, nem konkretan kitiltja a huaweit, hanem kulonbozo cegeknek monja meg, hogy enjnyebejnye ha memoriamodult, vezerlochipet gyartasz, akkor kitiltunk teged is. Almodj kiralylany, hogy egy klasszikust idezzek. :P

    Jo duma meg az, hogy veszelyt jelent, mert ilyen meg olyan galad dolgokat csinal ez a Huawei, monitorozza a vasarlok eladasi szokasait, stb. A szemedet azt kezdje el eloszor szurni, hogy az USA a sajat szovetsegeseit lehallgatja, legyen az Merkel, vagy a francia miniszterelnok. Most az 5G-vel ezt a lehetoseget elveszitene. De jo fiu ez a csendorbacsi, ha mar a sajatjait lehallgatja es akkor nem razza a nagymellenyt, hanem mintha termeszetes lenne. Itt ugy lesantult a logikad, hogy figyelmen kivul is lehet hagyni. Van is erre tobb mondas. A fatol nem latja az erdot. Vagy mas szemeben a szalkat is meglatja, a sajatjaban a gerendat sem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák