Új hozzászólás Aktív témák

  • Z10N

    veterán

    válasz Giovan! #118 üzenetére

    "akár tetszik ez neked, akár nem."
    Ad1) Hol mondtam ilyet?
    Ad2) Ez senkinek nem fog tetszeni.

    "Leírtam mik lehetnek ennek az okai, erre te annyit tudsz mondani, hogy dehát sokan vannak. Hát ok, ezzel nem is vitázott senki."
    Milyen okok? Egy mondva csinalt ok van. Ezenkivul ido/penz volt a kerdes, nem okok keresese.

    "Továbbra is politikai (hivatalosan biztonságpolitikai) okai vannak a Huawei tiltásának, az ugye megvan?"
    Az ugye meg van, hogy nem a cegrol van szo itt mar, hanem Kinarol. Ezenkivul DRAM-rol a cikk.

    "Az egyenlőségjelet én nem látom az USA és Kína közt."
    Hol volt ilyenrol szo?

    "Nem tetszik különösebben az előbbi csendőrködése sem, de Kínával szemben bármikor őket választom."
    Nem is kell valasztanod, mivel az Us onkenyesen ezt csinalja. Kina pedig meg messze van ettol, hogy ezt csinalja nyiltan vilagszerte.

    "Ha demokratizálódik Kína, és úgy akar szuperhatalom lenni, akkor majd átgondolom ezt a véleményemet."
    Szerinted erdekli oket a velemenyed?

    "Megint lényegtelen dolgokon lovagolsz."
    LOL. Te hoztad fel Japan-t, de azert ilyen suletlenseggel dobalozol, hogy "lenyegtelen dolgokon lovagolsz".

    "Nem az újjáépítés alatt adósodott el az USA Japánnak. Most viszont el van, pont akkora mértékben mint Kínának."
    Olvasd mar vissza a sajat kontextusodat es ne rogohtesd ki magad.

    "Őket valamiért mégsem cseszegetik, talán azért mert nem fenyegetik a pozícióikat, de ez csak egy tipp"
    Talan azert, mert erossen kotve vannak a hatterben "de ez csak egy tipp" :D Ne legyel mar naiv.

    "most mit akarsz ezzel állítani?"
    LOL, te jottel a halozati szoveggel.

    "Az európai 5G hálózatot kínai céggel építtetni ettől még baromság lesz. Az 5g-re minden rá lesz kötve, közel sem a lehallgatás jelenti majd az egyetlen kockázatot."
    Ebben egyet ertunk, de a Huawei-nek ebben tobb evtizedes tapasztalata van. Nem kovettem a temat, de az EU akkor miert nem csinaltatja massal.

    "Lásd fentebb, a Huawei politikai okokból lett megtámadva."
    Igen, ezt csinalja az Us, de te miert egy gazdasagi problemanal?

    "Ez aranyos, valami kínai propagandafüzetből van?"
    Akarsz mondani valamit? Mert ez nem tud meghatni. Ezt ugy hivjak szimpla logika. Az Us ugyan ezt csinalja, csak mas taktikaval.

    "A kínai gazdaság növekedésének nem feltétele az abszolút diktatúra kiépítése, ahogy az imperialista fellépés sem a szomszédokkal szemben. Ezek nélkül, a Micimackó előtti korszakban is szépen növekedtek, sőt, mindenki azt várta, hogy ez a folyamatos életszínvonal emelkedés majd a rendszer fokozatos fellazulását fogja elhozni. Sajnos nem így lett."
    Persze, nem feltetle, de mar megint politizalsz egy gazdasagi kerdesnel. Meg mostmar propagandazol is, de ezt nem csak en latom igy, ahogy elnezem.

    "Senki sem mondott ilyet. Én azt mondtam, ostobaság azt várni az USA-tól, hogy tétlenül nézz Kína erősödését."
    Egyaltalan nem ez hallatszik ki a szovegedbol. Kina politikaja sok helyen elitelendo, de egy gazdasagi kerdesnel raeroltetni ezt a kereszteshadjaratot elegge ketszinu es atlatszo dolog. Mint mondtam, egyik kutya, masik eb.

    "Mert szerinted a nagypolitikában azt nézik, kinek hány éves a civilizációja?"
    Hiaba rohogsz, de peldaul a hatarok kiterjesztesenel ezt veszik alapul. Miert, tett barki barmit is, amikor az oroszok elfoglaltak Crimea-t?Akkor hol volt az Us feher lovon. Vagy amikor az Us megszalta Irakot es Afganisztant. Kinanak a sajat tersegeben tobb joga van intezkedni, mint az Us-nek a vilag masik felerol. Persze egyik sem helyes, de az Us ennek ellenere ezt csinalja vilagszerte, pedig 250 evesek sincsenek. Amit raadasul azzal szereztek, hogy kiirtottak az indianok nagy reszet, majd a fekete rabszolgasag hatan felepitettek az orszagot. Most meg Donald Kacsa kormanyoz ossze-vissza.

    "A regionális nagyhatalmaknál már előrébb járnak, ez tény, de az USA-t még mindig nem érték be."
    Ezzel a fogalmi kerdessel csak te dobaloztal. Megkaptad a valaszt.

    "Pl. mi is milyen sokra megyünk az 1000 éves államiságunkkal."
    Ezt inkabb hagyjuk, hogy a Nagy-Magyarorszagot hogyan cincaltak szet. Ezenkivul sokkal nagyobb es tobb ezer evet mondtam. Nem mindegy mekkora befolyasa van/volt/lesz a tersegben.

    "Legalább a nyitómondatot olvastad volna el (vagy legalább a szócikk címét"
    Te nem olvastad el az elemzeseket es az adatokat. "to soon become"
    "In recent times, consensus has concluded that China has reached the qualifications of superpower status"

    "A kis listában ott van többek között az EU is, amiről azért mindannyian tudjuk, hogy egyáltalán nem tekinthető valódi szuperhatalomnak."
    Nem olvastad el figyelmesen. Tier 3, szemben Kinaval Tier 2 (egymagaban).

    "Katonai tekintetben főleg nem."
    Olvasd el megegyszer, ha mar olyan konnyen dobalozol.
    US: 326,625,791 pop., 0.0857 pir
    CN: 1,379,302,771 pop., 0.0945 pir
    pir: Military strength (lower is stronger)

    peldaul: "On August 19, 2019, the United States Studies Centre handed out a report, suggesting that Washington no longer enjoys primacy in the Indo-Pacific. It stress that the War on Terror has greatly distracted US response to China's role in the Pacific; that US military force in the region has greatly atrophied whereas Beijing only grew stronger and more capable since 9/11, to the point that China could now actively challenge the United States over the Indo-Pacific.[42]"

    Nah mindegy. Tobb idom erre nincs. Amig nem olvasol utana dolgoknak addig felesleges beszelgetnunk.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Új hozzászólás Aktív témák