Új hozzászólás Aktív témák

  • Noukoum

    veterán

    válasz Giovan! #116 üzenetére

    "Európa eljelentéktelenedése elsősorban az európaiaknak köszönhető, csak aztán jön az USA és a Szovjeunió, akik kihasználták hogy Európa kivéreztette magát, és felhúzták a kis vasfüggönyüket, aztán nekiláttak a fegyverkezési versenynek."

    Ez konkrétan nem igaz. Mindkét háború elhúzódása az Usának köszönhető aki már akkor is féltette gazdasági elsőségét. Mondjuk tőled nem meglepő hogy mindenből az Usát hozod ki jófiúként. De ez érzelmi alapon történik és nincs valóság alapja.

    "Magyarország utóbbi száz éve megintcsak nem tudom miért lenne az USA sara, dehát vannak olyan körök ahol divat mindenért az USA-t hibáztatni..."

    Párizs környéki békék, párizsi békeszerződés. Többről inkább nem is írnék ennyi bőven elég. Mondjuk ezek után nem meglepő hogy USA fan vagy.. :D

    "Hogy Kína felnőjön az USA mellé, azt csak pozíciószerzéssel tudja elérni. Márpedig többek közt a Huawei hálózatfejlesztése is egy ilyen pozíciószerzési kísérlet. Szóval én nem jelenteném ki, hogy Kína megerősödése semmiféle következménnyel nem fog ránk, európaikara nézve negatív következményekkel járni."

    Egy feltételezés nem tény. Felnőjön? Mi van? Kb olyan szinten beszélsz mintha Magyarországon egy 1%-os honvédség bővítésből arra lehetne következtetni hogy Magyarország a harmadik világháború kirobbantására készül.

    "A technológiát lenyúlták Európától, lol. Azért van kb. a teljes IT szektor székhelye a Szilícium völgyben.."

    Tanulni kellett volna és akkor nem írnál ilyet. Ja bocs, lehet hogy azért nem tanultad mert nem is adhatták le..

    "Abban egyetértünk, hogy Európa kiszolgáltatott helyzetben van, ennek én sem örülök. Szívesen látnék egy szorosabb európai integrációt, ami felnőhetne a nagyok mellé, de ennek minimális az esélye sajnos. De annál, hogy Kína befolyása erősödjön a kontinensen, az is jobb, ha marad a jelenlegi felállás az amerikai dominanciával."

    Teljesen mindegy milyen európai integráció van, amíg nem a kontinensen döntenek a legfontosabb európai kérdésekről. És még mindig nem ott tartunk hogy Kína befolyása nőne a kontinensen hanem az hogy Usáé talán csökkene. Talán. De ehhez le kell venni a szemüveget

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Új hozzászólás Aktív témák