Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz Z10N #117 üzenetére

    Nem kell, mert nincs mas. Indiat mondtam. Vietnamot hallottam, de csak a Samsungot. Ezeket tomegesen kene attelepiteni, marpedig sok szaz ceg van, amirol meg nem is hallottunk. Ezek csak a legnagyobbak.

    Pedig várhatóan sokan fognak a közeljövőben áttelepedni a szomszéd országokba, akár tetszik ez neked, akár nem. Leírtam mik lehetnek ennek az okai, erre te annyit tudsz mondani, hogy dehát sokan vannak. Hát ok, ezzel nem is vitázott senki.

    Mivel ennek az egesznek ez a celja. A politikat most ne keverjuk ide. Egyik kutya masik eb.

    Továbbra is politikai (hivatalosan biztonságpolitikai) okai vannak a Huawei tiltásának, az ugye megvan? Az egyenlőségjelet én nem látom az USA és Kína közt. Nem tetszik különösebben az előbbi csendőrködése sem, de Kínával szemben bármikor őket választom. Ha demokratizálódik Kína, és úgy akar szuperhatalom lenni, akkor majd átgondolom ezt a véleményemet.

    LOL :D Hiroshima mond valamit? A WW2 utan ki epitette ujra Japan-t?!

    Megint lényegtelen dolgokon lovagolsz. Nem az újjáépítés alatt adósodott el az USA Japánnak. Most viszont el van, pont akkora mértékben mint Kínának. Őket valamiért mégsem cseszegetik, talán azért mert nem fenyegetik a pozícióikat, de ez csak egy tipp :U

    Ezen mi az erdekes? Snowdenrol hallottal mar? Ugy csinalsz mintha a tobbeik nem kemkednenek.

    Ja, lehallgatnak az amcsik is, most mit akarsz ezzel állítani? Az európai 5G hálózatot kínai céggel építtetni ettől még baromság lesz. Az 5g-re minden rá lesz kötve, közel sem a lehallgatás jelenti majd az egyetlen kockázatot.

    Akkor minek politikaliag allitod be? Es megint politikara hivatkozol egy gazdasagi kerdesnel.

    Lásd fentebb, a Huawei politikai okokból lett megtámadva.

    Kina novekszik, meg a szuletesszabalyozassal egyutt is. Te mit csinalnal, ha egyre tobb szajat kene etetned? Nezned, ahogy a tobbiek vigan es pazarloan falatoznak vagy a sajat gyerekeid erdekeben lepest tennel.

    Ez aranyos, valami kínai propagandafüzetből van? A kínai gazdaság növekedésének nem feltétele az abszolút diktatúra kiépítése, ahogy az imperialista fellépés sem a szomszédokkal szemben. Ezek nélkül, a Micimackó előtti korszakban is szépen növekedtek, sőt, mindenki azt várta, hogy ez a folyamatos életszínvonal emelkedés majd a rendszer fokozatos fellazulását fogja elhozni. Sajnos nem így lett.

    Nem tudom mit nevetsz. Miert az Us micsoda? Herceg feher lovon?

    Senki sem mondott ilyet. Én azt mondtam, ostobaság azt várni az USA-tól, hogy tétlenül nézz Kína erősödését.

    Tenyleg? Az unokadnak is majd ezt mondod amikor tisztelenkedik veled vagy masokkal.

    Mert szerinted a nagypolitikában azt nézik, kinek hány éves a civilizációja? :DDD
    Pl. mi is milyen sokra megyünk az 1000 éves államiságunkkal.

    Az USA lehet csak 250 éves, de olyan lehetőségekkel rendelkezik (pl. katonai téren), amikkel a többiek nem. Ez pedig valóban számít a diplomáciában.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Potential_superpowers

    Legalább a nyitómondatot olvastad volna el (vagy legalább a szócikk címét...):

    A potential superpower is a state or a political and economic entity that is speculated to be—or to have the potential to soon become—a superpower.

    A kis listában ott van többek között az EU is, amiről azért mindannyian tudjuk, hogy egyáltalán nem tekinthető valódi szuperhatalomnak.

    Nincs közmegegyezés a szakértők között abban, hogy Kína minek számít. A regionális nagyhatalmaknál már előrébb járnak, ez tény, de az USA-t még mindig nem érték be. Katonai tekintetben főleg nem.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák