Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz moma #19 üzenetére

    Miért, kinek az adata lenne? Egy építészeti megoldást ugyanúgy szerzői jogvédelem véd, mint egy szoftvert. Kétségtelen, programot is sokan lopnak.

    Azt kellene tolerálni, hogy vannak emberek, mint pl. én, akik nem akarnak könnyen hozzáférhetővé válni. És nem akarják az életük minden kis részletét rábízni egy ekkora adatrabló bandára.

    Szerintem ne firtassuk tovább, mert a következő indokomon vérig fog sértődni mindenki.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz moma #21 üzenetére

    mikor akarod végre megérteni, hogy a ránézés meg a civil célra történő lefényképezés nem ugyanaz a kategória, mint szisztematikusan üzleti céllal összeszedni az utolsó pixelig minden információt?

    Érdekes lenne kideríteni, hogy a szerzői jogi törvény taxatív-e vagy megengedő-e, mert ha taxatív, akkor elég egyértelműen kiderül, hogy nincs igazad, ha megengedő, akkor viszont értelmezni kell azt.

    Szerk: pontosabban utánaolvasva kiderül, hogy más paragrafusban az szjt explicite tiltja azt, amit a gugli csinál.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz moma #23 üzenetére

    "nem lenne különbség a kettő között": szjt is különbséget tesz a kettő között, én miért ne tehetném meg...

    egy apróság van: az szjt szerint úgy tűnik, nem az én tulajdonom a ház kinézete, hanem a tervezőé, ez kicsivel módosít a dolgokon, de valójában nem sokkal. Mondjuk érdekes, hogy a házam kinézete a tervező tulajdona, nem az enyém, de ezt mondja az szjt, ha jól tudok olvasni.

    Egy tett megítélését nem az befolyásolja, hogy mi lenne a helyes megítélés, hanem az, hogy mi van a törvényben. Ezzel párhuzamosan jogszolgáltatás és nem igazságszolgáltatás van mindenhol a világon.

    tiltó törvény még mindig az szjt. lásd előző hsz

    A harcok nem azért vannak, mert nem itt csapódik le a nyereség, hanem azért, mert itt követi el a jogsértést. Értelemszerűen ha európai uniós cég csinálná ezt amcsiban, akkor azért az amik pampalíniznének, mert ott történik a jogsértés. Svájcot emlegetni az eu dolgaival kapcsolatban azért nem jó példa, mert Svájc nem Eu tag.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák