Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz nemlehet #179 üzenetére

    Nem azt mondom, hogy megrokkanva kezdje az ember az ipart. Nem is érzem megrokkanva magam, de legalább tudom, hogy kell jól időt beosztani :D
    Amit műveltem (meló, konferenciák minden félévben, extra fejlesztés) kirívó, tudom. Fiatal voltam és kellett a pénz, így durván 40-60 ezres fix fizu (épp melyik félévben voltak hajlandók ösztöndíjat adni olyan cikkre, ami végzős mesterszakosok és doktoranduszok között indult bsc-s létemre) be tudott folyni évközben. Valaki mekizik, szórólapozik, én ezt csináltam.
    A problémát az alapanyagban, a diákságban (is) látom. A nagyja teljesen beleszarik. Hú egyetemista vagyok tehát buli csajok parti kocsma, tanulás? Tanulni minek, majd kipuskázom vizsgán! Beül mert közelező (bme-n ujjlenyomatot kell lehúzni mert esze lenne rá hogy vonalkódot, RFID kártyát vagy bármit másoljon) de telefont nyomkod végig (a wifit meg dhcp tartományt foglalja, én meg nem tudom a jegyzethez gyorsan leszedni az ábrát). Neki az egyenlet: diploma = pénz, egyetem = buli. A buliból nem adunk lentebb, de diploma kell, majd kipuskázza. Vagy be se megy vizsgázni mert tudja hogy semmit se tud! A cél meg a kettes.
    Ezekre bízzuk magunkat? Ezek lesznek a mérnökök? Szaladnak a hökhöz hogy brühühü de nehéz, a sörváltóra viszont két hétig edz. Kicsit visszás. Főleg amikor a vizsgalécet olyan magasra húzzák, hogy aki tanul, annak aránytalanul sokat kell rá tanulni és kettest épphogy eléri, a puskázók meg röhögnek hogy "de hülye aki tanul, mert ők megajánlott ötösre kipuskázták a zéhákat!" (megtörtént eset)
    Na most milyen informatikushiány van? Jó fiatal informatikusból meg egyáltalán jó fiatal szakemberből van hiány! Ráadásul ez a fajta, amelyik 500 nettóval akar kezdeni heti 40 perces munkaidővel, miközben Andersen életműve a nyomába se ér az önéletrajzának! Csak sajnos ezek vannak már többségben!

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák