Új hozzászólás Aktív témák

  • vzozo

    senior tag

    válasz Dr. Akula #318 üzenetére

    Sakkvilágbajnok nem lettél?

    Nem lettem, mivel nem érdekelt a téma. Valószínűleg nem is vagyok benne tehetséges. Ezt felismertem, sose foglalkoztam sakkal komolyabban.

    Ha visszalapozol, írtam ám olyat, hogy nem minden szakma való mindenkinek. Hát a sakk nekem nem volt az, mint ahogy a futószámok sem, lásd a másik topikoló "remek" riposztját...

    Láthatóan kisebbségi komplexusod van (nem bántásképp, de tényleg), a tanulásban elért eredményeiddel kompenzálsz.

    Wrong, megintcsak. Sose voltam kimagaslóan szorgalmas tanuló, ha van lelki problémám, az inkább abból ered, hogy felnőttként látom, mi mindent tehettem volna máshogy, másképp, és célszerű lett volna többet tanulásra, önképzésre fordítani. Mivel félre fogod érteni: nyilván nem xy vizsgára való magolásra gondolok itt.

    nincsenek német szüleim

    Ez hogy jön ide? Nekem sincsenek.

    Sértődötten nyomod a "ha én meg tudtam tenni, mástól is elvárható" szöveget

    Én magamon nem veszek észre sértődöttséget, csak meséltem az életem néhány mozzanatáról. Annál inkább látom a felháborodást azokon a topiktársakon, akik számára a "nem lehet", "nem úgy működik", "neked könnyű", "de, de, de, de", "... kifogás" keretrendszerben forog ez a film.

    Közismert multi magyar leányánál 5-6 kiló nettó az már középvezetői fizu, bónusszal együtt.

    Kösz, hogy így néhány évvel a külföldre költözésem után kell megtudnom, hogy valójában középvezető voltam.:)) Értelemszerűen más-más cégekről beszélünk.

    #319:
    "Úgy, ahogy a magyar vidéki fodrász 3-4 euróért nyír, Budapesten ebből hirtelen 8-10 lesz már, majd pedig Münchenben azt veszed észre, hogy 30 eurót hagytál ott egy hajvágás után. Kapisgálod?"

    Nem ilyen egyszerű... mert amit itt egy fejlesztő elkészít, azt el tudják adni Münchenben... hajvágással ez nem működik.

    Akkor adja el Münchenben, és zsákolja be érte a német pénzt.

    Ameddig az átlag magyar infós Magyarországon dolgozik, magyar fejlesztéseket végez magyar kollégáknak, magyar ügyfeleknek, addig továbbra sem értem, hogy miért kellene nem magyar bért kapnia.

    #325:
    Ami a nyelvtanulást illeti, nem gondolhatod komolyan, hogy 8 évesen felfogtad már a jelentőségét.

    Szerintem pedig te nem gondolhattad komolyan, hogy ezt a mondatot leírtad. Gyerekként persze, hogy nem gondoltam, hogy majd "lesz nyelvvizsgám, akkor lesz egy csomó lyukasórám, meg default 5-ös érettségim, meg, meg, meg..." Nyilván nem gondoltam.

    Két dolog járt a fejemben, és ezt már 8 évesen is felfogtam: ha meg szeretném érteni a TV-ben látottakat, illetve állandó szótározás nélkül akarok kalandjátékokkal játszani, akkor szükségem van az idegennyelv tudásra. Ennyi, nem több. Szerinted ez belefér egy naiv gyermeki gondolkodásmódba?

    --

    További jó kifogáskeresést meg magyarázgatást minden érintettnek, kiszálltam.

Új hozzászólás Aktív témák