Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz vzozo #54 üzenetére

    "Nincs semmi gond a tanácsadási, vagy épp a terméktámogatási munkákkal, CV szinten sem. Szerinted van?"
    Ha az az álmod akkor nincs, de ha programozó vagy, akkor semmivel nem szakmaibb mint egy zulu felsőfokú nyelvvizsga. :) Persze a szükség nagy úr, ha pénz kell, akkor az felülírja a vágyakat, de ha van rá mód, érdemes tovább keresgélni egy szakmaibb munka után., hogy a lemelózott éveket el lehessen könyvelni szakmai gyakorlatnak.

    "#28: Termelsz annyit, hogy a költségeken felül még nyereséget is termelj a cégednek?"
    Ennek a másik verziója az szokott lenni hogy a közalkalmazott nem termel semmit, ezért "jár" neki az alacsonyabb bér. Tény hogy a rendőri, orvosi, tűzoltó munka nem termel x kilo gabonát, de a maszek autójavító se, az is csak javít. Akkor hogy méred a termelést? Ha a 30 milkás családi házad szarrá égne, de megmenti 6 tűzoltó, akkor 2 óra alatt "termeltek" 30 milkát, ami elég jó arány. Vagy az orvos nem hagy kinyiffanni, 1 élet = hány Ft? És ezek a szakmák kifejezetten nem megbecsültek anyagilag. Az a csoda hogy még akad aki nincs németben, Londonban. Japánban a tanár annyit keres mint egy ügyvéd. Meg is látszik a különbség.

    "Szóval aki annyira nem talál állást, az gondolkozzon el rajta, hogy milyen valódi, a munkáltató számára értékes és pénzzé tehető tapasztalata van, illetve mennyit tesz azért, hogy valóban legyen állása. Esetleg csak rácsap az asztalra, hogy "én IT-s vagyok, ide nekem mindent"...?"
    Most akkor hiány van vagy nincs? A cikk címe az hogy SÚLYOS hiány van, tehát valszeg nemcsak a szilíciumvölgyben is minimum igazgatói állásra megfelelő szakiknak lenne munka. De itt mindenki csak élősködni akar, 3 ember munkáját egyel elvégeztetni, persze minimálbér + boríték zsebbe.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák