Új hozzászólás Aktív témák

  • vzozo

    senior tag

    válasz Dr. Akula #23 üzenetére

    Bocs, már nem tudtam szerkeszteni...

    Ezt a mesét addig hiszi el az ember, amíg el nem kezd dolgozni. Aztán rájön hogy a cégek nem szeretnek fizetést emelni, a "majd lesz több is egyszer valamikor" csak beetetés. Ha elfogadod, akkor látják hogy dolgozol te ennyiért is, minek emelni. Majd, egyszer, talán... soha. Ha elsőre nem harcolod ki magadnak a jó pénzt, sose fogod. Ha többet akarsz, leginkább dobbantással, és új munkahelyen jobb bér kiharcolásával tudod elérni.

    Ez így van, nem IT specifikus. Azért szerencsére van emelés, én annak idején ugyanazon cégen belül majd 2x-esére tudtam növelni a bruttómat 5 éven belül, és erre jött még a teljesítményarányos bónusz.

    Cégen belül nagyon nehéz fizut emeltetni, előléptetés, új pozi kell hozzá. Aki csak a pénzre vágyik, annak 2-3 évente ugrálnia kell a munkahelyek között, új helyen mindig többet lehet kérni, mintsem évről-evre néhány százalékot kisírni a teljesítményértékelésen.

    "Ne akarjunk mindenáron kódolni. Van remek lehetőség támogatási, tanácsadási területen."
    Azért csak akarjunk olyat csinálni, ami az önéletrajzba beírva jól fog mutatni a következő helyen, nem csak x év elpazarolt időnek látszik.

    Nincs semmi gond a tanácsadási, vagy épp a terméktámogatási munkákkal, CV szinten sem. Szerinted van?

    #28: Termelsz annyit, hogy a költségeken felül még nyereséget is termelj a cégednek?

    Ennyi, ezt kell felfogni. Hiába végzett el x évnyi iskolát, főiskolát, egyetemet, ha olyan szinten van a tudása, amit 100 másik "informatikus" is el tud végezni, és egymás alá licitálnak. Szakembernek kell lenni a szó szoros értelmében, és nyitottnak lenni erre a folyamatosan fejlődő világra + képben is maradni. Ha emellett van mérnöki, rendszerben való gondolkodásmód, stabil nyelvismeret, jó kommunikációs készség, akkor simán lehet verni a konkurrens jelentkezők 90%-át.

Új hozzászólás Aktív témák