Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 0ttó

    tag

    Sziasztok!

    Nagyon jó, hogy lett Topik összefoglaló, ahol a legfontosabb dolgok le vannak írva.

    Ezt az összefoglalót, viszont lehetne-e folyamatosan frissíteni?

    Teljesen új vagyok ebben a telefonos világban.
    Szeretném lementeni a Z2-őt jelenlegi állapotában, és ha később kellene, akkor visszatölteni.

    Elolvastam több leírást erről, de a legtöbbje hiányos vagy ellentmondásos.
    Vagy nem azok a fájlok vannak ott amik kellenek vagy a program nem is ad olyan módosításra lehetőséget.
    Az egyik leírásban szereplő zip-pet kicsomagolva kell elindítani egy install.bat fájlt, de semmilyen bat fájl nincs ott.
    Van ahol van más megoldás, de az csak a különbségeket írja le.
    Annak aki benne van biztosan egyértelmű így is, másnak már nem annyira, sőt...

    Az EasyRootTool_v7-et nem sikerült megtalálnom a megadott linken, rákerestem a fórumban és a Google-ban is, de nem sikerült letöltenem.
    Az XDA oldalán ezt az üzenetet kaptam:
    Invalid Attachment specified. This can happen for a variety of reasons-- most likely because the thread or post you are trying to view has been moved or deleted.
    (Lehet nem is fontos a v7? Másik verzió is megfelel? Erről nincs info.)

    Naponta több órám is elmegy a fórumok olvasgatásával, értelmezgetésével, próbálgatásokkal, fájlok keresésével, letöltések próbálgatásával (van ami egy hét elteltével indult csak le). Ahány helyen találok leírást annyi féle, és kevés a közös keresztmetszet bennük. Ez sajnos így megy már pár hete.
    Biztosan én vagyok a béna, de a telefont se akarom használhatatlanná tenni vagy a garanciát elveszteni, mindenféle próbálgatásokkal.

    Ezért lenne jó a Topik összefoglalóban ezeket a leírásokat aktualizálni, később estleg finomítani.

    Van erre valamilyen lehetőség?

  • 0ttó

    tag

    Hello!

    Használtam már a PCC-t és a SUS-t is (Frissítettem is, és új telepítést is töltettem le és rakattam fel vele).

    A Flashtool telepítésekor az összes drivert kipipáltam és telepítés után a listában minden sort sikeresnek írt.
    Induláskor mégis a program az ablakában hibát ír ki:
    "ERROR - Error parsing settingsprefs.js (A rendszer nem találja a megadott fájlt)"
    Ezt utológ kell letölteni vagy addig kellene újratelepítenem, amíg jó nem lesz?

    Darvinya fórumtárs leírásában van pár dolog ami nekem nem egyértelmű.

    Azokon a megadott elérési utakon nem találtam azt a "három" fájlt (Win7-em van).
    A fájloknál csak az első résznek kell azonosnak lenni-e (FILE_*********), a többi szám az mindenkinél más lesz?
    Később neki abból a háromból négy fájl lett.
    Először csak három kell? De melyik a négyből? (Az egyik mérete egy giga.)

    Majd az első pontban sem értem hogy ott mi az amit csinál.
    "1. Visszafejteni a file-okat."
    Pár sorral később megköszöni az új kinézetet. Az első lépés csak a kinézet miatt kellett?
    Nálam a programban nem tudom ezt megtenni, mert vagy hiányzik az egyik parancs, vagy a másik meg inaktív (szürke).
    A program nálam egyből az új kinézettel indul.
    Ha csak emiatt kell az 1. lépés akkor ez kihagyható lenne.

    Szóval így haladgattam eddig :-)

  • 0ttó

    tag

    Sziasztok!

    Mi a különbség a gyári ROM flashelhető ftf-jei között?
    Pl. a D6503_17.1.2.A.0.314_Generic DE.ftf és a D6503_17.1.2.A.0.314_Generic Thailand.ftf méretre sem egyformák.

    A firmware (FW) és a ROM az ugyanaz?
    Ha igen akkor miért csinálnak az első indításkor gyári visszaállítást? Azt is az FW-ből szedi, amit akkor rakott fel, nem?

    Minél mélyebben merülök el ebben annál több a kérdés, és már szinte csak az van :-)

    Köszi.

  • 0ttó

    tag

    válasz SkyS1gn #4483 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a gyors válaszokat.

    A root-tal még várok kicsit, először megpróbálnék egy mentést készíteni a mostani állapotról.

  • 0ttó

    tag

    válasz balazs0102 #5720 üzenetére

    Hello!

    Ha a barométer alatt a Pressure Sensorra gondolsz, akkor azt kipróbáltam, többször is, úgy ahogy írtad 3 percig is, de nekem nem fagyott.

    Nálam pl. az ébresztő nem ébresztett napokig. Olyan volt, mintha még az OS is megakadt volna. Reggel mikor sípolnia kellett volna, feloldottam a képernyőt és hajnali három óra körül mutatta az időt, de egy, két másodperc múlva magától helyre állt az óra és belekezdett az ébresztésbe is, bár már két perces késéssel (és úgy hogy ügye bekapcsoltam, különben még mindig aludnék :-) ).

    Mivel a telefon az első pár hónapjában nem csinált ilyet (igaz volt rendszerfrissítés is), így arra gyanakodtam, hogy valamelyik (bár kompatibilisnek nevezett) általam telepített program okozhatja.
    Jórészét leállítottam mindenhol, amik erőszakosabb voltak azokat uninstalláltam is, és így használtam napokig, és nem volt fagyás. Majd egyesével visszakapcsolgattam őket és a Tasker nevű programnál újra fagyott.
    Azt még nem teszteltem, hogy maga a Tasker alapból vagy valamelyik profilom a bűnös, ahogy azt sem néztem még meg, hogy az OS-sel akad-e össze vagy egy másik telepített programmal műveli(k) ezt.

    Persze, ha a T-s srác tényleg újrarakta az operációs rendszert és ott azonnal, minden beállítás megváltoztatása, és/vagy programok telepítése nélkül is jelentkezett a hiba, akkor az már lehet a készülék hibája.

    Üdv.

  • 0ttó

    tag

    A Z2-ben az tetszik nagyon, hogy az üvegen nincs kivágás, egyenes, sík, nagyon régóta vártam ilyen előlapot. Az is jó, hogy a visszajelző LED a felső hangszóróhoz került és csukott tok mellett, akár felülről is látni, ha volt SMS vagy nem fogadott hívás.

    A Z3-ban viszont rosszpont (nálam), hogy van kivágás az üvegen. Szintén nem tetszik a Z3-ban, hogy nagyobbak lettek az ikonok (az iPhone 6-ban sem tetszik ez). Zsúfoltnak hat a kijelző, pedig nincs több ikon, zavaró.
    A paneleket jelző pontok is lekerültek, ami még jobban erősíti a zsúfoltság hatását.

    Kinézetre szép a Z3, csak az üvegen ne lenne kivágás :-).

  • 0ttó

    tag

    Sziasztok!

    Azt honnan lehet tudni, hogy egy ROM eredeti-e vagy biztonsággal használható (akár az XDA-n lévők közül is)?

  • 0ttó

    tag

    válasz szepsy #6271 üzenetére

    Honnan tudjátok, hogy az a mágneses töltő eredeti?

    Folyamatosan figyelem a Sony weboldalait, de ilyen tartozékot sehol nem írnak.
    Sony Centerekben sem lehet venni, de még csak rendelni sem lehet náluk.

    [ Szerkesztve ]

  • 0ttó

    tag

    Az új 4.4.4-es kinézetről tudna valaki képrnyőképet feltenni, hogy hogyan néz ki alapból.

    Mindenképpen külön kellene venni a frissítésekben ezeket, hogy választható legyen, mi az amit akarunk frissíteni és mi az amit nem (még ha bele is teszik egy csomagba).

    Amikor veszünk valamit fontos a forma, az alak, a szín stb., ezek alapján döntünk. Legyen az táska, konyhabútor, cipő, vagy bármi.
    Abban az esetben, ha átszabják pl. egy telefon kezelőfelületét, akkor az már nem ugyan az, mint ami anno megtetszett, amit és amiért megvettük.

    Ha van egy párhónapos új autónk és bevisszük a szervizbe állítani a motoron, és amikor kihozzák akkor látjuk, hogy pl. átfestették, vagy a műszerfalat lecserélték; korábbi kapcsolók egy része eltünt, másikakat áthelyeztek máshová, ahol lehet nem is esik kézre.

    ...és ezeket, úgy, hogy igazából nem csak engedélyt nem kértek a tulajdonostól, de rendesen tájékoztatva sem volt, hogy mást fog "vissza" kapni.

    Ez a Sony részéről nagyon durva beavatkozás, és bármilyen feltételeket is fogadtatnak el, szerint nem kizárt, hogy jogilag is kifogásálható, főleg úgy hogy visszaállítani sem lehet a telefont 4.4.2-re, vagy legalább annak a kinézetére.

    Egy gagyi kína olcsó 10-20 ezer forintos telefonnál elmegy az ilyen. Legfeljebb kidobom és veszek más(ika)t.
    De amikor egy 200 ezres telefonról van szó, ott már nem csak egy készüléket vásároltunk, hanem magát a prémuim kategóriát is, amibe az is beletartozik, hogy hogyan kezelik a tulajdonosokat.

    [ Szerkesztve ]

  • 0ttó

    tag

    Sziasztok!

    Használ valaki WCH10 Wireless Charging Plate vezeték nélküli töltőlapot és a hozzátartozó tokot?
    Van valakinek valamilyen tapasztalata ezzel a tartozékkal?

    Venni akarok ilyet, de nem tudom, hogy mennyire jó, vagy megéri-e az árát.

    [ Szerkesztve ]

  • 0ttó

    tag

    Üdv!

    A Beállítások - Google - Fiókok részben, ha belemegyek valamelyik fiókba, akkor ott hol tudom kivenni azt, hogy valamelyik sor (pl. a Google Play Újságos stb.) ne kerüljön szinkronizálásra?

    Bejelölni engedi, de kivenni már nem.

    Töröltem fiókot is, majd az újra létrehozásánál felhozott egy listát, hogy mit szeretnék vagy nem szinkronizálni (érdekes, hogy nem mindig hozza fel), ahol kivettem mindenhonnan a pipát, majd mikor kész lett a fiók létrehozása, belementem és akkor is lett bejelölve valami, most pl. a Keep szinkronizálása.

    Köszi.

  • 0ttó

    tag

    Sziasztok!

    A kapcsolatokban létrehozott csoportokat a telefon mi alapján rendezi sorba?
    Mert nekem se név szerint, se a tagok száma alapján, se a létrehozás dátuma szerint. Semmilyen logikát nem látok benne.

    A csoporton belül pedig mindig a keresztneveket teszi előre, és nem a vezetéknevet. Bármilyen beállítást is eszközölök mindig úgy marad.

    Alcsoportokat nem is lehet létrehozni?

    Csoportnak csengőhangot sem lehet beállítani?

    Van olyan kontaktom, hogy hiába írtam be a munkahelyet (oda ahová a telefon egyébként is felkínálja) , mert semmilyen nézetben nem jeleníti meg, csak ha szerkesztem azt a névjegyet. Pedig csak öt betű, és nincs benne speciális vagy ékezetes karakter, nem is hosszú, számot sem tartalmaz. Ez szerintetek mitől lehet?

    Átakartam tenni pár névjegyet a SIM kártyára (ha már van ilyen funkciója), de a legtöbbjét át sem tette, amit igen azt meg brutálisan megcsonkította. Pl. "Nagy Ferenc"-ből lett "Feren". Se eleje, se vége a névnek.

    Nem minden csoportot enged átnevezni vagy törölni.
    Mivel több száz kapcsolatom van és alcsoportokat nem lehet létrehozni, így csoportokból lett sok, de hogy se sorba rendezés sincs, törlés vagy átnevezés se mindegyiken lehet, így meg elég nehézkes a kezelés.

    Szerintetek ezekre van megoldás és csak én állítok be valamit rosszul?

  • 0ttó

    tag

    válasz ERipley #13043 üzenetére

    " ha fotózni akarsz, használj FÉNYKÉPEZŐGÉPET"
    Amikor 2, majd 8 megapixeles telefonom volt, akkor nem is ütköztem volna meg ezen.
    De ez már nem az a kategória. Vagy igen?

    Folyamatosan fedezek fel hibákat a telefonban, olyanokat amik új korában is benne voltak.
    A hátlapon az alsó közép tájon apró buborékok vannak. A hátlap néha nyikorog. A nyomás teszt nem is működik (be is ázna). A kijelzőn majdnem középen van egy halvány szürkés folt (nem piszok), kb. egy kisebb meggymag méretű. Szerencsére alig látszik, leginkább akkor ha azon a részen egyszínű a terület. De ez olyan mint a pixel hiba: vonzza a szemet, vonzza az agyat.

    " ha fotózni akarsz, használj FÉNYKÉPEZŐGÉPET"
    Sajnos igazad van.
    Elég gyakran felmerül bennem a kérdés, hogy miért is fizettem ki 200e forintot.

    Alapprogramok hiányoznak, amik pedig bene vannak (l. Kapcsolatok is) elég gyengék, bugosak (és nem javítják).
    Szoftveresen és hardveresen is eléggé alul teljesít egy prémium kategóriás szinthez képest.

    A támogatásról is sok rosszat hallani, és sajnos nekem sem volt eddig sok jó tapasztalatom ezzel kapcsolatban.

    A tudása és a minősége alapján is ez egy 40-50e forintos készülék kategóriájába sorolható.
    (Az ilyen értékű (nem Sony) telefonjaim teljesítettek ilyen, illetve ezen a szinten (sőt...).)

  • 0ttó

    tag

    Sziasztok,
    párosítottam a telefont a PC-vel, de mégsem működik.
    A telefonban ahol a párosítást kell elvégezni ott megjelent ugyan a számítógép neve, de alatt azt írja, hogy "Várakozás kapcsolódásra"

    Mi lehet a hiba?
    A párosításkor ez az ablak jelent meg a számítógépen (Win 7).

    A tűzfalban ezt hol vagy hogyan tudom megtenni?

    Nagyon régóta szenvedek vele.
    Aki tudna segíteni, annak nagyon köszönöm!

  • 0ttó

    tag

    válasz dedehu #18384 üzenetére

    Nagyon jó ötletek, lehetőségek, praktikusság van a felhőbeli tárolásra, megosztásra (rokonok, barátok, munkatársak stb. között(!)).
    Egy óriási probléma van csak, az pedig a biztonság, ami nulla.
    Nem csak a külvilággal szemben kell vigyáznunk adatainkra, hanem azok "megőrzőivel" szemben is.

    Minden fel van pakolva nyíltan, titkosítatlanul.

    A Google elismerten vizsgálja át a névjegyzékeinket, dokumentumainkat, képeinket stb., és ha szerintük vagy nekik valami nem helyes vagy nincs rendben, akkor megy a feljelentés.
    (...és ki tudja mire használják még az adatainkat.)
    Persze aki nem szeg törvényt, jogszabályt az miért is aggódjon?!

    Ha az utcán találkoznál egy szerb vagy szlovák férfival, odaadnád neki a barátnőd telefonszámát, mondjuk a fényképével együtt? Vagy odaadnád anyukád lakcímét annak az idegennek? Megkérnéd, hogy vigye be a postára a leveledet feladni, ami még borítékban sincs?
    Ugye nem?

    Pedig mégis.
    A Google az európai felhasználók adatait itt tárolja a szomszédos ország szerverein.

    Sok program egyszerűen nem is működik net nélkül. (Miért kell, hogy a szervereiken legyen és csak és kizárólag(!) ott?)
    A jegyzeteidet nem tudod még csak megnyitni, megnézni sem, ha nincs internet.
    Hova töltjük fel? Kié az a számítógép? Ki az az ember?

    Az emberektől, ha kérnénk az adataikat, biztosan nem adnák oda. Ha készítünk egy programot, amit Pista, Géza, Gizike is használ, és hú de király, máris töltjük fel rá, vele az összes mindenünket mindenkinek, amiket tíz perccel korábban még a világért se adtunk volna senkinek.

    [ Szerkesztve ]

  • 0ttó

    tag

    Üdv,

    Xperia Z2-ben a kapcsolatoknál van olyan, hogy "társított kapcsolat", és "beállítás alapértelmezettként" vagy "alapértelmezett telefonszám".

    Ezek mire jók?
    Kerestem a Google-ben, és itt a fórumon is, de semmit nem találok ezekről.

    Köszi.

  • 0ttó

    tag

    válasz junior11 #18740 üzenetére

    A fehér az SMS üzenet színe, alap esetben.
    Nem elég csak az üzenetekre ránézni, hanem az olvasatlant meg kell nyitni, ami a listában lejebb is lehet, ha egy régi az olvasatlan (vastagon szedett betűtípus).
    Ha Light Flow app is van telepítve, akkor még az értesítési panelt le kell húzni és ott a Light Flow ikonjára kell koppintani, majd kiírja, hogy "All notification reset".
    Ezek után meg kellene szünnie a villogásnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák