Új hozzászólás Aktív témák

  • Spec

    őstag

    válasz Tin #75 üzenetére

    Oh, hát én nem is akarok tenni ellene, nem is tudnék. Kis hal vagyok én ebben az óceánban. Csak arra lennék kíváncsi milyen szabályozás vonatkozik ilyen esetekre, amikor valami rejtett hardveres hibát tartalmaz.

    Igaz hogy lesz rá javítás, de az csak szoftveres megoldás, ami egyes esetekben teljesítmény romláshoz vezet(het). Ez meg egyértelműen a korábbi állapothoz képesti minőség romlás, vagyis fennáll a gyártói felelősség kérdése. Ha tudnák úgy javítani, hogy az semmilyen működésbeli eltérést nem okoz, pusztán a biztonsági rést "foltozza be", akkor szó se eshetne a kártérítésről, na de itt más a helyzet.

    Ez kicsit olyan, mintha hibásan terveztetsz meg egy házat, ami miután megépült, kiderül hogy statikailag hibás, és mondjuk az egyik szoba megsüllyed, és ezáltal a ház azon része lakhatatlanná válik. Buksz az eredeti 100 m2-ből, mondjuk 20 m2-t. A kivitelező úgy orvosolja a problémát, hogy lefalazza neked a ház azon részét, hogy oda ne menj, mondván, hogy az nem biztonságos. A többit persze gond nélkül használhatod :)

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

Új hozzászólás Aktív témák