Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • george11

    senior tag

    válasz VaniliásRönk #26 üzenetére

    :R :R :R nekem is ez volt az első gondolatom, de nem "mertem" leírni :)

    Amúgy, ha valakit érdekelnek számszerűen az adatok, akkor : [link] :U SINCLAR lenne a mistral téma(bár nemtudom hogy hogyan, mert már több, mint egy éve elvileg LFFH Kft. név alatt megy hivatalosan(?) a mistral )

    [ Szerkesztve ]

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz edipqe #32 üzenetére

    1: no comment. én is dolgoztam vidéki mistralba nem is keveset, és igen sok barátom lett ezáltal, de van nem egy kolléga, aki szintén mustárban melózott, és szerintem nem volt egyik sem sík hülye.(Pécs, Székesfehérvár, Szeged, Kecskemét)
    2: ezt nem az eladó döntötte el sajna, hidd el nem volt élvezet a pult másik oldalán állni, ha baj volt, de a főnökség sz@rt ránk nagy ívben. Volt amikor saját pénzemből vettem a vevőnek egy másik új vinyót, mert pesten elbarmolták a papírokat, és annyit üzentek, hogy hajtsam el a faszit. (tudom idióta vagyok, de nem volt szívem emiatt megszopatni valakit)
    3: 100% -ig igaz
    4: a garival nem volt gond, "csak" azzal, hogy nem indult újra (nem tudom hogy tudták ijátsszani :F )
    5: ezt nemtudom, mert a másik oldalon ácsorogtam
    6: ez meg nonszensz, ilyen nincs ;) ha valamit rendeltél, akkor az vagy megjött a következő autóval(mert volt pesten), vagy nem is lehetett rendelni. Szóval ilyen többhetes rendelések nem léteztek, de mondhatom azt is, hogy a rendelésed 10 aza tíz napig érvényes arendszerben, aztán automatikusan törlődik előleggel együtt. :U

    A végszóval egyetéretek, ami az utóbbi 1,5 évet illeti :D

    :R

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz lezso6 #35 üzenetére

    Nem az árat, hanem az értéket kell figyelembe venni. Aki vett két éve egy 7800GTX-et az nem kap most helyette 8800GTX-et, hiába egyezne az ár.
    Ettől függetlenül, számla alapján szerintem nem nagyon rendeztek ki semmit ... ha nem volt készelten, akkor valahonnan varázsoltak egyet.

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz BioNiCMaN #40 üzenetére

    Lehet, hogy erre ment ki az egész :DDD Aki el nem romló cuccokat akar venni, az most lerohanja őket, és beindul a biznisz :DD

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz Macka #46 üzenetére

    LOL :D
    Nem a cserével volt ott baj, hanem azzal, ha épp olyan cucc nem volt, ami megfelet volna a vásárlónak, és az újra nem induló garral.
    Ha valami elromlott, és volt másik ugyan olyan(vagy olyan, ami a vásárlónak megfelelt helyette) készleten, akkor szó nélkül cseréltek/cseréltünk bármit.
    Ettől függetlenül nem volt korrekt sokmindenben a cég, de ezt majd eldöntik az illetékes szervek :(

    mod: harry : akkor gyorsnak kell lenni, mert arra csak 1 nap gari van :D

    [ Szerkesztve ]

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz LordVader80 #52 üzenetére

    Valamit szerintem félreértettél, mert levásárlásra nem kötelezhet senki.

    - felajnánlhat egy másik hasonló terméket(ha nincs ugyan olyan, mint az eredeti). Ezt nem vagy köteles elfogadni, de többnyire nem szokott amiatt balhézni senki, hogy kap egy újabb cuccot.
    - visszaadja a vételárat. nem az aktuális árat, hanem az eredeti véltelárat, mivel a csere nem jött lérte/nem tudta teljesíteni, így a céggel kötött fogyasztói szerződés(számla) felbontásra kerül. Ebben az esetben, pedig az általad anno kifizetett összeg jár vissza.

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz spirit007 #61 üzenetére

    "Legfeljebb azért mert a legtöbben a bolti (bruttó) ár alatt 10-20%-a alatt akarnak(nának) megválni a garancia nélküli 1-2 éves használt cuccuktól ...úgyhogy dugulás van de piszkosul"

    Ezt egy kicsit kisarkítottad azért ;]
    Az meg való igaz, hogy amíg nem volt nagybani üzletelés a PH-n, addig normálisabban el lehetett adni a dolgokat a kisembereknek. Ha meg valamit a bolti árhoz viszonyít valaki eladáskor, akkor rögtön körberöhögik(ahogy most te is írtad), de mi van, ha az itteni reklámáras dolog balul üt ki? Lehet rohangálni a garral, meg minden egyébbel, vagy futni a pénz után. Jó péda erre mélyentisztelt z0ty kolléga, aki gyönyörűen lehúzott egy rakás embert, aztán eltűnt.

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz Omni #63 üzenetére

    Nem zárt be :U
    Addig volt zárva, amíg ottvolt az FBI/KGB/CIA meg mittomén milyen szuperkommandó. ;)
    Olvasd el a cikket végig :R

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz Johnny001 #68 üzenetére

    Szerinted jó kedvéből csinálta azt, amit csinált? Konkrét esetet nem ismerem, de akiket a pult mögött látsz, azok csak droidok sajna. Azt csinálják, amit mondanak nekik, ha nem, akkor lehet menni máshova melózni.

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz antikomcsi #76 üzenetére

    Ez már csak hab a tortán :K
    Amíg boltban melóztam énis sokszor mosolyogtam nagyokat, hogy egymást taposta a nép pl. SD kariért/vinyóért/ramokért XY eladónál, meg 1 hetet várt rá+posta, miközben nálam ott állt a polcon ugyan az, rendes számlával olcsóbban. :U
    Nemrég árultam a 7800GTX-em, de végül megmaradt, mert 22K-ét sem volt senki hajlandó elvinni, pedig garis, dobozos, stb. Olyan nyomott árak vannak(sokszor kétes garival), hogy nevetséges. És a vevő nem veszi figyelembe, hogy az a másik termék, amit gipszjakab hirdet azért olcsóbb, mert a gari "rajtam keresztül" és hasonlók.
    Régebben még a fórum alapelveiben is benne volt, hogy üzletszerűen nem lehet üzletelni. Ha jól rémlik még volt is valami balhéféle belőle, aztán leválasztódott, és apróhirdetés lett belőle. Na azóta nem veszek semmit sem a PH-n, mert tele lett csalókkal, megbízhatatlan alakokkal :(

    Ez viszont már nagyon off volt részemről :B

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz Dave™ #79 üzenetére

    Ezt nem tudom elképzelni bakker :DDD
    Én úgy tudtam, hogy a szilikonpaszta nem vezeti az áramot (ha nem így lenne, akkor javítson ki valaki, nehogy marhaságokat beszéljek), akkor meg hogy ment tönkre? :F
    A szilikonpasztát meg oldja többek közt a sima alkohol is ;)

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz Tyberius #82 üzenetére

    Én sosem voltam bunkó senkivel, igaz, hogy az utolsó egy évben egyedül vezettem a boltot, így nem volt főnök, aki nyaggasson, max telefonon.
    Nekem sem volt érdekem hogy bunkózzak, és a boltnak sem. Az ügyfél az lehet bunkó, mert "neki mindig igaza van", de az nem az én bajom. Én ugyan úgy álltam minden vásárló elé, mind1 volt kiféle/miféle/mit akar. Vidéken eleve csak így lehet boldogulni, pesten meg nem voltam csak pár napot a szervízben, így arról nem tudok nyilatkozni.

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz X@b3e #93 üzenetére

    Az alkalmazottak nem igazán tudtak lopni/csalni/hazudni, mert mindenről papír volt.
    A belső szabályzat(vagymi) volt szar, de a fura az, hogy mégsem ilyenekbe buktak bele :F

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz Johnny Cage #97 üzenetére

    Igen ott elég érdekes és nem kicsit lekezelő hangnemben írt az illető, akinek a személye valahogy sosem derült ki. Legalább annyi gerinc lett volna benne, hogy elárulja milyen minéségben képviseli a céget. :(
    Iszonyat bunkó volt, mindenkit leparasztozott, meg csórózott. Aztán meg csodálkoznak, hogy rossz hírük van. :W

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz makkocska #99 üzenetére

    Ezt honnan tudod ? :B
    Évek óta megy már a hercehurca, és még szerintem menni is fog egy darabig.

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz Dave™ #110 üzenetére

    Alkohol, és aztán egy légkompresszorral kinyomatni belőle a maradékot. ;)

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz DuplaZso #116 üzenetére

    "Alapvetően a tulajdonosok mentalitásával, hozzáállásával volt itt a probléma, nem mással. Én így látom."

    Teljesen igazad van, rajtuk múlott minden, de tettek az egészre... Egy kis sufni garázs üzletből megcsináltak egy nagyon komoly országos hálózatot, aztán az egészet tönkretették. Gratula nekik.... :(((

    :R

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz orbano #120 üzenetére

    Mit tudsz? A pécsi témára gondolsz? :DDD (privátban pls, ha megosztod velem :R )

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz karben #143 üzenetére

    Én azt nem tudom felfogni a pici agyammal, hogyha egy cégnek bizonyíthatóan adótartozása van, amit nem egyenlít ki, ellenben van a tulajdonában ingatlan/ingóság, akkor miért engedik tovább működni??? Zárják be, vegyenek el mindent tőlük, és annyi. Ezzel a huzavonával csak a cég jár jól, rajta kívül mindenki szív. Szív az állam, mert nem kapja mg a pénzét, és szív a vásárló, mert továbbra is oda megy vásárolni, miközben a cégnek már elvileg vége. :U

    Ez a PH! boltos téma meg ... engem borzasztóan zavart a kezdetektől, de volt, amikor nálam is kiborult a bili. Bejött anno vásárló, hogy XY alaplap kell neki. Mondom, hogy van polcon 21K (ez több ezerrel a többi helyi bolt ára alatt volt.) Erre a kölök majdhogynem kiröhög, hogy akkor nem kéri, mert a PH-n olcsóbban megveszi. Hát erre mit mondjak. :(((

    mod: monstre nemtudom mi köze van az ipar fejlődésének a vásárlók elszipkázásához :F

    [ Szerkesztve ]

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz Ariadne #150 üzenetére

    Hát ez marhajó. De, ha ennyire nyílt titok(sőt nem is titok, mert énis tudok vagy 3 olyan cégről, ami egy és ugyan az, és gyakorlatilag mind mistral), akkor miért nem változtatják meg a jogszabályokat? Vagy lehet állambácsinak is jó, hogy ez így működik? :U

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    [link]

    Most ilyenkor mi van? :F
    "Dr. Szinger András elmondta, hogy az ügy mögött egy jogértelmezési vita áll. A BTK 329/A paragrafus rendelkezik a szerzői és szomszédos jogok megsértéséről, ami az Artisjus szerint vonatkozik a matricákra is, az ügyészség szerint azonban nem. Így hiába jutna el az ügyészségig, hogy egyes boltok matrica nélkül árulják az adathordozókat, nem indítanának eljárást, ezért az ügy sosem léphetne bírósági szakaszba."

    Fogadom, hogyha én árulnék a piacon/itthon matrica nélküli lemezeket, akkor megindulna ellenem az eljárás. :(((

    Főleg ez a fasza:

    "Így hiába jutna el az ügyészségig, hogy egyes boltok matrica nélkül árulják az adathordozókat, nem indítanának eljárást, ezért az ügy sosem léphetne bírósági szakaszba"

    Az artisjus-nek nem fizetnek, nincs matrica, de az ügysészég ezt visszadobja? :DDD LOL

    [ Szerkesztve ]

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz Intelligencs #174 üzenetére

    Ugyan milyen pénz? Nincs nekik, szegények, mint a templom egere ...
    Fizuval tényleg gázok voltak mindenhol, de a végén csak sikerült kifizetni mindenkit.

    [ Szerkesztve ]

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz Ariadne #217 üzenetére

    "Azok közül azonban, akik vásároltak náluk és garanciális gondjuk is volt, gyakorlatilag nem lehet olyannal találkozni, aki elégedett lenne, vagy szabályosan intézték volna az ügyét."

    Volt rá nem i egy példa, de a fórumokon nem arról szól a dolog, hogy : képzeljétek vettem XY boltban egy VGA-t ami rosszvolt, és kicserélték, és rendesek voltak. Ilyen kommentek nem nagyon vannak.
    Ellenben akinek baja, az nyilván leírja.
    A másik, hogy azt is érdemes lenn megnézni hány vásárló van egy adott boltban egy évben, és azzal arányosan nézni a panaszos ügyek számát.
    Mindezektől függetlenül nem volt szabályos minden esetben amit csináltak
    Az, hogy mindenki szívott, aki garizatni ment oda, meg azok véleménye akik kb. 1X sem vásároltak/garizatattak, csak hallották sógor ismerősnének a hugától, vagy olvasták neten ...

    Ebben a topicban is volt olyan komment(amire válaszoltam is), amiben egy méltatlankodó vásárló írta le a panaszát, ami 100% kamu volt, mert lehetetlen volt azt a dolgot úgy teljesíteni/intézni, ahogy leírta. ;)

    Mind1 nem védem őket, mert nem igazán érdemlik meg, csak azért ne állítsunk valótlan/megkérdőjelezhető dolgokat. :R

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz Ariadne #221 üzenetére

    Ezért is írtam, hogy nem védem őket, mert nem érdemlik meg.
    Ha azzal a mantalitással csinálták volna végig az elmúlt éveket, mint amilyennel anno indultak, akkor nem lett volna ilyen vége a dolognak, de a garis téma, az sajnos több ismeretlenes képlet.
    Vannak speciális magyar vonatokozásai példa erre a sokhelyen a mistralosok által is emlegetett upgrade-elő emberkék. Egy ideig ment rendesen a dolog, hogyha valami rossz, akkor vagy csere, vagy levásárlás teljes áron. Erre rájött "pár" vásárló, akik ebből sportot csináltak. Vettek pl. egy 9800pro-t annak idején mondjuk 80K-ért 2 év garival, majd 1,5 év múlva visszahozták, hogy rossz(mindegy mivel tették tönkre, de volt rá jópár módszer).
    Ezek után mivel, akkor már olyan VGA nem volt, levásárolták a 80K-t, amiért mondjuk kaptak egy 6800GT-t. :U Amíg nem csinálták ezt sokan/sokszor, addig nem volt feltűnő, de aztán elfajult a dolog. Ez után vezették be, hogy az aktuális áron ment a levásárlás.
    Igaz, hogy ez elvileg jogellenes(nemtudok konkrét paragrafusokat mondani), de az sem tiszta dolog, amit az userek egy része csinált. Emiatt szívott a többi normális vásárló is.
    Nekem is volt ilyen témába személyes tapasztalatom tavaly.

    Vásárló bejött, hogy elromlott az LG írója. Fellőttem pestre tesztelni, visszaigazolták, hogy valóban rossz, cserélhetem.
    Felhívtam a srácot, hogy jöjjön be, és kap egy új írót, amilyet választ.
    Bejött a boltba, és kaján vigyorral közölte, hogy neki CSAK és csakis ugyan olyan kell, mint a régi volt. Semmi más nem felel meg.
    Én csak pislogtam, hogy miért nem jó neki 0ft differenciával elvinni egy újabb/jobb/gyorsabb írót.
    Követelte vissza az eredeti vételárat, amit nem állt módomban megtenni, mert rajtam verik le...
    Később visszajött valami jóllakott napközis kinézetű jogászfélével, hogy márpedig adjam vissza a pénzt.
    Ismét nemleges választ kapott, majd elviharzottak.
    Másnap megint jött a gyerek a pénzért. Megkérdeztem tőle, hogy ugyan árulja már el nekem, miért nem jó egy másik író neki???
    És a válasz: mert, akkor ő most visszakap 16K-t, és abból vesz egy újat magának, egyet meg tesójának(mert akkoriban már 8K körül voltak az írók). :U

    Ezért mondom, hogy kétélű dolog ez, és sok magyar(?) sajátossága van. Nemhiszem, hogy Németországban, vagy máshol egy vevő arra pályázna, hogy csere helyett pénzt kapjon, majd vegyen 2 újabb terméket az árából.

    mind1 ez már nagyon off

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz Ariadne #224 üzenetére

    Elítéli mindenki, de mit lehet tenni, ha a jogszabályok annyira kétértelműek, vagy rébuszokba beszélnek. :F
    Elvileg visszajárt volna neki a pénze, gyakorlatilag viszont ezzel a bolt bukna 8K-t.
    Ha valaki joggal eláll a szerződéstől(mert nem tudják kicserélni/javítani stb., és semmilyen más megoldás nincs), akkor megint más a téma, mert, ha szerzdést bontanak, akkor az eredeti állapotot kell(ene) visszaállítani. Ez szerintem rendben is volna, mert a boltnak nem érdeke nagyot bukni, inkább elintézi valahogy a cserét. Viszont, ha azt mondják, hogy be lehet kapni, nem adunk pénzt, és nincs cseretermék akkor mi van?

    A vevő vagy választ egy másik terméket(amire lehet, hogy nincs is szüksége), vagy perel.
    Egy ilyen per elhúzódhat akár évekig is.
    10-20-30K miatt meg senki nem fog szerintem pereskedni évekig(bár biztos van rá példa), főleg, ha közbe megszűnik a cég, akit perel.
    Ezért teheti meg sok kisker/nagyker, hogy magasról tesz a jogra. Pereld be aztán vagy lesz valami vagy nem. Ha van 100 ember akinek nem adják vissza az eredeti 10K-s vételárat, akkor nyertek 1.000.000ft-ot. Ebből a százból perre viszi mondjuk 10(vagy annyi sem). Ők visszakapják a pénzüket, ez 100.000ft kiadás(+ gondolom van valami kamat is rá), és még marad 8-900.000ft a kasszába.
    Ezek után nem kell csodálkozni, ha nem tartja be senki a szabályokat. Gyorsabb, hathatósabb intézkedés kéne. Valami olyasmi, mint a gyorsított eljárás bizonyos ügyekben. Pár hónapon belül megvan a döntés, és annyi.
    Ha így lenne, akkor tuti nem szívózna egyik bolt sem ezzel.

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz Ariadne #226 üzenetére

    Nemnem inkább befejezem, mert életre elegem lett a garis témából anno. Örülök, hogy vége :D Modik meg csak nem bántanak, elvégre kapcsolódik a témához ez is ;)

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz freeapro #228 üzenetére

    Hát a pesten lehet elhajtottak volna vele, de én sosem szívóztam az inkompatibilitással.
    Próbáltam mindenkit rádumálni, hogyha valami necces HW-t vett, hogy hozza be a gépet, és leteszteljük vétel előtt. (példa erre a TFT monitor is ... kiválasztotta, kibontottam, végignéztük, hogy van-e pixelhiba, vagy bármi gond, és, ha minden rendben volt, akkor számláztam)
    Ha ez nem volt kivitelezhető, akkor annyit kértem, hogyha nem ok, akkor még aznap jöjjön vele vissza, és akkor vagy adok másikat, vagy le tudom stornózni a számlát.
    Én igyekeztem foggal-körömmel eloszlatni a roszhírét a cégnek helyi szinten, ami szerintem sikerült is, de nem sokra mentem vele, mert egyszercsak jöttek, hogy zárunk, és annyi :(
    Sok olyan történetet hallottam sajna a pesti boltokról, hogy milyen dolgokkal szívatják a népet. Nekem ehhez nem volt pofám/gyomrom, mert ha már ott dolgozok, akkor elvileg az a dolgom, hogy kiszolgáljam a vásárlót, és nem az, hogy rommá szívassam, mert "megtehetem".
    Volt egy időszak, amikor sorra jártak hozzám Abit lapokkal, mert elsz@rták a biost, és én meg tudtam oldani a javítást(hotswap). Más boltokban meg mondták, hogy lapcsere, és annyi. A vevők/eladók viszonya boltonként változik, nem lehet általánosítani. :R

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz Ariadne #235 üzenetére

    Úgy néz ki lassan pontot tesznek a dolog végére az illetékesek.
    Azért az elég atom, hogy nem fizet adót éveken át, és nem tűnt fel eddig senkinek :U

    De azért mégiscsak ez tetszik a legjobban:
    "Sipos Jenő a Vám- és Pénzügyőrség szóvivőjének leveléből kiderült, az ügyészség állásfoglalása szerint a matricák lehagyása nem minősül bűncselekménynek, sem szabálysértésnek, ezért a hivatal nem köteles foglalkozni az esettel."
    Tehát valszeg egy-két ember dönti el, hogy lesz-e belől valami, vagy sem. Így már érthető, hogy miért mennek sok helyen "fű alatt" a lemezek :U

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

Új hozzászólás Aktív témák