Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz Pingüino #156 üzenetére

    Értem, szóval minden sz...r, csak az atom jó

    Nem, nem érted. Az atomnak is van rengeteg gondja, de nem értem, hogy mi ez a napelemfetisizmus. Az miért olyan überfasza, hogy mindent arra (és pont arra) kell lecserélni?

    Am igazán megmondhatnád az osztrákoknak, a németeknek, vagy épp a skandinávoknak is, hogy ne invesztáljanak ilyen hülyeségekbe, mint a megújuló energia, mert csak az idejüket vesztegetik.

    Tök jó, hogy olyanokat adsz a számba, amiket soha nem mondtam. A víz például elég jó dolog, szabályozható, nagyrészt biztonságos (bár nyilván a legtöbb áldozatot követelő baleset messze nem Csernobil volt, hanem a kínai Banqiao gát átszakadása) és nem olyan nagyon barmolja szét a környezetet (bár Magyarországon a vízerőművek ellen hagyományosan tiltakozni szoktak a környezetvédők), csak éppen kell hozzá geológia, ami az osztrákoknak meg a norvégoknak van, nekünk meg nincs.
    Meg a hegyi víz azért is jó, mert lehet vele szivattyús erőművet csinálni, amivel ki lehet egyensúlyozni pl. a szélkerekek termelését - az osztrákok emiatt tudnak viszonylag sok szelet használni.

    A németeknél meg a túltolt megújulókból már most is gond van a hálózatszabályzásnál, ezt is tudja mindenki, meg aki nem teljesen hülye, az azt is érti, hogy a negatív áramárak nem jók, hanem a rendszer elbaltázott működését mutatják.

    Az is teljesen biztos, hogy a német atomellenesség hülyeség volt, mivel leginkább fosszilis energiával váltották ki és a német rendszer a fent említett működési problémákkal meg az iszonyatos költségeivel még mindig szennyezőbb, mint a francia, ahol sok atom van.

    Szóval lehetne azt, hogy az ilyen mozgalmi, fekete-fehér képet egy kicsit hanyagoljuk és megpróbálunk értelmesen, valós (és nem odafantáziált meg agyontúlzott) tények mentén beszélni a dolgokról vagy a megmondás jobb?...

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák