Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • korren

    aktív tag

    válasz dabadab #11 üzenetére

    Jogos, igaz!
    El is felejtettem.
    A tavaly szeptemberi akvizícióra gondoltam.

    [ Szerkesztve ]

    -I like the misery. -I like this world!

  • AssAssynn

    őstag

    válasz dabadab #59 üzenetére

    Ezzel szemben teljesen nyilvánvaló, hogy te pontosan tudod miről van szó. :R Még szerencse, hogy itt vagy a közösségnek.

    "Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

  • dkess

    őstag

    válasz dabadab #77 üzenetére

    Nem értek egyet. Miért ne szállnánk bele olyasmibe ami megéri? Ráadásul amikor ilyen "bolhafing" összegekről van szó ...

    Az ilyen "humbug" -októl meg jó addig távol maradni amíg nem derül ki legalább az, hogy "ki kivel van" ...

  • dkess

    őstag

    válasz dabadab #81 üzenetére

    Mindegyikre ...

    Ugyanakkor rendben van, hogy off-topik -ban irogatunk, de lassan az eredeti off-topik témától is rendkívül messzire kanyarodtunk már ...

  • Pingüino

    senior tag

    válasz dabadab #73 üzenetére

    "Igen, elég jól bevált."
    Erről azért lehetne hosszas vitákat folytatni, hogy adott feltételek mellett mennyire érte meg nekünk az eu csatlakozás, de ebbe itt nagyon nem mennék bele, mert ez nem az a portál. Annyit teszek csak hozzá, hogy nem önmagában az EU-t szidom, mint ahogy manapság divat lett Magyarországon, hanem a konkrét helyzetet, ahogy most benne vagyunk. Mert én úgy vélem, hogy összességében nem jártunk jól vele. Többet buktunk, mint nyertünk.

  • dkess

    őstag

    válasz dabadab #98 üzenetére

    "Nyilván ha te a NER közvetlen haszonélvezői között vagy, az megmagyarázza az összes ilyen hozzászólásodat, ..."

    Ezt nyilván a ebből a hozzászólásomból sikerült leszűrni: "Nem, sajnos nem vagyok Lőrinc. Sőt a "könyéken" sem vagyok ... :)". Úgy egyébként nem vagyok "NER közvetlen haszonélvező".

    Én úgy gondolom, hogy nem üldözik a "megbecsülést, kiművelt emberfőket és az ország számára hasznos haladást hozó" entitásokat. Persze az kérdéses lehet, hogy ki mit ért alatta. Ha már a CEU lett példának hozva - Őket speciel a lőtéri kutya nem üldözi, pedig véleményem szerint nem ártana ... :) Na, ez speciel eleddig nulla pozitívumot tudott eddig felhozni - cserében a mérleg másik serpenyője meg tele van ... Nem véletlenül nem engedték oda egyik másik országba sem ...

    @Abu85,

    Ezt ki vallotta be, hogy "munkaalapú társadalmat építünk"? Meg melyik szomszédos "bezzegország" csinálja jobban, mint mi?

    Az EU meg egyelőre nem csinálja, hanem néha "beszél róla" meg max. a "ceh -et nyújtja be". Amennyiben "csinálnák", akkor ott lennénk mi is. A kontinens lemaradása óriási és egyre fokozódik számos területen. A világpiaci részesedésünket általánosságban is rohamos léptékben veszítjük el. Az EU egyre kevésbé tényező a világpolitika színpadán ...

    Logikai oldalról közelítve: ez miért lenne káros nekünk? Amennyiben mondjuk a nyugati multik robotokkal lesznek tele - akkor nem több ember maradna a "NER Művek" -nek a logikád alapján? :)

    Az "Ipar 4.0" -ról általánosságban. Az "4.0" az nem azért van ám ott, mert pl. valakinek az a szerencseszáma. Az azt jelenti, hogy bizony voltak korábbi verziók. Olyanok, melyek alapjaiban forgatták fel nemcsak az ipari termelést vagy a munkaerőpiacot, de a teljes társadalmat illetve világrendünket.

    Sokszor volt már ilyen "munkások nélküli jövő" vizionálva a korábbiaknál is. Általában aztán azért kiderült, hogy mégis kell az emberi tényező - akár gyökeresen megváltozott munkafolyamatokra illetve teljesen más kompetenciaigényekkel. Azt pontosan senki nem tudja megmondani milyen lesz pontosan a jövő (ezt a korábbiaknál sem tudták), de elképzelhetőnek tartom, hogy most sem lesz teljesen "ember nélküli" a dolog ...

    Úgy még általánosságosabban. Azok a "pici odaszúrásaim" azért mentek abban a formában, mert kezd unalmassá válni nekem az, hogy vannak olyanok akiknél még egy ilyen hírnél is beindul a "polidili". Azt azért hadd mondjam el - ez még a baloldalon sem arat osztatlan sikert ...

  • Reggie0

    félisten

    válasz dabadab #101 üzenetére

    Nyilvan hazudozik, hiszen azt irta, hogy nem artana...

    #100 dkess:
    "munkaalapú társadalmat építünk"
    Konkretan a Piktorkad mondta.

    #97 dkess:
    Pont, hogy nem irrelevans reszunkrol. Ha tudod, hogy nem 5Ft, akkor miert problema, hogy eloszor igenyt mernek fel? Vagy szerinted tervekre elszorhatjuk meggondolatlanul a penzt? Most akkor problema neked a penzszoras vagy nem? Dontsd el vegre.

    Pont azt talaljuk el, hogy mibol nem lehet sermmi, de lehet ra szorni a penzt a haverok zsebebe. Mint pl. Olimpia, VB, Paks2, Deli Aramlat(aka Torok aramlat). 20000 lelegeztetogep...

    [ Szerkesztve ]

  • Nergalos

    aktív tag

    válasz dabadab #101 üzenetére

    Nyilván hazudik akinek más a véleménye..

    ...ez az én véleményem...

  • dkess

    őstag

    válasz dabadab #101 üzenetére

    Miért, ki üldözi? :) :) Akárki is csinálja nagyon sz@rul csinálja, mert valahogy csak nem sikerül nekik "elüldöződniük". Ahogy írtam az sem véletlen, hogy sehol nem látják szívesen őket ... Nem véletlenül ...

    @Pingüino, #102 @Giovan, #107

    Kontextusfüggő, hogy éppen mire értem a "mi" meg "nekünk" dolgot - van amikor az emberekre gondolok, van amikor az országra.

    Egy biztos, hogy soha nem a "Piktorkára" vagy a "Lőriékre" gondolok. Ezek nem tartoznak nálam semmilyen módon a többes szám egyes személybe ...

    Ugyanakkor ismered a viccet arról, akinek mindenről az jut az eszébe. (Jujj, nem a 'p' betűs szóra gondoltam ... dehogynem ;] )

    @Reggie0, #103

    De bizony - ez irreleváns jelen stádiumban a részünkről. Amennyiben majd az lesz, akkor beszállunk. Az igényfelmérésével semmi gond - azzal kapcsolatban nem is írtam semmit. Tudod, ha egy háztartásban 20 forinton megy a lamentálás, hogy mi van meg "itt a világvége", akkor ott egyéb gondok lesznek ...

    Mi az, hogy "mibol nem lehet sermmi"? OK, az Olimpia, VB az egy dolog, hogy mivel rengeteg az olyan aspektus, mely csak közvetett - így elég nehéz pontosan számolni vele. Ugyanakkor simán nem lehetetlen ezeket sem jól csinálni ... A "Paks2, Deli Aramlat" -ról pedig nem tudom hogy került a csizma az asztalra. Majd, ha esetleg egy energetikus ismerősöddel beszélsz akkor esetleg kérdezz rá, hogy mi legyen mondjuk 2037 után - ha mondjuk lemegy a nap, akkor gyertyát gyújtunk majd? A f@sza "Ipar 4.0" üzemeinket meg majd jól bezárjuk. A lakosságnál mi legyen a jelszó? Majd télen "jobban összebújunk"? :) Hát, a lélegeztetőgép ... :) Erre tényleg nem tudom mit mondjak. Szezonja van ...

    @Dr. Akula, #104

    Az, hogy a "németek mitől vannak úgy kitömve pénzzel" az egy összetettebb kérdés és meg is haladja ennek a topiknak a terjedelmi igényeit illetve témáját. Ha már a valutával lettek összehozva a hsz -edben, akkor annyi megjegyzést megér, hogy igen - Nekik baromira megéri ...

    Ugye Nekik komoly "export-orientált reál gazdaságuk" van. Ebbe sokan nem gondolnak bele, de tényleg az van. Úgy egyébként pl. Japánhoz hasonlítanának a nagyvilágból leginkább - pl. elektronika, autóipar stb. Igen, hatalmas ötlet volt, hogy a "birodalmi márkájukból" grundoltak egy eurót. Mi is az euró fő célkitűzése? Pl. az EU gazdaság törekvéseit (köztük akár a kisebb országokét is) támogatni? Frászt. A fix árszínvonal tartása minden áron. Fordítsuk ezt le - magyarul a németekre (kisebb részt "az élcsapatra") nehezedő deflációs nyomást hivatott a többi kisebb tagállamok gazdaságával kipufferelni. Amennyiben nem lenne euró, akkor az elmúlt évtizedekben ugyanazokkal a problémákkal kellett volna már szembenézniük, mint pl. a Japánoknak is ...

    Kérdezz (a másik oldalon) már meg pl. egy görögöt, írt, spanyolt, olaszt (akár szlovákot stb. stb.) vajon mennyire boldogok az eurójukkal? Vajon annak idején egy UK (OK, már nem EU tagok, de ugye voltak jó darabig) miért nem vállalta be. Avagy mondjak egy másik 10 milliós országot - Svédország? Avagy a V4 -ben (szlovákot kivéve) meg az összes déli szomszédunk? Ők biztosan mind hülyék? Avagy mindegyikük "Piktorka kottájából játszanak"? És most az olyan érdekes "állatfajokról", mint a norvégok akiknek sem az euró - sem az EU nem kell ...

    A "Piktorkáékra" lehet sok mindent mondani. De tényleg. Na azt, hogy a "frankhiteles pánik" -hoz közük lett volna azt nem. Ez már jóval az az előtti időkre datálható. Igen, nekik ezt kezelniük kellett miközben óriási nyomás alatt voltak a lakosság és a bankok oldaláról miközben az EU ott rugdalt beléjük ahol érték őket, mindezt egy csőd szélén álló gazdasággal egy globális recesszió kellős közepén ... Hát, nem volt egy "díszmenet" az biztos ...

    A "VGA rendelés euróért" témakörhöz. Hidd el nekem pl. egy görög (a többieket nem sorolom fel ismét) szívesebben rendelne VGA -t drachmáért ... Már akinek tellik rá ...

    Azerbajdzsán témakör. Láttad már Bakut? Mármint nem az "átkosban", hanem mostanában? Amennyiben gondolod, akkor nézz pár képet. Kb. fél Európa csatlakozna oda, ha tehetné ... :D OK, ez termetes barokkos túlzás, de azért van ott "valami". Az a valami a töménytelen mennyiségű szénhidrogén. Igen, 100 évvel ezelőtt a világ kőolajkitermelésének a felét Ők adták. Később a SzU elsöprő többségét is. Azért ez nem szo@ré, ugye? Aztán a földgázkitermelésben is feljöttek világszínvonalra. Nincs 10 milliós az egész ország ... Ugye a környéken hasonlóképpen tele hasonló türk országokkal. Mit gondolsz miért motorozunk ennyire ilyen "türk tanácsban" meg hasonlókban? Hagyományápolásból? :) Mármint mi, ahol a kőolajkitermelés (szénhidrogén - igaz a java része külföldön) meg a kőolajfeldolgozás ennyire stratégiai ágazat ... Nomeg energiabiztonság stb. stb. ...

  • Nergalos

    aktív tag

    válasz dabadab #115 üzenetére

    ...legalább magadat ne csapd be! Veszélyes tényként beállítani az általad gondoltakat.
    Még csak az kéne, hogy velem foglalkozz!? Kösz, nem kell!
    Zárd ki teljesen a külvilágot, hazugozd le azt aki nem ért veled egyet és akkor mindig neked lesz igazad👍

    [ Szerkesztve ]

  • Pingüino

    senior tag

    válasz dabadab #134 üzenetére

    Mondjuk a családok éjszaka sem használnak sok áramot. Max. világítanak, meg tv-znek egy kicsit. De nem kell am csak a napelemekre szorítkozni. Nagy előrelépések történtek a függőleges szélturbinák terén is. A nagyobb folyóink sem nagyon vannak kihasználva, pedig lehet azokból is bőven energiát kinyerni. A szűkebb területeken kihasználható dolgokat, mint geotermikus energia, vagy biomassza hasznosítás, még nem is említettem.
    A lehetőségek adottak, csak pénz, meg akarat kell hozzá, és itthon nem nagyon van meg egyik sem.

    [ Szerkesztve ]

  • flexxx2

    őstag

    válasz dabadab #142 üzenetére

    valid műszaki ellenérv

    Ja, most még. aztán ha lesz akku olcsón (márpedig lesz, ebben biztos lehetsz) akkor megoldva. Amúgy erre utaltam is, csak figyelmen kívül hagytad.

    Vagyis te is teljesen a tudatában vagy annak, hogy hülyeségeket beszélsz, mégis nyomod őket.
    Ez remek stratégia, ha azt szeretnéd, hogy egy vitában komolyan vegyenek.
    Ja, nem.

    Nem értetted, leírom másképp:
    Amikor elkezditek nyomni valamiről hogy nem jó, akkor csak a hátrányokat írjátok, figyelembe se veszitek az előnyöket. Pont ezért hagyom abba a vitát, mert ennek így semmi értelme.

    [ Szerkesztve ]

  • flexxx2

    őstag

    válasz dabadab #150 üzenetére

    Az akku előrejelzésem arra alapozom, hogy ha valami elkezd a tömegtermelés felé menni, az egyre olcsóbb, és új technológiákkal még hatékonyabb és olcsóbb lesz. Erre példa a robbanómotortól kezdve a számítógép chipen át a napelemig ezer eset.

    nagyon drágán

    Az elmúlt évtized árcsökkenései után ez egyre kevésbé igaz.

    nehezen illeszthető be az elektromos rendszerbe

    Az elektromos rendszerünk elavult, és nincs fejlesztve. Ez nem a napelem hibája.
    Át kéne teljesen alakítani a rendszert, de amíg azt mondja mindenki, hogy nem lehet, és nem azt hogy hogyan lehet addig marad a régi elavult.
    A világon - de itthon még hangsúlyosabban - ez sok más mindennel is így van.

    [ Szerkesztve ]

  • Pingüino

    senior tag

    válasz dabadab #141 üzenetére

    Ne mondd nekem, hogy mindenki az éjszaka közepén szokott sütni, porszívózni. ;]
    A tüskék lazán megoldatók puffertárolókkal, amiknek nem kell egész éjszakára eltárolniuk az áramot, csak pont annyit, hogy ezeket kisimítsa.
    De egyébként folyamatosak a fejlesztések. Én pl. legutóbb azon gondolkodtam el, hogy az eredetileg autókba szánt hidrogén üzemanyagcellát is simán lehetne házakban is használni energiatermelésre/tárolásra, ha felfut a gyártás.
    Hidrogén keletkezik gyárak melléktermékeként is, vagy nem túl hatásos, de lehet a napelem által termelt árammal vizet bontani is, éjszaka meg az üzemanyagcellával visszatermelni áramnak.
    És akkor megint csak egy példát említettem. Cáfolhatod ezt is, de ezer másikat lehet még mondani. Plusz ezek együttes használata hozna igazi előrelépést.
    Az atom kényszermegoldásnak szép és jó, de közép és hosszútávon nagyon nem abban kellene gondolkodni.

    [ Szerkesztve ]

  • Pingüino

    senior tag

    válasz dabadab #154 üzenetére

    Értem, szóval minden sz...r, csak az atom jó. Akkor hagyjunk is fel minden fejlesztéssel, mert ez a csúcs.
    Veled nem fogom eljatszani ugyanazt, mint Dr. Akulával, nem jártatom feleslegesen a pofám.
    Am igazán megmondhatnád az osztrákoknak, a németeknek, vagy épp a skandinávoknak is, hogy ne invesztáljanak ilyen hülyeségekbe, mint a megújuló energia, mert csak az idejüket vesztegetik. Használjanak inkább ők is atomot, az a tuti.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz dabadab #157 üzenetére

    Igen, pont én adok a te szádba szavakat. :N

    Nem tudom, honnan vetted ezt a napelemfetisizmus dolgot, amikor világosan leírtam, hogy a legjobb a felsorolt módszerek kombinációja lenne. Kizárólag azért kezdtem az első hozzászólásban pont a napelemek említésével, mert az mindenhol van, és relatív olcsó is. Nyilván nem fogom pl. azt mondani, hogy mindenki használjon házi szélturbinát, mert ahhoz szél is kellene. :)

    Én viszont jogosan mondtam a "persze, minden sz...r, csak az atom jó" dolgot, mikor nem csak az említett dolgokat húztad le, de még azt is mondtad, idézem...
    "Amik szintén problémásak. Nem működő megoldásokat bárki ki tud találni, működőeket jóval nehezebb produkálni."
    Szóval tök mindegy, mit mondanék, azt is lehúznád. A mondandódból egyértelműen az jött le, hogy szerinted csak az atom működik (jól). Akkor milyen szavakat adtam a szádba? :U

    Jöhetsz am a szabályozási nehézsegekkel, de az sem megoldhatatlan probléma. És meg is kell oldani idővel, mert még az eu sem ért veled egyet, ugyanis rendszeresen növekszik az előírás, hogy az országok energiatermelésének legalább hány %-a kell, hogy megújulóból származzon. Még jó, mert ha ez nem lenne, itthon kb.0-n állnánk.

    Még egy dolgot említek, aztán én befejeztem, mert ez megint egy parttalan vita. A cél nem is feltétlenül a teljes átállás, ha csak csökkenne az energiaigény a megújulók miatt, és mondjuk nem kellene paks2, mert a meglévő is ki tudná elégíteni a fennmaradó részt, már azzal is előrébb lennénk.

    [ Szerkesztve ]

  • Pingüino

    senior tag

    válasz dabadab #161 üzenetére

    Legalább akkor egyvalamiben világelsők leszünk lassan. Az egy főre eső atomreaktorok számában. :D

  • UnA

    Korrektor

    válasz dabadab #161 üzenetére

    Nem igazán, inkább az energiatakarékosság felé kell elmozdulni.

  • válasz dabadab #154 üzenetére

    "Egyébként az agyonsztárolt napelemben mi az a hatalmas jóság, ami miatt az ilyen divatos?"

    Az, hogy az emberek 90%ának fogalma nincs róla, hogy mennyi energia legyártani egy elemet, azt kiszállítani, telepíteni, áramátalakítani, ésatöbbi.
    "Panel köll a tetőre, aztán tudom tőteni' az autót"
    Kb itt a madzag vége.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • válasz dabadab #221 üzenetére

    Nagy, komplex molekulák is kvantumallapontba kerülnek a két-rés kiserletkor.
    A ket-ketezerotszaz baros, egy utemre nyolc-kilenc befecskendezes jut, és minél kisebb cseppeket csinál az injektor, annál jobb a hatásfoka a motornak, de a koromszemcse is annál kisebb lesz. Nagyon konyhanyelven. De ehhez még beszol az egeskep, az, hogy mennyi levegohoz jut az üzemanyag a hengerben, stb.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Új hozzászólás Aktív témák