Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Sziasztok,

    alig pár napig voltam OnePlus 8 tulaj (visszaküldtem) és most egy OnePlus 8T-vel csatlakozom hozzátok. Bár kérdés meddig, mert van némi gondom.

    Az OP8-at két dolog miatt küldtem vissza:
    - Hajlított kijelző (iszonyú idegesítő volt, OP5-ről jöttem át, ez egy buta divat volt)
    - A kijelző szemből nézve enyhén zöldes, de DCI-P3 színmódban már feltűnőbben az, enyhén megdöntve viszont patika a színhőmérséklet (de azért ez is bosszantó)

    Na ebből az egyik megszűnt (értelemszerű melyik), míg a másik nem. Oké, ezek szerint el kell fogadni, hogy ez ilyen.

    De van egy sokkal súlyosabb gombom, ami -90% használhatóságot jelent nekem fotóban:

    A RAW (DNG) fotóknál a színhőmérséklet teljesen el van szarva. A telefon kigyurmázza magának a megfelelő Jpeg kimenetet, de a RAW teljesen hasznavehetetlen, mert -150 tint és 16.000 Kelvin színmőrséklet mellett ment egy el nappali fotót. Rákerestem a hibára, csak megoldást nem találtam és az OP8T, OP9, Nord, Nord 2 biztosan érintett, így gondolom a OnePlus valamit nagyon elkefélve művel. KIvagyok ettől idegileg, mert én telefonon gyakran fotózok RAW-ban, de így nem lehet, mert egy rikító rózsaszín fost ment a telefon és utólag sem korrigálható.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz K82 #2035 üzenetére

    A kijelző pont úgy viselkedik, mint az OP8-on is tette (egy fokkal talán jobb). Ha nem DCI-P3 módban használod (~D65 fehérpontra kézzel behúzva) nem kifejezetten feltűnő. Csinálhatok róla videót egy OP5 mellé rakva.

    Btw találtam már threadet, ahol ez a RAW probléma pont OP8-on is kijött, nekem meg ott nem volt. Közben feltettem egy Gcam portot és az normálisan menti a RAW-t, megfelelően beágyazott fehéregyensúly metaadatokkal. Ez valami bug lesz az OxygenOS-ben (sokféle telefonra találtam már ilyen panaszt) csak nem tudom mi hozza elő.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Buga-Jakab #2039 üzenetére

    Régen használtam a Nova Launchert LG-n és Samsungon (mert ott nem lehetett egyedi ikoncsomagot máshogyan hozzáadni akkoriban), ott volt ilyen beállítás emlékeim szerint. A gyári OxygenOS launcherben biztosan nincs (viszont egyedi ikonokat tud kezelni, szóval nincs miért leváltanom).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz zoli121 #2042 üzenetére

    A Speciális Optimalizálás menüpont alatt mindhárom lehetőség be van pipálva? Alapesetben a harmadikat (Alkalmazás energiafogyasztásának optimalizálása) nem pipálja be.

    Ezért nekem sok értesítés nem jön meg azonnal (ez csak lezárt képernyőre igaz, feloldásra hirtelen minden befut), de csak ha az adott app túl nagy energiafogyasztó (pl: Messenger, Tinder), de ez engem különösebben nem zavar. A Gmailt például nem cseszteti, három email fiók (két privát és egy céges) megy rajta folyamatos szinkronban és azok mindig időben megjönnek.

    Én sokat használom a Messengert kapcsolattartásra és így is 6+ óra SoT jött ki eddig az elmúlt napokban (OP8 egy fokkal jobb volt, de nem ég és föld a különbség). De azért a SoT mellé érdemes odatenni, hogy mennyi idő alatt, mert ha reggeltől-estig jön ki 4,5 óra az nagyon kevés, ha pedig 2 nap alatt, az nem rossz (hiszen közben merül valamennyit akkor is ha nem használod).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz lenrok #2060 üzenetére

    Elvileg nem olyan jó? Mondjuk akár össze is hasonlíthatod őket, ha meg nem látsz érdemi különbséget, akkor mindegy mások mit mondanak. Vagy megfordítom a dolgot: Válaszd azt, amelyiket jobbnak érzed fotóban.

    Gcam-hez nem tudok hozzászólni, mert nem szeretem vagy csak még nem találtam normálisan hangolt XML-t hozzá.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz borix #2077 üzenetére

    Valaki magyarázza már el, hogy mit jelent a silány kamera ebben az esetben.

    Fotós vagyok és csak nem értem. Illetve de, mert mindenki azt nézi, hogy belenagyít egy fotóba pixelt kukkolni és a OnePlus algoritmusa több részletet gyalul le a ropogósra élesítés kedvéért, ezt látjuk más gyártók mellé téve, de aztán emberünk kiposztolja a fotót 1080px szélességben (~2 megapixel) Instagramra, ahol ez a különbség teljesen elveszik. Hogy közben milyen az optikai minőség (és ennek is sokféle aspektusa van, szerintem inkább fontosabb a flare kezelés, mint a felbontóképesség egy ilyen eszköznél), milyen a HDR, milyen a színkezelés, milyen a videónál használt kodek, milyen az EIS videó alatt, mit lehet kihozni RAW-ból, ezek valahogy mind elsikkadnak, sőt egyébként egy fotós sok esetben nagyon más dolgokat tart jónak vagy rossznak, mint egy laikus, aki csak akar egy fotót amitől megindul a többi laikus nyálelválasztása.

    Az ADB-s megjegyzésed meg olyan, mintha én azt mondanám, hogy lehet ám RAW-ban is fotózni és kézzel kidolgozni Lightroomban (én szoktam is), csak ezzel nincs kisegítve az, aki nem ért hozzá (pedig nem bonyolult) vagy nem akar ezzel szórakozni. Szoktam erre bátorítani azokat, akik kifejezetten fotózgatni szeretnének telefonnal, nem csak emlékbe kattintgatni pár macskás fotót, de aki nem akarja, azt sem kell passzív-agresszíven kimondatlanul elküldeni melegebb éghajlatra.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz borix #2079 üzenetére

    Nem ennyire fekete-fehér a dolog. Azért lett nekem is OP8T a Nord 2 helyett, mert nagyon szar az ultraszéles kamera az utóbbiban, cserébe viszont a főkamera a piacon elérhető egyik legjobb szenzort kapta (csak nekem kellett az ultraszélesből egy használható). A Nord 2-nek még az is baja, hogy ha be van kapcsolva az AI, az mindent elszar, színeket, képfeldolgozást, mindent.

    Ha az OP8T-t a kortárs S20 családhoz mérjük, akkor a dedikált tele kamera hiányán kívül nincs olyan különbség, amire azt lehet mondani, hogy silány lenne (cserébe elég szarul sikerült az akkori Exynos SoC, melegszik, sokat fogyaszt, stb, nagyjából csak egy Snapdragonos S20 FE-re lehet mondani, hogy méltó ellenfél egy OP8T-nek, de akkor is csak 6GB RAM jár és plasztik hátlap azonos pénzért meg 2+ órás töltési idő a 30 perces gyorstöltéssel szemben). Mihez lehet még mérni? Xiaomi család? Na ők ennyi pénzért OIS-t nem tesznek a kamerába.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz borix #2081 üzenetére

    Meg a kijelző minősége (és itt a színhelyességre, jó kalibrációra gondolok, amiben a OnePlus nagyon durván ott van a top ligában) ugyanúgy hozzátartozik a jó fotós képességekhez. Elvégre a telefonos fotóinkat jellemzően telefonon szerkesztjük és ha mindenféle hülye módokon vannak kalibrálva, akkor nagyon félre lehet menni vele. Nyilván ez olyan, hogy aki azt sem tudja miért fontos (vagy legalábbis érték) ez, azt jobban fogja érdekelni, hogy az XY másik márkánál ha belenagyít a hangya pöcsébe, akkor azon a szőrszál is látszik, míg itt elmossa a béna algoritmus, az le fogja vonni a következtetést, hogy ez a telefon nem erős fotóban, de én meg úgy vagyok vele, hogy abban legyen valami erős, ami instagramnyi méretben is szembetűnő.

    Itt is kérdezte a fórumtárs pár napja, hogy ez a telefon jobb-e vagy a másik (S20). Szerintem hasonlítsa össze magának a tesztfotókat, ha megugorja a lécet az OP8T, akkor vegye ezt bátran, telefonként ez lesz a jobb. Ha meg megveszi az S20-at mert annak egy bizonyos aspektusban jobb a kamerája, de cserébe meg szív az Exynos procival, akkor nem biztos, hogy jó üzletet kötött, ha a kamera kimenete jellemzően Instagramon fog kikötni, mert ott azok a különbségek nem fognak előnyként jelentkezni. Szó se róla, szerintem is megtanulhatna jó algoritmust írni a OnePlus és tehetne dedikált telekamerát végre a sima majdnem-flagship szegmensbe is, de szerintem nem olyan rossz a helyzet.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz balioking #2088 üzenetére

    Nálam banki applikáció volt, amit nem tudtam használni csak azért, mert OnePlus volt a telefon (még nem ez, hanem egy OP5). Írtam a supportnak (nem a Google Play-en, hanem a bank saját felületén), hogy rootot ("módosított rendszer") jelez az app és nem enged be, visszaírt egy fejlesztő egy napon belül, hogy küldjem el a pontos típust és a rendszer verziószámát, meg azért jól kikérdezett arról, hogy biztosan nincs-e nyitva a BL vagy használok-e Magiskot (tényleg egy fejlesztőhöz irányítottak, srác vágta a témát), mondtam neki, hogy akkor beszélhetünk felnőtt módján, volt ilyen korábban, de a BL-t már visszazártam és root sincs, sőt teljesen friss tiszta ADB flasht kapott a rendszer, ez innentől olyan mintha most vettem volna ki a dobozból.

    Kb 2 hét múlva írt rám újra, hogy na most szedjem le a frissítést a Play-ből, mert tényleg véletlenül az összes OnePlus telefont automatikusan rootoltnak érzékelte. Azóta is megy.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz krics #2100 üzenetére

    Nem az a lényeg, hogy a hamisítvány töltőddel milyen időtartam alatt tölt fel (az a 45 perc meg inkább olyan 38 a gyárival), hanem az, hogy ezek a dzsunka szar adapterek tűzveszélyesek, hitvány minőségű anyagokból készülő, még hitványabb tákolással összeforrasztott vackok. Ha feltölt neked 1 óra alatt, az sem éppen kis teljesítmény, oda már tényleg komoly védelmek kellenek.

    Ha már nem lényeges szempont, hogy tudja a gyári töltő sebességét, akkor lehet venni jó minőségű third party töltőt is (pl: Blitzwolf), még abban is inkább bíznék, mint egy hamisítványban, amire a gyártó annyira büszke, hogy saját márkanév helyett illegálban lemásol egy már létezőt. :)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz pendre54 #2122 üzenetére

    Nekem is volt már Sandstone tokom (még OP5-re), de szűk nadrágzseb (pl: farmer) esetén elég nehéz vele az élet, mert úgy kell beerőszakolni a helyére, mikor elraknám és két nadrágom zsebét is idő előtt kiszaggatta (elkezdett a zseb szájánál foszlani az anyag). Most az OP8T-hez lett egy Sandstone Cyan és egy Carbon (mindkettő ajándék, nem fizettem egy petákot sem), de egyiket sem csípem, előbbit azért, amit elmondtam, utóbbit pedig azért, mert kézbe véve gyorsan gyűjti a zsírt és kézben csúszós, de amint a zsebembe kéne elrakni, rohadtul nem csúszik és nehéz elrakni.

    Kabátzsebbel nem rossz a dolog vagy bő szájú nadrágzsebbel, de amúgy meg komolyan a filléres szilikon gyári tok a legjobb a háromból (többire várok, hogy megjöjjön Aliexpressről). A többi telefonomat is vékony szilikon tokokkal használom évek óta (csak azok nem átlátszók). Nálam a gyári OnePlus tokok leszerepeltek eddig (a dobozban lévő szilikont leszámítva, csak ne lenne rajta a béna "Never Settle" felirat).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Linkin1994 #2159 üzenetére

    Mit érzel olyankor, mikor jössz okoskodni, hogy te amúgy leszarod az adott funkciót és aki használná valójában csak egy lusta ember? Ilyenkor elégedettség tölt el?

    Komolyan nem értem ezt a merő rosszindulatot.

    Btw három kártyával rendelkezem (privát, céges, Revolut), kényelmesebb és legfőképpen biztonságosabb az egész így, sokszor pedig nincs is nálam kártya (pl: sportoláshoz nem viszem magammal, de igazából a sportot is azért csinálom, mert fene mód elkényelmesedett lusta ember vagyok).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz K82 #2200 üzenetére

    Nekem a Google Fit és a Mi Fit is nagyon hasonló lépésszámot hoz ki (az eltérés tényleg abban van, hogy a telefon ha az asztalon marad, akkor az irodai mászkálást nem érzékeli).

    Viszont a Google Fit egy csomó dolgot barom módon érzékel, egy kicsit gyorsabb tempójú gyaloglásra már azt mondja futottam. Ennek csak azért van jelentősége, mert a Yazio (ezzel mérem a kalóriákat) nem tudja direktben a Mi Fit szinkronizálást (szinte minden mást igen), előbb a Mi Fit adatokat kell beszinkronizálnom Google Fit-be és az sok adatot rosszul érzékel.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Black_Raven #2204 üzenetére

    +1

    Én friss vagyok itt, pár hete használom csak az OP8T-t, újkori árán szerintem drága volt, de a mostani ára 200k alatt már bőven vállalható és egy kifejezetten jó telefonná teszi.

    A Pixel 6 viszont egy árban is tök máshol lévő készülék, nem is értem az összehasonlítást. Akkor már inkább az OP9-hez kéne hasonlítani.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz 13128814 #2282 üzenetére

    A Nord 2 egy középkategóriás telefon, míg a 8T a felső ligában játszik, utóbbira +1 év szoftver támogatás van, szóval kb egyszerre fognak lejárni. Idén egy felső kategóriás MediaTek SoC került a Nord-ba, szóval teljesítmény az kb felső kategóriás lesz.

    Kamerában a 8T jobb, de azt mondtad ez téged nem annyira mozgat meg. A főkamera a Nord 2 esetén kicsit jobb (de nem ég és föld), cserébe a széleslátó egy akkora foskupac, hogy egy kapucsengő jobb nála. Nálam ez már önmagában eldöntötte a kérdést, pedig papíron a Nord 2-vel nagyon szimpatizáltam volna. Mire a 8T-t tervezem lecserélni talán már Nord 4/5-nél járunk majd, abban talán lesz egy normális széleslátó kamera (hozzáteszem még az eredeti Nord-nak is jobb ez a modulja, az paprikázott fel, hogy visszalépés történt).

    Ha tudsz még szerezni OP8-at, akkor az egy árban lesz a Nord 2-vel, én olyat vettem eredetileg (Alza, Interstellar Glow színben), de a lekerekített kijelzőt nem tudtam megszokni és visszaküldtem, így lett a 8T (de a két modell között nincs akkora különbség, a sima 8-as csak 30W gyorstöltés tud, míg a 8T-vel már 65W is mehet, ezt tudja a Nord 2 is, ezen kívül a kijelző már nem lekerekített és a széleslátó kamera még szélesebb egy kicsivel).

    Döntsd el, hogy megéri-e neked a 8T a felárat a Nord 2-höz képest. Nálam a kamerán bukott el leginkább a kérdés.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Nem tudom nektek sikerült-e kosárba tenni a Mystery Box-ot, direkt ott voltam időben, az első 10 percben igazából vagy a "Coming Soon" volt beragadva vagy csak hibaüzeneteket dobált, három böngészőből frissítgettem az oldalt és egy pillanatig sem dobta fel a lehetőséget, hogy kosárba lehessen tenni, majd egy ponton már az jelent meg, hogy "Out of Stock".

    Köszönjük OnePlus, így kell ezt csinálni! :C

    ---

    Szerk:

    Zohen: Haha, idáig el sem jutottam, de a szabályzat azt is írja, hogy 2377 darab ilyen dobozt szórtak ki, szóval az időpontok hiába vannak megadva, lefektették, hogy a promóció addig tart, amíg el nem fogynak. Ez a mennyiség már akkor elfogy, ha csak egyetlen másodpercig is felvillan helyesen az "Add to Cart" gomb. Szerintem el lehet engedni a dolgot. Többé nem megyek rá ilyen OnePlus promócióra, mert teljesen felesleges. Mindegy amúgy, hogy 2377 darab vagy csak 1 db van kirakva, számottevően nem változtat az esélyeken.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Amúgy aki csak a OnePlus Buds-ra ment volna rá, az ne sajnálja, nem akkora nagy durranás (én ajándékba adtam volna valakinek, aki főleg headset-ként használná).

    Ha kell egy jó TWS fillérekért, akkor Aliexpress - Edifier Official Store - Edifier X3 - Spanyol raktár és megjön 3-4 nap alatt.

    Ezt használom már 1 éve és a hangja baromi jó (a gesztusvezérlés kevésbé), üzemidő fenomenális, nekem nagyon kényelmes is és szépen fogja a külső zajokat, utcán sétához és edzéshez is használom, soha nem éreztem azt, hogy ki akarna esni. Hangminőségben a nagykutyák szintjén van, egyéb funkciókban fapados.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Moleman #2300 üzenetére

    Soundmagic fülesek megvannak, nekem is van, de mióta itt az Edifier X3 a vezetékmentessége miatt elő sem vettem őket.

    OP8T-hez meg ugye nem is jók a Jack hiánya miatt. Amúgy a TWS topikban kaptam a tippet, tavalyi Alis 11.11 ("black friday") akcióban vettem spanyol raktáros feláras szállítással együtt valami 7,5k HUF áron. A következő TWS-em is Edifier lesz, csak magasabb polcról.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz NoName10 #2304 üzenetére

    Oppo = Drágább OnePlus

    Ugyanaz a cégcsoport, ugyanazok a hardverek, most már ugyanaz a csapat dolgozik az OS-en is és az Oppo ugyanazt a hardvert drágábban adja, mert kicsit feljebb pozicionálja magát marketingben. Én bottal sem piszkálnám, nem vagyok a saját pénzem ellensége.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz zileut #2349 üzenetére

    Bevásároltak raktárkészletet kedvezőbb HUF/EUR árfolyam mellett. Azért a 179k és a 189k között nincs nagy különbség (189k a 150€ értékű kuponnal jön ki, amihez rögtön ott a kód a terméklapon) és amúgy a hivatalos oldalon pár napja osztogattak 200€ értékű kuponokat is, úgy végképp olcsóbbra (171k) jön ki onnan.

    Én szeptember végén vettem egy használt 8T-t, amit szeptember elején vett a tulaj, megkaptam a számlát is, átszámolva az is kb 170k-ra jött ki (kuponokkal és két ajándék gyári tokkal). Csak az veszi teljes listaáron, aki nagyon annyiért akarja venni. :D

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #40047616 #2337 üzenetére

    Nekem sincs semmi bajom az ujjlenyomat olvasóval, viszont aki nem használt még ilyen kijelző alá integráltat, azt könnyen félre tudja vinni azok nyafogása, akik panaszkodnak rá.

    Állítás: Kevésbé gyors, mint a fizikai.
    Valóság: Valóban kevésbé gyors, de itt a villámgyors és a csak simán gyors közötti különbségről beszélünk. Persze, koppintani kell a kijelzőre egyet, hogy feléledjen, de ezt fél nap alatt szoktam meg. Nem lehet rögtön odaérintés után elvenni az ujjad (ezt mondjuk 1,5 nap alatt szoktam meg), de 0,1s helyett 0,6s idő mire zizzen, hogy bent vagy. Fel nem tudom fogni mi az a sietség, ami miatt ez nem elég gyors. Ha lenne a hátlapon egy fizikai (azt utálom), több időt veszítek el azzal, hogy az asztalon vagy autós dokkolóban lévő telefon hátlapját el kell érnem valahogy. Az arcfelismerőt hagyjuk...

    Állítás: Kevésbé biztonságos az optikai szenzor, mint a fizikai.
    Valóság: Két hüvelykujjam és két mutatóujjam van felvéve. A többivel egyszer sem sikerült feloldást kicsikarnom, pedig nagyon sokat próbálgattam, de mindig az lett a vége, hogy kizártam magam a telefonból. Hozzá kell tenni, hogy a legtöbb fizikai ujjlenyomat olvasó, amit nem telefonban használunk (pl: céges beléptető rendszerek, repterek, stb) szintén optikai szenzorosak (ha nem látod világítani, talán infrás). Egy jól megcsinált ultrahangos szenzor gyorsabb, biztonságosabb, hibamentesebb tud lenni, de ezek drágák. Olcsó szar ultrahangosat meg felesleges isteníteni, nem lesz nagy élmény.

    Állítás: A fizikai ujjlenyomat szenzor a legjobb.
    Valóság: Ezzel nem tudok vitatkozni, én is arról váltottam, tényleg az a legjobb. Szupergyors, nem igényli a kijelző felébresztését, kevésbé háklis. Aki nem zavar, hogy a hátlapon vagy oldalsó gombon van elhelyezve, az válasszon olyat. Nekem kell az előlapi szenzor és ha emiatt nem vehetem el az ujjam azonnal azután, hogy odaérintettem, hanem várnom kell 0,6s-et, hát legyen.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Madoc #2370 üzenetére

    Ne keverjük össze a képfrissítést és a PWM-et. Előbbi azt jelenti, hogy hányszor frissül a kép másodpercenként, utóbbi pedig annyit, hányszor történik fel-le kapcsolás az áramkörön (nagyon leegyszerűsítve, de fontos még valami, amire visszatérek). A PWM-es kijelzők nem világítanak folyamatosan, de ha elég gyorsan kapcsolgatják fel-le, az folyamatos világításnak érződik.

    A PWM frekvenciája mellett az aktív ciklusidő is számít (egy cikluson belül mennyi ideig van bekapcsolt és kikapcsolt állapotban). Ha többet van bekapcsolva, mint kikapcsolva, nagyobb lesz a fényerő (töltés), fordítva pedig éppen lecsökken. Ezért van az, hogy a PWM sokkal fárasztóbb az arra érzékenyeknek alacsony fényerőn, túl sokáig van off állapotban. Ez a GIF megfeleltethető a fényerő szabályozásnak PWM vezérlés mellett:

    Erre egy megoldás a DC dim, ami az átfolyó árammal szabályoz fényerőt, de OLED alapú kijelzőknél ez nem működik jól (színtorzulást okoz). Más kijelző típusoknál a DC dim abszolút játszik, asztali monitorok is gyakran így készülnek már.

    Vagy extrém magas PWM frekvenciát kell alkalmazni, hogy alacsony fényerő mellett se okozzon szemfáradást és fejfájást, vagy DC dim kell. Ezek függetlnek a képfrissítési frekvenciától.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Black_Raven #2426 üzenetére

    Az IPS-re meg azt mondták, hogy az sosem ég be, mert nem olyan a technológia, aztán az LG megcsinálta a beégésre alkalmas IPS panelt. ;] Annyira bejött az újítás, hogy bele is rakták gyorsan egy telefonba (LG G4, aminek topikgazdája is voltam sokáig).

    Btw nem tudom honnan jött ez, hogy az ujjlenyomat olvasó fénye beég. A beégéshez az kell, hogy a tartalom huzamosabb ideig állandóan ott világítson, nem az a fél másodperc fogja beégetni, amíg felvillan egy ujjlenyomat leolvasáshoz. Ha lefagy a telefon és ott ragad a fény, akkor persze megeshet.

    Meg ugye vannak a 8T-nél régebb óta piacon lévő optikai leolvasós telefonok (nem tudom jól emlékszem-e, hogy a 6T volt-e az első ilyen), fogalmam sincs onnan jöttek-e ilyen hírek, hogy 2-3 év elteltével mi a helyzet.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Moleman #2429 üzenetére

    Igen, ilyen beégések szoktak a jellemzőbbek lenni, ahol órákig megy folyamatosan a képernyő, nem ritkán nagy fényerőn és ez ismétlődik napi szinten. Legtipikusabb az, amikor valaki sokat autózik és telefonnal navigál.

    Én OnePlus 5-ről jöttem át, elmúlt 4 éves az a telefon, de normál használat mellett (ami nem a fenti, bár tudom sokaknak az a normál) semmilyen beégés nem látható rajta. Ismerősi körben is csak olyanoktól hallottam beégést, akik sokat navigálnak és a fix elemek (navigációs sáv, értesítési sáv, stb) égtek be.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz ghiottone #2481 üzenetére

    Az a bajom a portolt GCam-mel, hogy az ultraszéles kamerát nem tudja korrigálni. A gyári kamera korrigálja a perspektivikus torzítást is.

    A te példádban a várkapus fotón a jobb alsó sarokban van a zöld színű tábla. Az OP7T fotón ez hajlik, Pixel 5-ön nem. A gyári OP kamerával sem hajlana, mert korrigál.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz ghiottone #2498 üzenetére

    Lehet utólag torzítást korrigálni, de ez nem ennyire fekete-fehér kérdés:

    1. Ha csak egyszerűen hordó torzítás van ("halszem" effektus), azt nagyon könnyű még egy mobilos képszerkesztővel is korrigálni.

    2. Ha már kicsit komplexebb a torzítás, azt nehéz kézzel korrigálni, vagy asztali szoftver kell hozzá és aránytalanul sok meló, vagy be kell szerezni a lencseprofilt, ami matematikailag írja le ezeket az attribútumokat és a szoftver rögtön korrigálni tud vele. A Gcam nem rendelkezik ezzel a profillal, míg a gyári kamera szoftver igen, ami rögtön a Jpeg mentésnél már korrigál külön belenyúlás nélkül.

    3. Nekem az OP8-as csúnyán torzított a széleken, nem csak sima hordótorzítás volt, hanem mindenfelé hajlottak a vonalak szabálytalanul. A gyári kamera persze ezt rögtön tudta korrigálni, Gcam nem. A mostani OP8T-men keresnem kell egy másik Gcam build-et, mert bugos az ultraszéles rész, nem menti a fotót, csak bezár az app ha átváltok rá.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz adrian87 #2549 üzenetére

    Mindenhol fordulhatnak elő alaplap hibák, közel három évig használtam egy OP5-öst és onnan jöttem át erre. Az ottani topikot is valamennyire követtem, nem rémlik ilyen jellegű hiba tömeges előfordulása.

    Döntsd el te, hogy akarod-e javíttatni az OP5-öst, de gyanítom, hogy amennyibe kerülne, vehetsz abból a pénzből használtan egy kicsit fiatalabb modellt (OP7 vagy ilyesmi). De kérj ajánlatot rá az OP hivatalos weboldalán.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz zizidor #2572 üzenetére

    Mi ez a sok nulla és egyes? Ez már a ROM forráskódja binárisan? :DDD

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz plejik #2581 üzenetére

    Ránéztem és még a kosaramban volt a múltkori próbálkozásból egy Mystery Box (akkor bezzeg nem akarta beletenni). De nem engedte megrendelni, a hiba ott volt, hogy most ez nem Mystery Box, hanem Mystery Bundle, ami egy Nord 2-est jelent és mellé egy ajándék Mystery Box-ot 369 €-ért.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz plejik #2603 üzenetére

    Ma éppen ráérek, halandó leszek ezzel 10 másodpercet foglalkozni. Eddig kétszer futottam neki és kétszer basztam el az életemből fél órákat, hogy valami történjen a lehalt oldallal, miközben még fel sem támadt, már akkor elfogytak. Unom már sajnos.

    Ajándéknak lenne a füles, de azért a lóf...nak is van vége, hogy meddig szívatnak.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz plejik #2608 üzenetére

    Most nézem, hogy nem a Buds füles jár most a csomagban, hanem a vezetékes Type-C csatis. Na erre aztán semmi szükségem sem nekem, sem pedig annak, akinek ajándékoznám (mindig az én Edifier X3 bluetooth fülesem nézi, hogy neki is kéne már egy, inkább olyat rendelek másik színben).

    Akkor így hagyom, mert a mellé rakott random cuccok között is csupa baromság van (kétféle póló, meg ilyenek... hagyjanak már ezekkel a szarságokkal).

    ---

    Szerk: Na ez sokkal lassabban fogyott el, mint az eddigiek, kibírta kettő teljes percig. :D Pedig szerintem nem ér 10 eurót az a füles, még ha jó is a hangja, akkor is csak telefonhoz használható. Nagyon megfáradt a végére ez a Black Friday náluk, talán nem 3 hétig kéne folyamatban nyomni. Remélem ma még lesz egy Mystery Box kör, amibe bele lehetne tenni készleten maradt OnePlus 3T tokokat, poháralátéteket meg budipapírt. Lecsapnék rá istenbizony!

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz vasi89 #2904 üzenetére

    100%-ról 90%-ra merülni nagyon könnyen tud minden akku, mivel valahol 90% és 20% között van a teljesítményleadásuk optimuma (pontosabban a gyártók döntik el, hogy adott feszültség szintekhez milyen százalékosan kijelzett adatok tartozzanak, de általában 90% és 20% között van az akku számára kényelmes szakasz).

    A helyzeteden meg nem sokat segít az, hogy az Android energiahasználati statisztikája úgy egy rakás szar, ahogy van már a kezdetektől fogva és 10+ év fejlesztés után is továbbra is úgy egy rakás szar, ahogy van.

    Ha egy szinkronizálási folyamat a háttérben energiát fogyaszt, akkor szinte lenyomozhatatlan mi történik, ha pedig egy app fogyaszt indokolatlanul sokat, akkor csak reménykedni lehet benne, hogy nem egy külsős folyamatot hív meg (pl: Google Play Services, ami kismillió dolgot menedzsel a háttérben, például a helyadatokat is, így GPS-t vagy okosórát használó appokat is a háttérből ez szolgál ki, ha ezek beragadnak, sokszor a Play Services folyamat jelenik meg többlet fogyasztóként és nem tudod melyik appod műveli valójában, végig kell próbálni az összeset egyesével).

    Ja és egy tipp: Múltkor kíváncsi voltam mi a tököm ez a TikTok, leszedtem, megnéztem, nem tetszett majd megfeledkeztem róla, aztán azt veszem észre, hogy annak ellenére, hogy nem indítom el (sőt ki is volt lőve a folyamatok közül), napjában háromszor jelez a telefon, hogy a TikTok a háttérben nagyon fogyaszt valamit. Kijelentkeztem az appból, de akkor is. Végül letöröltem a brébe az egészet. Régen ilyen volt a Snapchat is, meg a Facebook/Messenger is, de ezeket mára javították ilyen szempontból.

    Ezért nehéz megmondani nekünk, hogy mi fogyaszt nálad sokat. Nekem még a OnePlus -ös időkben volt 2 db SIM kártyám, nem fogyasztott érezhetően többet (10%-al csökkent talán a SoT, ami ~4 óra helyett 3,6 órát jelent, nem ég és föld). NFC és BT folyamatosan be van kapcsolva nálam és úgy szokott ~5 óra lett 8T-re váltás óta a SoT nálam, hogy ez 2 napra van szétosztva. Kicsit sűrűbb napokon, mikor 1 nap alatt merítem le, akkor 6-7 óra.

    Ami még fontos lehet, nálam 2 db email fiók megy folyamatos szinkronizálással (privát és céges), de tudom aki sokat dolgozik telefonon, annak ennél is több lehet, ezek is tudnak a háttérben észrevétlenül fogyasztani. Egy IT-s barátomnál 12 db email fiók szinkronja megy, mindenhova powerbankkel mászkál. :)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz vasi89 #2956 üzenetére

    Sokkal könnyebb lenne az ilyen hibákat megoldani, ha az Android akkuhasználati statisztikái nem lennének ennyire értelmezhetetlenül bénák. Volt már nálam OnePlus 5-ön, hogy merült, mint a búvárhajó, de a statisztikában az égvilágon minden normálisnak tűnt. Más miatt, de újraflasheltem az egész rendszert (tiszta telepítéssel), az megoldotta, de azért nem gondolom, hogy rögtön idáig el kell menni.

    Próbáltad már esetleg a Cache Wipe-ot? Elég csak a Cache partíciót, mert a Data formázza a telefon tárhelyét is. Előtte azért egy biztonsági mentést csinálj ha nem vagy komfortos ezen a területen.

    Egy kis leírás: [link]

    Illetve akkumulátor monitorozásra, még jó kis app az AccuBattery, nem egy kamu vacak, de annak kell pár nap vagy töltési ciklus mire beáll. Hátha abban már látszana valami rendellenes (de nincs rá garancia).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz cd334 #2978 üzenetére

    Ezt nem tudtam, utoljára OnePlus 5-ön használtam, ott jó volt az akku elhasználódásának a figyelésére. Remélem idővel a több akkus mobilokat is támogatni fogja, mert egyértelműen ez a jövő.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Rick4 #3936 üzenetére

    Azért megy ezen a parádézás, mert:

    - Ez egy felső kategóriás telefon akkor is ha nem high-end flagship.
    - A OnePlus neve eddig a gyorsan érkező és jó minőségű frissítéseket jelentette.
    - Sok olcsóbb telefon már rég megkapta más márkáknál.
    - A OnePlust mindig a szoftver adta el, ilyen hardvert kapsz olcsóbban másnál is.

    Na meg a legfontosabb érv: Attól mert neked az Android 12 nem hozott semmi olyat, ami érdekel, tiszteletben kell tartani, hogy lehetnek benne olyan funkciók, amiket mások már várnak, szükségük van rá vagy csak kíváncsiak és fizettek egy rakás pénzt egy telefonért, aminek a gyártója kiemelkedő szoftvertámogatást ígért (és korábban be is tartott).

    Az meg hagyján, hogy az OS-t nem frissítik, de a security patchekbe is szarnak bele. 2022-02-01. az utolsó nálam, ami legjobb esetben is azt jelenti, hogy januárban már ismert biztonsági réseket foltoztak, de inkább december. Halló... lassan június van!

    Maga a telefon amúgy nagyon jó, de fogadd el kérlek, hogy nem mindenki várja el ugyanazt és nem mindenkinél terjednek odáig a kívánságai, hogy elinduljon a telefonon a Messenger meg a Chrome.

    Ez a OnePlus már nem az a OnePlus, mint 3-4 évvel ezelőtt (én lassan 6 éve zsinórban ennél a márkánál vagyok).

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz trouble #3943 üzenetére

    Én egy OnePlus 5-ről jöttem át, de van itt OPX és OP6 is, akkor ez még nagyon más márka volt. A 8T ilyen értelemben nekem is csalódás, pedig igazából minden megvan benne, ami kell. Semmit sem tud kiemelkedően, mindenben csak egy jó "ötös alá" történet, amitől érzed, hogy nem igazi high-end flaghip. Kivéve a szoftverfrissítések, az kritikán aluli ebben a kategóriában, még a kegyelem kettest sem nagyon adnám meg neki.

    De folyton így járok. Amikor az LG G2 és G3-at látva mindenki mondta, hogy mennyire jó ez a márka szoftverfrissítésekben, akkor vettem egy frissen megjelent G4-et, ami kapott végső soron egyetlen (!) főverzió frissítést. Nagyjából egy éves koráig havonta-kéthavonta jött frissítés (security + bugfix) meg egy főverzió, aztán kiderült, hogy sorra döglenek meg a G4 alaplapok, akkor a gyártó hirtelen bepánikolt és magára hagyta az egész készüléket ahogy van. Ez nem egy majdnem flagship volt, hanem az LG tényleges flagship modellje... na azóta nem vettem LG-t és nem is fogok. Egy ilyen élmény elég volt tőlük.

    A OnePlus meg azóta kezd elszaródni, hogy ténylegesen elkezdett összeolvadni az OPPO-val. Elvették tőlük a szoftverfejlesztő részleget és összevonták az OPPO csapattal, ráadásul hirtelen lett az 5-6 párhuzamosan futó készülékből hirtelen 30-40 (ebbe beleértendők a regionális piacokra szánt modellek, meg azok amiket már nem árulnak, de még van rájuk szoftvertámogatás). Gyakorlatilag lábon lőtték magukat.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz trance89 #3944 üzenetére

    Az előző OP telefonomat én is megmókoltam, de állandóan szívás volt a banki alkalmazásokkal (pontosabban a fő bankommal), mert a fejlesztői kifejezetten odafigyeltek erre és amint kijött egy Magisk frissítés, amivel végre tudtam megint használni a netbankot, rá 1-2 héttel érkezett a banktól is egy update, amivel megint kihúzták a szőnyeget alóla.

    Azóta csak a gyári, érintetlen ROM-okat használom.

    Az mondjuk vicces volt, mikor valamit elszartak a bank fejlesztői és a gyári OOS-t custom ROM-nak ismerte fel és nem engedett be. Írtam a fejlesztőknek, azok 2 órán belül válaszoltak, hogy bocsi és 48 óra múlva (!) kint volt Google Play-ben a frissítés. Még írtak is egy újabb emailt, hogy próbáljam újra.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Linkin1994 #3951 üzenetére

    Ne vicceljünk, milyen szabályozás nehezíti meg a frissítéseket?

    Nem inkább arról van szó, hogy 2-3 éve még a teljes kivonulást fontolgatták az európai piacról, mert annyira szarul ment itt a szekér? Egy csomó nagy EU-s országban felszámolták a helyi irodákat és összevont központokat hoztak létre.

    Azóta már nem ennyire drámai a helyzet, mert a szolgálatókkal aláírt szerződésekkel húzták ki a szarból az EU piacot, csakhogy ez azt is jelenti, hogy szolgáltató-specifikus ROM-okat kell gyártani és ha az eladott mobilok nagy részét már ezek teszik ki, akkor az nagyon elaprózza a munkát.

    Ha a szolgáltatói készülékeket is beleszámoljuk, akkor simán 100 fölé jöhet ki az ápolásra szoruló ROM-ok száma. Ezen nem segített, hogy a csapatot beleolvasztották az OPPO-ba.

    Szóval nem az EU-s szabályok tehetnek róla, hanem az, hogy elaprózták a portfóliót. A Samsung is tökön szúrta magát ezzel pár éve, azóta normalizálták a helyzetet (a régebbi önmagukhoz képest), Xiaomi ugyanebben a cipőben jár, de ők szarnak az egészre, valószínűleg mindig is szarni fognak, míg a OnePlus esetén meg az van, hogy az anyacég azt mondja, hogy az EU-s piacon a márka jelenlétét nagyítóval kell keresni Indiához képest, így nem ide fókuszálnak.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Linkin1994 #3953 üzenetére

    "Ez megy most 10 pro-nál is India meg Usa megkapta Eu meg várt rá 2-3 hetet."

    Azért a 2-3 hetes csúszás nem olyan, mint amikor hónapokig nem kapsz semmit, de még biztonsági frissítést sem egy olyan 1,5 éves (majdnem) flagship modellre, amire ígértek 4 év támogatást. Mi lesz a 4 évhez közeledve? Akkor kapunk 1,5 éve megjelent főverziót, meg szeptemberben márciusi security patchet?

    "A telefon szám meg annyit nem jelent mikor nagy részük kb ugyan az csak más néven."

    Első ránézésre lehet egyformák, de egyazon modellen belül is lehetnek különféle hardveres revíziók régiótól függően és ez máris azt jelenti, hogy nem ugyanazt a ROM-ot adják ki (attól még egyezhet 99,9%-ban, de máris bekerül a képletbe a többlet munka fejlesztési és tesztelési oldalról is), ezt bonyolítja a szolgáltatói portfólió is, mert azokat a ROM-okat is külön kezelik, sokszor csak pár paraméterben tér el a gyáritól, de attól még muszáj tesztelni a gyártó és a szolgáltató oldaláról is, amikor mindkettő áment mond, akkor megy a rollout. De még a OnePlus - OPPO átjárhatóság sem biztosított, lehet találsz két modellt, ami ránézésre szinte teljesen ugyanolyan, de majd eltér benne a kijelző panel, eltér a kamera szenzor, eltér a Bluetooth modem és máris többlet munka van vele. Lehet a dev kisujjból megoldja, de mire abból release lesz, még egy csomó corporate szarakodáson kell átmennie.

    Szóval de, minél több a telefonod a kínálatban, annál nehezebb értelmesen megoldani a szoftvertámogatást.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Ez most általában véve szól a topikhoz, nem egy-egy emberhez:

    Ritkán szoktam a hangomat hallatni a lassan érkező főverzió frissítések miatt, most is csak elcsíptem véletlenül a témát, de gyerekek, fejezzük már be egymás igényeinek a semmibe vételét!

    Bármilyen telefonról van szó, ha valaki megjegyzi, hogy neki nem tetszik a lassúság, akkor rögtön ott teremnek azok, akik látványosan nem akarják érteni, hogy mi nem tetszik a lassúságon, hiszen az én XY appom megy rendben, mindenki nyugodjon le szépen.

    Mondok egy analóg példát:

    Bemész egy közép-magas árfekvésű étterembe, minden príma, szép az enteriőr, kedves a felszolgáló, jók az italok, hangulatos a zene, ragyog a mosdó, kellemesre van állítva a légkondi, de még az ételek is nagyon finomak, csak a lehetetlenül hosszú étlap és a konyha hiányos létszáma miatt a fogások lassan érkeznek. Persze-persze, alapvetően jó volt minden, de azért Na...

    Ha a háromezres ebédmenüre mész csúcsidőben, ott persze ez benne van a pakliban és tükrözi az ár is. De itt nem erről van szó, még akkor sem ha nagyvonalúan nem a top éttermekkel vontam párhuzamot.

    Akkor sem kell senkinek megmagyaráznia, hogy miért zavarja a lassú kiszolgálás, ha éppen nem késik el emiatt sehonnan és a végén ugyanúgy megkapja a kaját. Csak tartsuk tiszteletben azt, hogy mindenkinek máshol vannak az igényei és mind fizettünk az éppen aktuális készülékünkért, amiért cserébe más és más dolgokat várunk és más és más dolgokat tartunk fontosnak. Lehet nem a szoftverfrissítés sebessége lesz a legfontosabb annál az embernél sem, aki amúgy leírja, hogy ez nem tetszik neki, de attól még leírhatja szabadon.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Rick4 #3960 üzenetére

    Nem én keverem a dolgokat, tökre rendben van, ha valakit helyre rakunk, amiért hisztizik vagy nem megfelelő készülékekkel hasonlítja össze a sajátját.

    De a "minek neked az új rendszer, nekem jó a régi is, szóval legyen neked is, nem is értem minek neked az új" az nem ilyen érv. Sőt, még csak nem is érv úgy igazán semmire, semmilyen helyzetben.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Rick4 #4008 üzenetére

    Szerintem dobd be érvnek ne csak azt, hogy leszarod, hogy újonnan mennyit fizetett a másik a telefonjáért, hanem beszélgessünk arról, hogy 3 év múlva már csak 60 ezret fog érni, szóval igazából a 60 ezres telefonokkal szabad csak összehasonlítani... :D

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Aljasvip #4013 üzenetére

    Bocs, engem érdekel, hogy ha kifizetek 230 ezret egy telefonra, akkor jön-e valami önjelölt igazságosztó, aki megmondja a frankót, hogy 1,5 évvel később az már csak 140-et ér és csak a 140 ezres telefonokhoz lehet hasonlítani, függetlenül attól, hogy a megreklamált problémának egyáltalán van-e köze ahhoz, hogy mennyibe került. Ha valaki úgy érzi, hogy az Android 12-t elszúrta a OnePlus, akkor annak semmi köze ahhoz, hogy mennyibe kerül éppen most a telefon.

    Szerintem is túl sok a hisztéria a topikban, de ezek egy része pont azzal generálódik, hogy érvre nem érv a válasz, hanem ilyen kifogáskeresés, hogy a másiknak miért kuss a neve.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz g0dl #4148 üzenetére

    Nálam sem jelent még meg, de nem izgulom túl a dolgot, valószínűleg oka van annak, hogy leállt/lelassult a rollout.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Egy ideje nem jártam erre, de egyre jobban felb*sz ez a telefon, most kezdte kínálgatni a 12-es C.33 buildet OTA-n (azt már hagyjuk is, hogy közel 1 évvel az Android 12 megjelenése után, mert ennyire magasról le van szarva a gyártónál már az ilyesmi).

    Van néhány idegesítő bugom (de inkább három), ezeken segít az új build? Eddig azért nem raktam fel, mert sok helyen panaszkodtak arra, hogy a OnePlus elkúrta az első kiadott buildet.

    Bug #1
    A telefon bizonyos időközönként teljesen kezelhetetlenné válik, nem reagál semmire csak össze-vissza, de azokra is 10-20 másodperc késéssel, van amikor magától elmúlik, van amikor újra kell indítani. Ahogy olvasom ez több OnePlus modell esetén is régóta ismert hiba, még a Linus Tech Tips is foglalkozott vele egy adásban, mint több modellt is érintő jelenség. Engem kétszer tűztek már karóra bolti fizetésnél, amikor a telefon éppen meghülyült és nem tudtam mit kezdeni vele. Régen csak havonta 1x fordult elő, most már hetente. Tárhelyből még bőven van 40 GB szabadon, nem ez a gond.

    Bug #2
    A gyári galéria néha brutálisan elkezd szaggatni görgetés közben, majd nyom egy kényszerbezárást. Utána minden oké megint.

    Bug #3
    Néha eldobja a hálózatot, de ez nagyon ritka, hogy teljesen. Jellemzőbb az, hogy bizonyos appok (pl: Messenger, Instagram) nem tudnak betölteni friss tartalmat, de mások igen. Egy újraindítás vagy Airplane mode on/off meg szokta oldani. Az nagyobb gond, hogy ha nem veszem észre, akkor az értesítések sem jönnek meg.

    Bug #4
    Néha az értesítési sáv "félig fennakad", szóval lehúznám, de félig összeakadva, félig kinyílva, félig leeresztve jön le. Fel kell tolni a helyére és újra lehúzni. Ezt a OnePlus 5-ösön is tapasztaltam már a legutoljára kiadott build-en, szóval megint nem egyedi, hanem általános jelenség.

    Bug #5
    Nem tudom bug-e vagy mitől van, de eddig csak ritkán láttam az üzenetet, hogy "XY app fogyasztja az energiát", most viszont naponta többször is feljön valami random app miatt. Üzemidőben semmi negatív változás nincs, továbbra is frankó.

    Komolyan mondom nem tudom már melyik Androidos gyártóhoz lehetne menekülni. Azért jöttem OnePlusra még sok-sok éve, mert gyűlöltem a többi gyártóban az ilyen agyzsibbasztó faszságokat, erre ez a gyártó is beállt a sorba. Nem vagyok hajlandó a Xiaomi csoporthoz tartozó telefont venni, de a következő már nem OnePlus lesz. Számítógépből már átálltam Apple-re, de egyszerűen fázok attól, hogy 450 ezerért vegyem meg a következő telefonom, ami sem 120 Hz-et, sem pedig gyorstöltést nem tud. Az Androidból meg lassan már teljesen elegem van... ez lett a mobilplatformok pöcegödre.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz zizidor #4602 üzenetére

    Az megvan, hogy Android fícsör a sokat fogyasztó alkalmazásokról az értesítés, nem ez a lényeg, hanem az, hogy eddig alig-alig ugrott rá valamire, most meg naponta többször küld notit a legkülönfélébb random alkalmazásokról.

    A teljes gyári visszaállítás oké lenne, csak közben azt olvasom, hogy nem egyedi esetek. Nekem az #1-es bug megvolt akkor is, amikor frissen hozzám került a telefon és még mielőtt nagyon belaktam volna, kapott egy full wipe-ot és egy ideig úgy tűnt oké, de megint elkezdte.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz zoli8814 #4605 üzenetére

    Én Android 11-en vagyok még, mint írtam is, mégis ezekkel a dolgokkal kell időnként szembesülnöm.

    Már a telefon vásárlásakor is leírtam egy bugot, hogy a gyári kamera a RAW fotókat teljesen elszínezi lilára (GCam megoldja), amikor ennek a bugnak utána néztem, egészen a OnePlus 6T-ig tudtam visszakövetni időben a felbukkanását. Mások a OnePlus 8-ra írták, hogy nekik volt ilyen a kamera és a 8T már nem, de nekem fordítva (volt sima 8-asom is).

    Hosszú évek óta vagyok OP user és mindenkinek magam körül eddig könnyedén ajánlottam őket a nagyon jó szoftver miatt, de most már nem merem. Erre jutott Linus is.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz bencze #4637 üzenetére

    Feltettem ma az Android 12-t (C.33), de nem igazán tudom, hogyan kerestethetem vele a frissebbet (C.35), mivel nincs a szokott helyén a menüpont (mint nagyon sok más sem). A biztonsági frissítésnél lehet kerestetni frissebbet, de nem találja (ha C.35 még nincs OTA-n, akkor oké).

    Google Photos nekem nem megoldás, azt csak backupra használom, de amúgy nem kezeli az eszközmappákat/kollekciókat, így nem tudok benne fotókat rendszerezni. Amellett persze, hogy a naplementés háttérképem miatt olyan színe van az appnak, mint egy véres hányásnak, szóval igyekszem inkább minél jobban kerülni a használatát.

    C.35-ben már ki lehet végre kapcsolni ezt az elmebajt, hogy mindenáron a háttérképből keveri ki a Google appok alapszíneit?

    Másik ami őrületbe kerget, hogy folyamatosan rezeg ha görgetésnél elérek az oldal végére. Egyelőre arra találtam megoldást, hogy minden haptic rezgést kikapcsol, nem tudom külön csak ezt.

    Meg ha jól veszem ki, megszűnt az, hogy érintésre éledjen fel az AOD + ujjlenyomat olvasó és most már csak a telefon emelgetésére reagál. Ez tök szuper, nekem sokszor asztalon van a telefon, most billegtethetem, meg amikor az utcán járok, kézben a telefonnal, akkor folyamatosan világít. De az asztalon is folyton felvillan, ha véletlenül meglököm.

    Emellett persze a Settings menüben is egy csomó mindent már megint átraktak máshova, az égvilágon mindenért a keresőt kell használnom (de van amiket átneveztek... taps).

    Nem is értem mi a fenének raktam fel... ez a legértelmetlenebb Android főverzió váltás valaha. Beletettek egy rakás hülyeséget és kivettek hasznos dolgokat. Régen is lehetett a telefont emelgetéssel ébreszteni, nem értem miért kellett megszüntetni, hogy érintésre ébredjen. Kinek fájt, hogy tud ilyet is vagy a felhasználó választhat?

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz eFeMeR74 #4639 üzenetére

    Duppla kopra a kijelző teljesen felébred (mint eddig). Android 11-en egyetlen koppra csak az AOD képernyő és az ujjlenyomat olvasó ébredt fel. Most már nem csinál semmit egyetlen koppra, csak a telefont billegtetős megoldás van.

    De ha tudod, hol lehet olyanra beállítani, mint amilyen Android 11-en volt, akkor örömmel veszem, mert a beállítások menü tartalmát is feje tetejére sikerült állítani.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz eFeMeR74 #4643 üzenetére

    Nem működik, de elbeszélünk egymás mellett. Így volt beállítva Android 11-en:

    1 koppra felvillant az AOD képernyő és az ujjlenyomat érzékelő
    2 koppra felvillant a zárképernyő és az ujjlenyomat érzékelő

    Android 12 esetén így működik most:

    1 koppra nem történik semmi
    2 koppra felvillan a zárképernyő és az ujjlenyomat érzékelő (mint régen)
    Felemelésre felvillan az AOD képernyő és az ujjlenyomat érzékelő*

    *Ez utóbbi beállítható úgy is, hogy csak az ujjlenyomat olvasó villanjon fel vagy csak az AOD képernyő, vagy menjen folyamatosan az AOD vagy mindent kikapcsolsz.

    Az 1 koppos AOD ébresztés nem megy (csalóka, mert amikor lezárod a kijelzőt és rögtön ráböksz, olyan mintha ez történne, de valójában csak a mozgatás miatt csinálja). Sokat utazom, közben zenét hallgatok, kezemben van a telefon és így most folyamatosan világít az AOD, miközben az AOD meg hasznos, csak jobban szeretném a régi beállítást, ami most nincs.

Új hozzászólás Aktív témák