Új hozzászólás Aktív témák

  • Interceptor

    addikt

    válasz Ren Hoek #98 üzenetére

    Teljesen egyetértek, viszont én már attol is megőrülnék ha külön blu-ray lejátszót kéne tartanom és pakolgatni bele a lemezeket(és azokat is valahol tárolni keresgélni köztük, védeni óvni stb) ha filmet akarok nézni. Halál.. Bár nyílván van beépített vinyós is, de akkor már jobb a pc, ahol már egy kattintással nyomom le a filmet és indítom a játékot. Esetleg alt tabbal váltogathatok éppen mit akarok.

    [ Szerkesztve ]

    Nem kell drága gép, csak játékra kell

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Ren Hoek #98 üzenetére

    erre a legkisebb ertelmes mennyisegu HD adot tartalmazo csomag 15 korul lenne.

    szoval netflixem lesz, havi haromert.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • hommeros

    őstag

    válasz Ren Hoek #98 üzenetére

    Természetesen szoktam filmezni. De inkább telón meg notin. Egy tévére jelenleg nem szánok 200e-1 milláig, hogy hetente 1-2 filmet megnézzek rajta. De persze igény kérdés, valaki házimozi szobát is épít, akkora fan.
    Amúgy szépen összefoglaltad a TV-zés jelentését. Agreed!

    [ Szerkesztve ]

    Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz hommeros #103 üzenetére

    Ez egészen addig működik, amíg el nem kezded nagyban nézni valahol. Pl a Game of thronest kezdtem nézni 42 colon, és azóta képtelen lennék laptopon nézni. Volt lakótársaim persze úgy nézték az újat. Én meg ipari fülvédőben ültem és fogtam a fejemet :d egyszerűen teljesen más élmény egy normális megjelenítőn. Persze egy South Parkot kajához egy laptopon ölben is lazán...

    2-300K, rendes fizetés mellett(!) szerintem megéri már heti 1-2 filmre, játékra, sorozatra, youtubera, fotók nézegetésére. PCt preferálom én is...

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Interceptor #91 üzenetére

    Az a probléma hogy számomra elképzelhetetlen hogy fotelben dolgozzak gépen (íróasztalnál rengetegszer kellenek egyéb eszközök amelyek a fiókokban vannak, könnyebb forgolódni, klavi-egér stabil helyen van, könnyebb felkelni is), és ugyanúgy elképzelhetetlen hogy asztalnál nézzek filmet.
    Nem is értem hogy lehet fotelben dolgozni számítógépen, egy levelet nem tudnék megírni.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Interceptor

    addikt

    válasz Ijk #105 üzenetére

    Van aki fotelben van aki ágyon van aki asztalnál, ki hogy szereti, kár ezen vitázni. Nekem pl nem kellenek fiókok sem egyébb eszközök, nekem csak egy jó egér klaviatúra páros kell. Ha bent dolgozom asztalnál ülve, ott is csak ezekre van szükségem.

    Nem kell drága gép, csak játékra kell

  • sb

    veterán

    válasz Kornel #8 üzenetére

    Nem villog, van fényereje, nem olyan mintha egy homályos fátyolszerű izét néznél, jobb a kontrasztja, jobb a feketéje (ez fájhatott! :D), stb, stb...

    Azért írom, mert látom megint sikerült rámozdulni a mozgásfelbontásra, miközben gyanítom te is a 24p forrásokat tolod rajta. Amivel totál értelmetlen a mozgásgyorsaság iránti vágy.

    @Ijk
    A múltkori - szerintem viszonylag konstruktív vitát folytatva - itt a topicban írtad, hogy interpolációt bekapcsolva elfogott a hányinger. Azt viszont nem írtad mi volt a konkrét oka, ami miatt nem tetszett. A mozgás sebessége, jellege? Maga a szappanopera-hatás? Tényleg kíváncsi vagyok.

    Ill még egy érdekes kérdés eszembe jutott: akik a plazmára és annak mozgásmegjelenítésére esküsznek azok milyen monitor előtt ülnek és/vagy dolgoznak? Mert ugye plazmából nincs monitor. És míg TV-n a 24p-s, lassú forrásokat nézitek - és mégis van igény gyors mozgásmegjelenítésre - addig monitoron jellemzően sokkal gyorsabb forrásokat használ az ember. Maga a desktop is 60Hz, játékban 30fps felett, főleg motion blur nélkül nem hiányzik ez hatványozottan?

    [ Szerkesztve ]

  • hommeros

    őstag

    válasz Ren Hoek #104 üzenetére

    Néztem én több helyen, de a 9 éves LCD-m pont megteszi. :DDD Lehet ez egy automatizmus, hogy bár tetszik, nem hajlok felé - így is túl sok elektronikus kütyüvel cseszem el a napot! Ráadásul a mai üzletpolitika sem tetszik, 200 féle modell, közel azonos tulajdonságokkal, és 1 éves futás idővel, ócska, proli szervizekkel. A fogyassz nekem nem jött be. ettől még nagyon szépek, nagyon jó.

    [ Szerkesztve ]

    Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

  • Ijk

    nagyúr

    válasz sb #107 üzenetére

    Miért kell megmagyaráznom?
    A múltkori vitából adódóan már nem érzem azt hogy bármit tovább kellene magyarázni. Nem szeretem a szappanopera jellegű mozgást, nem szeretek LCD-n filmet nézni semmilyen be vagy kikapcsolt mozgásjavító vacakkal. Meg vagyok többé-kevésbé elégedve az IPS monitorommal, mindaddig amíg statikus tartalmat nézek rajta. Játékhoz meg akartam szerezni egy sony fw900-ast, mert semmilyen hiperszuper gamer monitoron nem olyan a mozgás mint egy CRT-n.
    A csúcskategóriás LCD-kbe sem unalmukban rakták bele a BFI-t, más kérdés hogy te nem látod, vagy nem érted miért jobb egy impulzusos megjelenítőn mozgóképet nézni. Én el tudom fogadni hogy másnak jobb az interpoláció, vagy egyszerűen egy judderes 60Hz is teljesen elfogadható, nem tudom miért kell megmagyarázni oldalakon keresztül hogy nekem meg miért jobb az impulzusos megjelenítés. Ha beírom a tv tesztekben mért 300 soros mozgóképfelbontást az 1080-al szemben az meg nem elég egzakt.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Ijk #109 üzenetére

    Szerintem sem teljesen egzakt 24p esetében... mert semmi köze a mozgókép felbontáshoz. Teljesen irreleváns elnevezés. Nem a mozgókép valós felbontására, vagy a mozgások felbontására való, hanem hogy a kijelző mennyire képes becsapni az agyat vibrálással, pillével, BFI-vel stb...

    Azt sem értem, az OLED esetében miből jött ki ez az érték? A pixelek váltási ideje pont olyan gyors mint a plazmánál, csak ugye sample and hold van. Ilyen esetben tudományosan elfogadható, hogy ugyan azt a mérési eljárást használják mint plazma és LCD esetén? Teljesen összevethetetlenek az eredmények...

    Ráadásul az egész szintetikus teszteken alapul szerintem (és minden tesztmagazin más eljárást használ kb)
    A valós mozgásfelbontás egyébként véleményem szerint ezért is egy egzakt, dinamikusan nyersanyagtól függő fogalom:

    Itt most milyen értéket adnál meg egy plazmánál (persze gondolom 1080p-t,) egy szellemképes LCD-nél, és egy tökéletes, utánhúzás nélküli sample&hold-os OLED TV-nél? Persze a plazma szépen kivibráltatja, és ebből mit sem veszel észre.

    (#111) morgyi: +1 valami ilyen aggályaim vannak nekem is.

    [ Szerkesztve ]

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Ren Hoek #112 üzenetére

    Nem gyors mozgás a lényeg hanem a mozgás. Leginkább lassú mozgások jellemzőek a filmekben, éles képkockákkal. Sample and hold metódussal ezek a finom, lassú mozgások is elmosódnak. Lényegtelen hogy a gyors mozgás 24p-n blurros, amin azért még az LCD tovább ken egy adagot.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Ijk #113 üzenetére

    ... de ez nem válasz a kérdésre. Hogyan jön ki 300p mozgóképfelbontás egy sample&hold OLED-en mérve, mikor tűéles statikus képekből hozza össze? Miből gondolja bárki is, hogy ez egy valós kvantitatívan mérhető érték lenne?

    LCD-nél használatos technikánál ugye az utánhúzás a probléma, oké elfogadom. Látható, mérhető... Plazmánál a 600 Hz-es impulzus megjelenítés miatt beszélhetünk 1080p-ről... de OLED-nél?

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz #32839680 #116 üzenetére

    Itt a válasz igazából:
    [link] (SAH= Sample & Hold) MOD: Ja és nem pixel-ről hanem 300 sorról van itt szó, ezt én írtam rosszul.

    Originally Posted by JustinGN View Post

    How much does Motion Resolution really matter?

    Justin,

    It is impossible for anyone other than you to answer this question. This is because the motion resolution number is a number that essentially tries to quantify motion blurring on digital displays. However, due to the nature of human perception (human visual system) and how we percieve SAH motion blurring, there is truly no way to tell if you will be affected by SAH blurring.

    For instance, if we measure motion resolution correctly (see note below about this) and get the following:

    display 1 = 1000 lines

    display 2 = 800 lines

    display 3 = 300 lines

    and the difference between sets is solely due to SAH blur. Then there is a possibility that someone may see zero difference between them regarding blur. That person would be someone who has difficulty percieving SAH blur.

    Note: that there is no standard for measuring motion resolution and therefore you cannot compare numbers between sources. In fact HD Guru is measuring it incorrectly as far as I can tell.

    Motion blur (caused by the display, not in the signal) is due to two things:

    1 - slow response of the pixel: an actual physical drawback that creates a blur onto the screen of the display

    2 - hold time (SAH) : not a physical response but rather the conflict between our moving/tracking eyes and the sequential images of displays. There is no blur created on the display at all. The blur is created on your retina. And how your retina/brain system performs determines how perceptible this blur is.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz #32839680 #118 üzenetére

    Ja bocs ezt kihagytam:
    "The main pattern used to test motion resolution..." résztől

    Szerintem innen indult ez az egész igazából. Ma is ezt a Blu-rayt használják sok tesztnél. A táblázatot kell csak megnézni, mennyire máshogy értékelték.

    ...és mégegy jó analógia az OLED SAH blur-jére... A retina egy kémiai alapon működő szenzor, aminek folyamatosan mozgásban kell lennie, hogy képet továbbítson. Ezért a szemünk is folyton észrevehetetlenül apró mozgásokat tesz... de ettől függetlenül, ha egy lézer belevilágít statikusan, akkor a szemmozgással együtt egy vonalat rajzol a retinára és blur-nek érzékeljük. Ha a lézer impulzusszerűen villog, akkor pontsorozatot fogunk látni. Az egész attól függ, hogy az egyén retinája és a látókérge milyen gyorsan működik, mekkora nyomot hagy egy statikus fénypont... és ez egyénenként eltérő lehet (elvileg). Még szerintem a retina mikro-anyagcseréjétől is függhet. Lézer helyett pixeles kép, és már elő is állt egy villogó plazma vs. SAH OLED

    [ Szerkesztve ]

  • Interceptor

    addikt

    válasz Ren Hoek #119 üzenetére

    A bfi akkor elvileg megoldja ezt a "mozgásfelbontási" problémát lcd-nél?

    [ Szerkesztve ]

    Nem kell drága gép, csak játékra kell

  • dabadab

    titán

    válasz Interceptor #120 üzenetére

    A "mozgásfelbontási" problémát alapvetően az okozza, hogy nincs mozgás. Filmeknél 24 fps-es képregény van, abból folyamatos mozgás soha nem lesz. Érdekes módon az LCD-nek azzal nincs baja, hogy 100 Hz-es gamer monitorokban folyamatos mozgást jelenítsen meg.

    DRM is theft

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz #32839680 #122 üzenetére

    LCD-t szerintem ne vegyük ide, mert annak az is a problémája, hogy a folyadékkristály lomha (ms-ben mérhető) Fizikailag lehetetlen, hogy kb azonnal váltson.
    Ezért ott emiatt is keletkezik utánhúzás, blur a mozgásnál, nem csak illúzió! Ez 600 hz-en is ugyan úgy megmarad.

    A plazmánál és az OLED-nél addig világít amíg áramot kap. Egyébként vagy BFI, mert akkor is pontokat fogsz érzékelni, nem blurt, vagy pedig interpoláció. Mert ne feledjük, hogy az is új tartalom és a retinát máshogy stimulálja már. Jellemzően 60-120 Hz-en már nem jelent ez problémát.

    Tehát 3 megoldás létezik, vagy BFI, vagy interpoláció, vagy eleve 50-60 FPS-el vennénk fel a filmeket. Utóbbit sokaknak nem veszi be a gyomra, mert teljesen elveszti a filmélményt. A film 24p-s és kész. Nagyon remélem soha nem állnak át, mert akkor én nem nézek új filmeket/sorozatokat inkább. Mintha egy PC játékot néznék kb.

    Engem egyáltalán nem zavar a svenkelési blur még LCD-n sem. Ennyit nem svenkelnek a filmekben, hogy problémát okozzon. Egyszerűen nem foglalkozok vele... Hálistennek nem volt plazmám, így az OLED-nél sem igénylem ezt. Egyébként ez is agyi adaptáció kérdése. Nekem az LCD után rémálom bármiféle impulzusos megjelenítő is, egyszerűen fizikailag rossz ránézni egy vibráló plazmára, vagy régi CRT-re. Ez volt az egyik oka a plazma halálának is. Az emberek bementek a boltba és egy kellemes vibrálásmentes LCD-t vettek meg, nem a régi CRT-ket idéző plazmákat. (Most abba ne menjünk bele 100x, hogy hülyeség volt megszüntetni a plazmát. Úgy ahogy a vibrálást, a SAH blurt is meg lehet szokni, csak idő kérdése)

    Az adaptive sync megint más téma, mert ott a rángató képet szeretnénk kiszűrni. Inkább nézek egy 40 FPS-es bluros képet, mint rángatózást.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz #32839680 #124 üzenetére

    Igazából tökéletes megjelenítési technika nincs. Az impulzusos megjelenítés is egy átverése a szemnek, ami azért fáraszthatja azt. Sokan érzékenyek voltak erre, kitudja valójában milyen hosszútávú hatásai voltak a szemre és az idegrendszerre (a sok órás neon és a gazdaságos 50Hz-es égők legyilkolják az embert az tuti) - bár elvileg a 600 hz nem látható, én mégis simán észrevettem oldalra pillantva. Viszont egy ST50-et simán meg tudnék szokni, szóval én nem vagyok plazmaellenes. :B Csak ennek vége van már, felesleges róla beszélni. Kapni nem lehet, használtan se nagyon... lejáró garival, alkatrészek nélkül meg nem mernék TV-t venni. Ha pár éven belül meg beütnek az OLED-ek, akkor meg lehet eladhatatlan lesz.

    A SAH pedig olyan amilyen. Az általad említett probléma egyértelműen az LCD rovására írható. Egy 60FPS-es játék OLED tv-n / monitoron eyegasm lesz! :K Talán még az Oculust lehetne idevenni, az is OLED-re épül.

    [ Szerkesztve ]

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Ren Hoek #123 üzenetére

    Mint ahogy a legtöbb cikkben leírják a blurt a lassú válaszidő és a sample and hold metódus (jó lenne tudni mi a magyar neve) okozza. Az LCD-kben már rég nem probléma a válaszidő, főleg 24p-n. 1/24=0,042s=42ms.

    Mint mondtam a legtöbb embernek megfelel sample and hold kijelzőn filmezés. Nekem meg nem, főleg nem interpolációval. Addig szóba sem kerülhet az OLED amíg nem tesznek bele BFI-t (akit zavar az majd kikapcsolja). Ma nem tudnék olyan tv-t vásárolni ami ne jelentene kompromisszumot a 250k-s ST50-hez képest. 2 millióért sem, hiába jobb kontrasztban és felbontásban az OLED. Esetleg egy olcsó 80"-os OLED kijelzőnél a méret miatt hajlandó lennék kompromisszumra, önmagában hogy 0,00x helyett 0,0000x cd/m2 a fekete nekem édeskevés, LCD-sek meg kiugranak a bőrükből a gyönyörűségtől a 0,04cd/m2 után.
    Nem érdekel a 4k, HDR, 3D. Sokkal fontosabb hogy olcsó (megfizethető), jó képminőségű megjelenítőt kapjak, lehetőleg minél nagyobb méretben. Milliónyi eddigi filmet nem érint sem 4k, sem a HDR, azért meg sokáig nem adok egy vasat sem hogy egy görbített kijelzőn technikailag élvezkedjek valami történet nélküli 4k HDR-es látványon.
    Mai napig CRT-m lenne ha lehetne nagyképernyőset gyártani és nem lenne fél tonna. Plazmánál ugyebár ez nem áll fent, még jópár éve lett volna a piacon, használt készülékek újonnan vett árakkal mennek aprón. Csak valami fogyatékos örülhet elégedetten hogy elkaszálták. Ha nem lett volna plazma, ma nem lenne OLED, mert mindenki kénytelen lett volna beérni az LCD-vel.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Interceptor

    addikt

    válasz #32839680 #128 üzenetére

    Nekem egy S2-esem van az amoled, de a kijelző még mindig olyan mint új korában, egy kék alapszínű háttér van kint kezdetek óta. Igaz sokat nem használom a telefont, jóformán csak telefonálásra és zenehallgatásra ha úton vagyok. Az lcd tv-m viszont 7 év alatt ha nem ment 4 évet folyamatosan akkor egyet sem:D Ebbe vajon beledöglene egy lg fajta oled?

    Nem kell drága gép, csak játékra kell

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz #32839680 #128 üzenetére

    WOLED-es telefont/tabletet még nem láttunk, azok kivétel nélkül a Samsung RGB AMOLED-jét használják. Elvileg az előbbi sokkal kevésbé hajlamosabb a beégésre, mert a kék komponens keverve van mind a 4 alpixelben és valami kémiai trükköt is használnak, hogy ne a legjobban degradálódó kéket kelljen használni.
    Egyébként meg 8-10 colon nagyon szépen működnek a Samsung AMOLED panelek is, sokat javítottak a beégésen. Azért egy 10 colos tablet már egy kis számítógép monitor, ugyan olyan konstans tartalmakkal. Legjobb persze a már korábban írt elektrolumineszcens kvantum dot lenne [link], mert az nagyságrendekkel stabilabb, mint a szerves kijelzők. Sajnos ettől még évtizedekre vagyunk. Pedig lehet egy BFI-hez kelleni fog a stabil QD molekula, magas fényerő és alacsonyabb fogyasztás. Ezért mondom, lehet csak 30 év múlva lesz olyan megjelenítő, mint a plazma.

    (#129) Interceptor: Na de képzeld el, hogyha napi 10 órát kéne mennie annak a kijelzőnek, nagy fényerővel és ugyan azzal a Start menüvel meg ikonokkal alul.
    Az OLED amúgy máshogy ég be mint a plazma. Az OLED-ben a magas fényerőn használt világos részek hosszú távon égnek bele az elhasználódás miatt. Egyszerűen szétesnek a molekulák ott...
    ...és ebben nem védett az LG féle panel sem. Egy boltban ugyan úgy van már beégett példányról fotó, "extrém használat mellett."... bár egy szerkesztőségben meg monitorként használják, és ott nem jelentkezett.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz #32839680 #131 üzenetére

    Semmi... Amíg az OLED menni fog, addig nem fogják előtérbe hozni a natív QD kijelzőket. Egyelőre LED-eknél használják inkább ezt az érdekes kvantumos tulajdonságokat. Illetve a QD vision csinált ilyesmit. [link]
    Sajna ez egyelőre a max... és ők is átálltak inkább az üvegcsékben látható fotolumineszcens dologra, ami ugye magától nem kelt fényt, mint az OLED, gerjeszteni kell mondjuk UV-vel.
    Erre állt rá most teljesen az ipar. Valószínűleg az OLED-be is ezt fogják keverni hamarosan. Hullámhossz konverterként működnek, ezáltal egyszer majd talán kiküszöbölhető a kék komponens.)
    Ha rákeresel akkor tuti Kvantum dot TV-k fognak kijönni, pedig ez semmi egyéb, mint egy LCD, amibe raktak egy UV LED-et, és elé egy kevert QD réteget, hogy nagyobb színteret lehessen elérni. Tehát szó sincs pixelenkénti fénykeltésről.

    [ Szerkesztve ]

  • M@trixfan

    addikt

    Sajnos amíg WRGB panelt használnak addig nem lesz normálisan kalibrálható OLED. Egyrészt a CMS majdnem mindegyik LG szettben pocsék, kivéve a legújabbakat, de még azok sem tökéletesek. Másrészt a WRGB fizikailag csalás, sajnos emiatt lehet sosem lesz rendesen kalibrálható.

    Mindegyik modell összecsuk fekete fölött és az azonnal zavaró, itt már messze nem kizárólag a feketeszint mélysége számít. A másik jó buli a vinyettálódás 10% szürke alatt. Az input lag egekben van, játékra az én szememben alkalmatlan ilyen értékekkel mint 50ms. Persze ez is csak a legújabb modelleken van így.

    Én amúgy a LED spektrumáról általánosan nem vagyok teljesen meggyőződve, eddig mindegyik OLED-nek "szúrós" képe volt, de mentségükre legyen szólva a bolti üzemmód. Ugyanaz a szemégető LED bámulós érzetem volt mint LCD tévéknél, LED-es monitoron, vagy iPAD-en.

    A mozgásmegjelenítés ahogy látom pár embernek nem érthető. Ott van a rengeteg kis ufós teszt amivel a monitorokat vizsgálják, vagy az ingás teszt a tévéknél. Egyébként semmi mást nem kell csinálni csak kicsit meghúzni egy böngésző görgetősávját. Az LCD azonnal keni a képet már lassú mozgásnál is, a plazma pedig nem. Drasztikus különbség van, még egy nem neoPDP paneles 4 éves belépő Pana U20-on is. El sem tudom képzelni milyen lenne a játék VT60on ha gyárilag engedélyezve lenne a 120Hz üzemmód ;] Teljesen valós dolog a mozgásfelbontás, az LCD egyszerűen képtelen kenés nélkül visszaadni a mozgást, a sample and hold vezérlés csak hab a tortán.

    Az impulzus üzemet tévedés vibrálásnak hívni, a foszfor integráló tényezőként simítja és egy 3Khz-ces field drive kicsit más tészta. Egy értelmesen beállított VT60 képe olyan selymes, hogy már-már a vetített kép nyugalmával rendelkezik. Kivétel persze az egy chipes DLP :) Persze a jó képet tanulni kell annak akinek ez belülről nem jön, nem szégyen. Kb. tökéletes analógia egy autóhifis és egy akusztikus tervező hangmérnök véleménye a jó hangról. A valóság az, hogy egy értelmesen beállított plazma képe pihentetőbb a szemnek mint bármilyen LED-es LCD. Nekem az utóbbi 30 perc társasági fényképnézéstől is kiégeti a szemem, persze ehhez nagyban társul az, hogy eddig ahol voltam minden LCD parádésan pocsékul volt beállítva :DDD Plazmán öröm volt videót vágni, végre normálisan lehetett scrub-olni, az 50-60000:1 színhelyes kontraszt miatt látni is lehetett mi van a felvételen. Azért képernyővédőztem mint állat :) Még közelről is lehet játszani egy 65"-os panelen, csak le kell venni a fényerejét (kontraszt) a panelnek. Sokkal kevésbé fáraszt mint egy monitor. Ezt nem tudom máshogy fogalmazni, szerintem ízlésdeficit van azoknál akik keveslik a plazma fényerejét, nappali fényben a 40-es kontraszt már bántó kezd lenni. Én jó indulatú vagyok és gondolom mindenkinek a régi KURO-kkal volt tapasztalata ahol tényleg 50-60 cd/m2 körül tudott a panel ;]

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

  • Interceptor

    addikt

    Most néztem, hogy F8500-ast lehet még kapni elég sok helyen csak horror az ár 700k és a fölött. Input lagja vállalható szemben a pana modeljeivel amik elvileg már alkalmatlanok játékra ha igaz az 50ms feletti érték. Vajon egy ilyen plazma bírná úgy a gyűrődést mint az lcd-m? Persze nem fenyeget a veszély hogy ilyet vegyek, kb esélytelen, 300K-ért maximum megérné, bár komoly a tudása: [link]

    [ Szerkesztve ]

    Nem kell drága gép, csak játékra kell

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Interceptor #135 üzenetére

    Vigyázz, a Samsung plazmák típusa PS-sel kezdődött. Amiket te látsz, azok UE-vel kezdődnek, és ezek két éves LCD-k.

  • Interceptor

    addikt

    válasz #72042496 #136 üzenetére

    Tényleg :DDD PS51F8500 és PS64F8500 van.

    Nem kell drága gép, csak játékra kell

  • Strezi

    őstag

    Hát én csak továbbra is a fejemet csóválom az itt fanyalgó topictársakon, amikor már láttam 4K videókat 4K OLED-en, illetve a mostani 1080p TV-men :N

    Lassú mozgásnál mosódás??? Mivan :N Ezekkel mivan, fake mind :))
    Nem lehet kalibrálni??? Angol kkalibrátor, előtte Kuró és ZT dealer, max deltaE < 0.3 OLED kalibrációkkal :DD

    Savanyú a szőlő ;]

    Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

  • Auratech

    őstag

    Tök sok képtudós van itt. :) Végigolvastam a postokat. Én ártom bele magam a szakmába. A hanghoz értek. Láttam minden féle csúcskészüléket a hifisón, ami képet ad. Van fejlődés. A plazma tényleg jó volt de kivéreztették, mert az lcd fejleszésében sokkal nagyobb árrés lehetőségét látták. A plazma hasonlóan drága volt, mint az oled most. Aztán a nagy lcd volt drága. Most meg az oled is lassan megfizethető lesz.
    Lehet, hogy valamikor visszatér, mint 100 év után a villanyautók. Valamilyen nano-plazmás nyomtatott képernyővel... Nem volt sokáig tv otthon. Mert projektort használtam. A tesóm átadott egy régi lcd tv-t, aminek fabrikáltam egy forgatható tartót és most van. Aztán kiderült, hogy nem is olyan rossz. Sharp Aquos. Szépen bekalibráltam, kikapcsolgattam mindenféle trükköt és a Hdmi-n keresztül most másodmonitorként vágom rajta a videókat.. Másfél méterről.
    Az etalon továbbra is a 20000lm 4k-s lézeres projektor, amit egy bécsi kiállításon láttam.

    Auratech Field Recording

  • misx

    senior tag

    Kíváncsi leszek, mit kezdenek majd az áruházak, ha tele lesznek OLED TV-vel, mert most szinte mindenhol LED TV néven futnak az LCD-k.
    Vásárló: - Ez most mivel jobb?
    Eladó: - Ööö... ebben már igazi LED-ek vannak! :D

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz misx #140 üzenetére

    Pedig vicces, hogy pont ebben nincs egy darab LED sem, abban meg volt igazi... de egyetértek, az eladók is hülyék mint a segg gyakran.

    Amúgy szerintem nem lesz gond. LG eléggé kezdi beleégetni a köztudatba, egyelőre mint prémium termék. Boltban pedig jól nyomatható a 4K-s.

    A FullHD-s már nem annyira jó reklám, mert nagyon látszik a WOLED miatt a csirkeháló, egy LCD-hez képest közelebbről. A boltban a 0 cd fekete se jön ki. Hogy elterjedjen, be kell építeni a köztudatba és leváltani az LCD-t ha már olcsóbb lesz gyártani. Következő 5 év.

  • Auratech

    őstag

    Gyors kérdés.
    Win 8.1 Pc-n (nvidia grafika) megoldható, hogy csak a kis acer monitoron legyen ClearType? A Sharp Aquos tv-n nincs rá szükség. Épp elég sharp.. :)
    Kétféle beállítás lehetséges de a ki-bekapcsolás eddig úgy tűnik, mindkét monitorra hat.. Köszi!
    Megoldás lenne, ha a tuningbeállításokban az egyik afféle zero processing minta lenne..

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz #32839680 #143 üzenetére

    Ja ez igaz. Viszont az emberek azt hiszik a hagyományos szervetlen félvezető LED-ből vannak a pixelek a LED tv-ben... egyébként erre volt is egy próbálkozás... működő prototípussal.Szerintem lesz is még. A 2014-es Nobel díjat pl a natív kék LED kifejlesztéséért adták.

    Ha le tudják rendesen kicsinyíteni mikroledre őket, akkor kiküszöbölhető az OLED minden kehéje...

    Már csináltak valami pár atomból állót is...

    [ Szerkesztve ]

  • junkpod

    nagyúr

    válasz Imi1981 #50 üzenetére

    Ha nem tolod az egekbe a fenyerot akkor semmi sem ég be. Nálam automata fenyeron megy, sok mesecsatorna, kevés egyéb tv és persze filmek szelesvaszonban. Lassan 5 éves és nincs beeges.
    Line bleeding az persze van, de ez jelenetfuggo, 100-bol egy filmben...

    Box's don't touch!

  • junkpod

    nagyúr

    válasz Interceptor #91 üzenetére

    A korral haladás a PC kidobasa lenne, haladó ember ma már tartalmat fogyaszt, nincs igény PC-re.
    A haloszobai tv és a mindent ágyról csinálok pedig az egyedülálló eletkezdo fiatalok alberletes szuksegmegoldasa. Tudom én is úgy kezdtem. Ma már családban élek, a tv-hez nappali tartozik amin filmeket, tv tartalmat vagy családi fotókat nézünk, netezesre telefon/tab, lejátszásra mediaplayer, hangoskodasra rendes erosito-rendes hangszorokkal 5.1-ben, letoltesre-tarolasra Nas (messze a nappalitol). Tudom ez sok pénz és idő mire kialakithato ezért nem az eletkezdok tipikus helyzete.
    A PC-ről csinálok mindent egy szükség megoldás, csak hátránya van. Szerintem.
    (a plazmamban és semelyik nappalis kutyumben pedig nincs venti és alig fogyaszt:)

    Box's don't touch!

  • #72042496

    törölt tag

    válasz junkpod #146 üzenetére

    Ez a tartalomfogyasztás egy nagy marketing buzz. Híreket, zenét, filmet, képeket, játékot, stb. indítani tényleg pár gombnyomás már, de ettől függetlenül az emberek generálnak is tartalmat. Ilyen célra pedig úgy látom, hogy a mobil/tab inkább csak kiegészítőnek előnyös. Én már ezt a rövid hozzászólást sem véletlenül gépelem PC-ről és nem tabletről.

    Én azt gondolom, hogy vannak feladatok amelyekre valamilyen PC kell, vagy legalábbis nagyon előnyös ha van a háztartásban, az pedig már affinitás kérdése, hogy az ember ezt a PC-t még mi másra szeretné vagy nem szeretné használni.

    Az fontos, hogy a PC fogalmába a laptopokat is beleértem, más kérdés, hogy nekem egy HTPC jellegű gépem van (nappaliban, erősítőre kötve).

    [ Szerkesztve ]

  • Ijk

    nagyúr

    válasz #72042496 #147 üzenetére

    Hát FB-ra kirakott szelfiket, posztokat nem nevezném tartalomnak. Ráadásul egy telefon elég ma egy átlag ember "tartalomszolgáltatásának".
    PC amennyire lehet már most kiszorult, mert azok használják akinek munkára kell vagy a stabil fiatal férfi korosztály aki szeret PC-t eszkábálni, multifunkciós eszközként használni.
    De ahogy halad a korral az ember egyre kevésbé akar mindent PC-n megoldani. Egész egyszerűen mert nincs idő és energia hogy foglalkozzon vele. Mert például filmezéshez PC-vel, HTPC-vel bizony foglalkozni kell nem keveset. Mire összeraksz egy HTPC-t elmegy két napod. Nyilván nem az összerakás és telepítés miatt, hanem az információgyűjtés miatt. Majd a lehetséges problémák és azok felkutatása és kiküszöbölése. Ezek pedig igen sok utánaolvasást, bosszankodást jelentenek. Jó dolog a HTPC mert jóformán korlátlanok a lehetőségek, személyre szabható, fejleszthető. De meg kell azt is érteni hogy nem akar a legtöbb ember minden szakértőjévé válni, több napig bosszankodni, hanem megveszi a céleszközt és a dobozból kivéve használja, minimális testreszabást követően.
    Ilyen egyszerű okból is a tv házimozi és monitor egyidejű használata teljesen rétegigény. Nem beszélve arról hogy a családi nappaliban nem fogsz egy számítógépes környezetet berendezni a közös TV készülék elé.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Ijk #148 üzenetére

    "Hát FB-ra kirakott szelfiket, posztokat nem nevezném tartalomnak."

    Azt én sem. :) Viszont már akkor jó a PC (laptop), ha például az ember csak az önéletrajzát akarja frissíteni. Egy korrekt mailt is kényelmesebb megírni egy asztali Outlookban mint a mobilosban, a webes kliensekről meg aztán nem is beszélve.

    Ezekre persze, ott a LinkedIn meg a Facebook. Mindkettő egy hasznos, tök jó dolog, és én is élek velük, de a fentieket nálam mégsem váltották ki, csak ahogy írod, amennyire lehet, kiszorították. Nekem munka mellé is többször kellett a gép, míg szüleim például a családi filmeket is azon szerkesztik, illetve neteznek rajta, mert kényelmesebb mint a tablet. Én ilyesmikre gondoltam amikor azt írtam, hogy valamilyen PC kell, vagy legalábbis nagyon előnyös ha van.

    A HTPC egy külön történet, erről nem akarok itt írni. Az esetleges hogy nekem is olyan van. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #72042496

    törölt tag

    válasz #72042496 #149 üzenetére

    Ja izé, szüleim gépe és az enyém az két külön dolog, nem velük lakom. :)

Új hozzászólás Aktív témák