Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Ijk #38 üzenetére

    Az olcsóbb darabok pont hogy nézhetetlen és fejfájáskeltő vibrálósak voltak, világos helyen fos képpel. Nekem még egy középkategóriás 60 col körüli Pana plazma is bántotta a szememet amikor azon vetítettek egy ppt-t legutóbb. Megnyugvás volt a vibrálás után átmenni egy Samsung TV elé. Persze filmnél tudom mit produkáltak a jó plazmák, ez jóideig a mester szint.

    Semmú gúny nincs ebben, az impulzusos kijelzők kora lejárt. Nem is lesz mostanában hálistennek. Még a PWM-es monitoroktól is sokan falra másznak. OLED maga nem impulzusos, ha villogtatják, az BFI már szerintem, csak elnevezés kérdése. Plazma is 600x villant.

    Ki-Bekapcsolható BFI kell ide, és akkor senki nem fog hőbörögni. Meg kell tudni pontosan miért nem teszik bele. Fogyasztás mérsékelhető, max fényerő növelhető. A vége remélhetőleg az elektrolumineszcens quantum dot lesz. Az minden tulajdonságában jobb mint az OLED, csak még nincs rendes panel prototious és nem olyan egyszerű a fizikája mint a fotolumineszcens QD-nek. Na meg le kell nyomni a vásárlók torkán a fejlesztési költségeket. Úgyhogy nincs mit tenni OLED lesz most pár évig. Ezért mondtam, lehet nem mostanában lesz újra plazma mozgásmegjelenítés.

    [ Szerkesztve ]

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Ijk #38 üzenetére

    azért a plazmával is voltak bőven problémák.

    a beégést a végére egész jól kiküszöbölték, erre jött még a nagyon magas fogyasztás, amit az ember csak-csak elvisel, csak éppen az fHD modelleknek venti kellett a hűtésükre. az meg ugye nem feltétlenül oké a célcsoportnak sem, főleg ha a venti hangos (ez a 2013mas Viera modelleknél is probléma volt).

    plusz emlékeim szerint a felbontás azért nem feltétlenül volt magas belépőszinten, még ha a képminőség oké is volt. ez filmnél nem probléma, de pl egy HTPCnél amit befognak játszani is már problémás lehet, még ha a plazma input lag szempontból jobb is.

    a Panasonic Kuronak 1366x768as felbontása volt 50"en, elvileg az utolso szerias Vierak mar hoztak tudasban, azok 65"on tudtak fHDt. BOból láttam 85ös plazmát is, de annak a használt ára is 10ezer euro körül mozog.

    ja meg a vibrálás.

    mondjuk tippre akinek van egy jo plazmaja az egy ideig még nyugodt lehet. a smart funkciókat jellemzően ellátja az erősítő / htpc / céleszköz, 4K tartalom meg még egy ideig várhatóan nem lesz elérhető.

    Oled talán 2016-2017 karácsonyára leesik majd a szélesebb rétegnek megfizethető kategóriába.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • Imi1981

    veterán

    válasz Ijk #43 üzenetére

    Tényleg nem kötekedésből kérdezem, de ha a plazmán nézel például egy csatornát 6 órán keresztül amin a logó egyfolytában a jobb felső sarokban van, akkor az mennyire ég be?Mert én nem csak magamnak veszek tévét hanem barátnőmnek is,ő is használja és ő például szereti a hülye sorozatokat ami egy csatornán van egymás után három!Na ezt hogy bírná a plazma nap mint nap?
    Mert az ,hogy te nem égetted be az egy dolog mert figyelsz rá (kell is) !Na de egy család minden tagja nem fog úgy bánni egy tevével mint a hímes tojással!Na ezért nem vettem plazmát hiába jobb képminőségben ,állandóan csinálhatnám több órán keresztül a fehérmosást meg mittudomén még mit,hogy eltűnjön a beégés.
    Ezzel csak azt akartam érzékeltetni,hogy hiába sokkal jobb a képminősége a plazmának ha korlátolt és állandó odafigyelést igényel a használata.Én(de szerintem az emberek 90 százaléka) egy tévét nem csak filmnézésre veszek ,hanem mindenre .
    Szóval jó ez ,hogy mindig írjátok mennyivel jobb a plazma jó és elfofadom de azt nem írjátok,hogy sok figyelmet és hosszabb tévénézés után fehérmosás stb kell csinálni,hogy eltűnjön a beégés.

  • Imi1981

    veterán

    válasz Ijk #52 üzenetére

    Hát igen nekem va paneles Samsung 48h6400 tévém van de meg ennek is gyengének érzem a feketéjét este sötétben. Nappali környezetben nagyon jó de ügye általában este filmezik az ember.És egyetértek veled ,hogy jobb képminőségben a plazma de egy családba való használatra nem való.
    Én varom az oledet de csak akkor ha emberi áron olyan 200-250 ezer körül kapok egy 48colost!Bár ezt szerintem vargatom egy darabig még :) .

    MaUser Én mikor akartam plazmát venni itt a plazma fórumon olvasottak tántoritottak el.Olyat is olvastam,hogy két órás filmet nézett valamelyik adón és már beégett a logó! De lehet csak túlzott mert ahogy te írtad ugy nem vészes a helyzet.

    [ Szerkesztve ]

  • Imi1981

    veterán

    válasz Ijk #55 üzenetére

    Hát lehet rosszúl tettem ,hogy nem vettem de már mindegy .Az a baj sokan felfújják a problémákat és én mint olvasó csak azt látom ,hogy gond van vele és eltántorított a plazma vásárlástól . A másik probléma ,hogy csak használtan tudtam volna venni garancia nélkül ami megint nem jó dolog . Tényleg már csak az oledben bízok ,hogy pár év múlva lesznek kisebb modellek elérhető áron . Addig meg elvagyok a samsung lcd-mel ,remélem bírja még jó ideig .

    [ Szerkesztve ]

  • Interceptor

    addikt

    válasz Ijk #55 üzenetére

    "Mivel a monitorként használat elég szélsőséges dolog..." Ez nem feltétlen igaz, az utóbbi években az a tapasztalatom, hogy egyre többen kötik rá a gépre(Itt nem csak a ph-s keménymagra gondolok.), de ott a smart opció is netezésre, amit mégtöbben használnak napi szinten. Semmivel sem szélsőségesebb dolog pc-re kötni a tv-t, mint plazmát venni, főleg manapság hiszen nem is gyártják már, jóformán csak használtan lehet beszerezni.

    [ Szerkesztve ]

    Nem kell drága gép, csak játékra kell

  • Interceptor

    addikt

    válasz Ijk #74 üzenetére

    Na ne mond, akkor miért van benne smart funkció? Ezek a tv-k már jó ideje alkalmasak böngészésre/munkára és játékra is. Monitorban nem nagyon van 40 colos, nemhogy 55(más élmény mint 24-27 colos egérvackon játszani), meg az ember minek tartson két drága megjelenítőt otthon, ha egy is képes ellátni mindent.

    [ Szerkesztve ]

    Nem kell drága gép, csak játékra kell

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Ijk #74 üzenetére

    Egyrészt már a 7 éve vett, első szériás FHD LCD TV-mben is volt direkt PC mód (tehát a gyártó is lényegesnek ítélte), másrészt pedig éppen nem azok szoktak "sírni" akik LCD-t vettek, hanem akik plazmát. :)

  • Interceptor

    addikt

    válasz Ijk #78 üzenetére

    Szerinted csak fotelből viszonylag messziről lehet egy tv-t nézni? :U 40 colos full hd lcd tv nézési távolsága megvan ugye? "mégis jobb ha mindent arra használnak amire kitalálták." Mint írtam ezek a tv-k mindenre jók már elég régóta, szóval ebből következik, hogy nem csak filmezésre vannak kitalálva. Több rugalmaságot ha kérhetem, pont ez a baj az emberek többségével, hogy van egy berögzült kép a multból a fejükben amihez makacsul ragaszkodnak.

    "Mellesleg pár éve egy komoly 42"-os LCD árából kijött egy középkategóriás 50-es plazma, meg egy 24"-os IPS monitor." Mint írtam játékra jobb émény egy nagyobb megjelenítő mint egy 24-27 colos. Próbáld ki ha nem hiszed:) Amúgy én 2008-ban vettem a tv-t, addig egy 21 colos monotoron toltam.

    [ Szerkesztve ]

    Nem kell drága gép, csak játékra kell

  • Interceptor

    addikt

    válasz Ijk #80 üzenetére

    "Lehet monitornak LCD tv-t venni, aztán lesz valami öszvér kiépítés ami leginkább semmire nem jó, vagy csak tényleg monitornak kényelmes." Ez csak a te berögzülésed. Nálam más volt a prioritás mint nálad, ha szórakozásról beszélünk nálam első a játék, és csak aztán a filmnézés. Nekem mindenképp az lcd volt az akkori legjobb választás. Ugyanabban az árkategóriában lévő Pana plazmának bizonyos szempontból nem volt jobb képe filmnézésre sem(nagybáttyámnak van olyan mai napig). Pl arcokon nem látszottak olyan jól a részletek ha árnyék vetült rájuk. A filmeket is gépről nézem 99%-ban és nem olyan borzalmas mint ahogy írod, nagy adag túlzás van abban amit mondasz. Egy 2011-től számított plazma nyilván jobb filmezésben.

    A házimozizásról alkotott véleményed is engem igazol,a multbéli berögződésekkel kapcsoaltban. Nekem semmi bajom nincs az egérrelhasználattal a távirányító kapcsolóját százszor jobban utálom.

    "Játékhoz meg rendes asztal, egér és billentyűzet kell. Vagy az ember vesz egy konzolt a tv-hez másfajta műfajhoz." Miért? Hova van ez írva? Ágyon ülve is lehet játszani, 1,5-1,6 méterről wireless egérrel és billentyűzettel. Teljesen jó. Ha akarom filmezéshez hátra is dőlhetek :K Volt xbox 360-am is a konzol feelinget is ismerem.

    [ Szerkesztve ]

    Nem kell drága gép, csak játékra kell

  • nkmedve

    őstag

    válasz Ijk #80 üzenetére

    Hogy egy LCD TV nem jó játékra, vagy monitor helyett használva, nem tudom honnan veszed. Minden normális tévében van Game mód, ami minimalizálja a input lag-et egy normál monitor szintjére (kikapcsol minden fölösleges képmódositót), és jóformán semmi más hátránya nem marad egy hagyományos képernyőhöz képest (persze minőségi TV panelről beszélünk).

    Az hogy billentyűzetet és egeret csak asztalon lehet használni, az csak pusztán a kreativitás hiányát mutatja. Én fotelben hátradölve szoktam billentyűzettel és egérrel játszani. Kell egy megfelelő magasságú bútor az egérnek és kész (én egy széket használok). Semmivel nem kényelmetlenebb mint egy asztalnál ülni.
    Elárulom, hogy egy 55-ös LCD TVn, 4K felbontásban Starcraft 2-t nyomni (csak egy példa amit játszottam mostanában), nem kicsit jobb élmény mint 24-es képernyőn az asztalnál.

    A Plazmás vitába nem szólok bele, soha nem használtam és nem is fogok mostmár.

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Ijk #82 üzenetére

    Kontroller, vagy egérpad plusz egy fatartó a bill-nek és fullos játékélmény.
    Inkább pont, hogy haladni kell a korral. Ez ős vita kb... Valaki külön vesz médialejátszót, audiofil hangrendszert, zenelejátszót, konzolt stb....Valaki meg mindenre egy PC-t használ. Úgy, ahogy sokáig a profik a DSLR-t nem tartották komoly videós eszköznek, aztán manapság minden garázs (de komolyabb) klippet azzal vesznek fel kb. Pedig egy fényképezőgép. Ilyen tekintetben egy TV-t nagyon is jó dolog monitorként használni, óriási élmény 55 colon PC-s játékokkal játszani, böngészni aztán filmet nézni. Külön vegyen az ember egy helyfoglaló monitort, egy plazmát filmezni, és egy LCD tv-t a világos nappaliba, mert a hasonló árú plazmák ott elvéreznek. (de mindegy már úgysem lehet kapni... értelmetlen ezen nosztalgiázni mindig) Meg egy projectort a sötét moziterembe 100 colos vászonnal? :) Mindenre lehetne külön eszközt venni.

    A plazmát pont az ilyen szűk látókör ölte meg, az LCD-sek berögzülései. Soha egyszer nem nézett az illető sötét szobában filmet plazmán, de nem vette meg, mert a Média Márkban szar volt a képe neonnál. Ez pont ilyen tévhit, mint hogy nem lehet ágyból játszani, netezni és filmezni TV-n.

    [ Szerkesztve ]

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Ijk #82 üzenetére

    Ez hülyeség.

    Nálam van egy háromkijelzős setup munkára és netezni / szimulátorozni, viszont platformerekhez az 55"ös TV sokkal jobb. Ugyanaz a számítógép, csak vettem kb 10ezerért egy XBox360 wireless controllert, és megspóroltam egy konzol árát. A tvn értelemszerűeleg nem akarok dolgozni, viszont konzolon játszani mégiscsak mindenki TVt használ. Ja meg ott a steam big picture, ami automatikusan látja, ha a TV aktív.

    Okos funkciók azt jelentik, hogy a telefon gyakorlatilag távirányítóként működik. Szóval amíg az infrastruktúra oké, addig nem feltétlenül kell bill+egér. Netflix előfizetésem mondjuk még nincs, de tervben.

    Kb ugyanaz mint az erősítőm: Annál sem az okos featureok voltak a szempontok amikor vettem, ehhez képest a spotify connect rajta a világ legjobb dolga.

    ---

    A zúgás az pont pár plazmára volt jellemző. Csendes pct össze lehet rakni. Tervezni kell, de megoldható. Jelenleg már egyáltalán nem drága mondjuk öt évvel ezelőtthöz képest.

    Ren Hoek: hát jelenleg 200ért 55"ös méretben akcióban kapni led+ips fHDt.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Ijk #87 üzenetére

    Egy i5 + 750Ti jellemzően elég, és annak nem kell spéci hűtés, keveset eszik, htpcnek az jó lehet. 4Ks TVre natív felbontásban 60fpsre nagyszoba kompatibilisen viszont elég drága lesz a végeredmény.

    "aki konkrétan azon böngészik, végez asztali gépre való munkát."
    Szoftverfejlesztők. Ez most lehet viccesen hangzik, de kódoláshoz gyakorlatban nem tud annyira rossz lenni a színreprezentáció (UI kivétel!), hogy zavaró legyen, amíg egyébként éles / könnyen olvasható a kép. Viszont a 4K TVk olcsóbbak*, mint a monitorok, kódolni meg teljesen elég 30fps is, gyenge elektronikával és hasonló panellel. Viszont fejlesztők jellemzően pixel estate fetisiszták, van olyan barátom, aki melóban egy 40"es 4Ks TVt használ, meg mellé még második monitornak egy 27"est. Imádja.

    *120k körül már lehet kapni TVket

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • Interceptor

    addikt

    válasz Ijk #82 üzenetére

    Heti kétszer asztal előtt ülve dolgozok széken monitorral bent(maradék 3 napot otthon), de ugyanúgy görnyedek, vagy lecsúszogatok a székről, nem bírok normálisan ülni rajta. Szóval nekem mindegy :DDD Amúgy ágyon ülve rakok az egér pad alá magasítást(egy hasonló méretű de vastag könyvet), lábamat is feltudom húzni ha akarom, így tökéletes :DD

    [ Szerkesztve ]

    Nem kell drága gép, csak játékra kell

  • L.C.S.

    tag

    válasz Ijk #80 üzenetére

    én még emlékszem arra, hogy amikor a Pana 32' crt tv-t vettem minden videofil ki volt akadva, hogy két méterről akarom nézni, merthogy akkora nagy (!) megjelenítőt nem lehet közelről nézni, legalább három-négy méter kell :)

    Ez az egész felhasználásról szóló vita hülyeség, mindenki úgy használja ahogy akarja. (pl.: én már szökő évente nézek tv műsort, vagy dvd filmet, helyette, netezés, meg sorozatnézés, meg xbox megy)

  • Interceptor

    addikt

    válasz Ijk #85 üzenetére

    Igazat adok a előttem szólonak haladnod kellene a korral :DDD Mitől lenne kínlódás az egér és a billentyűzet? Számomra a létező leggyorsabb és legkényelmesebb eszközök. Engem a fogyasztás sosem érdekelt sokadlagos dolog, és nem feltétlenül hangos a pc, attól függ hogy építed meg. A legjobb ebben a rendszerben, hogy minden egy helyen van, és mindenre alkalmas. Játszani pedig nagyképernyőn a legkirályabb.

    [ Szerkesztve ]

    Nem kell drága gép, csak játékra kell

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Ijk #87 üzenetére

    A gép/tévéhasználattal kapcsolatban szerintem totál ellentétek vagyunk, viszont annyit hadd fűzzek hozzá a témához, hogy Harmony-val a gépet is tudod távirányítani; a lejátszószoftvert mindenképpen, de akár a ki-bekapcsolás (S5 állapot, tehát nem hibernálás) is megoldható.

    Én egy Flirc nevű kütyüt használok ehhez, teljesen bevált, nagyon kényelmes. Átszámolva 7-8 ezer forint lehetett tavaly az eBay-ről.

    [ Szerkesztve ]

  • Interceptor

    addikt

    válasz Ijk #105 üzenetére

    Van aki fotelben van aki ágyon van aki asztalnál, ki hogy szereti, kár ezen vitázni. Nekem pl nem kellenek fiókok sem egyébb eszközök, nekem csak egy jó egér klaviatúra páros kell. Ha bent dolgozom asztalnál ülve, ott is csak ezekre van szükségem.

    Nem kell drága gép, csak játékra kell

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Ijk #109 üzenetére

    Szerintem sem teljesen egzakt 24p esetében... mert semmi köze a mozgókép felbontáshoz. Teljesen irreleváns elnevezés. Nem a mozgókép valós felbontására, vagy a mozgások felbontására való, hanem hogy a kijelző mennyire képes becsapni az agyat vibrálással, pillével, BFI-vel stb...

    Azt sem értem, az OLED esetében miből jött ki ez az érték? A pixelek váltási ideje pont olyan gyors mint a plazmánál, csak ugye sample and hold van. Ilyen esetben tudományosan elfogadható, hogy ugyan azt a mérési eljárást használják mint plazma és LCD esetén? Teljesen összevethetetlenek az eredmények...

    Ráadásul az egész szintetikus teszteken alapul szerintem (és minden tesztmagazin más eljárást használ kb)
    A valós mozgásfelbontás egyébként véleményem szerint ezért is egy egzakt, dinamikusan nyersanyagtól függő fogalom:

    Itt most milyen értéket adnál meg egy plazmánál (persze gondolom 1080p-t,) egy szellemképes LCD-nél, és egy tökéletes, utánhúzás nélküli sample&hold-os OLED TV-nél? Persze a plazma szépen kivibráltatja, és ebből mit sem veszel észre.

    (#111) morgyi: +1 valami ilyen aggályaim vannak nekem is.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Ijk #113 üzenetére

    ... de ez nem válasz a kérdésre. Hogyan jön ki 300p mozgóképfelbontás egy sample&hold OLED-en mérve, mikor tűéles statikus képekből hozza össze? Miből gondolja bárki is, hogy ez egy valós kvantitatívan mérhető érték lenne?

    LCD-nél használatos technikánál ugye az utánhúzás a probléma, oké elfogadom. Látható, mérhető... Plazmánál a 600 Hz-es impulzus megjelenítés miatt beszélhetünk 1080p-ről... de OLED-nél?

    [ Szerkesztve ]

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Ijk #148 üzenetére

    "Hát FB-ra kirakott szelfiket, posztokat nem nevezném tartalomnak."

    Azt én sem. :) Viszont már akkor jó a PC (laptop), ha például az ember csak az önéletrajzát akarja frissíteni. Egy korrekt mailt is kényelmesebb megírni egy asztali Outlookban mint a mobilosban, a webes kliensekről meg aztán nem is beszélve.

    Ezekre persze, ott a LinkedIn meg a Facebook. Mindkettő egy hasznos, tök jó dolog, és én is élek velük, de a fentieket nálam mégsem váltották ki, csak ahogy írod, amennyire lehet, kiszorították. Nekem munka mellé is többször kellett a gép, míg szüleim például a családi filmeket is azon szerkesztik, illetve neteznek rajta, mert kényelmesebb mint a tablet. Én ilyesmikre gondoltam amikor azt írtam, hogy valamilyen PC kell, vagy legalábbis nagyon előnyös ha van.

    A HTPC egy külön történet, erről nem akarok itt írni. Az esetleges hogy nekem is olyan van. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Auratech

    őstag

    válasz Ijk #153 üzenetére

    Milyen 50e árú médialejátszó bírja a 4K-s tartalmakat? fHD-vel a 20e Ft-os 4magos hdmi pöckök is elbírnak...

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Ijk #158 üzenetére

    Ezt egy 30e árú Sony BD is tudja. Film lejátszáshoz tényleg nem kell ATX pc-t a nappaliba erőltetni. Ha játék is kell, hát van konzol, ami jó erre is. Legtöbben nem mókolnak, állítgatnak.. Én inkább. Embere válogatja.
    Ha kell médialejátszóként, ha kell videóvágó, hangszerkesztőként. stb.
    Legutóbb a családi fotótár leválogatását "végeztünk" közösen, a nappali tv-jét monitorként használva, miközben a tesóm ugyanezt a monitorképet a friss 4K-s tv-jén mac-ról megosztva pár kilóméterrel odébb nézte és közben Facetimen keresztül vitattuk, melyik kép mikor, hol készült. Ehhez azért pc kell vagy cisco konferencia masina. Tényleg mindent arra, amire érdemes. Van aki az iPhone 6-ját is úgy használja, hogy papírfecniről pötyögi be a számot. Van akinek nincs kognitív ellenállása az eszközök használata során.
    A hatalmas felbontású oled tv is lehet monitor és ha megtehetem, felakasztok a falra majd egyet.

    Auratech Field Recording

  • sb

    veterán

    válasz Ijk #109 üzenetére

    Ok. Tehát a gyors, folyamatos mozgást nem szeretted.
    Az valóban eltűnik magas fps-nél, ez van.

    A csúcskategóriás LCD-kbe sem unalmukban rakták bele a BFI-t, más kérdés hogy te nem látod, vagy nem érted miért jobb egy impulzusos megjelenítőn mozgóképet nézni.

    Azt hittem ezen túllendültünk a múltkor:
    Ez nem elfogadás, hanem fizika és biológia kérdése. Ha nincs gyors mozgású képed akkor hiába akarsz gyors mozgásátmenetet látni és hiába véled annak.

    szerk: Megmagyarázni azért kell, mert az ellenkezője szimpla f*sság. Olyan mint amikor az aranyozott kábelen több, jobb és színesebb bit megy át.

    A monitort is azért említettem, mert jó példa a filmekkel totál ellentétes mozgókép anyagra: Ha nincs motion blur akkor egy tűéles, diszkrét képekből álló nagy fps számú valamit nézel rajta. Ellentétben a 24p mozi elmosott és kis fps-ével szemben. Mégsem lázadozik senki, hogy ilyenolyan szar és mosódik a kép. Némi overshooting van, a tesztekben is látni, de alig jellemző. Jóval nagyobb fps-nél sem, nemhogy 24-nél.
    Szóval a 24p melletti mozgásfelbontás sírás továbbra is egy vicc. Fizikailag. Ahogy az egész impulzusos megjelenítés is. Utóbbi pont olyan mintha attól lenne jobb a zene, hogy 48-192kHz-en digitálisan mintavételezett "darabos" és nem analóg...

    szerk2: Itt a tökéletes leírás rövidebben:
    @dabadab:
    A "mozgásfelbontási" problémát alapvetően az okozza, hogy nincs mozgás. Filmeknél 24 fps-es képregény van, abból folyamatos mozgás soha nem lesz. Érdekes módon az LCD-nek azzal nincs baja, hogy 100 Hz-es gamer monitorokban folyamatos mozgást jelenítsen meg.

    [ Szerkesztve ]

  • Strezi

    őstag

    válasz Ijk #198 üzenetére

    Viszont jobb mint bármilyen plazma volt valaha is. Gondolom azok közül biztosan volt referencia szintű, tehát ... :D

    "Is the picture quality of the CZ950 OLED sufficient to replace the best plasma displays? Yes. On paper, OLED should have been superior from day one owed to its infinite contrast ratio, but initial issues dampened our enthusiasm and forced us to wait for a worthy successor. The Viera TX-65CZ952 marks the point where OLED has pulled ahead.

    Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Ijk #200 üzenetére

    Nem is volt 4K-s plazma megjelenítő akkoriban... nem is nagyon lehet összehasonlítani a kettőt. Ilyen felbontást már lehet olyan macerás lett volna gyártani plazmában, hogy vállalhatatlan költség lett volna.

    Egy baj volt, hogy korán kimúlt az FHD korszak, miközben az OLED meg jónagyot csúszott az RGB AMOLED-es tévúttal.

    Azért azt sajnálom, hogy a Pana semmit se tett hozzá szinte. Ez egy LG TV némi manírral. Ez így nagyon kevés lesz kedves Panasonic.
    Ha aláraknak egy 600-2000 Hz-es vezérlést, mert miért is ne lehetne az OLED-et ilyen frekvencián járatni? Elvileg simán lehet... akkor mehet bele BFI is, már majdnem olyan lesz mintha, szimulálnánk a plazmát. 120 Hz-en kevés lesz bizony. Az a vibrálás még a te szemed is zavarná....

    Mondjuk pont tegnap néztem egy 42 colos Pana TX-UT50 képét, sötétebb helyen. kivágta a szememet a vibrálás a periférián. Eddig azt hittem csak akkor vibrál, ha nem a TV-t nézem... de itt konkrétan fehér filmrészeknél a periféria is vibrált a szememben. Pedig 600 Hz, 1080p, 3D stb...
    Szóval ez a BFI valószínűleg sokak számára megszokhatatlannak fog tűnni, még ha feltornázzák 600-2000 Hz fölé az OLED panelt. Talán ezért sem erőltetik annyira egyelőre, mert olyan kicsi az igény erre.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Ijk #203 üzenetére

    Több méterről néztem, a képernyő perifériája vibrált már... de ismétlem lehet meg tudnám szokni X idő alatt. Csak ilyen alapon akkor mindent meg lehet szokni :) A gyengébb mozgásfelbontást is lehet :)

    Az 55 collal nem értek egyet OLED téren. Normál/kicsit közelebbi nézési távból az én kevésbé jó szememmel is látszódott a csirkeháló egy LCD-hez képest. Simán kellene 55 colon is a 4K, főleg WOLED esetében. Upscale-el szerintem nincs túl nagy gond 1080p és 4K esetében.

Új hozzászólás Aktív témák