Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor81

    senior tag

    válasz dabadab #163 üzenetére

    Most már én is belekavarodtam, de arra gondoltam ez alatt hogy nem lehet azt mondani, nem vagyok tárgyilagos, valóságos, tényleges (az objektív ezeket is jelenti), mivel birtokoltam ezeket a készülékeket, így nem mások véleménye alapján ítélkezem.

    És engedd meg, hogy ismételten ellentmondjak Neked, de a G30(GT30), GT50, GT60 és főleg ST50, ST60 megfizethető készülékek voltak (kivétel nélkül FHD-k) és beégetni is csak perverz TV nézési szokások mellett lehetett őket. Nem vitatom, hogy vannak felhasználási módok, melyekre a plazma kevésbé alkalmas, de olyan hülyeséget ne hirdessünk megint, hogy az LCD hibái élhetőbbek, mert még a mai 200 ezernél jóval drágább TV-kre sem igaz. Nyilván olvasol LCD teszteket, akár itt a PH-n is, ahol szinte kivétel nélkül megjelenik a a teszt valamely hasábjában, hogy bizonyos képminőséget befolyásoló, meghatározó jellemzőkben közelében sincsen egy plazmának. Nem szeretnék felsorolásokba, linkelgetésekbe bocsátkozni, mert felesleges és soha nem volt célom másokat meggyőzni, csak a hazugságot, az igazság ferdítését önmagunk megnyugtatására kifejezetten utálom. Ha valaki értelmes magyarázatot ad (monitorként használja, az asszony 0-24-ben egy adót néz rajta, stb) elfogadom és egy percig sem rugózok, de a nyilvánvaló előnyeit mondvacsinált baromságokkal elkenni, ezt már nem nyelem le. Csak azok a buta, felszínes emberek örülnek egy ilyen jó technológia eltűnésének, akiknek nem volt szerencséje birtokolni egyet, csak ostoba sztereotípiák alapján mondanak véleményt. Merem állítani, hogy 10-ből 9 LCD tulaj maga alá pisilna a gyönyörtől ha látná a kalibrált 65VT60-amat és a saját TV-jét egymás mellet müködni egy sötétített szobában. (és mielőtt azzal jönnél, hogy persze, mert az VT, megjegyezném, hogy egy 3 éves TV, aminek a képességei évről évre egy kategórával lejjebb vándoroltak volna, ha... ) - ja, és nem is beszéltünk a lassan 10 éves Pioneer KURO-kről, amikről a mai napig ódákat zengenek és melyekhez az OLED-et hasonlítgatják.

    Üdv.: Viktor

  • Viktor81

    senior tag

    válasz dabadab #165 üzenetére

    Gyorsan reagálok a baromságaidra, mert megint teljesen ostoba, légbőlkapott hazugságokkal dobálózol, amit a tájékozatlanok készpénznek vehetnek...
    Az 50GT50-et 320-ért vettem (370 volt a kiterjesztett 5 éves gyári garanciával. - Panashopban, 2013 03) Rá pontosan egy évre a 65VT60 750 ezer. (50ST50 250 körül, de az év második felében emlékeim szerint 230-ra lement) Nem tudom, honnan szedted ezeket a számokat, de ez jellemző, amikor valaki a plazmát fikázza (minden szava kb ennyit ér, mit a tieid) A VT60-nak olvass utana, mielőtt nevetségessé teszed magad (konkrétan olyan fényerő tartaléka van, hogy valahol 50% körül van kalibrálva) Az, hogy a sötétített szobát említettem, csak azért van mert sok LCD tulajjal szemben én pl. tudom, mi kell a minőségi TV-zéshez. (az LCD-sek meg nyugtatják magukat, hogy az ő TV-jük világosban is olyan szar, mint sötétben) Nyilván, minden projektort használó, vagy mozit kedvelő ember kisiklott, mert ők is azon a véleményen vannak, hogy a valós élményhez nem passzol a vakító nappali... (persze, a barátok köztöt nézöknek ez nem jelent problémát, de nekik nem is javasoltam soha plazmát - és szerintem mások sem).
    Olcsó plazmára: húgomnál megy a 2008-as PV80, ami akkor 200 ezer volt, abszolút belépő HD Ready, első 5 évében szinte 0-24-ben ment és sehol egy mocsok beégés... Hogy van ez ? Azzal már nem érvelek, hogy szerinte jobb nézni, mint a friss szerzeményüket a 320 ezres 55"-os LG 4K IPS paneles foltos, de legalább okos TV-jüket, mert ez szigorúan magánvélemény. (Bár szerintem releváns, mert olyan emberé, akinek a TV nem azt jelenti, mint nekem, lövése nincsen feketeszintekről, vagy színméylségekről, csupán ezt a kettő TV-t kb.7 m látja egymástól nap, mint nap.) Amúgy szívem szerint megkérdeznélek hány éves vagy ? Mióta van LCD TV-d, monitorod ? Előttük nyilván Te nem is használtál semmilyen megjelenítőt, mert akinek a plazma villogása elviselhetetlen, az nem tudom hogyan tudta volna éveken keresztül nézni a valójában vibráló, "szemkifolyatós" CRT-ket... Megint egy eltúlzott, demagóg utolsó szalmaszálas duma, hogy vibrál. A PV80 (aminél még valójában beszelhetünk valamiféle enyhe pulzálásról) kb 1 hétig zavarta sógoromat, amikor összeköltöztek húgommal (soha nem látott előtte plazmát), majd egy hét után megszokta és ma már fel sem tűnik neki. (azt viszont Ő szúrta ki és engem kérdezettt, miért nem egyenletes a 300+ ezer Ft-os LG képe)
    Szóval lehet mocskolódni, de ha állítasz valamit, kérlek vedd a fáradtságot és járj utána, vagy tapasztald meg azt, amit leírsz, mielőtt másokat is félrevezetsz !

    Viktor

    [ Szerkesztve ]

  • Ijk

    nagyúr

    válasz dabadab #173 üzenetére

    Milyen félmillió? 260-ért vettem az 50ST50-et, 200-220-ért mentek a neopdp-s 50UT50-esek.
    2010-ben 140-ért vettem 5 év garival a 42X20-at, a hasonló árú LCD-k meg sem közelítették a képminőségét. Az ST50 pedig fényévekkel jobb.

    Akinek fontos a képminőség, elérhető árú házimozi megjelenítőben gondolkozik annak soha nem volt olyan ár-érték arányú opciója mint az ST és GT Pana plazma széria. Minden hibáival együtt a mai napig nincs olyan készülék ami ezeknek a képminőségét nyújtaná, egymillióért sem. Lehet neked a vibrálás, beégés probléma egyéni preferencia, de ezen a tényen az sem változtat.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Viktor81

    senior tag

    válasz dabadab #173 üzenetére

    Megint a sarkítás !
    Nem személyre szabott akcióban vettem a TV-ket (még csak nem is bármilyen kisöprés keretében). Itt nem napok, hanem hetek voltak, amíg ezen az árszinten meg lehetett várárolni. (remélem nem kell rávilágítanom arra, hogy a GT50 esetében általad említett 500+ és az általam fizetett 320 ezer Ft között lévő jelentős különbség nem személyem miatt tűnt el). Arra pedig megint ne vesztegessünk időt, hogy elmagyarázzam, műszaki cikket, vagy autót csak ostobák, türelmetlenek és gazdagok vesznek megjelenéskor, mert fél év múlva jelentős kedvezménnyel vehetek meg ugyanazt a terméket és ez bizony általános nem csak a plazmákra, de az LCD-kre nézve is és nem befolyásolja a TV minőségét, vagy a tényt, hogy mennyi pénzért lehet jó TV szerezni.
    Én akarok "flame-elni" ? Áruld már el, mekkora fényerőre van szükség az élvezhető, minőségi TV-zéshez ?
    Nem tudom (és nincsen kedvem megkeresni) a VT60 maximumát, (de fogadjuk el az általad említett 160 cd/m2-t) de azt milliószor olvastam (hozzáértők szájából, akik műszerrel tesztelnek évek óta hetente egy másik TV-t), hogy 90-100 cd/m2 az ideális. (akinek 300cd/m2-re van szüksége, az ne TV-t vegyen a nappaliba, hanem árnyékolót, mert a műfajnak nem az a célja, hogy legyőzzük a napot) (megjegyzem, ezt tudja az OLED is éppen azon ok miatt, amiért a plazma tudta) - tudom, a szakértők nem relevánsak egy ilyen vitában, mert itt az számít ki mennyi cikknél tudott butaságokat beböfögni a témához, vagy ki hány embertől hallotta életében, hogy a plazma szar.
    Lehet, hogy fanatikus vagyok, de a vagdalkozás említése a Te szádból szánalmas és nevetséges, hiszen amiket eddig leírtál, kivétel nélkül nem fedik a valóságot, ebből kifolyólag bízom benne, hogy külső, pártatlan olvasó tisztában van azzal, kit nem lehet komolyan venni...

    (#172) morgyi
    Miért lenne elitista valaki, aki megszokott egy bizonyos miőséget és most nem akarja ez alá a szint alá adni ? (autós példa, de ha valakinek eddig VW golfjai voltak és most nem akar Daciába ülni, akkor elitista, meg sznob ?)

    [ Szerkesztve ]

  • Ijk

    nagyúr

    válasz dabadab #207 üzenetére

    IPS panelen filmet nézni? Az grafikai munkára való.
    Viszlát! ;]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák