Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Kornel #8 üzenetére

    Nem villog, van fényereje, nem olyan mintha egy homályos fátyolszerű izét néznél, jobb a kontrasztja, jobb a feketéje (ez fájhatott! :D), stb, stb...

    Azért írom, mert látom megint sikerült rámozdulni a mozgásfelbontásra, miközben gyanítom te is a 24p forrásokat tolod rajta. Amivel totál értelmetlen a mozgásgyorsaság iránti vágy.

    @Ijk
    A múltkori - szerintem viszonylag konstruktív vitát folytatva - itt a topicban írtad, hogy interpolációt bekapcsolva elfogott a hányinger. Azt viszont nem írtad mi volt a konkrét oka, ami miatt nem tetszett. A mozgás sebessége, jellege? Maga a szappanopera-hatás? Tényleg kíváncsi vagyok.

    Ill még egy érdekes kérdés eszembe jutott: akik a plazmára és annak mozgásmegjelenítésére esküsznek azok milyen monitor előtt ülnek és/vagy dolgoznak? Mert ugye plazmából nincs monitor. És míg TV-n a 24p-s, lassú forrásokat nézitek - és mégis van igény gyors mozgásmegjelenítésre - addig monitoron jellemzően sokkal gyorsabb forrásokat használ az ember. Maga a desktop is 60Hz, játékban 30fps felett, főleg motion blur nélkül nem hiányzik ez hatványozottan?

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Ijk #109 üzenetére

    Ok. Tehát a gyors, folyamatos mozgást nem szeretted.
    Az valóban eltűnik magas fps-nél, ez van.

    A csúcskategóriás LCD-kbe sem unalmukban rakták bele a BFI-t, más kérdés hogy te nem látod, vagy nem érted miért jobb egy impulzusos megjelenítőn mozgóképet nézni.

    Azt hittem ezen túllendültünk a múltkor:
    Ez nem elfogadás, hanem fizika és biológia kérdése. Ha nincs gyors mozgású képed akkor hiába akarsz gyors mozgásátmenetet látni és hiába véled annak.

    szerk: Megmagyarázni azért kell, mert az ellenkezője szimpla f*sság. Olyan mint amikor az aranyozott kábelen több, jobb és színesebb bit megy át.

    A monitort is azért említettem, mert jó példa a filmekkel totál ellentétes mozgókép anyagra: Ha nincs motion blur akkor egy tűéles, diszkrét képekből álló nagy fps számú valamit nézel rajta. Ellentétben a 24p mozi elmosott és kis fps-ével szemben. Mégsem lázadozik senki, hogy ilyenolyan szar és mosódik a kép. Némi overshooting van, a tesztekben is látni, de alig jellemző. Jóval nagyobb fps-nél sem, nemhogy 24-nél.
    Szóval a 24p melletti mozgásfelbontás sírás továbbra is egy vicc. Fizikailag. Ahogy az egész impulzusos megjelenítés is. Utóbbi pont olyan mintha attól lenne jobb a zene, hogy 48-192kHz-en digitálisan mintavételezett "darabos" és nem analóg...

    szerk2: Itt a tökéletes leírás rövidebben:
    @dabadab:
    A "mozgásfelbontási" problémát alapvetően az okozza, hogy nincs mozgás. Filmeknél 24 fps-es képregény van, abból folyamatos mozgás soha nem lesz. Érdekes módon az LCD-nek azzal nincs baja, hogy 100 Hz-es gamer monitorokban folyamatos mozgást jelenítsen meg.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Ren Hoek #123 üzenetére

    Tehát 3 megoldás létezik, vagy BFI, vagy interpoláció, vagy eleve 50-60 FPS-el vennénk fel a filmeket. Utóbbit sokaknak nem veszi be a gyomra, mert teljesen elveszti a filmélményt. A film 24p-s és kész. Nagyon remélem soha nem állnak át, mert akkor én nem nézek új filmeket/sorozatokat inkább. Mintha egy PC játékot néznék kb.

    Szerintem a BFI nem megoldás. Vagyis nem az interpolációs vagy eleve magas fps-sel forgatott anyagokkal egyenrangú.
    Másik topicban fejtettem ki bővebben, de ezt kb. te is leírtad már: A BFI az LCD panel response time-ján javít az átmeneteknél. De mivel egy 24p mozinál kevés/lassú az átmenet (mert kevés a képkocka), valamit általában a blur miatt kevésbé éles eleve a forráskép ezért nem igazán számít ez a gyorsítás.
    50-60Hz-es vagy arra felinterpolált forrásnál már számíthat.
    Sztem ennyi a lényeg.

    Vicces, hogy hülyeségekhez mennyire ragaszkodnak emberek. Egy Olednél is ezt hozzák ki szarként egy jóval gyengébb plazmával szemben. Ez olyan mint valamelyik topicban amikor a CRT színvisszaadásáról, gyorsaságáról és felbontásfüggetlen képéről regéltek. Amiből a fele nem igaz, mellé meg volt villogás, sugárzás, kis képátló, kis felbontás, de ami a lényeg: tökéletesre alig belőhető geometria, fókuszhiba, konvergenciahiba, stb... utóbbi szempontok szerint minőségi kép a méregdrága modellek kivételével alig volt jellemző. A legtöbb kommersz típus meg egyenese szar, használhatatlan, elviselhetetlen volt kb a mai megjelenítőkhöz képest.

  • sb

    veterán

    Szappanopera+plazma antifanoknak ajánlom a múltkor MM-ben látott trailert:

    https://www.youtube.com/watch?v=wRnya7ODXaI

    Ezt tényleg brutális csalódás volt intepolációval és (néhol, mert azért nem tökéletes) vajsima mozgással nézni.
    :D :D

Új hozzászólás Aktív témák