Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    Monitorban is fejleszthetnének valami OLED-et. Tv nekem nem sürgős, főleg amíg 700k a legolcsóbb, a plazmával remélhetőleg még évekig elleszek. Viszont monitorban nem nagyon sikerült előrelépést produkálni hosszú évek óta. Volt egy 21"-os PVA-m még 2007-bből, amit 2,5 éve cseréltem egy Dell 2412m-re. Sajnos bizonyos tekintetben visszalépés a PVA-hoz képest, főleg kontrasztban. Tulajdonképp 9 év alatt nem jutottam előre képminőségben, de ha beleveszem hogy a Flatron CRT-m torzításon kívül megint szinte mindenben jobb volt, akkor 13 éve.
    Még gondolkozom 27"-os 4k monitoron, de túl drága és a Winfos sincs igazán felkészítve rá. Kontrasztban jó lenne viszont ezen a nevetséges 1:1000-en továbblépni.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Ren Hoek #34 üzenetére

    Felesleges gúnyolódni, a plazma rétegigény és ez a rétegigény a továbbiakban is jelen lesz a piacon. Majd kijön valamelyik gyártó BFI-s, vagy impulzusos OLED-del, vagy jön más technológia. Nem azért mert olyan rendesek, hanem mert mindenki a piaci réseket keresi és azonnal rámozdul ha a technológia lehetővé teszi gazdaságosan.
    Megint volt szerencsém LCD-hez, tökig feltolt interpolációval. Én majdnem rosszul lettem a maradék 5 embernek meg fel sem tűnt. Valószínűleg ha az utcáról berángatnék embereket akkor azoknak az 5%-nak tűnne fel, anélkül hogy direkt rákérdezéssel rávezetném. Az a helyzet hogy a legtöbb ember leszarja milyen a képminőség csak legyen olcsó. Középkategória is sok, LCD-ben is. Inkább tolják az applikációkat és okosfunkciókat, mert az kézzelfoghatóbb vevőcsalogató (parasztvakítás). A pár százaléknyi igényes videofilnek meg ott lesznek a drágább darabok.
    Olyan jó dolgunk viszont mint a plazmák idején volt nem lesz egyhamar. A technológiából adódóan az olcsóbb darabok is kiemelkedően jó képminőséget produkáltak, főleg az árszinten lévő LCD-kel szemben. Azokat mondjuk hogy elsöpörték képminőségileg, csak hát szűk réteg az aki ezt látta és értékelte. Egy 250k-s plazma mai napig megszégyenít egy akár egymilliós LCD-t, épp ezért is ilyen paprikás a hangulat, mert a legtöbben ezt a tényt képtelenek elviselni, feldolgozni.
    OLED pedig még nem említhető alternatívának, ugyanis igen messze van a 150-300k-s, szélesebb rétegek számára elérhető árszinttől.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz proci985 #42 üzenetére

    Csak ezek nem képminőségbeli problémák. 6 év alatt nem égettem be, vibrálás film alatt észrevehetetlen. Azt meg leszarom hogy a 300k-s tv-n 8ft vagy 18Ft áram megnezni egy filmet.
    A beégést és a vibrálást, ill. a pwm zajt, line-bleedinget sem akarom persze a szőnyeg alá söpörni, de erősen fel vannak nagyitva, mikozben nincs jobb, majd az oled egyszer amikor beér.

    Ren Hoek: plazma nem ppt vetitesre való.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Imi1981 #50 üzenetére

    Sokmindentől függ, de napi 6 órában ugyanaz a kontrasztos logó szinte biztos hogy beég egy idő után.
    Más kérdés hogy nem kell foglalkozni vele, ugyanis legritkább esetben zavaró. Sorozatoknál, tv műsoroknál eleve van ott rajta valami logó, filmeknél a képarány miatt kiesik a terület. Soha nem csináltam egyetlen csatornalogó ghostra sem fehérmosást.
    Viszont ilyen sok használat mellett (napi 12-16 óra) számolni kell a havi 1500-2000Ft-os villanyszámlatöblettel. Persze ha valakinek fontos a képminőség egy jobb LCD annyival drágább hogy soha nem hozza vissza fogyasztásban az árát. Igazából még mindig csak azt tudom mondani hogy annak való LCD, akinek nem fontos a jó képminőség, vagy valami elrugaszkodott felhasználása van (monitornak használja, vagy reklámkivetítőnek).
    Az a helyzet hogy ha nem is olyan könnyen, de extrém helyzetben az OLED is be fog égni, ott marad egy idő után a logó. Az LCD viszont olyan gyenge kontrasztban hogy felső szegmensben hamar kiszorítja majd az OLED, mivel jelenleg ez a két technológia fog egymással versenyezni.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Imi1981 #54 üzenetére

    Teljesen jó családi tv-nek is a plazma. A gond az hogy te is a hiedelmek, felfújt hibák miatt vetetted el. Gyakorlatban nem foglalkoznál egy logo ghosttal vagy beégéssel, mert jelentéktelen. A probléma egy nagy képernyőfelületen maradt beégés jelent, ami szinte soha nem fordul elő, főleg miután 3-4 óra után a készülék kikapcsol ha nem nyúlnak hozzá.
    Mivel a monitorként használat elég szélsőséges dolog, jóformán egyetlen helyzetben nem ajánlanék valakinek plazmát, ha szinte kizárólag nappal, nagyon világos szobában használják. De ez sem túl gyakori.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Ren Hoek #67 üzenetére

    Az LCD sample and hold technológiájú, a plazma és crt impulzusos. Az OLED is sample and hold, magyarul BFI nélkül pont olyan mint egy LCD, csak fényévekkel jobb kontraszttal. Sample and hold megjelenítés statikus képre való.

    Interceptor: A tv funkciója nem böngészés, hanem mozgóképes tartalom megjelenítése. Terepjárót is lehet autópálya használatra venni, csak ne sírjon ha sokat fogyaszt.

    morgyi: Nem túlszaturált az OLED. Az amoled telefonok sem azok már évek óta.

    Viktor81: Az LCD panelekkel lesz verseny. Ha az LG drágán adja az OLED panelt akkor nem veszi meg más gyártó.

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Interceptor #75 üzenetére

    Azért hogy a hülyékkel elhitessék hogy tv-n is lehet internetezni, mint egy tableten vagy asztali gépen. Ugyanúgy lehet persze tableten vagy laptopon is filmezni, aztán mégis jobb ha mindent arra használnak amire kitalálták.
    Persze lehet bohóckodni tv-n számítógépezéssel fotelből, csak nehogy már a mozgókép minőség elé helyezzük az internetezést egy mozgóképmegjelenítőnél.
    Mellesleg pár éve egy komoly 42"-os LCD árából kijött egy középkategóriás 50-es plazma, meg egy 24"-os IPS monitor.

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Interceptor #79 üzenetére

    Teljesen mindegy, tőlem ping-pong asztalként is használhatják. Az nem érv általánosságban a plazma ellen hogy nem jó monitornak, mert hülyeség. Lehet monitornak LCD tv-t venni, aztán lesz valami öszvér kiépítés ami leginkább semmire nem jó, vagy csak tényleg monitornak kényelmes.

    A tv és házimozi lényege hogy bedőlsz a fotelba és mindenféle rendszerstart, egér vagy billentyűzettel való bohóckodás nélkül, normális minőségben lejátssza a filmeket. Nekem is rá van kötve a számítógép a plazmára ha olyan anyag van amit a médialejátszó nem játszik le. De sokszor inkább meg sem nézem, mert utálom ha este még a rádiós egeret, billentyűzetet kell keresgélni.

    42" alatt nem is érdemes tv-ről, házimozi megjelenítőről beszélni, mert 1,5m kell legalább a 42"-hoz is, ami épp egy embernek még kényelmes, hacsak nem akar asztalnál valami irodai székben görnyedni.

    Játékhoz meg rendes asztal, egér és billentyűzet kell. Vagy az ember vesz egy konzolt a tv-hez másfajta műfajhoz.

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Interceptor #81 üzenetére

    Játssz ágyon ülve egérrel, billentyűzettel, meg végezd ugyanígy a számítógépes munkákat.
    Nem sokan preferálnak ehhez hasonló ergonómiát. ;]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Ren Hoek #84 üzenetére

    Az emberek többsége nem legényzug szinten él, hogy az ágyon vagy a fotelben heverészik a billentyűzet, egér, gamepad. És PC-vel sem akar kínlódni meg 2 beviteli eszközzel hogy megnézzen egy filmet.
    Másik dolog hogy mindig olyan baromi fontos volt a fogyasztás, de ha a PC megzabál 150W-ot filmezés alatt az már nem számít. Arról nem is beszélve hogy kellemetlenül zúg a háttérben.
    Arra van leginkább igény hogy egyszerűen, megbízhatóan, kényelmesen és gyorsan tudjon az ember műsort nézni, aminek homlokegyenest ellentmond a PC. Az emberek túlnyomó része nem akar böngészni a tv-jén.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz proci985 #86 üzenetére

    Mennyiből is lehet összerakni csendes PC-t, amelyiken a modern játékok elfutnak?
    Én is játszottam néha PC-ről plazmán, de kizárólag kontrolleres játékokat. Amúgy meg nem érdekelnek, stratégiát játszom amihez bill+egér kell és kényelmetlen tv előtt.

    De félresiklottál, mert nem is arról beszélek hogy valaki egy x-box gamepaddal néha játszik pc-ről tv-n, hanem aki konkrétan azon böngészik, végez asztali gépre való munkát.

    Telefonos kontrollertől mentsen meg a jóisten. Én megoldottam egy Harmony-val, erősítő+médialejátszó+tv iránítása, 2 gombnyomás és nézem a filmet. Ha meg gépről kell lejátszani, akkor képernyőváltás, aztán egér+bill-el kattintgatás, amiért megint fel kell kelni. Utálatos procedúra, nembeszélve hogy múltkor a winfos úgydöntött hogy a film alatt dobja be a figyelmeztetéseket.
    PC legyen minél messzebb a TV-től, látni sem akarom ha filmezek. HTPC-vel is kínlódjon aki szeret barkácsolni, szívatni magát.

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Interceptor #91 üzenetére

    Az a probléma hogy számomra elképzelhetetlen hogy fotelben dolgozzak gépen (íróasztalnál rengetegszer kellenek egyéb eszközök amelyek a fiókokban vannak, könnyebb forgolódni, klavi-egér stabil helyen van, könnyebb felkelni is), és ugyanúgy elképzelhetetlen hogy asztalnál nézzek filmet.
    Nem is értem hogy lehet fotelben dolgozni számítógépen, egy levelet nem tudnék megírni.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz sb #107 üzenetére

    Miért kell megmagyaráznom?
    A múltkori vitából adódóan már nem érzem azt hogy bármit tovább kellene magyarázni. Nem szeretem a szappanopera jellegű mozgást, nem szeretek LCD-n filmet nézni semmilyen be vagy kikapcsolt mozgásjavító vacakkal. Meg vagyok többé-kevésbé elégedve az IPS monitorommal, mindaddig amíg statikus tartalmat nézek rajta. Játékhoz meg akartam szerezni egy sony fw900-ast, mert semmilyen hiperszuper gamer monitoron nem olyan a mozgás mint egy CRT-n.
    A csúcskategóriás LCD-kbe sem unalmukban rakták bele a BFI-t, más kérdés hogy te nem látod, vagy nem érted miért jobb egy impulzusos megjelenítőn mozgóképet nézni. Én el tudom fogadni hogy másnak jobb az interpoláció, vagy egyszerűen egy judderes 60Hz is teljesen elfogadható, nem tudom miért kell megmagyarázni oldalakon keresztül hogy nekem meg miért jobb az impulzusos megjelenítés. Ha beírom a tv tesztekben mért 300 soros mozgóképfelbontást az 1080-al szemben az meg nem elég egzakt.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Ren Hoek #112 üzenetére

    Nem gyors mozgás a lényeg hanem a mozgás. Leginkább lassú mozgások jellemzőek a filmekben, éles képkockákkal. Sample and hold metódussal ezek a finom, lassú mozgások is elmosódnak. Lényegtelen hogy a gyors mozgás 24p-n blurros, amin azért még az LCD tovább ken egy adagot.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Ren Hoek #123 üzenetére

    Mint ahogy a legtöbb cikkben leírják a blurt a lassú válaszidő és a sample and hold metódus (jó lenne tudni mi a magyar neve) okozza. Az LCD-kben már rég nem probléma a válaszidő, főleg 24p-n. 1/24=0,042s=42ms.

    Mint mondtam a legtöbb embernek megfelel sample and hold kijelzőn filmezés. Nekem meg nem, főleg nem interpolációval. Addig szóba sem kerülhet az OLED amíg nem tesznek bele BFI-t (akit zavar az majd kikapcsolja). Ma nem tudnék olyan tv-t vásárolni ami ne jelentene kompromisszumot a 250k-s ST50-hez képest. 2 millióért sem, hiába jobb kontrasztban és felbontásban az OLED. Esetleg egy olcsó 80"-os OLED kijelzőnél a méret miatt hajlandó lennék kompromisszumra, önmagában hogy 0,00x helyett 0,0000x cd/m2 a fekete nekem édeskevés, LCD-sek meg kiugranak a bőrükből a gyönyörűségtől a 0,04cd/m2 után.
    Nem érdekel a 4k, HDR, 3D. Sokkal fontosabb hogy olcsó (megfizethető), jó képminőségű megjelenítőt kapjak, lehetőleg minél nagyobb méretben. Milliónyi eddigi filmet nem érint sem 4k, sem a HDR, azért meg sokáig nem adok egy vasat sem hogy egy görbített kijelzőn technikailag élvezkedjek valami történet nélküli 4k HDR-es látványon.
    Mai napig CRT-m lenne ha lehetne nagyképernyőset gyártani és nem lenne fél tonna. Plazmánál ugyebár ez nem áll fent, még jópár éve lett volna a piacon, használt készülékek újonnan vett árakkal mennek aprón. Csak valami fogyatékos örülhet elégedetten hogy elkaszálták. Ha nem lett volna plazma, ma nem lenne OLED, mert mindenki kénytelen lett volna beérni az LCD-vel.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz #72042496 #147 üzenetére

    Hát FB-ra kirakott szelfiket, posztokat nem nevezném tartalomnak. Ráadásul egy telefon elég ma egy átlag ember "tartalomszolgáltatásának".
    PC amennyire lehet már most kiszorult, mert azok használják akinek munkára kell vagy a stabil fiatal férfi korosztály aki szeret PC-t eszkábálni, multifunkciós eszközként használni.
    De ahogy halad a korral az ember egyre kevésbé akar mindent PC-n megoldani. Egész egyszerűen mert nincs idő és energia hogy foglalkozzon vele. Mert például filmezéshez PC-vel, HTPC-vel bizony foglalkozni kell nem keveset. Mire összeraksz egy HTPC-t elmegy két napod. Nyilván nem az összerakás és telepítés miatt, hanem az információgyűjtés miatt. Majd a lehetséges problémák és azok felkutatása és kiküszöbölése. Ezek pedig igen sok utánaolvasást, bosszankodást jelentenek. Jó dolog a HTPC mert jóformán korlátlanok a lehetőségek, személyre szabható, fejleszthető. De meg kell azt is érteni hogy nem akar a legtöbb ember minden szakértőjévé válni, több napig bosszankodni, hanem megveszi a céleszközt és a dobozból kivéve használja, minimális testreszabást követően.
    Ilyen egyszerű okból is a tv házimozi és monitor egyidejű használata teljesen rétegigény. Nem beszélve arról hogy a családi nappaliban nem fogsz egy számítógépes környezetet berendezni a közös TV készülék elé.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Auratech #151 üzenetére

    Asztali médialejátszó 40-50k, kiveszed a dobozból és működik, eszik vagy 10W-ot, hangja meg nincs.
    Ha meg kifogsz egy olyan kódolást ami beletartozik az 1%-ba amit nem játszik le, akkor meg rákötöd az asztali gépet a tv-re, ha nagyon muszáj.
    De ha 50k-ból valaki postáz nekem egy 4k,3D, egyszerű felületű, atomstabil, hangtalan, kis fogyasztású, infrás távirányítóval ellátott HTPC-t, akkor visszavonok mindent.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Auratech #157 üzenetére

    Oké, akkor legyen 1080p, tudja a 3D BD-t kezelni, csak távirányítóval egyszerűen vezérelhető, hangtalan, és kis fogyasztású, 50k-ért.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz dabadab #173 üzenetére

    Milyen félmillió? 260-ért vettem az 50ST50-et, 200-220-ért mentek a neopdp-s 50UT50-esek.
    2010-ben 140-ért vettem 5 év garival a 42X20-at, a hasonló árú LCD-k meg sem közelítették a képminőségét. Az ST50 pedig fényévekkel jobb.

    Akinek fontos a képminőség, elérhető árú házimozi megjelenítőben gondolkozik annak soha nem volt olyan ár-érték arányú opciója mint az ST és GT Pana plazma széria. Minden hibáival együtt a mai napig nincs olyan készülék ami ezeknek a képminőségét nyújtaná, egymillióért sem. Lehet neked a vibrálás, beégés probléma egyéni preferencia, de ezen a tényen az sem változtat.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz sb #180 üzenetére

    A fejedbe vetted ezt a 24p-n úgyis motion blurros a kép és így nem számít hogy milyen típusú a megjelenítő, erre építed az egész vitát. Mint mondtam már a 24p-s filmek képkockáinak nagy része éles, és mozgásban van másodpercenként 24x. Nem az a lényeg hogy ha a a kocsi keresztülhúz a képernyőn akkor amúgyis életlen (felvétel záridőtől függően). Egy egyszerű kamerasvenkelésnél is tűéles képek vannak, amit egy sample and hold megjelenítő szépen el is fog kenni, egy impulzusos pedig folyamatosan éles képet mutat, viszont szaggatottabbnak is tűnik egyúttal.
    Próbálod nekem megmagyarázni, miközben bármikor kiszúrom, akár vakteszten is hogy plazma vagy LCD-s mozgásmegjelenítés. Javaslom hogy egyszer nézz meg egy 24p-s BD anyagot egy plazmán és majd megérted.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    HDTVtest megjáratta a Pana OLED-et.
    Egyelőre még ez sem kapta meg a referencia szintű értékelést.

    Azonban megvan miért nincs BFI az OLED-ben:
    "current OLED displays refresh at 120Hz, which is apparently too low a refresh rate for flicker-free, controlled dark frame insertion.
"

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Strezi #199 üzenetére

    Jobb bizonyos dolgokban, másban meg rosszabb. Pont annyi hiányossága van hogy nem kap referencia értékelést. Talán egy OLED kapott náluk, de ott is inkább az első fecske nagyrabecsülése miatt fogott vastagon a ceruza.
    Összességében mozgóképmegjelenítőként nem képes még a plazma fölé kerekedni, de rövd időn belül ez változhat.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Ren Hoek #201 üzenetére

    Miért ne lehetne összehasonlítani? Attól mert eltérő a felbontás? Attól még az alapvető képi jellemzők változatlanok. Plazmában a cellaméret a probléma, 42" alatt nem is nagyon gyártottak, ebből következőleg 84" lenne a legkisebb 4k-s plazma, ami elég rétegtermék. És nem gondolom hogy gazdaságos gyártani, szállítani.
    Mondjuk 84" szerintem lazán kell az UHD-hez, az ilyen 50-55"-os UHD képernyőket csak bohóckodásnak tartom. 65" minimum kell, de mégjobb a 70-84", és ugye a projektorok.

    A fullHD korszak akkor ér véget amikor nem felskálázott 1080p-t néznek UHD-ben. 2-3 év minimum.

    42"-os tv-n nem tudom mi lehetett a periférián, hacsak nem 0,5m-ről nézted. :DDD
    Én is látom a vibrálást, de abszolút nem zavar szerencsére.

    BFI megszokhatóságának nincs jelentősége, mert kikapcsolod és kész. Biztos tényleg az alacsony frekvencia miatt maradt ki ezidáig.

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz dabadab #207 üzenetére

    IPS panelen filmet nézni? Az grafikai munkára való.
    Viszlát! ;]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák