Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Penge_4 #9 üzenetére

    "Üdv a kapitalizmusban. Ez minden gyártósori munkánál így van."

    Különbség az, hogy a magyar nem szeret dolgozni, és nem is akar dolgozni, hogy tud-e na az más kérdés. Meg is látszik. Addig kinn 10 - 12 órás munkarend van évente 1 - 2 ünnep nap nem mint itt gyakorlatilag, minden hónapban van valami szabadnap, mert a mi dolgozunk a legtöbbetbe ez is belefér, valamint nem magyar tempó. Szóval ezt nem jó helyre írtad. Más a felfogásuk, nincs beléjük nevelve a mi dolgozunk a világon a legtöbbet szemlélet, mikozben sz@rt se csinál a dumán kívül (lásd M.O.). Szóval ez amit írtál elmegy sok helyen itt nem. :)

    A többivel egyetértek.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • mitulabattyi

    aktív tag

    válasz Penge_4 #9 üzenetére

    Teljesen egyetértek.

    Kapnak 40e forintnak megfelelő összeget egy olyan országban, ahol 50 forint egy buszjegy, 250-300 forint egy menü egy jobb étteremben, de nem egy kis faluban! Az alap élelmiszereket, zöldségeket pedig szinte fillérekért adják! (és betanított munkásokról beszélünk)
    Én jelenleg max 85ezret kapok kézhez, itt Debrecenben 300 forint egy buszjegy, étterembe nem járok, de egy gyros-tál is 1000forintnál kezdődik!

    "Annyi történt csupán, hogy a korábban az alacsonyabb alapfizetésen felüli étkezési és lakhatási támogatásokat megszüntették, és beépítették az alapbérbe." Nekem semmi hasonló nem "jár", pedig földrajzilag /és az élelmiszerárak, benzin, stb szempontjából/ ejrópa közepén vagyunk! (saját példámat hoztam fel, de ez természetesen nem egyedi eset, a munkahelyemen se egyedül dolgozok, de mások nevében nem akarok beszélni)

    Ismerősöm nagybáttya nemrég ment vissza kínába, azt mondta ott(hon) is megkeres 100e-t, de minden sokkal olcsóbb, itt meg csak a szívás van, meg a megszorítások. (Pedig csak kb 3évet élt Magyarországon)

    @alamuszi: NE magadból indulj ki!
    Persze, és hol olvastad ezt az évente egy-két ünnepnap dolgot?! Csak az újév 2hétig tart! Miről beszélsz??? :W
    Igen, itt meg minden hónapban van valami, amit aztán a rákövetkező szombaton szépen ledolgozhatsz...

  • julius666

    addikt

    válasz Penge_4 #9 üzenetére

    Tök jók amúgy ezek a cikkek. Szembesül vele az ember, hogy annyira már a harmadik világ sincs lemaradva tőlünk.

    Ja, engem is ez lepett meg (mármint annyira nem lepett meg, csak érdekes volt olvasni). Hogy már Kínában is válogatni kell a telephelyek között. Azért jó látni hogy a "végtelen olcsó Kínai munkaerő" is igencsak véges és egyre fogy. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák