Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mexicanraven

    aktív tag

    válasz julius666 #93 üzenetére

    Nem urban legendeztem, lehet nem voltam érthető, de hasonlóan gondolom, mint te 1-2 kiegészítéssel.

    when the sun shines, we'll shine together

  • Ijk

    nagyúr

    válasz julius666 #93 üzenetére

    Most mondjam ezekre a hozzáállásokra hogy magyar szokás saját magunkat pocskondiázni?
    Jó lenne ha elmondanátok a véleményeteket például a szalag mellett minimálbérért dolgozóknak.
    Ez a megszerelem a Ladát, meg finoman szólva is nevetséges. Ezeket az új autókat te nem fogod otthon bütykölni, egyébként az egész önellátás egy visszamaradott marhaság. Éppen hogy az a normális ha mindent szakemberre bízol, és amivel eltöltenél fél napot, annyi idő alatt a saját szakmádban megkeresel többet.
    A munkavállalók meg azért próbálnak minden áron külföldre jutni, hogy kikerüljenek az itthoni létbizonytalanságból. Sokan pincérként 5 év alatt megkeresnek annyit, hogy megvan a lakásra való, és nem itthon kell a 160k-s fizetés mellett 20 évig nyögni a hitelrészleteket.
    Az orvosok is húznak innen, oda mennek ahol megbecsülik a munkájukat.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • #16820480

    törölt tag

    válasz julius666 #35 üzenetére

    igazából nem volt türelmem végigolvasni az összes hsz-t, akkora elképzelések futkosnak itt jobbra-balra, hogy csak na :)

    a kinti életszínvonalhoz annyit, hogy a fizetések vizsgálatakor az nagyon nem mindegy, hogy hol él az ember. nagyobb városokban (Peking Shanghai, Kanton, Shenzhen) tényleg nem nagyon lehetne ilyen fietésből megélni. illetve lehet, talán, mert mondjuk egy taxisofőr sem keres ennél igazán többet, de nem túl jó körülmények közt. d eazért egy ilyen gyárkomplaxum már majdnem önálló várost alkot. az egy dolog, hogy Shenzhenben van, de ez gyakorlatban egyrészt azt jelenti, mintha azt mondanánk, hogy a szentendrei vagy üllői telep Budapesten van. másrészt pedig egy ilyen komplexumban szinte mindenből van saját: menza, lakások, kórház, posta, stb. ezek egy része vagy ingyenesen, vagy megfizethető összegért áll a dolgozók rendelkezésére, így gyakorlatilag ki sem szükséges mozdulniuk. nyilván az itt dolgozó betanított munkások nem a legjobb színvonalon élnek, és nyilván nem fognak tudni a Shenzhen belvárosában levő színvonalasabb helyekre járni enni/szórakozni, de azért ez elmondható az itthoni segédmunkásokról meg a többi minimálbért hazavivő emberről.
    nem érdemes nagyon szépíteni, tényleg nagy eltérések vannak életszínvonalban, de azért érdemes megnézni, hogy milyen lehetőségek vannak az adott pénzért. itthon tényleg nem nagyon lehet olyan kifőzdét találni, ahol 1000Ft alatt megúszhatsz egy ebédet, talán egy-két menzán, ahova fixen sok ember jár. kint ennyiért már Kanton belvárosában degeszre ettem magam egy jobb (nem elit) étteremben. egy átlag kifőzde az tényleg olyan 250-300Ft fejenként, egy céges/iskolai menza pedig kb 100Ft. és ezekben benne van az is, hogy kapsz "ingyen" teát és rizset a kajához, nem kell külön kérni és fizetni érte. azért ez óriási különbség. falun ennél még alacsonyabb árak vannak, de persze ennek megfelelően az életszínvonal is alacsonyabb jóval.
    itthon sem olyan rózsás az élet, ha mondjuk nettó 100 ezer alatt keres valaki, és azért ez elég gyakori sajnos. itthon elég drága a gáz-víz-áram-benzin, de telefonálni sem éppen olcsó. kint ezek mind piszok olcsóak. egy ilyen gyártelepen levő kolesz jellegű lakás is megfizethető, míg itthon ilyen kvázi nem létezik (vagy csak én nem tudok róla?), lakást bérelni meg minimálbérből lehetetlen szinte.

    amúgy persze, hogy támogatják központilag a külföldi befektetőket, muszáj volt valahogy pénzt vinni az országba, de elég jól be is jött, nagyon durva fejlődést produkáltak elég rövididőn belül. nem olyan régen hallottam, hogy mostmár arról van szó ott, hogy az ország gazdasága elért arra a szintre, amit akartak, most rágyúrnak majd, hogy az emberek életszínvonala is emelkedjen.

    amúgy az ünnepekhez még: jelenleg hét "pirosbetűs" ünnep van Kínában, ezek sorrendben: újév (január 1.), tavaszünnep, verőfény-nap (kínai halottak napja), május 1, sárkánycsónak ünnep, őszközép ünnep és október 1 (országalapítás). ezek közül a tavaszünnep és az országalapíás az egy hetes ünnepek, a többi egy napos, de hétvégével össze szokták vonni (nagjyából, ahogy nálunk), tehát azért nincs olyan sokkal kevesebb ünnep arrafelé, mint itt. sőt, általában a kínaiak szoktak meglepődni, amikor mondom nekik, hogy a karácsony csak 2 napos ünnep nálunk hivatalosan.

Új hozzászólás Aktív témák