Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz mumk1 #47 üzenetére

    Nem szedték szét szóval nem is kapott osztályzatot, tökéletesen ugyan így van felépítve, de műanyag a hátulja. De mondom, eléggé fel van fújva a dolog, a Nokiánál se zavar senkit, hogy eldobható...

  • Tikakukac

    titán

    válasz mumk1 #210 üzenetére

    Cserélhetetlen az én definíciómban azt jelenti, hogy halandó ember számára megfelelő árban. Nyilván kicserélnek mindent mindenhol, csak ha közben gazdasági totálkárod lesz, kenheted a hajadra.

    Hasonló az eset, mint a HD2 kijelzőcserénél. Szervizben 50-60k-t mondtak úgy 1 éve. A használtan 50k-s telefonra. Ahha, értem. Tehát cserélhető, de ahhoz bolondgombát kell szedni...

    Nekem most egy akksi csere érik, kemény 3 másodperc lesz a művelet és valami 4200 forint a gyári akksi. Kíváncsi leszek egy 3 éves telót ki fog majd elvinni akku cserére 20-30k ellenében, mert csúnya lesz az óradíj meg az anyag ilyen telónál, az ziher.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • mrlujoak

    veterán

    válasz mumk1 #210 üzenetére

    ...rendszerint a cserélhetetlen alkotót (pl akkumulátor) akkor használjuk, ha azt a felhasználó maga nem tudja cserélni.

    Az már csak hab a tortán, hogy a szerviz is nehézkesen, több más alkotó lebontásával, vagy akár annak sérülésével tudja csak a műveletet véghezvinni.

    Cserélhető akkumulátor pedig az, amit otthon, bárki elvégezhet.

    Az alaktrészárakról nem is beszélve.

    Míg ma megveszel a neten (akár gyártói akkut), és magad kicseréled, addig egy beéípített, tehát a felhasználó által nem cserélhető akksit meg sem nagyon tudsz venni előre (meglehet, mert azért van), ráadásul azt nem is tudod szakszerűen cserélni.
    Ezt tetézi az a felár, amit a szerviz rászámol az akkura, amit Ő maga szerez be, és építi be.

    Sony Walkman-em (NW E003F) az élő példa erre:
    Nem tudok venni a neten bele akkut (legalábbis akkor nem, amikor jópár hónapja próbáltam), és a Sony is csak az ő drágábban beszerzett akksiját teszi bele, azt nekem el nem adja.
    Neki megéri, mert felárral hozatja magának az akkut, és kötelezően szervizköltséget is kifizettet velem, mert magam nem szerelhetem bele...

    szerk: túl sokat pofáztam, és elkéstem

    [ Szerkesztve ]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz mumk1 #214 üzenetére

    Sajnálom, de a példád elég furi, mert csalásra alapul.

    Ártatlanság vélelme ugyebár...

    A példád - jelen eszmecserénket alapul véve értelmezhetetlen, mert eddig sem volt tárgy a szerviz(és egyben a gyártó) szándékos átverése, megkárosítása. Határolódjunk el ettől a témától, mert témaidegen, ráadásul olyan dolgokat feszeget, amit nem tisztem (és egyben jogköröm sem) vizsgálni!!! :(

    A gyártó - ha úgy véli - építse be az akkut.
    Nézd, nekem is unibody kialakítású modellem van (Xperia P), és tudom, ha szeretném majd valamikor cseréltetni az akkut, akkor azt szervizben kell tennem - amig garis.

    Viszont ennek művelete: 2 torx oldalról kicsavar, felső kupak kipattint, 2 csillagcsavar kicsavar, alu ház levesz, és voálá, ott az akku, amit ki lehet venni, egyéb másik alkotó sérülése nélkül.

    (persze magát az akkut beragasztva találjuk legtöbbször, hogy ne lötyögjön a házban)

    Az akkucserén kívül (ami nem egy tornamutatvány) semmi más alkotó nem szorul cserére, így a szerviz is könnyen, gyorsan dolgozik, és a vásárló/tulaj is a pénzénél marad***, ha már nem garis a művelet...

    ***felárra gondolok, amit a szerviz beleépítene, ha valami mást is kell cserélnie ahhoz, hogy adott alkotót cserélni/javítani tudja!

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • Rhino666

    őstag

    válasz mumk1 #322 üzenetére

    A HOX-nál pont nem, mert a HT23-nál volt a gyakori a kijelzőhiba (első Taiwan-ban gyártott széria), HT24-re már orvosolták (második Taiwan-i széria), kínai (SH) meg szerintem nem is jutott el Közép-Európába ha jól tudom.

    Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

Új hozzászólás Aktív témák