Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrlujoak

    veterán

    Szép és jó, ha az HTC garanciaidőn belül gyakorlatilag szó nélkül cserélné a készüléket.

    DE.

    -Használt piac is létezik, ergo akik később, használtan szeretnének ilyen modellt, azok a meglévő kockázatoknál is nagyobbat kell vállalniuk, egy esetleges javíttatás miatt
    -A garanciális javíttatások körébe nem tartozó káresemény miatti javítás ára megnő, a közben cserére szoruló plusz alkotóelemek miatt, amit szintén a vásárló fizet meg

    Ez tipikus példája az Apple iPod esetének, amikor is a 2000-es években pert nyertek (vagyis inkább megegyeztek és az Apple kártérítést fizetett) a fogyasztók, mert iPodjaik akkuja nem volt cserélhető - még szervizben sem - hanem új eszköz vásárlását javasolta a gyártó.

    Ez a ROSSZ példája a fogyasztás fokozásának, és melegágya a "tervezett avultatás" projektnek.

    A tervezett elavulás története - A villanykörte összeesküvés (teljes) (hun)

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz LEFTHORSE1 #203 üzenetére

    202-es hsz-em 2. pontja:

    "-A garanciális javíttatások körébe nem tartozó káresemény miatti javítás ára megnő, a közben cserére szoruló plusz alkotóelemek miatt, amit szintén a vásárló fizet meg

    ...még mielőtt valaki a torkomnak esne, hogy trollkodok, meg ugye bezzeg a Sony(...):

    A vízálló Xperia Z-t is lényegében csak roncsolással lehet szétszedni, igaz, itt csak a ragasztó roncsolódik...
    Betudható lenne ez a vízállóságnak, de pl. a tavalyelőtti Xperia active is megbontható volt egy okos ötletnek köszönhetően a dupla hátlapnak...

    [ Szerkesztve ]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Tikakukac #207 üzenetére

    Sajnos sokan - túl sokan - vannak, akik nem látnak túl a saját önnön érdekeiken, és fennen hangoztatják azt, ami nekik, csakis nekik jó.

    Rengeteg régi mobilt vettem már a kezem alá, amin komplett burkolatot és akkumulátort cseréltem, mert "új" tulajdonosa azt jó áron, használtan vette.

    Sajnos nagyon jól működik ez a tervezett elavulás nézőpont, mert pl gyakorlatilag a komplett cipész szakma kihalt, az "egyszer használatos" lábbelik elterjedésével.

    Természetesen a rendszert fenn kell tartani, de ne úgy, hogy a termék nagyon hamar tönkremegy, és nem lehet, vagy nehéz(költséges) javíttatni...
    A vásárlót megnyerni kell, hogy újabb terméket vegyen - ami a high tech piacon adott és jól észlelhető - és nem kikényszeríteni, mert adott terméke tönkrement idő előtt...

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz mumk1 #210 üzenetére

    ...rendszerint a cserélhetetlen alkotót (pl akkumulátor) akkor használjuk, ha azt a felhasználó maga nem tudja cserélni.

    Az már csak hab a tortán, hogy a szerviz is nehézkesen, több más alkotó lebontásával, vagy akár annak sérülésével tudja csak a műveletet véghezvinni.

    Cserélhető akkumulátor pedig az, amit otthon, bárki elvégezhet.

    Az alaktrészárakról nem is beszélve.

    Míg ma megveszel a neten (akár gyártói akkut), és magad kicseréled, addig egy beéípített, tehát a felhasználó által nem cserélhető akksit meg sem nagyon tudsz venni előre (meglehet, mert azért van), ráadásul azt nem is tudod szakszerűen cserélni.
    Ezt tetézi az a felár, amit a szerviz rászámol az akkura, amit Ő maga szerez be, és építi be.

    Sony Walkman-em (NW E003F) az élő példa erre:
    Nem tudok venni a neten bele akkut (legalábbis akkor nem, amikor jópár hónapja próbáltam), és a Sony is csak az ő drágábban beszerzett akksiját teszi bele, azt nekem el nem adja.
    Neki megéri, mert felárral hozatja magának az akkut, és kötelezően szervizköltséget is kifizettet velem, mert magam nem szerelhetem bele...

    szerk: túl sokat pofáztam, és elkéstem

    [ Szerkesztve ]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz mumk1 #214 üzenetére

    Sajnálom, de a példád elég furi, mert csalásra alapul.

    Ártatlanság vélelme ugyebár...

    A példád - jelen eszmecserénket alapul véve értelmezhetetlen, mert eddig sem volt tárgy a szerviz(és egyben a gyártó) szándékos átverése, megkárosítása. Határolódjunk el ettől a témától, mert témaidegen, ráadásul olyan dolgokat feszeget, amit nem tisztem (és egyben jogköröm sem) vizsgálni!!! :(

    A gyártó - ha úgy véli - építse be az akkut.
    Nézd, nekem is unibody kialakítású modellem van (Xperia P), és tudom, ha szeretném majd valamikor cseréltetni az akkut, akkor azt szervizben kell tennem - amig garis.

    Viszont ennek művelete: 2 torx oldalról kicsavar, felső kupak kipattint, 2 csillagcsavar kicsavar, alu ház levesz, és voálá, ott az akku, amit ki lehet venni, egyéb másik alkotó sérülése nélkül.

    (persze magát az akkut beragasztva találjuk legtöbbször, hogy ne lötyögjön a házban)

    Az akkucserén kívül (ami nem egy tornamutatvány) semmi más alkotó nem szorul cserére, így a szerviz is könnyen, gyorsan dolgozik, és a vásárló/tulaj is a pénzénél marad***, ha már nem garis a művelet...

    ***felárra gondolok, amit a szerviz beleépítene, ha valami mást is kell cserélnie ahhoz, hogy adott alkotót cserélni/javítani tudja!

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Új hozzászólás Aktív témák