Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Ha szabad, akkor halkan javasolnék egy finomabb, és "humánusabb" megoldást:
    Összehordunk egy szép nagy rőzsehalomot, kerítünk pár akasztófát, meg netán még pár keresztet is, pár furgonnal begyűjtjük az összes MS vezért, és főrészvényest, aztán egy este alatt pontot teszünk a dolog végére. Az őseink tudták, hogy kell ezt csinálni, csak mi már kezdünk elbutulni. :B

    Én szinte biztos vagyok benne, hogy ha holnap feldarabolnák az MS-t, akkor 1-2 éven belül több éves sötét korszak venné kezdetét, amit "átmeneti időszak"-ként emlegetnének. "Tennünk kell egy lépést hátra, hogy aztán hármat léphessünk előre", majd pedig egy újabb monopólium nőne ki fű alatt a hamvakból, ami, mialatt elcsitul a helyzet, már ugyan ott tartana, mint ma az MS...
    Nyílt szabványvilágban egyszerűen nem lehet egységes szabványokat betartatni, és ennek következménye csak a hétköznapi emberek életét keseríti meg, mialatt a kevesek ugyan úgy a saját zsebüket tömik.

    Mondjuk az egész veszedelem alapja is az a mai világot a vég közelébe hajszoló eszme, hogy fenn kell tartani a fejlődést, méghozzá bármi áron. Olyan isteni a verseny a piacon, mert akkor folyamatos a fejlesztés. Igen, fél évente lecserélhetsz mindent, mert jött az újabb, és mivel egyik versengő cég sem nonprofit, csak folyik el a pénz a kisemberektől (ami tovább bontva hozza a pénz iránti igényt, ami az inflációt, és így tovább).
    Akkor is lehetne boldogan és elégedetten élni, ha még mindíg lovaskocsikkal járnánk, de nincs is erre szükség. Ha sokan élvezik a fejlődést (én is), lehet csinálni, de nem kéne mindenáron erre törekedni.
    Egyszerűen minden felvette ezt a modellt, hogy: egyre nagyobb a deficit a gazdaságban, hát mivel pótoljuk? Növelni kell a gazdaságot, és majd a pluszból fizetjük a kieső kamattörlesztéseket, és robog minden tovább...
    Én például részben örülök, ha néha késnek egy kicsit az új VGA-k, vagy akár windowsok is, mert legalább ritkábban kell rájuk pénzt költeni (a másik szemem meg könnyezik, mert jó poén az új cucc).

    Mondjuk ez nagyon messze nyúlik a dolgoktól, de most kedvem volt hadoválni itt az inkvizítorok összejövetelén a hátsó sorból (és azért is ülök inkább hátra, hogy ne fröcsögjon annyi vér a pofámba).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák