Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Egy ideje már Firefoxot használok, de esküszöm, ha lesz végre VGA a gépemben, és felrakom a Win7 RTM-et, akkor visszatérek az Internet Explorerhez. :K
    (Ha jól rémlik, akkor tettem fel a rókát, mikor a Vista RC1-ben még furán viselkedett a nem végleges IE7, és aztán ígyveszett, megszoktam...)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #40553216 #151 üzenetére

    Beleszerkesztettem az előző hsz-be, hogy miért tettem fel rókát, és aztán csak "így maradtam", de az ilyen hírek eszembe juttatják, hogy "Tényleg, de jó! Ott van a windowsban az IE is, sőt, már 8-as.", és közben fellbasszák az agyam, mikor ilyeneket olvasok, hogy ki akarják belőle tiltani. Ezzel megutáltatják velem az alternatív megoldásokat (amikért amúgy sem rajongok teljes szívből, csak megvagyok velük, vagyis inkább mellettük).
    Még ha nem használom, akkor is jó helyen van az főleg a DVD-n, de még a winyón is.

    Tiltsuk be a Linuxot, mert rontja a Windows eladásokat, és csődbemegy az MS, összeomlik a ma ismert PC-s világ, aztán már hiába sírjuk vissza a cégóriás igáját, ha mégsem úgy alakulnak a nyitott szabványok, ahogy szerettük volna. Még a végén megáll a világ a felylődésben. Te vállalod ezt? Linux felhasználók: Vállaljátok ezt? :))

    Javaslom cseréld fel a nehéz és megtanulni szavakat, mert így nehéz értelmezni a mondatot, ami kicsit irónikus a mondanivalót tekintve. :DD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Ha szabad, akkor halkan javasolnék egy finomabb, és "humánusabb" megoldást:
    Összehordunk egy szép nagy rőzsehalomot, kerítünk pár akasztófát, meg netán még pár keresztet is, pár furgonnal begyűjtjük az összes MS vezért, és főrészvényest, aztán egy este alatt pontot teszünk a dolog végére. Az őseink tudták, hogy kell ezt csinálni, csak mi már kezdünk elbutulni. :B

    Én szinte biztos vagyok benne, hogy ha holnap feldarabolnák az MS-t, akkor 1-2 éven belül több éves sötét korszak venné kezdetét, amit "átmeneti időszak"-ként emlegetnének. "Tennünk kell egy lépést hátra, hogy aztán hármat léphessünk előre", majd pedig egy újabb monopólium nőne ki fű alatt a hamvakból, ami, mialatt elcsitul a helyzet, már ugyan ott tartana, mint ma az MS...
    Nyílt szabványvilágban egyszerűen nem lehet egységes szabványokat betartatni, és ennek következménye csak a hétköznapi emberek életét keseríti meg, mialatt a kevesek ugyan úgy a saját zsebüket tömik.

    Mondjuk az egész veszedelem alapja is az a mai világot a vég közelébe hajszoló eszme, hogy fenn kell tartani a fejlődést, méghozzá bármi áron. Olyan isteni a verseny a piacon, mert akkor folyamatos a fejlesztés. Igen, fél évente lecserélhetsz mindent, mert jött az újabb, és mivel egyik versengő cég sem nonprofit, csak folyik el a pénz a kisemberektől (ami tovább bontva hozza a pénz iránti igényt, ami az inflációt, és így tovább).
    Akkor is lehetne boldogan és elégedetten élni, ha még mindíg lovaskocsikkal járnánk, de nincs is erre szükség. Ha sokan élvezik a fejlődést (én is), lehet csinálni, de nem kéne mindenáron erre törekedni.
    Egyszerűen minden felvette ezt a modellt, hogy: egyre nagyobb a deficit a gazdaságban, hát mivel pótoljuk? Növelni kell a gazdaságot, és majd a pluszból fizetjük a kieső kamattörlesztéseket, és robog minden tovább...
    Én például részben örülök, ha néha késnek egy kicsit az új VGA-k, vagy akár windowsok is, mert legalább ritkábban kell rájuk pénzt költeni (a másik szemem meg könnyezik, mert jó poén az új cucc).

    Mondjuk ez nagyon messze nyúlik a dolgoktól, de most kedvem volt hadoválni itt az inkvizítorok összejövetelén a hátsó sorból (és azért is ülök inkább hátra, hogy ne fröcsögjon annyi vér a pofámba).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz - = Zk = - #203 üzenetére

    Na igen, kiváló példa. Ha tavaj felakasztottak volna valakit a parlament előtt, az csak arra lett volna jó hogy előbb üljön át a helyére, aki ma ott van.
    Miért kell mindíg drasztikus megoldást keresni a megoldhatatlan dolgokra akkor is, ha nem is hoznak megváltást, csak fröcsöghet a vér? (És ezt persze átvitt értelemben.)
    Én még mindíg hiszem azt, hogy a világ azt kapja, amit megérdemel, és azért vagyunk itt, mert pont erre vagyunk hivatottak.
    Mondom én ezt, aki "baráti körben" ilyesmiket szónokolt a választások előtt arról, hogy pl. "volt egy álmom, melyben a nap vörösen kezdett izzani, és beterítette az eget, majdan önnön gőgétől tüzelve felégette az egész világot", persze nyilvánvalóvá téve a vörös színnel való párhuzamokat...

    Lehet próbálkozni, de kár olyanról álmodni, ami sosem valósulhat meg, és kár másokat is magunkkal rángatni az illúzióinkba. Végső soron mindegy is az egész.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bambano #205 üzenetére

    És a független laborokat nem kell bevételekből fenntartani, azokba nem kellenek a szintén pecsétes mérőműszerek, amik szintén nem egy megvásárolt licensen alapulnak. Attól még hogy elaprózod, a végén úgyis profitért folyik a harc, és valakik zsebreteszik a pénzt. Hogy ez most maffia, vagy kormánycég (van különbség? csak kérdezem...), a végén ugyan az a helyzet. (Onnantól végképp mindegy, ha belegondolsz, hogy ha nem költik el a pénzt, csak halmozzák, azzal nincsenek előrébb, hogy több van a párnájuk alá dugva, ha meg elköltik, akkor visszakerül a gazdaságba, és mások is újra befektethetik...) Itt vagyunk, és élünk, aztán azért tömjük magunkba az antidepresszánsokat, mert stresszbe kergetnek minket azzal, hogy haladni kell a korral, és pörögnie kell a szekérnek, nincs megállás, ha nincs meg tegnapra a legfrissebb technológia, akkor kész, vége... :))

    Amúgy sehol sem mondtam semmit boszorkányokról. :D Még azt se mondtam, hogy gyújtsuk meg a rőzsét. Látod milyen sötétek a gondolataid? :((( Én egy hajnali szalonnázásra gondoltam a rőszekupac mellett, ahol megbeszéljük a dolgokat. :P A keresztek és akasztófák meg azok kedvéért vannak, akik távozni akarnának a megbeszélés vége előtt. :DDD :DDD :DDD

    (#210) - Én egy ilyen nevetséges topicot nem félek szarráOFF-olni. Már maga a cikk is egy viccről szól. De egy régi kedvenc szólásommal élve: "Nekem nem baszik az öltés." :)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #212 üzenetére

    Igen, egy átlagos csovarboltban van metrikus, és angolszász rendszernek megfelelő menetű csavarszámozás (mellé sima és finom menet), valamint van ugye sima lapos fejű, csillag, és imbusz, valamint villás kulcs is. Aztán jönnek még az egyedi csavarfejek, és félmenetek... Bár ez most nem gond, hova mi felel meg jobban, persze, de jó példa, hogy van azért pár szabvány...

    Nameg, próbálj csavart eladni pl. egy nagyobb autógyártó cégnek. Azt mondja, hogy itt az én szabványom, olvasd el, ha azt mondod betartod, szállíthatsz nekem csavarokat. (És itt ittkább a szakítú-húzó-nyírószilárdsági értékeken van a hangsúly, netán a hajlítási merevségen, és a korrózióállóságon, a várható statisztikai selejtarányon, szóval megannyi megfelelnivalón). De persze, Jósti hiába megy oda a csavargyárhoz, hogy szerinte ilyen-olyan csava lenne számára ideális, megmutatják neki a katalógust, amiben ott van megannyi csavar, amik a nagy megrendelők igényei alapján kerültek gyártásra, és jó lesz az bárkinek, ha XY megvette. Vagy talán valahol méregdrágán gyártanak neki egyéni megrendelésre is olyan csavart, amiről tegnap részegen álmodott, hogy neki az kell, utána ha összedől a feje felett amit tákolt belőle, akkor ő fog pereskedni, ha a csavar szakadt el. :DDD

    De van egy mégjobb. Pl. csinálhatsz te magadnak saját szabványt, csak épp azt írják elő, hogy mienk kell megfelelnie a szabványodnak. Hisz ha nem tartatnánk be bizonyos szabványokat, akkor nem is lenne értelmük: kötelező szabvány szerint csinálni, írj magadnak egy akármilyet, és tartsd be, de tök mindegy mi van benne :))

    Az internet is jól működik, de azért mondjuk inkább úgy, hogy egyelőre, és hogy elég jól. A lemezkiadók már ma is ágálnak, és a neten terjedő megannyi vírus/trójai/bot kapcsán is felmerül a kérdés, hogy meddig lesz ez így jó. Lehetnek még ebből is gondok.
    Nameg, mikor jött a net, még senki sem volt rászorulva, szabad döntés volt kipróbálni, és felfedezni mi mindenre jó. A windowsra sem volt mindíg mindenki rászorulva, ahogy ma sem, még is sokan döntöttek/döntenek úgy, hogy megveszik, akkor is ha van ingyenes OS. Valamiért csak jobb (volt).

    Ezt a kérdést szeretem még feltenni ilyen vitákban: Mi vezetett oda, hogy monopóliumra törhetett az MS? Mert nem csak az, hogy tisztességtelen. Mindenki az, ha lehetősége van rá, senki sem működik szeretetszolgálatként, mert akkor már elment máltára, vagy legalább valahova afrikába, kókakólát meg mekbürgit osztani az éhező gyerekeknek. Valamiért csak megérte az embereknek megvenni a Windowsokat még akkor is, mikor nem voltak úgy rá utalva mint ma, és ma sem lázonganak elég sokan, hisz a Linux még mindíg csak arra jó, amire, a win pedig még mindíg hódít.

    Szabad piacon, és a törvény mellett működve érte el azt az MS, amit elért, és az emberektől kapták a pénzt hozzá. Most már nem így kéne ágállni, hogy "talán nem kellett volna hagyni". A törvény őrei hagyták, mi hagytuk, összességében mondhatnánk akár azt is, hogy mindenki jól járt, mert működnek a gépeink, és kapunk új OS-eket is. Ha az élet megy tovább, akkor mi itt a gond? Sőt, van Linux is, ha valakinek megfelel az is, ingyen bekaphatja.

    Csak annyi, hogy "lehetett volna másképp, lehetett volna jobb, lehetne ezután jobb". Nem, nem lehetett volna jobb, mindíg az történik, aminek történni kell, esetleg nem látunk tisztán minden okot, és ami megtörtént, azon már nem kell rágódni. (És a korrupció, összesküvés, stb is okok, és nem elhanyagolhatóak, attól hogy valami erkölcstelen vagy törvénytelen, lehet szükségszerű, és ha így történt, az is volt, mert egyébként másképp történt volna.)
    Ha kialakulhatott az MS, akkor szükség is volt rá, hogy létrejöjjön a mai állapot, és meg is szűnne, ha már nem lenne előnyös a többség számára. (Felhasználói oldalon is.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #213 üzenetére

    Állítom azt is, ha holnap eltűnne az MS, 0 Windows támogatás a jövőben, és rögtön szétszednék a netes vírusok (mert a vírusírtók készítőit sem érdekelné tovább) a meglévő telepítéseket, emiatt 1 éven belül mindenki átálna Linuxra, akkor szoftver oldalon a támogatottsággal nem lenne már gond, viszont ugyan oda jutna a Linux is, ahol ma van a windows.
    És nem is arról beszélek, hogy hirtelen ugyan annyi (eleinte több) bugra derülne fény, ha többen, több területen használnák, és nem lenne sikeresebb a felhasználók körében, mint a windows volt, mert ez is csak működik, de semmi csoda, a windows is működött... Könnyen kinőnének egyes disztribúciók, akikből 1-2 monopóliummá (vagy felosztva otthoni és céges eladókká monopol, vagy egyéb módon egymást közt elosztott piacú dipol, de inkább tiszta monopol) nőné ki magát, ami a végén akár még pénzt is kezdene kérni, először a támogatásért, majd magáért a termékért is, és kész az MS 2.0 :))

    Itt jobb, ha minél kevesebb a variáns. Ki akar 8 féle OS-re fejleszteni 1 programot?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #40553216 #220 üzenetére

    Egyébként tényleg vicceltem, csak tegnap elég hülye hangulatomban voltam, hogy ne tudjam mikor kéne abbahagyni.
    De nem baj, annál jobb, legalább többet tudtam ma röhögni, míg végigolvastam az összes választ. :))

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák