Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bozont

    veterán

    válasz Penge_4 #7 üzenetére

    De azért szép kis bevételkiesés neki is. Na meg nem a MS az egyetlen szoftvergyártó cég, rengeteg másik van még akik nem rendelkeznek ekkora tőkével, nekik már kritikus lehet ha a megvétel helyett warez útján kerül a felhasználóhoz. :U

    [ Szerkesztve ]

  • villamos

    őstag

    válasz Penge_4 #10 üzenetére

    Már megint ezzel a butasággal jön... :(((
    A warezolók reklámoznák az adott terméket? Ebben semmi logika sincs. Legfeljebb arra buzdíthat, hogy töltsem le én is, ugyanúgy mint ő, de arra hogy megvásároljam, arra semmiképp. Sőt inkább lebeszél a vásárlásról. "- Hülye vagy? Minek akarod megvenni, amikor letöltheted innen meg innen igyen?"
    Ha egyesek lopnak, vagy mondjuk így: bliccelnek, arra ne találjanak már ki robinhood ideológiát. Nem informatikai szabadságharcosok. Csak nem tudnak (akarnak) fizetni az adott termékért, szolgáltatásért.
    Régebben velem is előfordult, hogy blicceltem a BKV járatain. De nem azért mert a csúnyarosszelnyomókizsákmányoló BKV. Egyszerűen nem volt bérletre pénzem, és közlekedni meg kellett. Ha jött ellenőr, akkor kifizettem a büntetést. Három év alatt, így sikerült kicsikarni tőlem cirka 15 rugót. Már az akkori bérletárakkal is megérte... :DDD
    Később vettem évesbérletet (egy db buszjegy) :DD .

    [ Szerkesztve ]

    Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

  • bozont

    veterán

    válasz Penge_4 #10 üzenetére

    "De sokkal kritikusabb, ha a konkurencia piaci részesedését növeli a warezoló felhasználó, aki nem tudja megfizetni az adott szoftvert."
    A cég szempontjából szerintem tök mindegy mekkora a piaci részesedés, ha a csökkenő eladások miatt nem tudja magát fenntartani.

    "Ezek mind a warezolóknak köszönhetik létezésüket és életszínvonalukat."
    Ezt azért egy kicsit szomorúnak is tartom. Bár ez már egy öngerjesztő folyamat, egyik fél sem hajlandó kompromisszumra és egyre csak hergelik egymást. :(

    "Anélkül nagyon kevesen vennék meg látatlanban, vagy zsákbamacska trial verziók után."
    Ebben viszont egyet értünk, én sem szeretek zsákbamacskát venni és manapság már nagyon kevés demo-t adnak ki. Szeretem kipróbálni az árut mielőtt beruházok rá.

    De nagyon ne is menjünk bele a témába, ez már sokszor lefutott kör.

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz Penge_4 #13 üzenetére

    "A piaci részesedés nem elég reklám? A Microsoft ebből lett monopólium."
    "Ez attól függ kitől lop. Ha Kovács Pisti rokkantnyugdíjas szoftverfejlesztőtől, akkor kö...gség. Ha az MS-től, Adobe-tól vagy hasonló multitól, akkor nevezhető Robin Hood ideológiának, mert ezek a multik ugyanezt csinálják, csak ők nagyban. Őket mégsem ítéli el senki. Egy trösztellenes bírság sem vitt még csődbe multit, de szerencsétlen nyugdíjas már került az utcára, mert óriási összegű bírságokat szabott ki neki a szoftvermaffia."
    "Vagyis most azért tetted zárójelbe, mert szerinted aki nem tud az csak nem akar, pedig amúgy lenne pénze? Magyar valóságban élsz-e?"

    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    kerem kapcsolja ki es hagyja el a helyseget
    *******

    [ Módosította: Racecam ]

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz Penge_4 #31 üzenetére

    "De amíg a Microsoft monopol helyzetben van, addig megélhetési warezolás igenis létezik, attól függetlenül, hogy a szoftver nem élelmiszer."
    NEM letezik, ne hazudj
    az, hogy te NEM AKARSZ megvenni teszemazt egy windoze-t, mer' a kocsog multi is lop, semmilyen viszonyletban nem tesz teged megelhetesi warez-olova es mast sem

    [ Szerkesztve ]

  • bozont

    veterán

    válasz Penge_4 #31 üzenetére

    Szoftverről volt szó, de mint írtam is azért emeltem ki a játékokat, mert azon a területen a legnagyobb és legpofátlanabb a warezolás.

    "De amíg a Microsoft monopol helyzetben van, addig megélhetési warezolás igenis létezik, attól függetlenül, hogy a szoftver nem élelmiszer."
    Ezen jót mosolyogtam, most elképzelem ahogy a csúnya gonosz Picipuha ügynökök öltönyben és fekete napszemüvegben állnak az emberek háta mögött és pisztollyal a kezükben kényszerítik őket hogy illegálisan letöltsenek. ;]
    Na de komolyra fordítva a szót, nem értem hogy azért mert MS monopolhelyzetben van miért kellene warezolni? :F Én mindenre találtam ingyenes alternatívát amire szükségem van és egy win7 is tervbe van véve, ami megint jó lesz pár évig. Na meg léteznek különféle tanfolyamok, köztük pl Linux-ról is biztos vagyok benne, szóval ez nem akadály.

  • Wolverine

    félisten

    válasz Penge_4 #35 üzenetére

    Havi 60 rugóból élek, és nem warezolok szotftvert :U

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • bozont

    veterán

    válasz Penge_4 #35 üzenetére

    Attól, hogy nem IT irányultságú értenie kell hozzá ha a munka megköveteli. Ha Gizikének meg olyan technikai gondja akad amihez nem ért (nem is kell titkárnői állást feltételezve), arra meg ott van a rendszergazda, lehet zargatni még ha nem is örül neki. A többit meg el tudja végezni, mert már akad linux grafikus felülettel. Ha kell a munkához akkor meg igen is végezzen el egy tanfolyamot (nagyon sok esetben erre lehetőség van a cégen belül ingyen) vagy pedig nézzen másik után ahova nem kell az a tudás.

    "...ha ingyenes akkor meg időt szakítani rá a napi munka, otthoni teendők és a család mellett."
    Képzeld, anyukám aki már a 40es éveiben jár, pl most érettségizik munka, család és háztartás mellett mert az Ő idejében nem volt rá lehetősége (és nem a MS miatt ;) ). Nehéz, tudom mert segítek neki a tanulásban, főleg a matekban és főleg mert 2x éve volt hogy utoljára iskolapadban ült és mert 3 év alatt kellett megtanulni és megérteni az érettségi anyagot. De eddig az összes írásbeli sikerült neki, van amelyik nagyon jól. Csak akarni kell. :K

    mod.: Ja és lassan 23 éves egyetemista vagyok és nincs 200 000+ havi fizetésem sajnos, de 14 éves koromban volt utoljára hogy a szüleimtől kértem pénzt ilyen dolgokra, utána én voltam az aki megdolgozott valami alkatrészért vagy bármi elektronikai kütyüért amire szükségem volt.

    [ Szerkesztve ]

  • bozont

    veterán

    válasz Penge_4 #41 üzenetére

    A második bekezdésre:
    De valószínűleg a munkahelyen olyan szoftvert alkalmaznak amivel elkészíthető az elvárt forma és minőség. Így megint nem értem mi a probléma.

    Harmadik bekezdésre:
    Nem tudom, lehet hogy érdekes a világnézetem, de ez van. A többit meg nem tudom honnan szedted, mert ilyet én sehol nem mondtam. Nekem sem tetszik sok minden ami itthon és a világban folyik, de attól miért kéne nekem is közéjük tartozni? Megpróbálok a lehető legtisztességesebben élni mert ezt nevelték belém, mert így jobban érzem magam, jobban alszom vagy mert tényleg nem akarok olyan lenni mint ők. Ne érts félre, nem vagyok szent, nem leszek az és nem is akarok az lenni. De azért mindennek van határa.

    "2: Szolidaritásról és objektív világszemléletről még nem hallottál?"
    Szerintem Te vagy az aki kicsit elfogultan nyilatkozik. :U


    Na de tényleg nagyon elkanyarodtunk a topic témájától, szerintem legyen itt vége a vitának mert úgy is mindenki a magáét fújja.

    [ Szerkesztve ]

  • moonman

    titán

    válasz Penge_4 #42 üzenetére

    nice try, egy baj van csak, hogy teljesen ingyen csinálom. az már az ő döntésük, hogy utólag rendszerint kapok valamiféle ajándékot érte.

    "Azoknak szoktam segíteni, akiken látszik, hogy nem pénzesek és egy gyenge kis, Tesco-s gépük van."
    miért csak nekik? a "pénzeseknek" kötelező érteniük hozzá? ők mennyivel rosszabb emberek?

  • bozont

    veterán

    válasz Penge_4 #66 üzenetére

    "Igen, de ez már magában foglalja a túlórát."
    Miva? :F Nem értem a gondolatmenetedet. Hogy jön most ide a túlóra?

    "Ez így korrekt hozzáállás, de azért még nem kéne jobban lenézni a warezolókat, mint a Microsoftot."
    Ilyet sem mondtam, azért szerintem sem kéne fejbe lőni valakit mert egyszer-kétszer letölt valami illegálisat. Nekem sem tetszik nagyon amit mostanában ezek a jogvédő szervezetek művelnek, ők is átestek a ló túloldalára. De amit sokszor emlegetsz, ez a megélhetési warezolás, nagyon viccesen és egyben bután hangzik. Főleg egy átlagos felhasználó szájából (ezt most nem feltétlenül rád értettem).

    "Miért? Mert nem tárgynak és statisztikai adatnak tekintem az embereket, hanem érző lényeknek?"
    Nem, hanem azért mert kicsit sem próbálsz belegondolni egy cég helyzetébe, hogy egy kicsit azok szemszögéből vizsgáld a dolgokat. Tudom, hogy a nagy multicégek mocsok, kizsákmányoló banda, de sajnos ez a kapitalizmus. Nekem sem tetszik, de attól még nem jogosít fel a lopásra, jogtalan használatra.


    "Rengeteg időd, esetleg pénzed veszik kárba, lehet, hogy kirúgnak és utcára kerülsz."
    "És miért gondolod, hogy neked az oxigén ingyen jár? Adózz utána, elvégre nem te ültetted a növényeket, amik ezt termelik, te pedig ingyenélő módjára belélegzed."

    Azért ezek már durva kijelentések. ki hallott már olyat, hogy valakit azért rúgtak ki valahonnan mert nem warezol? :DDD Na meg egy szoftvert az oxigénhez hasonlítani... :(


    "Egyébként nem AKÁRMILYEN szoftverről beszéltem, konkrétan Microsoft bizonyos termékeiről, amiket nem tudsz normálisan kiváltani."

    Konkrétan melyek azok? És most a windowstól tekintsünk el.

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz Penge_4 #73 üzenetére

    "Könnyű ilyen kijelentésekkel dobálózni, ha nem vagy érintett a témában, hanem ülsz a kis Windows-od mögött és osztod, hogy hát használjon Linuxot." -- ne mondd már h nem tud kiköhögni egy oem home-ot, hamár a gépre fussa 3 évenként...

    "A userek nagyrésze retusálni, meg ilyesmikre használja a PS-t. Ez a legnépszerűbb funkciója." -- a marharégi cannon fényképezőmhöz kaptam ingyé egy képmahinátor programot, amivel sokkal kézenfekvőbb módon tudtam elvégezni a retusálást. Amellett a GIMP is tud retusálni, meg az óccsó PSP is.

    "Az MS különböző kedvezményekben részesíti a cégeket, a nagyobbak hátsóját még körbe is nyalja" -- ez MINDEN üzletpolitika része, kiemelt ügyfél kiemelt bánásmódot kap. Nehéz belátni, vagy csak kisebbrendűségi szimplexus?

  • tcp

    tag

    válasz Penge_4 #73 üzenetére

    a kenyérnek/tejnek/húsnak sincs alternatívája... nem tudod mivel kiváltani, nem igazán van ingyenes konkurens, mégsem mész a piacra lopni. Sőt, ha megnyitod a csapot, akkor a vízért is fizetsz, és nem fúrsz (remélhetően) egy lyukat a vízóra előtt, pedig a víznél megkerülhetetlenebb erőforrás kevés létezik a földön, az MS már annak is örülne, ha 0.00000001%-ban sikerülne annyira szükségessé tenni a wint, mint a víz...

  • tcp

    tag

    válasz Penge_4 #88 üzenetére

    megtermeled saját magadnak? miért, akkor vetőmag, szerszám, öntözővíz, műtrágya nem kell? Vagy vissz a bronzkorba, mindenki mindent maga állít elő, amivel meg nem boldogul, ott cserekereskedelem. Ne nevettess már, te sem magadnak termeled a krumplit, szükséged van rá, és mégsem lopod el...

  • tcp

    tag

    válasz Penge_4 #92 üzenetére

    dehogynem vennék meg. Én még emlékszem rá, amikor a fél balatonon ingyen lehetett fürdeni, szinte minden szabadstrand volt, aztán megjelentek a strandok, mégsem ürült ki a part, hanem befizették az emberek az árát, emlékszem rá, hogy egy rakás helyen nem kellett belépőt fizetni, ahol most szednek, mégis mennek a kirándulók/látogatók ezerrel, egy rakás sportpályára be lehetett menni ingyen rúgni a bőrt/ütögetni a labdát, most, hogy pénzt kérnek érte azért teltház van továbbra is. A szoftverrel ugyanez lenne, ha nem lehetne ellopni, hát megvennék.

  • floatr

    veterán

    válasz Penge_4 #96 üzenetére

    Pl pont az adobe-ról tudom, hogy elég jól visszaforgatja a bevételeit a fejlesztésekre, többek közt az adott termékbe is, de az ingyenes termékeibe is. Ha pont olcsóbb nem lesz, akkor több erőforrást tud ráfordítani a következő verzióra.

    De csak neked van egy ultimate érvem: addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér. Nekem ez eddig bejött. Ne aggódj, ha mindenki tartaná magát ehhez, akkor a szoftvergyárak is egyre rugalmasabbak lennének, de amíg pistike begyűjti a CS3-t, addig nem gondolkoznak abban, hogy legyen egy CS3 lite pistike edition.

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz Penge_4 #73 üzenetére

    "VladimirR: "kepet atmeretezni paint-ben is lehet" - A userek nagyrésze retusálni, meg ilyesmikre használja a PS-t. Ez a legnépszerűbb funkciója."
    a user-ek nagyresz a retusalas kifejezest sem erti, nem hogy el is tudjon vegezni egyet

    de kerlek, mondd el, hogy melyik muvelet az a ps-ben, ami egy atlag home user szamara nelkulozhetetlen, s emiatt nem jo nekik pl egy ingyenes paint.net?
    termeszetesen mondj mindhez egy-egy valos eletbol vett, mondhatni mindennapi peldat, hogy ne a szokasos "hazudok valamit, csak hogy kotekedhessek" iranyba menj

    [ Szerkesztve ]

  • Doom

    aktív tag

    válasz Penge_4 #73 üzenetére

    Miért van olyan érzésem, hogy neked halvány lila gőzöd sincs a Linuxról

    Ez mondjuk pont nem talált, de azért nice try... Egyébként a linuxot nem lehet megtanulni?
    A "szerencsétlen" pedig el tud menni olyan szakmába is, ahol nem kell számítógépet kezelni. De az ikonra kattintást meg lehet tanulni linuxon is.

    Azt ne mondja már nekem senki, hogy kiadás után 1-2 nappal már fent is van 27 torrentoldalon a crakkelt változat...

    Attól még hogy az oda kikerült, nem lesz jogod használni. Persze más kérdés, hogy mennyi az esélye, hogy lebuksz.

    Az oxigénes példád elég gyenge, mert az egyrészt kell az élethez, másrészt pedig az emberek irtják a növényeket, amelyeket legalább részben pótolnak. És ezért a munkáért is megkapják a bérüket, ne aggódj - hacsak nem aktivisták, de akkor meg úgymond freeware csinálják :)

    Alapvetően úgy látom, hogy elbeszélünk egymás mellett. Azt mondjátok, hogy milyen jó, hogy egyesek warezolnak, mert később mindenki jól jár, meg nem vette volna úgyse meg stb. Ettől azonban ez továbbra sem lesz legális, tehát bűnt követsz el. Innentől kezdve meg meddő a vita, mert mindkét oldal fújja a saját verzióját. Úgyhogy ezzel be is fejeztem.

    [ Szerkesztve ]

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz Penge_4 #125 üzenetére

    azzal, ahol a paint-tel kapcsolatos megjegyzesemre valaszoltal, kimeritetted az eros celzas fogalmat
    de mivel latom, megint kurvara unatkozol, radhagyom, kotekedj amennyit jolesik

  • bobsys

    addikt

    válasz Penge_4 #130 üzenetére

    akkor kivaltod 2 programmal a Nerot
    majd ha az imgburnel nemtudok megirni valamit nezek olyan ingyenes cuccot amivel menni fog (eddig csak isokat irtam ki, nrg,mds meg hasonlokkal csak wareznal talalkoztam)

    Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Penge_4 #130 üzenetére

    xp pro van nálam is fent, nekem még semmit nem rontott el, pedig kollégának szoktam írni home videóit, sajátokat, mindent lejátszott eddig minden lejátszóval. ez említett formátumok meg nem annyira népszerűek warezon kívül, mint említették lennebb is. de mondhattam volna winrart is és társait amire van alternatíva de aki bicepszből tölt, vagy nem tud alkalmazkodni azt nem is érdekli.

    az meg hogy egy ferrariban van anyag a szoftvert meg másolod az nem igaz. egy szoftver kifejlesztésében, reklámozásában, stb nem kis csapat vesz részt, akik folyamatos supportot is jelentenek, azaz dolgoznak rajta. lehet azt mondani hogy oké, de nem annyit amennyiért pofátlanul árulják. nem azt mondom hogy csak azt fedezi, ezt nem is lehet elvárni tőlük, hiszen profitot is akar mindenki termelni, de az újabb verziók fejlesztése sem két fillér, a komoly tervező, programozó stb gárda nem minimálbérrel van pl adobe-nél vagy msnél sem....
    az előző kommentet azért töröltem amiért ez sem folytatom. nincs értelme vitatkozni, mert te meg vagy győződve, hgoy egy p4-es p3-as gép már feljogosít a lopásra. sajnos nincs igazad, ha ezt magadtól nem látod be akkor senki nem fog meggyőzni az igazáról.
    befejeztem leültem.

  • moonman

    titán

    válasz Penge_4 #130 üzenetére

    "Mondjál Nero-ra egy ingyenes alternatívát (csak a CD/DVD író részére). ImgBurn és hasonlók kiestek"

    Ashampoo 6

    "aki egy használtan összerakott P3-as vagy P4-es gépen (amit szintén alig tudott kigazdálkodni) warez szoftvereket használ."

    baromi érdekes, én meg szoktam tudni oldani, hogy a Windows-on kívül semmi mást ne kelljen venniük. nem kötelező Photoshop-ot, Nero-t meg MS Office Enterprise-t használni mindenkinek.

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz Penge_4 #264 üzenetére

    Lassan írom h érthető legyen:
    Nem létezik megélhetési warez. Akinek nincsen pénze szoftverre, annak érdemben gépre sincsen, keressen olyan melót/szórakozást, amihez nem kell ekkora anyagi áldozat. Aki meg mindenképpen azt akarja csinálni, tervezze meg előre, és ha kijön anyagilag, AKKOR vágjon bele. Otthoni hobbijúzer meg ne élősködjék mások bőrére, mert az sem megélhetési tevékenység, hanem lustaság, és pénzsóvárság (ami részben érthető, de nem jogos), viszont a viselkedésminta divatból "fertőző", mindenki olyat akar és azonnal, és nagy százalékban a fizetőképes kereslet is csökken, mert azt reklámozza, amit te tolsz olyan nagy mellénnyel:
    "az egyetlen, aki ezt a dolgot megszívja, az az, aki becsületesen megveszi a szoftvert és ezért hitelt kell neki nyögnie, illetve hónapokig spórolt, mert ő a becsületessége miatt hátránnyal indul", és ez rohadtul káros. Még akkor is, ha nem látod, hogy a fejlesztőcég bevétele csökken, és kiadáscsökkentésbe kezdenek a munkaerő rovására is.

    Leszarom a jogvédőket, meg a kriminalizáló tevékenységüket is, mert ők is lefölözik a hasznot. De lenézem azt, aki visszaél egy szoftver licenszével, mert nem a terméket "reklámozza", hanem többnyire annak illegális használatát, és amellett piactorzító hatása is van nagy tételben.

    Amellett, ha olyan eredménytelen munka egy vállalkozás, hogy a minimális eszközökre sem futja a bevételből, akkor nem éri meg fenntartani, mert az nem önmegvalósítás, hanem önámítás. És semmivel sem pitiánerebb egy kisebb összegű adócsalásnál...

  • floatr

    veterán

    válasz Penge_4 #270 üzenetére

    Mondok egy "rohadtjó" párhuzamot a való életből. Kétgyerekes anyuka némi reménnyel h valahol azért majd talál munkát 2 diplomával (szinte lehetetlen a gyerek miatt), elmegy egy munkaügyi központ által indított alap pénzügyi tanfolyamra (jé, volt ilyen), elvégzi, elmegy dolgozni pénzügyes-irodavezetőnek 6 órába, és mivel gürizik mint állat (érts valóban így), nem csak minimálbért kap, mellette bevállal egy alap könyvelői tanfolyamot, majd megvesz egy olyan könyvelőszoftvert, amivel el tud vállalni némi munkát a cég könyvelőjének. Az így befolyt pénzből, meg egyéb megtakarításból elvégzi a mérlegképes tanfolyamot -- ami sajnos elég kemény befektetés, egy fotobóttal nagyjából egyenértékű --, félig meló mellett, félig a harmadik gyerek mellett, és saját ügyfélkört kap először a korábbi kollégától, majd felfuttatja a saját vállalkozását többek közt legális szoftverekkel.

    Mindennek úgy kezdett neki, hogy nem pénzügyi/gazdasági végzettsége volt, és meg kellett gondolnia h mire ad ki pénzt. Ja, és nem a tanfolyam után méri fel a piacot, mert nem hülye, hanem annak fogott neki, amire volt kereslet.

    "Baj van a világgal. Nagyon nagy baj." -- a fejekben van a baj. Amikor az ember nem képes felmérni, hogy meddig ér a takaró, és aztán ezzel indokol egy rakás marhaságot. Céltudatosság semmi, csak majd lesz valami

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz Penge_4 #264 üzenetére

    "Még VladimirR is belátta, hogy az egyetlen, aki ezt a dolgot megszívja, az az, aki becsületesen megveszi a szoftvert és ezért hitelt kell neki nyögnie, illetve hónapokig spórolt, mert ő a becsületessége miatt hátránnyal indul."

    szepen kerlek, ne forgasd ki a szavaimat
    nem azert indul hatrannyal, mert o becsuletes
    a hozzad hasonlo gerinctelen senkik miatt indul hatrannyal

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz Penge_4 #276 üzenetére

    Mellé: szalag mellett dolgozott az első idején, a másodiknál meg az akkor még valamennyire piacképes első végzettsége szerint

    És kár h nagyon is kemény valóság, lehet köpködni, ennyit tudsz. Télleg rohadt egyszerű volt...

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz Penge_4 #276 üzenetére

    "azért majd talál munkát 2 diplomával - jó neki, ha meg tudta fizetni a 2 diplomáját a tönkretett magyar oktatási rendszerben. Akkor már eleve nem az átlaghoz tartozik."

    szuleim is biztos azert lettek kenyszervallalkozok a rendszervaltas utan, mert edesapam a ket diplomajaval rohadt burzsuj volt es nem volt jobb dolga....

  • Wolverine

    félisten

    válasz Penge_4 #285 üzenetére

    Idő kérdése, mikor változik a hozzáállás. De a Windows helyett írhattam volna bármelyik tömegesen warezolt szoftvert.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Penge_4 #301 üzenetére

    Ne beszélj józan paraszti észről ez esetben, hiszen nyilvánvalóan nem azért ültek át, mert onnan többet láttak volna, hanem hogy majd elmondhassák ők ott ültek. Vérpistike is azért tölt le mindenféle szoftvert, hogy meglegyen, nem azért mert valóban használja majd ténylegesen. Csak itt a PH!-n rengeteg ember van, fogadok, aki lopott Office-t tölt le, miközben van ingyenes alternatíva, a képességeihez meg a notepad is bőven sok....
    A valamikori józan paraszt nem kaszált a lovának kétszer annyi szénát, ha tudta, hogy fele megmarad, mert a ló nem tudja majd megenni...
    Olyan álláspontot védtek, ami semmilyen "józan" ésszel nem igazolható, hiszen a lényege az, hogy megtehetem, tehát igazságos és jogos, miközben nem veszitek figyelembe, hogy az ellenoldal megteheti azt, hogy elítél a jogellenes szoftverhasználatért, tehát megteszi, ezért az is nyilván igazságos és jogos....

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz Penge_4 #301 üzenetére

    [i]"Vagyis azért megy a vita 299 hozzászóláson keresztül, hogy elmondj egy olyan történetet, ahol megint az szívta meg feleslegesen és értelmetlenül, akinek igaza volt, csak mert elmebeteg emberek alkotják a jogszabályokat és ezek után nemes egyszerűséggel kijelentsd, hogy igen, mert ugye ez a jogszabály, így nem jár.

    Komolyan mondom irígylem ezeket a bodog tudatlanságban élő embereket, akiknek a jogszabályok jelentik a szemellenzőt és ha valaki mögévilágít, akkor azt egyszerűen nem is veszik figyelembe, nem is tudják értelmezni, vagy nem tudom, de mintha egyik fülükön be, másikon ki, aztán kijelentik újra, hogy nem, mert ez a jogszabály. És ha azt mondja valaki, hogy agymosott, még ő sértődik meg. Nem bántásból írom, de tényleg megpróbálhatnátok egy kicsit szabadabban gondolkodni és értelmezni józan paraszti ésszel is dolgokat, nem csak jogi szemmel."[/i]

    megis te hogyan kepzelned el az adott stadion mukodeset?
    midnenki vegye meg a legolcsobb jegyet, aztan erosebb kutya baszik alapon uljenek, ahova tudnak?
    vagy egy kozelebbi pelda, az IC-k: amig az IC kocsi fele ures, be lehet menni barkinek leulni? nem
    es ha lehetne? szerinted csak annyi ember menne be, amennyi pont elfer? es ha kicsit tobb, csak azokat lokdosnek felre, akiknek szinten nincs helyjegye?

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz Penge_4 #305 üzenetére

    "Nem. Nyilván nem. Ha olcsó jegyet vesz és a drága hely tömve van, akkor megszívta. Ha viszont van olyan szerencséje, hogy a drága részen csomó üres hely van, akkor átülhet."
    es ki ulhet at? olyan sok hely tuti nincs, mint ahanyan at akarhatnanak ulni
    ki donti el, ki ulhet at? aki gyorsabb? aki erosebb? te dontesz?
    van egy egyertlemu szabalyzas (oda ulsz, ahova jegyet vettel), be kell tartani es kesz
    vagy lehet bjokottalni az adott intezmenyt

    "De amúgy hogy jön ez a warezkérdéshez, még mindig? Itt véges számú hely van, ott meg végtelen példányban sokszorosítható a szoftver."
    ez meg mindig kozelebb all a temahoz, mint a sok ideologianak beallitott suletlenseg, amit leirsz

  • Zeratul

    addikt

    válasz Penge_4 #305 üzenetére

    Még az elején a blicceléshez hasonlítottuk az illegális szoftver használatot. Szoftver nem anyagi árucikk, hanem szolgáltatás mint pl a BKV, az is hasonló hogy valójában nem mérhető addig a blicceléssel okozott kár amíg nem az utolsó helyig kitöltött a busz (ha nem vesszük figyelembe a bliccelő utas tömege okozta üzemanyag költséget), mert akkor már fizető utastól veszi el a helyet. Hasonlóan a szoftvereknél is amíg nincs minden gépen az adott szoftver legállis vagy illegális példányban azaz nem 100% telítettség addig csak megbecsülni lehet hogy keletkezett e kára szoftvercégnek, mert csak a bliccelők 1 része lenne hajlandó jegyet venni ha más lehetősége nincs, hasonlóan a warezolók is egy része hajlandó lenne megvenni ha más lehetőség nem lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • Egon

    nagyúr

    válasz Penge_4 #301 üzenetére

    Vagyis azért megy a vita 299 hozzászóláson keresztül, hogy elmondj egy olyan történetet, ahol megint az szívta meg feleslegesen és értelmetlenül, akinek igaza volt, csak mert elmebeteg emberek alkotják a jogszabályokat és ezek után nemes egyszerűséggel kijelentsd, hogy igen, mert ugye ez a jogszabály, így nem jár.

    Téged kezeltetni kellene.
    1. "Vagyis azért megy a vita 299 hozzászóláson keresztül," WTF????? Elmondtam egy példát, ennyi. Hogy baromira nem vágjátok a lényeget, arról nem tehetek.
    2. "ahol megint az szívta meg feleslegesen és értelmetlenül, akinek igaza volt, " Nem, barátom. Nem szívott meg senki semmit: megkapták azt a szolgáltatást, amiért FIZETTEK. Kétségtelen: ennél TÖBBET nem kaptak. Jah, és igazuk sem volt.
    3. "csak mert elmebeteg emberek alkotják a jogszabályokat" Milyen jogszabály????? KÉTOLDALÚ SZERZŐDÉS, vazze. Mint amikor eladsz valamit. Kettőn áll a vásár nemde?!? Ha nem teszik a rendszer, nem mész ki a stadionba, megnézed a meccset a TV-ben. Remélem egyszer kerülsz majd olyan helyzetbe, hogy ki kell adnod a két nagyobb szobát a háromszobás lakásodban, és a vevő aki kiveszi a kisebbik szobát olcsóér, majd jól elfoglalja a nagyobbikat amikor nem tudod azt kiadni...

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák