Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bozont

    veterán

    válasz Penge_4 #7 üzenetére

    De azért szép kis bevételkiesés neki is. Na meg nem a MS az egyetlen szoftvergyártó cég, rengeteg másik van még akik nem rendelkeznek ekkora tőkével, nekik már kritikus lehet ha a megvétel helyett warez útján kerül a felhasználóhoz. :U

    [ Szerkesztve ]

  • bozont

    veterán

    válasz Penge_4 #10 üzenetére

    "De sokkal kritikusabb, ha a konkurencia piaci részesedését növeli a warezoló felhasználó, aki nem tudja megfizetni az adott szoftvert."
    A cég szempontjából szerintem tök mindegy mekkora a piaci részesedés, ha a csökkenő eladások miatt nem tudja magát fenntartani.

    "Ezek mind a warezolóknak köszönhetik létezésüket és életszínvonalukat."
    Ezt azért egy kicsit szomorúnak is tartom. Bár ez már egy öngerjesztő folyamat, egyik fél sem hajlandó kompromisszumra és egyre csak hergelik egymást. :(

    "Anélkül nagyon kevesen vennék meg látatlanban, vagy zsákbamacska trial verziók után."
    Ebben viszont egyet értünk, én sem szeretek zsákbamacskát venni és manapság már nagyon kevés demo-t adnak ki. Szeretem kipróbálni az árut mielőtt beruházok rá.

    De nagyon ne is menjünk bele a témába, ez már sokszor lefutott kör.

  • bozont

    veterán

    válasz Zeratul #15 üzenetére

    Na igen, mindig ez a ha, viszont nagyon sokan vannak akik már csak azért se. Van jó pár ilyen ismerősöm. És sokaknak már sz is tök természetes hogy "ingyen" van.

    Másfelől, sokszor az a közhely sem helytálló, hogy mert nincs rá pénzem. Ha annyit sem tud valaki rászánni, hogy évente 1-2 vagy néhány játékot megvegyen, annak valószínűleg számítógépre sem nagyon telik, vagy legalább is olyanra nem amin játszani is lehetne (mert szerintem a játékok terén a legnagyobb a warez). Aki meg dolgozik és esetleg családja is van már, annak ideje sincs, hogy minden megjelenő játékot végig játsszon. Annak az évi néhánynak az árát meg csak kiköhögi az ember. És nem is kötelező azonnal megvenni, sokszor előfordul, hogy néhány hónap alatt akár a felére csökken az szoftver ára.

    [ Szerkesztve ]

  • bozont

    veterán

    válasz Zeratul #22 üzenetére

    Igen az a garanciális dolog nekem is örvendetes hír, viszont az is igaz, hogy szoftver esetében ez egy kicsit komplexebb, nehezebben kivitelezhető mint mondjuk egy hardver esetében.

  • bozont

    veterán

    válasz nkmedve #23 üzenetére

    Ez is igaz, nem teljesen egy kategória, de mint mondtam, nem muszáj minden új játékot végigjátszani és főleg nem azonnal. Én pl úgy csinálom, hogy van 2 játékom amivel neten tudok játszani (WoW és UT3, plusz egy ingyenes MMO is néha) így mondhatni hosszútávú befektetés. Ezek mellé meg elég ha ritkábban veszek valami "single only" játékot. Ha megéri megveszem a 10k-s áron, ha nem (mert mondjuk nagyon rövid annak ellenére hogy jó játék) megvárom amíg lemegy az ára a 2-4k Forintos kategóriába. Addig meg megveszem azt ami épp akkor került oda.

  • bozont

    veterán

    válasz Penge_4 #31 üzenetére

    Szoftverről volt szó, de mint írtam is azért emeltem ki a játékokat, mert azon a területen a legnagyobb és legpofátlanabb a warezolás.

    "De amíg a Microsoft monopol helyzetben van, addig megélhetési warezolás igenis létezik, attól függetlenül, hogy a szoftver nem élelmiszer."
    Ezen jót mosolyogtam, most elképzelem ahogy a csúnya gonosz Picipuha ügynökök öltönyben és fekete napszemüvegben állnak az emberek háta mögött és pisztollyal a kezükben kényszerítik őket hogy illegálisan letöltsenek. ;]
    Na de komolyra fordítva a szót, nem értem hogy azért mert MS monopolhelyzetben van miért kellene warezolni? :F Én mindenre találtam ingyenes alternatívát amire szükségem van és egy win7 is tervbe van véve, ami megint jó lesz pár évig. Na meg léteznek különféle tanfolyamok, köztük pl Linux-ról is biztos vagyok benne, szóval ez nem akadály.

  • bozont

    veterán

    válasz Penge_4 #35 üzenetére

    Attól, hogy nem IT irányultságú értenie kell hozzá ha a munka megköveteli. Ha Gizikének meg olyan technikai gondja akad amihez nem ért (nem is kell titkárnői állást feltételezve), arra meg ott van a rendszergazda, lehet zargatni még ha nem is örül neki. A többit meg el tudja végezni, mert már akad linux grafikus felülettel. Ha kell a munkához akkor meg igen is végezzen el egy tanfolyamot (nagyon sok esetben erre lehetőség van a cégen belül ingyen) vagy pedig nézzen másik után ahova nem kell az a tudás.

    "...ha ingyenes akkor meg időt szakítani rá a napi munka, otthoni teendők és a család mellett."
    Képzeld, anyukám aki már a 40es éveiben jár, pl most érettségizik munka, család és háztartás mellett mert az Ő idejében nem volt rá lehetősége (és nem a MS miatt ;) ). Nehéz, tudom mert segítek neki a tanulásban, főleg a matekban és főleg mert 2x éve volt hogy utoljára iskolapadban ült és mert 3 év alatt kellett megtanulni és megérteni az érettségi anyagot. De eddig az összes írásbeli sikerült neki, van amelyik nagyon jól. Csak akarni kell. :K

    mod.: Ja és lassan 23 éves egyetemista vagyok és nincs 200 000+ havi fizetésem sajnos, de 14 éves koromban volt utoljára hogy a szüleimtől kértem pénzt ilyen dolgokra, utána én voltam az aki megdolgozott valami alkatrészért vagy bármi elektronikai kütyüért amire szükségem volt.

    [ Szerkesztve ]

  • bozont

    veterán

    válasz Penge_4 #41 üzenetére

    A második bekezdésre:
    De valószínűleg a munkahelyen olyan szoftvert alkalmaznak amivel elkészíthető az elvárt forma és minőség. Így megint nem értem mi a probléma.

    Harmadik bekezdésre:
    Nem tudom, lehet hogy érdekes a világnézetem, de ez van. A többit meg nem tudom honnan szedted, mert ilyet én sehol nem mondtam. Nekem sem tetszik sok minden ami itthon és a világban folyik, de attól miért kéne nekem is közéjük tartozni? Megpróbálok a lehető legtisztességesebben élni mert ezt nevelték belém, mert így jobban érzem magam, jobban alszom vagy mert tényleg nem akarok olyan lenni mint ők. Ne érts félre, nem vagyok szent, nem leszek az és nem is akarok az lenni. De azért mindennek van határa.

    "2: Szolidaritásról és objektív világszemléletről még nem hallottál?"
    Szerintem Te vagy az aki kicsit elfogultan nyilatkozik. :U


    Na de tényleg nagyon elkanyarodtunk a topic témájától, szerintem legyen itt vége a vitának mert úgy is mindenki a magáét fújja.

    [ Szerkesztve ]

  • bozont

    veterán

    válasz Penge_4 #66 üzenetére

    "Igen, de ez már magában foglalja a túlórát."
    Miva? :F Nem értem a gondolatmenetedet. Hogy jön most ide a túlóra?

    "Ez így korrekt hozzáállás, de azért még nem kéne jobban lenézni a warezolókat, mint a Microsoftot."
    Ilyet sem mondtam, azért szerintem sem kéne fejbe lőni valakit mert egyszer-kétszer letölt valami illegálisat. Nekem sem tetszik nagyon amit mostanában ezek a jogvédő szervezetek művelnek, ők is átestek a ló túloldalára. De amit sokszor emlegetsz, ez a megélhetési warezolás, nagyon viccesen és egyben bután hangzik. Főleg egy átlagos felhasználó szájából (ezt most nem feltétlenül rád értettem).

    "Miért? Mert nem tárgynak és statisztikai adatnak tekintem az embereket, hanem érző lényeknek?"
    Nem, hanem azért mert kicsit sem próbálsz belegondolni egy cég helyzetébe, hogy egy kicsit azok szemszögéből vizsgáld a dolgokat. Tudom, hogy a nagy multicégek mocsok, kizsákmányoló banda, de sajnos ez a kapitalizmus. Nekem sem tetszik, de attól még nem jogosít fel a lopásra, jogtalan használatra.


    "Rengeteg időd, esetleg pénzed veszik kárba, lehet, hogy kirúgnak és utcára kerülsz."
    "És miért gondolod, hogy neked az oxigén ingyen jár? Adózz utána, elvégre nem te ültetted a növényeket, amik ezt termelik, te pedig ingyenélő módjára belélegzed."

    Azért ezek már durva kijelentések. ki hallott már olyat, hogy valakit azért rúgtak ki valahonnan mert nem warezol? :DDD Na meg egy szoftvert az oxigénhez hasonlítani... :(


    "Egyébként nem AKÁRMILYEN szoftverről beszéltem, konkrétan Microsoft bizonyos termékeiről, amiket nem tudsz normálisan kiváltani."

    Konkrétan melyek azok? És most a windowstól tekintsünk el.

    [ Szerkesztve ]

  • bozont

    veterán

    válasz attila9988 #86 üzenetére

    Akkor Pistike miért is használja? Arra a néhány funkcióra amire neki szüksége van, van más ingyenes vagy olcsóbb alternatíva. Ha meg megint a játékok szempontjából nézzük, akkor meg nem a vállalatok a célközönség, hanem Pistike. :U

    #92
    Ha nem venné meg mert nem kell neki, akkor meg mi a fenének tölti le ha úgysem használja?

    [ Szerkesztve ]

  • bozont

    veterán

    válasz fordfairlane #117 üzenetére

    Valamin mindig kell csámcsogni, az hogy most a madárinfluenzáról van szó vagy erről az mindegy, csak legyen miről. Már többször is megálltam, hogy belebonyolódjak de most megtörtem. :D de még szerencsére idejében ki is táncolok, már leírtam a véleményem, ismételgetni meg nem akarom magam.

    hemaka
    Csak az a baj, hogy nagyon sokan nem is tudják mit is tesznek ha letöltenek valamit amiért fizetni kéne. Mióta az eszüket tudják már ott a lehetőség, hogy bármit megszerezzenek amire "szükség" van egy kattintással, de bele sem gondolnak hogy ez nem ilyen egyszerű.

    fekeandras
    Miért mi a baj ezzel? Jobb mintha az utcára mennénk lövöldözni, vagy mégsem? :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák