Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Doom

    aktív tag

    Szerintem néhány ilyen "vitát" össze lehetne vágni 1-1 topicba, és minden warez-os és böngészős hírt csak odalinkelni, úgyis mindenhol ugyanaz megy. Bár jól szórakozom, lassan olyan már mint a drog - rossz a napom, ha nem olvasok ilyet :)

    Amúgy ez a megélhetési warezolás ez a legnagyobb álszentség/poén (bár röhögni inkább kínomban szoktam). Komolyan nem tudom, mi történik, ha nem tudok lewarezolni egy akármilyen szoftvert? És miért gondolja bárki is, hogy egy akármilyen szoftver neki jár?

  • Doom

    aktív tag

    válasz floatr #50 üzenetére

    Van asszem egy bizonyos értékhatár, ami alatt nem adóköteles.

  • Doom

    aktív tag

    válasz attila9988 #58 üzenetére

    Ez tök jó, csak ettől még neki nem jár az a szoftver.
    1. Senki nem kényszeríti, hogy tanulja meg.
    2. Vannak ingyenes alternatívák. Ha valaki az elméletet megtanulja ezeken, akkor később az akármilyen szoftvert is könnyebben meg fogja tudni tanulni, csak máshogy fog kinézni a GUI.

    Ez is le lett írva ezerszer. Az pedig, hogy "majd később milyen jó lesz a cégnek, mert mindenki ezt fogja használni", álszent belemagyarázás. És mi van, ha mégse?
    Közgazdaságtanban egyébként létezik az "elmaradt haszon" fogalma, ami ugyancsak kár. Sajnos csak vásárlókból lehet megélni, potenciális vásárlókból nem.

    A warezolók "reklámja" szintén érdekes kérdés. Fura módon a csak vállalatok körében használt rendszerek is tudnak hírnévre szert tenni, ha jók. Kétlem, hogy otthon bárki SAP-t warezolna pl., pedig biztos nagy előny, ha valaki tudja kezelni.

    #60-ra:
    Kinek a célja, hogy a képszerkesztés eggyé váljon a Photoshop-pal?

    Mondjuk azt is kétlem, hogy a millió Gizike warez win-en tanulta meg a gépkezelést :) Hacsak előző munkaadója nem warezolt...

    [ Szerkesztve ]

  • Doom

    aktív tag

    válasz attila9988 #62 üzenetére

    Látom nem sikerült megértened amit leírtam..

    De, sikerült. Megideologizáltad a lopást, hogy milyen jó lesz később Pistikének, mert kap munkát, a cégnek, mert nem kell betanítania, és a gyártónak, mert ha Pistike főnök lesz, az ő szoftverét fogja választani. Ez szép történet, csak a gyártónak most is meg kell élnie valamiből. De ha kihagyjuk a történetből az anyagi részét, ettől ez még lopás, amihez nincs joga. Ezt a jószágot megtermelte valaki, és nem olyan céllal, hogy egy darabot adjon el, a többit lewarezolhatják, mert őt úgyse éri kár. Nyilván az árat úgy lövik be, hogy x eladott darabbal kalkulálnak. Ha kevesebb jön be, tök mindegy, hogy miért, akkor bukó.

    Az adobe -é?

    Tehát a nagy gonosz multié, aki magához akarja kötni a usereket még a warezzal is? Ez ellen harcolni kellene nem (ide képzelj cinikus hangnemet, egy bizonyos másik témára utalva)? ;]

  • Doom

    aktív tag

    válasz Penge_4 #73 üzenetére

    Miért van olyan érzésem, hogy neked halvány lila gőzöd sincs a Linuxról

    Ez mondjuk pont nem talált, de azért nice try... Egyébként a linuxot nem lehet megtanulni?
    A "szerencsétlen" pedig el tud menni olyan szakmába is, ahol nem kell számítógépet kezelni. De az ikonra kattintást meg lehet tanulni linuxon is.

    Azt ne mondja már nekem senki, hogy kiadás után 1-2 nappal már fent is van 27 torrentoldalon a crakkelt változat...

    Attól még hogy az oda kikerült, nem lesz jogod használni. Persze más kérdés, hogy mennyi az esélye, hogy lebuksz.

    Az oxigénes példád elég gyenge, mert az egyrészt kell az élethez, másrészt pedig az emberek irtják a növényeket, amelyeket legalább részben pótolnak. És ezért a munkáért is megkapják a bérüket, ne aggódj - hacsak nem aktivisták, de akkor meg úgymond freeware csinálják :)

    Alapvetően úgy látom, hogy elbeszélünk egymás mellett. Azt mondjátok, hogy milyen jó, hogy egyesek warezolnak, mert később mindenki jól jár, meg nem vette volna úgyse meg stb. Ettől azonban ez továbbra sem lesz legális, tehát bűnt követsz el. Innentől kezdve meg meddő a vita, mert mindkét oldal fújja a saját verzióját. Úgyhogy ezzel be is fejeztem.

    [ Szerkesztve ]

  • Doom

    aktív tag

    válasz fordfairlane #209 üzenetére

    Az utolsó bekezdésedre:
    Szerinted egy bármilyen vállalkozás hogy működik manapság? Először jellemzően be kell fektetni, hogy abból legyen a nyereség! Ez azt jelenti, hogy az elején akár még veszteséges is lehet. Manapság NINCS ingyen ebéd. Kockázatot kell vállalni, ha nyereséget akarsz, ez mindenhol így megy. Miért működne ez másképp a szoftveriparban?

    attila9998 #157: OK, vegyük a játékokat, amiket 15 éves pistikéknek csinálnak, akik ugyebár soha, semmilyen körülmények között nem veszik meg a programot (miért is?), hanem lewarezolják. Bevételük ugye nem lesz belőle. Mivel "mindenki" lewarezolta, mondjuk 100 db-ot elad a gyártó. Találós kérdés: hol a kiesett bevétel? És miért csodálkozunk, hogy nem készül 2. rész?
    Egyébként pedig a ps-t warezoló pistike is versenyelőnyhöz jut, mivel tudásra tesz szert azzal szemben, aki nem warezol, de nincs is pénze rá.
    Az a lényeg, hogy valakik szellemi terméket hoztak létre, ebbe energiát, időt fecséreltek. Ha használni akarja valaki, fizesse meg az árát, tök mindegy, mire használja, mert senki nem dolgozik ingyen.

    Persze, én se köpöm le az otthoni warezolót. De azért engedtessen már meg, hogy az legyen a véleményem, hogy nem szép dolog, pláne, hogy még ki is áll melldöngetve.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák