Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Syl

    nagyúr

    válasz bambano #6 üzenetére

    Pár éve volt valami kábeldíj (x Ft/m/év) amit a szolgáltatók csengetett a nagyvezírnek. Ez megszűnt?

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz bambano #12 üzenetére

    Ja igen, az eu. Mindig elfelejtem hogy még tagok vagyunk.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • dethroner

    veterán

    válasz bambano #6 üzenetére

    Azért a kábel fektetés is nagy kihívás.
    Anyámék egy szabolcsi faluban élnek, a falu egyik részében van oszlopon futó vezeték a telefonnak és így a netnek is, a másik részében viszont semmi nincs. Se vezetékes telefon, se net, semmi. Kb 10 éve javasoltam nekik hogy a környező utcákban szedjen össze pár aláírást egy kérvényhez, amiben kérik a lakosok a polgármestert és az akkor még T-home-ot, hogy náluk is biztosítsanak lehetőséget a net eléréshez. Pár hónappal később megjelent náluk a polgármester és a T valami területi fejese, akik azt kezdték el muternak fejtegetni hogy milyen nagy beruházás lenne a cégnek egy ilyen terv megvalósítása. Föld alatti vezeték lefektetését számolgatták, több tízmillió forintról beszéltek, az oszlopra rakott vezeték kihúzása szóba sem jött. Aztán próbálták mutert rábeszélni hogy használjon mobilenetet. Anyám mondta azt sem tud, mivel csak akkor van térerő, ha kb egy lábon áll, fél kézzel nekitámaszkodik a kertben elhelyezett madárijesztőnek és közben az ég felé emelt kézben mobilt tartva az Áve Máriát énekli :) Ez picit túlzás, de tényleg gáz volt akkoriban a helyzet. A T-s manus elővette a mobilját, járkált picit az udvaron, kereste a térerőt majd bólintott hogy hát az tényleg nem nagyon van. Ekkor azt mondták anyámnak hogy szerezzen befektetőket, és ha a falu ad pár embert akik ingyen kiássák a vezetéknek a gödröt, akkor ők nagy kegyesen hoznak bele kábelt.
    Na, ennyit a nem nagy dolog a kábelfektetés dologhoz.
    Azóta az elmúlt években nem történt ez ügyben semmi, de előbb egy helyi vállalkozó szolgáltatott azokon a helyeken wifis netet, majd az ő csődje után egy tőlük 50 KM-re lévő cég jelent meg, ők is mikrohullámon nyomják. Nagyon változó a stabilitás, 2/0,192 sávszélért fizetnek jelenleg 2500 Ft-ot. És hát sokszor megszakad, néha fél napra is kimarad, de nem tud pattogni mert nincs semmi más.
    Hogy lesz ebből 30 mega, röhögve várom :U

    A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz bambano #6 üzenetére

    Valami ilyesmitől tartottam - tehát ha jól értelmezem azért nem teljesen csak látvány intézkedés, de semmiképp nem világraszóló informatikai fejlesztés lesz ez.
    Egyébként köszönöm az érdeklődést, jól szolgál az emésztőrendszerem egészsége. :P

    (#13) Ku'leth: Elérhető. Kínálhat a szolgáltató elvileg kissebb csomagot is, kissebb garantált sebességgel (talán 10 az alsó határ, de ebben nem vagyok biztos), de a lehetőség ott kell, hogy legyen, hogy te elő tudj fizetni 30-as netre valamilyen minőségben.

    [ Szerkesztve ]

  • dchard

    veterán

    válasz bambano #6 üzenetére

    Azért ha őszinték vagyunk, ne felejtsük el, hogy ebben az országban egy időben (főleg vidéken, de voltak budapesti próbálkozások is), minden jött-ment kis helyi ISP-ket alapított, amik jellemzően botrányos szolgáltatást nyújtottak az esetek többségében még a telekomnál is drágábban, a pénzt meg kitalicskázták, munkavállalókat minimálbérre jelentették. Nem hiszem, hogy ez bárkinek is jó lett volna a tulajon kívül. Ezekbe nem hiszem, hogy egy fillért is kellene az államnak vagy az EU-nak tolni. Persze vannak kivételek - például Ti, bár erre gyakorlatilag a személyed a garancia - akiket érdemes lett volna támogatni, és jó eséllyel megfelelő helyre került volna a pénz.

    Kicsit olyan ez mint a felsőoktatás támogatása: az egyetemek többsége felélte, elbaszta értelmetlen dolgokra a pénzt, aztán jött a bizalmatlanság (szakképzési hozzájárulás eltüntetése, közép-magyarországi régió ugye nem pályázhat semmire) és kiöntötték a fürdővízzel a gyereket is, ahogy mondani szokták.

    A nagy telkóknak biztos hogy egy fillért sem adtam volna, helyette adóalapból leírható fejlesztéssel kínáltam volna meg őket. A kisebb érdemes cégeket alapos válogatás után meg megtoltam volna pályázati pénzzel, aztán kőkeményen elszámoltatom őket, hogy mennyi pénzből mi épült be a hálózatba.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • Ku'leth

    tag

    válasz bambano #24 üzenetére

    "kiajánlott 100 mega, 3/4-e garantálva, 4:1 dl:ul arányban."

    Tehát minimum 75 le 18,75 fel ?

    A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

  • micafighter

    nagyúr

    válasz bambano #33 üzenetére

    Úristen... :(

    (#34) bambano: A város melyik részére gondolsz?

    [ Szerkesztve ]

  • pomorski

    őstag

    válasz bambano #34 üzenetére

    Akkor te az Egyetemen laksz, vagy esetleg az Atomki-ban! Ugye?

    [ Szerkesztve ]

  • MaCS_70

    félisten

    válasz bambano #39 üzenetére

    Csömörön hallottam még hasonló szolgáltatóbőségről...

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • DrBubo77

    addikt

    válasz bambano #33 üzenetére

    Amiről beszéltem, az a Mester utca. Ott pedig már nincs díszburkolat és mégis katasztrófa a net.
    De pár éve még a Bajcsy-n is hasonló probléma volt, pedig akkor még az sem volt díszburkolatos.

    ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

  • pomorski

    őstag

    válasz bambano #39 üzenetére

    Pedig fogadni mertem volna, hogy te vagy a rendszergazda az Egyetemről. Ezt azért feltételeztem, mert rengeteg időd van (hiszen Jómunkásember vagy), ergo folyamatosan gép előtt ülsz és fórumozással ütöd el az időt. Ha valaki hív, hogy baj/gond van, akkor meg egyszerűen nem veszed fel a telefont, eljátszván, hogy biztosan alkatrészért vagy a városban... Majd ha megyek be hozzád (ha esetleg mégis te lennél a rendszergazda), akkor az ajtón nem fogok kopogni, hanem egyből bemegyek, és annyi idő elég lesz nekem, hogy megnézzem, hogy milyen képernyő volt eredetileg előtted, még mielőtt ALT-TAB-al el nem váltottál arról munka-imitálásra. :)

  • dchard

    veterán

    válasz bambano #54 üzenetére

    Van az 100 is :) De vigyázz mert nem a lambda számít, hanem a modulált sávszélesség. DOCSIS-nál sem csak az számít, hogy hány csatorna van, hanem hogy mekkora az egyes csatornák sávszélessége. Egyébként nyilván, csak az ír le olyan baromságot, hogy majd a mobilnet átveszi a vezetékes szerepét, akinek fingja nincs arról, hogyan működnek ezek a rendszerek.

    pomorski:

    A szmájli a kommented végén sem győzött meg arról, hogy vajon miért nem rúgják ki innen a hozzád hasonlókat instant. Semmit nem tudsz a kollégáról, de a pofádat járatni azt bírod. Biztosíthatlak, hogy nem egyetemi rendszergazda.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dkun

    csendes tag

    válasz bambano #54 üzenetére

    Azért azt a pár Mbit-et, (amit a hozzászólók emlegetnek, hogy náluk mennyit ad a szolgáltató, közöttük Bp belvárosa) talán már csak képesek elérni vele... ;)

  • dkun

    csendes tag

    válasz bambano #72 üzenetére

    :) :) :)
    Sajnálom, de erre nem tudok mit válaszolni.
    Fogalmam sincs ki nézi le a vidéki embereket.

  • dkun

    csendes tag

    válasz bambano #74 üzenetére

    Örvendek, hogy megismerhettem a kötekedés és kiforgatás nagymesterét! :C
    "Písz!" :R

  • dkun

    csendes tag

    válasz bambano #76 üzenetére

    Szerintem nem egy "bolygón" élünk, így valszeg sosem fog megegyezni a véleményünk, valamint nem igen fogsz semmilyen, a tiédtől eltérő nézőpontot elfogadni, még akkor sem ha személyes tapasztalaton alapul. :N
    Így én néhány szösszenet után kiszállok ebből a "beszélgetésből".
    Köszönöm, hogy időt és energiát szántál a hozzászólásaim elolvasására és véleményezésére! :R
    A térerő legyen veled! :DD

  • Zolee11

    senior tag

    válasz bambano #81 üzenetére

    "ezt lopásnak hívják."
    Korábban államosításnak neveztük... aztán a közvagyon ellopását privatizációnak, ebből lett a sok tisztességes magyar milliárdos.

    Egyáltalán közterületen miért is csak egy cég birtokolja ezeket a csöveket? Lehetne kérdéseket feltenni.

    jacint78
    "Annó a cég csengette ki olyan helyekre, ahol megtérül az ára, de egy faluvégi utca, ahol lesz 6 előfizető pont nem ilyen. Azt meg ne hidd, hogy a ház építes annyira olcsó, oda is sokféle engedély kell, meg kell terveztetni és így tovább."
    Anno a matáv mutyizta le, és Budapest belső kerületeiről beszélünk, nem egy faluról.
    Tisztában vagyok az építkezés költségeivel, de számolj utána, ha te saját magad húzol fel egy házat adott településen, és ha azt készen újként veszed meg ugyanott, lesz egy pöppenet eltérés. :)

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz bambano #84 üzenetére

    Olyan föld alatti csövekről beszélünk, amelyekben lehet(ne) vezetni kommunikációs kábeleket, amelyek épp közterületen vannak, akár lehetnének magánterületen is, telkeken keresztül vezetve, de azért nem ott vezették, mert a közt szolgálná elvileg... Állami tulajdon volt, nem véletlenül.
    Nem egy magán cég saját belső hálózatáról beszélünk, hanem arról, hogy ezen kívül mást létre sem lehet hozni, mert nem engedélyezné az önkormányzat, hisz van már egy. Nincsenek oszlopok, nincs más alternatíva, csak a föld alatt lehet(ne) vezetni.
    Ha a privatizáció során, az utakat, járdákat, köztereket, stb. elmutyizták volna, ergo csak irreális költségekkel lehetne ezeket használni, akkor is ilyen véleményed lenne? Magántulajdon nem? De. Akkor üljél szépen otthon, az autózást meg végképp felejtsd el.
    Nem egy céges autóról beszélünk, nem a cég telephelyéről és nem a mobiltelefonjáról.

    jácint78
    Szerintem te kérdeztél: "Ha kifizeted, szerintem bárhova húznak optikát, de ki fog kicsengetni néhány millát azért, hogy legyen net az utcában? "
    Szerinted sok cég miért alkalmaz saját csapatot a kiépítésekhez? Mert nem tudnak normális áron megállapodni egyéb szolgáltató cégekkel, és jóval olcsóbb ha saját maga építi ki?
    A Digi még falukban/kisebb városokban is kiépíti/kiépítette az optikai hálózatot, mert van hol vezetni a kábeleket, és nem kell más szolgáltatóknak vagy az önkormányzatnak kitömni a "zsebpénztárát".

    no brain, no problem

  • qqcqqc

    őstag

    válasz bambano #88 üzenetére

    Tisztelet a pontos összefoglalóért, annyi pontosítás, hogy elvileg már nem tagadhatja meg egyik szolgáltató sem, hogy az általa birtokolt helyre más is behúzhassa a vezetéket, erre törvény kötelezi, de az ár....., na az nincs szabályozva.

  • Zolee11

    senior tag

    válasz bambano #88 üzenetére

    Azt nagyon tudod, mit hogy nem lehet, mi miért ostobaság, mindenki építsen saját csövet, hogy majd 15 és fél millió külön cső legyen, aztán 50 év múlva képtelenség lesz dolgozni miattuk...

    Semmiféle szocializmus nosztalgiám nincsen, és képzeld szoktam autópályát is használni, és parkolni is. Pár hsz-al feljebb érintettem is a témát, milyen kedves ebben is az önkormányzat.

    Esetleg pont az önkormányzatnak lenne a feladata, hogy megoldást találjon a problémára, és ne 50x keljen kibányászni a járdát, és külön-külön csöveket kelljen lefektetni minden egyes cégnek. Tudod, ahogy egy autópályát használ mindenki, nem minden egyénnek/cégnek sajátja van... Nekem teljesen mind1, hogy ki építi és ki adja ki kinek, csak azt ne aljas hátsó szándékkal tegye, ellehetetlenítve a többieket.

    A problémám az volt, hogy míg vidéken már gigabites netet is szolgáltatnak addig a belvárosban, max koax van. Megoldás eddig nem született, csak azt olvasom, hogy nem lehet, túl drága, képtelenség...
    Ha 20-30 évig nem újítanak fel, akkor addig ez az állapot? Nincs megoldás? Jah tényleg, elnézést kérek, ez itt Magyarország, a t*ketlenség hazája.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz bambano #91 üzenetére

    "Semmiféle szocializmus nosztalgiám nincsen": de van, az államosítás az egy mára túlhaladott rendszerben szokás.
    Túlhaladott, az lehet, de a kapitalizmus csodás menetelése is a totális összeomlás fele halad, szoktál olvasni statisztikákat? Gondolom igen. Akkor láthatod, hogy egyre több vagyon lesz egyre kevesebbek kezében. Mivel oly tanultnak és gondolkodónak tartod magad, velem ellentétben, kitalálhatod mi lesz ennek a vége...

    te tudsz az országban 15.5 millió szolgáltatóról, aki csövet rakna le? én nem. most is van lent egy halom cső, nem zavar senkit.
    Esetleg láttál már egy felújítást, amikor a csövek miatt nem lehet gépekkel dolgozni, és a sokszoros tempó helyett kézzel kell kapirgálni a földet? Nem zavar a sok cső? Pl. a csatornát miért mindig az úttest alá kell pakolni? Engel speciel nagyon zavar, hogy állandóan megsüllyed emiatt az úttest, vagy csak a csatorna fedő, és emiatt szállnak el hamarabb a lengéscsillapítók...

    ha elolvastad volna, amire válaszolsz, akkor látnád, hogy leírtam a megoldást erre. de a konkrétumok ritkán szokták meghatni az idegből tudatlanul fórumozókat.
    Elolvastam. Valóban vázoltál egyetlen egy magoldási lehetőséget, ami persze a valóságtól olyan messze áll, mint Makó Jeruzsálemtől, de valóban megoldás lenne. :)

    a lopás semmire nem megoldás, különösen nem a jogszabályi megfelelés kerülésére. egyébként koaxon is lehet gigabitet szolgáltatni, le vagy maradva.
    Valóban így van, csak épp azt nem veszed észre, hogy lopás fogalma nem csak abból áll, hogy a te saját tulajdonodat elveszi valaki, a te szándékaid ellenére. Egyébként koaxon is lehetne, ha lenne hozzá megfelelő háttér-szolgáltatás, de nincs, tehát nem lehet.

    mert az államosítás az megoldás?
    Egy megoldási lehetőség, mivel megszüntetné a jelenlegi igencsak káros állapotokat. De ha felajánlaná a kedves tulajdonos a közös használatot KORREKT bérleti díj fejében, akkor erre szükség sem lenne. De ugye ez nem történik meg, tehát törvényekkel kell szabályozni, és ha már erre van törvény vagy rendelet, akkor pontosítani kell, és a probléma megoldva. Ennyi.

    ezzel szemben a tények:
    Engem marhára, de tényleg marhára nem érdekel a korrupt törvényhozás, a korrupt privatizáció és annak a mára gyakorolt hatásai. Attól még nem fogadom el, mert törvény, és igenis felszólalok ellene.
    Engem tudod mi érdekel? A megoldás. Csak azon csodálkozom, hogy az még nem született meg.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz bambano #95 üzenetére

    a csöveket fagyhatár alá teszik, ami akkoriban, mikor ilyeneket láttam, 80 centi volt. egy úttest felújítás sem megy 80 centi mélyre, vagy max. egyszer, mert az út alapját elég egyszer rendesen megcsinálni.
    Ezt nem/sem találtad el, múltkor láttam pont egy felújítást a városligeti fasorban. 30-40 cm mélyen már 3-4 cső alatt kellett ásni, kézzel.

    egyébként pedig van víz, távfűtés, szennyvíz, áram, gáz, stb. egy halom más cső is, meg van 2-3 távközlési cső. miért csak az isp csöve a baj?
    És én hol írtam, hogy csak ISP csövekkel van tele a föld?

    azért oda rakják, mert az önkormányzati tulajdon...
    Tényleg? És láttál már olyat, hogy az úttest két oldalán járda van 2-2 vagy 3-3 m szélességben, sőt külső kerületekben még zöld terület is, tudtommal a kerítésen kívüli rész, már önkormányzati tulajdon.

    az úttest nem azért süllyed meg, mert cső van alatta, hanem azért, mert mutyiból van az alapja.
    Tévedés! Azért süllyed meg, mert állandóan felszabják az egyszer jól lerakott aszfalt réteget, és természetesen nem tömörítik vissza kellőképp, majd az újraaszfaltozott rész megsüllyed, vagy csak pusztán idővel a régi és az új réteg közötti rés tömítése megadja magát és kátyú keletkezeik.

    egy beruházás csak akkor térül meg, ha az előnyeit is te élvezed. szóval lehet úgy csinálni, mint most, hogy van 1-2-3 isp, és annak van csöve, meg lehet úgy is, hogy előírod, hogy csak egy, közös cső lehet, és nincs egy isp se
    Mindenkinek sajátja van? Nem hiszem. Ugyanis egy gerinc hálózatot láttam csak, mégis legalább vagy 3 szolgáltató elérhető azon a ponton. Tehát igen valószínű, hogy már most is közösen használnak egy adott csőrendszert. Sőt még az is előfordulhat, hogy ugyanazt a gerinchálózatot használják, felosztva a frekvenciasávot. Persze ezt nem tudom biztosan, de ettől függetlenül ez a megoldás teljesen életképes lehet.

    téged sok minden érdekelhet, egy dolog: a megoldás az biztosan nem. különben egyrészt azt is elfogadnád, amit írtam, másrészt azt is észrevennéd, hogy annak a posztnak a topicjában irogatsz marhaságokat arról, hogy nincs megoldás, amiben a megoldás van.
    Jah, tényleg nem, most hogy mondod. :) Hol érdekel engem, végül is csak 2016-ot írunk, és míg vidéken míg gigabites internet van, addig Budapest belvárosi részében koax és 8Mbit a maximum. A megoldás az, hogy várjuk a nagy felújítást, amire talán lecsap egyszer egy szolgáltató, 10-20-30 év múlva. És még a törvény is így rendelkezik, hurrá.
    És tényleg a cikkben olyan konkrét dolgokat írtak, hogy még most is zsibbadok az örömtől.
    Mond csak, te melyik elnyomótábornak dolgozol amúgy?

    no brain, no problem

Új hozzászólás Aktív témák