Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz bambano #6 üzenetére

    Azért ha őszinték vagyunk, ne felejtsük el, hogy ebben az országban egy időben (főleg vidéken, de voltak budapesti próbálkozások is), minden jött-ment kis helyi ISP-ket alapított, amik jellemzően botrányos szolgáltatást nyújtottak az esetek többségében még a telekomnál is drágábban, a pénzt meg kitalicskázták, munkavállalókat minimálbérre jelentették. Nem hiszem, hogy ez bárkinek is jó lett volna a tulajon kívül. Ezekbe nem hiszem, hogy egy fillért is kellene az államnak vagy az EU-nak tolni. Persze vannak kivételek - például Ti, bár erre gyakorlatilag a személyed a garancia - akiket érdemes lett volna támogatni, és jó eséllyel megfelelő helyre került volna a pénz.

    Kicsit olyan ez mint a felsőoktatás támogatása: az egyetemek többsége felélte, elbaszta értelmetlen dolgokra a pénzt, aztán jött a bizalmatlanság (szakképzési hozzájárulás eltüntetése, közép-magyarországi régió ugye nem pályázhat semmire) és kiöntötték a fürdővízzel a gyereket is, ahogy mondani szokták.

    A nagy telkóknak biztos hogy egy fillért sem adtam volna, helyette adóalapból leírható fejlesztéssel kínáltam volna meg őket. A kisebb érdemes cégeket alapos válogatás után meg megtoltam volna pályázati pénzzel, aztán kőkeményen elszámoltatom őket, hogy mennyi pénzből mi épült be a hálózatba.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz bambano #54 üzenetére

    Van az 100 is :) De vigyázz mert nem a lambda számít, hanem a modulált sávszélesség. DOCSIS-nál sem csak az számít, hogy hány csatorna van, hanem hogy mekkora az egyes csatornák sávszélessége. Egyébként nyilván, csak az ír le olyan baromságot, hogy majd a mobilnet átveszi a vezetékes szerepét, akinek fingja nincs arról, hogyan működnek ezek a rendszerek.

    pomorski:

    A szmájli a kommented végén sem győzött meg arról, hogy vajon miért nem rúgják ki innen a hozzád hasonlókat instant. Semmit nem tudsz a kollégáról, de a pofádat járatni azt bírod. Biztosíthatlak, hogy nem egyetemi rendszergazda.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák