Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feketelaszlo

    senior tag

    Szépek ezek a Powerpoint diák, de arról nincs infó, hogy jelenleg hol tart a kivitelezés? Vagy ha ezt a támogatási szerződést még csak most írták alá, az azt jelenti, hogy sehol? Csak mert ha ezt a térképet meg a 2018-as határidőt összeadjuk azzal, hogy eddig egy fia kábelt nem fektettek, akkor ez így kemény dió lesz. Tudom, hogy a marketing az nem az ilyen hivatalok erőssége, de én azt vártam, hogy mostanra már olyan képeket fognak mutogatni, ahol a Széchenyi állami támogatós tábla előtt ott húzza az optikát valamelyik kis Helyiérdekű Internetszolgáltató Kft. emberkéje a határban.

    [ Szerkesztve ]

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz bambano #6 üzenetére

    Valami ilyesmitől tartottam - tehát ha jól értelmezem azért nem teljesen csak látvány intézkedés, de semmiképp nem világraszóló informatikai fejlesztés lesz ez.
    Egyébként köszönöm az érdeklődést, jól szolgál az emésztőrendszerem egészsége. :P

    (#13) Ku'leth: Elérhető. Kínálhat a szolgáltató elvileg kissebb csomagot is, kissebb garantált sebességgel (talán 10 az alsó határ, de ebben nem vagyok biztos), de a lehetőség ott kell, hogy legyen, hogy te elő tudj fizetni 30-as netre valamilyen minőségben.

    [ Szerkesztve ]

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz dkun #67 üzenetére

    Nézd meg a programhoz tartozó térképet - nem véletlenül mérték fel külön az üzleti még közintézményi végpontokat is - oda többnyire nem elégséges a mobilnet. S igen, falun is van posta, kisbolt, gyógyszertár, ahova a jövőben (vagy már ma) muszáj a madzagos, meg valószínűleg pár háztartás ahol néhány éven belül akár arra is felmerülhet az igény hogy egyszerre 3 tévén menjen 4K-ban a focivébé. Sávszél csak egy kiragadott paraméter, amit a marketinges tud mutogatni a usernek, QoS-ról, fejleszthetőségről, energiafelhasználásról nem beszél senki.
    Persze biztos lesznek olyan gyéren lakott vagy nehezen megközelíthető területek, ahova valamilyen vezetéknélküli technológiával szórják majd a jóságot (hogy milyennel azt had ne tippeljem, mert nem értek hozzá), de ha már egy kiépült településről van szó, akkor hosszú távon szerintem csak optika jöhet szóba (amit persze lehet, hogy máshogy osztanak tovább).
    Ha egy ilyen támogatási program keretében azt mondják, hogy x települést csak mobilneten kötünk be a digitális körforgásba, akkor lehet, hogy 20-30 évre betonozzák be őket a gagyibb szolgáltatásba. Ne érts félre, aranyos dolog a mobilnet, tényleg jópofa ahogy azokon a kicsi kínai készülékeken csúcssebességgel beszállhat valaki az internetbe, de nem egy súlycsoportban játszik a vezetékes megoldásokkal.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák