Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nuke7

    veterán

    válasz arnyekxxx #66 üzenetére

    ebben én is csak reménykedni tudok....

    https://youtube.com/user/nuke7

  • tomcat78

    őstag

    válasz arnyekxxx #66 üzenetére

    Neked is csak javasolni tudom az értő olvasást. Meg nuke7 kollégának is. Sokat segít, hidd el. Nem szégyen az, ha valamivel nincs tisztában az ember. De ha sikerült végig olvasni, az összes hsz-t a témában talán már világos, hogy miért írtam.
    Remélem ha van is gyereked, nem tanítod olyan f@szságra, hogy bátran ugráljon kocsik elé, minden körülnézés nélkül, mert Te úgy gondolod, hogy neki akkor is elsőbbsége van, ha a kocsi elé lép ki közvetlen, vagy épp neki megy oldalról.
    És vígasztallak benneteket, de rengeteget vezetek, baleset mentesen. De gondolom ez most ebben a formában komoly traumaként ér... :W

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz arnyekxxx #102 üzenetére

    Magyaráztam, nyertem. Igaz, hogy nem elém lépett, hanem neki jött a kocsinak oldalról. De tudod mit? Neked van igazad! Felőlem úgy tanítod a gyerekedet bármire, ahogy akarod. De azért egy apró dologra felhívnám szíves figyelmed: a szabályok nem ismerete nem mentesít alóluk! És ez igaz az esetleges gyerekedre is. Az meg a Te, Én, Jóska, meg minden szülő felelőssége, hogy megismerjék azt, ami rájuk vonatkozik. Bár ahhoz nem ártana ismerni azt, amiről beszél az ember.... :U Tudom, szörnyű.... De nem elég leültetni a gép elé meg a kezébe nyomni az elérhető leg drágább telefont. Szocializációnak hívják a folyamatot, ha minden igaz. És a f@szbúk és társai simán csak alkalmatlanok erre.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz arnyekxxx #107 üzenetére

    És? Nem értem hol ezzel a baj? Technikailag hogyan adsz elsőbbséget valakinek vagy valaminek, ami, aki nem tartózkodik ott? Bingó! Sehogy! Viszont úgy kell megközelítsd, hogy eleget tudj tenni az elsőbbségadási kötelezettségednek. És autósként egyenrangú kereszteződésben ezt hogyan teszed meg? El fordítod a fejed jobbra, hogy jön e valaki, akinek esetlegesen elsőbbséget kell adnod. Ha jön, meg állsz. Ha messze van, haladsz tovább, hogy még véletlenül se tartsd föl, ne kényszerítsd fékezésre, stb. Röviden: figyelsz, és mérlegeled a lehetőségeket. Pont úgy, mint egy zebránál gyalogosként. Egyéb esetleg?

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz arnyekxxx #108 üzenetére

    Akkor légyszives konkrétan írd le nekem, hogy melyik része a szalmabáb?
    Egy nem égő lámpából nem lesz bírósági tárgyalás.
    De, annyiban kapcsolódik, hogy a hülye gyerek meg a jó édes apukája szerint meg kellett volna állnom, mert zebra. Amit meg is tettem volna, ha le lép. De nem tette, csak pofázott a haverjával, félig háttal. De nem kell figyelni, ha lelépünk az útra, akár egy kocsinak is neki lehet menni, mert semmi keresni valója a zebrán. Gondolom :W :DDD

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz arnyekxxx #114 üzenetére

    Aha, értem.... Nem képesség, hanem rendellenesség, pont úgy, mint nálad drága barátom, ha már a személyeskedést próbálod erőltetni.
    Akkor csak, hogy maradjunk az eredeti példánál: miért kéne elsőbbséget adnom egy járdán lévő gyalogosnak, ha egyszer ott autóval semmi keresni valóm? Csak akkor tudom azt a bizonyos elsőbbséget biztosítani számára, ha már az úttesten tartózkodik. Minden egyéb esetben maximum a lehetőségét adom meg, hogy élhessen elsőbbségi jogával( lassítás, esetleg megállás és társai). Ugyan ez igaz a kereszteződésre is. Csak lehetőséget kell biztosítsak arra, hogy a jobbról jövő élhessen az áthaladás előjogával. Úgyhogy remélem megbocsájtod, hogy tudatlan mivoltomban kénytelen vagyok kiigazítani, azt amit írsz és rosszul értelmezel.
    Na, de vissza a témához: és ezt honnan tudja az egyszeri sofőr? Onnan, hogy oda néz, és lehetősége van eldönteni, hogy a másik előbb/ együtt ér e az adott kereszteződésbe, avagy simán tovább tud haladni. Nem kell megállni pusztán azért, mert valaki jön. Kizárólag stop táblánál, de az ugye más történet.
    És a stop tábla a maga nemében jobban hasonlít a zebrára, ha innen nézzük. Mindenképp meg kell állnod és fel kell mérned, hogy ki/át tudsz e haladni anélkül, hogy más( szabályosan közlekedő) kollégára a frászt hozod.
    És elérkeztünk a csúcsponthoz: Én a gyalogosok figyelmét kértem számon az eleje óta. Nem a jogaikat vitattam a zebrán való átkelésre. És pont a saját példámból kiindulva: miszerint amíg vannak olyan barmok, akik képesek egy autónak neki menni gyalog, addig lesznek olyanok is, akik eléd lépnek 10 centivel, elé lépnek a mentőnek, stb. Ezzel kapcsolatban kezdtem firtatni a szülők felelősségét, amire azt kaptam, hogy a haladó nyugaton fel sem kell nézni, mert átengedik. Erre válaszoltam azt, hogy, de nálunk elő van írva a gyalogosnak IS, hogy mi a helyes eljárás úttestre lépésnél. A bedugott fül, telefon nyomkodás pont nem szerepel köztük...
    Szalmabáb, mi? Melyik része a felfoghatatlan annak, hogy azt pofázom, hogy a közlekedés is közös felelősség? Erre Te jössz nekem kamionnal? Márpedig meg fogok állni.... Meg, de képzeld egy biciklisnek is, sőt gyalogosnak is. Ha kell! De hidd el, hogy csak azért mert egy kamion jön, még önmagában nem fogok megállni, ha szükségtelen.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz arnyekxxx #115 üzenetére

    Tudod ez tipikus esete annak, hogy érvelés helyett jön az értelmi képességek kétségbe vonása, személyeskedés és hasonlók. Tudod mit? Béke veled pajtás :R Élj boldogan, abban a hitben, hogy igazad csak neked lehet. Igazából nem zavar. Mondhatni mulattató... :)

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz arnyekxxx #120 üzenetére

    Te nem érted még mindig... :U Mi a kereszteződés? Az én értelmezésemben, ahol az egymást keresztező utak találkoznak. Az elsőbbség arra vonatkozik, hogy az arra jogosult az adott kereszteződésben hamarabb haladhat át. Eddig gondolom érthető a megközelítés.
    A kötelezettség része szintén a kereszteződésre vonatkozik. Az, hogy Te jobbra nézel annyit jelent, hogy felkészülsz arra az eshetőségre, hogy ennek a kötelezettségednek eleget tudj tenni. A kötelezettség része a kereszteződésre vonatkozik, hiszen ott keresztezi egymás útját a két jármű. Ott lesz baleset, ha valaki nem tartja be a rá eső részt. Nem előtte vagy utána.
    De tök mindegy, hogyan értelmezed Te vagy bárki, amíg ennek eleget is tesz.
    Elrémíszt? Miért? Buzdítottam bárkit arra, hogy szabálytalanul közlekedjen? Vagy amit leírtam számodra azt jelenti, hogy én azt teszem? Azzal, hogy igenis elvárom, hogy a gyalogos is figyeljen oda? Azt nem én találtam ki, hogy szabályok rájuk is vonatkoznak! Te magad írtad, hogy azzal szórakoznak gyerekek, hogy be állnak a zebra közepére. A többiek meg videózzák az autósokat. Holott tudod Te is, Én is, hogy ez alapból szabálytalan, még zebrán is. A szülők felelősségét ecseteltem az egész gyalogos átkelés témával kapcsolatban. Ha józan paraszti ész nem működik, akkor vannak rá egyértelmű, írott szabályok. De, mint kiderült a jogsival rendelkezők jó része sem ismeri. Én vagyok a problémás, mikor bőszen amellett kardoskodtok, hogy demárpedig a gyalogos? Hol vitattam én a jogait? Nem írtam olyat, hogy nem mehet át, vagy nem engedem át. Azt írtam, hogy ne agyatlanul tegye.
    Nem tudom mi a rémisztőbb.... Az hogy valaki igyekszik a szabályoknak megfelelően közlekedni, vagy az, hogy sokan megszokásból közlekednek, és vannak szabályok, amikről lövésük sincs....
    És ehhez hozzá tenném, hogy valószínűleg 42 éves koromra többet vezettem önhibás balesetmentesen, mint az itt kommentelők java egész életében fog. 6 éves korom óta vezetek. Gokartoztam, rallyztunk, pályázni jártam autóval is, motorral is.... Ebből adódóan ismerem a saját és az autóm korlátait is a közúton. Biztosan nem vagyok tökéletes. Viszont én legalább a szabályokat ismerem, és annak megfelelően közlekedek. Úgyhogy gyanítom, hogy nem én vagyok az, akitől rémüldözni kéne....
    További balesetmenteset :R

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz arnyekxxx #120 üzenetére

    "A gyalogos addig nem léphet le a kijelölt gyalogos-átkelőhelyre, amíg a lelépést és az áthaladást veszélyesnek ítéli meg – mondta el lapunk megkeresésére Dobókői György.

    A tájékoztatásból az is kiderült, jogszabály szerint a kijelölt gyalogos-átkelőhely előtt álló és várakozó gyalogossal szemben nincs elsőbbségadási kötelezettsége a jármű vezetőjének csak abban az esetben, ha a gyalogos lelépett a kijelölt gyalogos-átkelőhelyre."

    Részlet egy a BEOL 2018.09.15.-ei keltezésű riportjából. Szerintem ennyit arról, hogy helyileg mi tartozik a kötelezettség alá eső területnek.
    Ja, és a nyilatkozó úriember megkapta a Közlekedésért érdemérmet. De gondolom Ő is szellemileg visszamaradott, mint én....

    Két órán túl, tényleg káros a fórum olvasgatás :DDD

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz arnyekxxx #127 üzenetére

    Amúgy tulajdonképpen mi is a vita tárgya? Van véleményed, nem baj. Az sem az, hogy nem értünk egyet. De azt nem igazán értem, hogy érvelés helyett miért a személyeskedésbe menekülsz. Írd le bátran, hogy szerinted én közveszélyes vagyok, szellemi fogyatékos, meg ami úgy eszedbe jut. Igazából nem zavar. Mulattat....Magadat teszed nevetségessé. Felőlem azt csinálsz amit akarsz. Remélem elnézed nekem, de igazából nem tudlak komolyan venni. Semmi okot nem adtál rá.... :U
    Tudod én be tudom látni, ha tévedek. Neked még ez sem megy. Te kergetsz szalmabábokat, pajtás! Napok óta senki nem írt ide, most meg ide böfögsz valamit, csak azért hogy tiéd legyen az utolsó szó? Hátha nem reagálok rá mondjuk? Megtehetném.... De megadom a lehetőséget, hogy önként kapitulálj. Ne itt éld ki a komplexusaidat... Szerintem. :R

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz arnyekxxx #129 üzenetére

    A személyeskedés részét? Valóban nem.... :U

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz arnyekxxx #131 üzenetére

    Tudod, ott b@sztad el, hogy kiszámíthatóan csak azért sem engeded el a dolgot. Na, akkor hol is van az a kutyus? :D
    Tényleg nem tudom mi a f@sz bajod van velem. Biztosan nem vagy tök hülye, de pont ezért kicsit ( nagyon) olyan személyes hadjárat szaga van a dolognak, hisz a témához hozzászólni nem megy.... Ennyire fáj, hogy valamiben tévedhetsz is? Magadat járatod le. Persze ez nem gond. Valószínűleg a kutya sem olvassa már.... Vagyis................................ :U
    Most is vársz néhány hetet, hogy valami elméset sikerüljön a fejemhez vágni, csak azért hogy a Tiéd legyen az utolsó szó? Nem gond, bár kicsit betegesnek tartom.
    De csak a Te kedvedért hagyom a kis témáim közt. Ha neked ez okoz örömet, hajrá :C Én jól el szórakozom rajtad. Csináld még, lééééééégyszi :))

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák