Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz dabadab #23 üzenetére

    Neked is javaslom elolvasni az iménti kisregényem! Remélem át megy belőle az az apróság, hogy mely esetekben van a gyalogosnak elsőbbsége zebránál, és mikor nincs!
    Én vagyok balkáni, mikor Ti nem ismeritek a KRESZ vonatkozó részét? :DDD
    Ezt próbáltam elmagyarázni, hogy a gyalogosnak is van kötelezettsége egy kb@szott zebránál IS, mikor át szándékozik kelni. A zebra nem mentesít.
    Azon lehet vitatkozni, hogy mennyire jó ez a szabályozás, de jelenleg ez a helyzet. Tudtommal pár éve volt indítvány, hogy a zebráknál kötelezően 30 legyen a maximum megengedett sebesség. De ezt végül elkaszálták.
    Elég sokat vezetek, igyekszem követni a jelentősebb változásokat.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz dabadab #35 üzenetére

    Én olvastam, de Te szerintem nem.... A zebrán van elsőbbsége a gyalogosnak, nem a járdán, vagy a zebra mellett ácsorogva. Tehát nincs olyan, hogy zebránál. Zebrán van. Ennek melyik része a nem világos?
    A cikk alapján lett el indítva a gondolatmenet, hogy a gyalogos a telefonjából fel sem nézve szabályosan jár e el, ha simán lelép a zebrára. Röviden: nem.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz dabadab #82 üzenetére

    Már kipróbáltam.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz dabadab #85 üzenetére

    Jól hangzik ez a túlidealizált "bezzeg a nyugat." Ott nincsenek balesetek. Sem bűnözés, sem betegségek. Mindenki végelgyengülésben múlik ki. ;]

    Ott sem tudnak vezetni, ne aggódj. Sőt, az autós vs. autós sokszor meg egyenesen rosszabb, mint itthon. Ilyen apróságok, mint index vagy visszapillantó tükör elég sok járműről "hiányoznak", csak arányaiban nézve kevesebben halnak bele közúti balesetekbe. Mondjuk ehhez hozzájárul az is, hogy a "dokkmunkásnak" is simán futja 8 légzsákos Audira vagy gyalogos légzsákkal szerelt Volvóra, amit aztán nem a Szentlélek tart egyben.

    Németországról van szó amúgy.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz dabadab #90 üzenetére

    Én is éltem kint (Geislingen; Stuttgart/Ulm vonzáskörzete), tapasztalatból írtam azt, amit.

    Ahogy az sem derült ki, hogy mi a túlzás abban, hogy a gyalogosok meg használják a szemeiket és a füleiket (netán a józan, paraszti eszüket), ha már nekik is van olyanjuk.

    Jegyzem gyalogos vagyok.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • tomcat78

    őstag

    válasz dabadab #90 üzenetére

    A magyar KRESZ azt is elő írja, hogy a gyalogosnak is meg kell győződnie az átkelés veszélytelenségéről. Az meg nem a telefont baszogatok közben szinonímája.
    Nem az a túlzás, hogy az autósnak be kell tartani a szabályokat, hanem az, hogy a gyalogosok azt sem tudják, hogy vannak szabályok.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz dabadab #99 üzenetére

    Akkor, hogy tényleg az elejét taglaljuk: Szerinted azok a gyerekek, akiknek a szülei vezetnek, miért csak a jogaikkal vannak tisztában egy zebrára levetítve? Holott a jogok kötelezettségekkel is járnak. Amit a szülők felelőssége lenne bele nevelni a gyerekekbe. Vagy az oktatási rendszerben kéne nyomatékosítani, hogy illene figyelni egymásra, ha ki tesszük a lábunkat az utcára.
    Nem a zebrán átkelő gyalogossal meg annak az elsőbbségével van bajom! A ti nyugati olvasatotok szerint nekem úgy jön le, hogy teszem a zebra mellett beszélgető embereket meg kéne kérdezzem mit is szeretnének. Védjük a gyalogosokat, mert ők a sérülékenyek. Nem gond, tök normális dolog. De nem előjog gyalogosnak lenni!
    Már megbocsáss, de a szabályok ismeretét, illetve nem ismeretét kritizálni pont tőled olvasni kicsit érdekes... Mert ha jól emlékszem Te voltál az egyik első, aki a fejemet akarta, csak mert az amúgy leírt szabályokra hivatkoztam...
    Lehet, hogy kint igazad is lett volna, de itthon nincs. :R

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • hunluki

    senior tag

    válasz dabadab #101 üzenetére

    Azért van abban valami amit mond, itt most mindkét oldal védhető.
    Az autósnak tényleg oda kell figyelnie hisz neki van jogsija és az ő kezében van ~másfél tonna vas amivel szemben ~80 kilónyi biomassza nem sok esélyel indul, ez tiszta sor.
    DE:
    A gyalogosnak is oda kell figyelnie és manapság hatalmas probléma hogy mindenki agyából lóg a füles és rá van épülve a telefonjára miközben a külvilág nulla.

    Plusz tényleg ideje lenne minél hamarabb oktatni a kreszt, akár már oviban is legalább olyan szinten hogy zebrára lépés előtt körbenézünk és csak utána lépünk ki.
    Nyilván nem azt mondom hogy középső csoportos ödönkének vizsgát kell ebből tennie, de határozottan nyomni kéne ezt minél hamarabb.

  • tomcat78

    őstag

    válasz dabadab #101 üzenetére

    Baszki.... Még mindig itt tartasz?? Értsd már meg, hogy a magyar írott jog szerint rohadtul nincs olyan, hogy zebránál! Zebrán van, ha már lelépett a gyalogos! Amit autósként úgy kell megközelítened, hogy HA lelép, meg tudj állni! Mondat vége, pont.
    Hol a f@szba írtam én olyat, hogy nem kell elsőbbséget adni valakinek, vagy el kell ütni azt aki át megy a zebrán???? Azon a baromságon Ti kezdtetek lovagolni, hogy a gyalogosnak körül sem kell néznie, nem kell mérlegelnie, mert nyugaton, meg a tököm tudja hol így van. De ez itt még mindig kicsiny hazánk, ahol tetszik vagy nem a gyalogosra is vonatkoznak szabályok! Ti meg ezen háborogtok? Mégis ennek melyik része bántó és kire nézve? Hogy leidiótázom a szülőket, mert olyan alap dologra nem képesek megtanítani a kölykeiket, hogy tartsuk tiszteletben egymás jogait? Le hát, barom az összes aki az alap emberi interakciókat nem veri a hülye gyereke fejébe, azon túl, hogy a tantóbáécsi nem verhet, mert megyünk az ombdusman bácsihoz, Te vagy a leg szebb, Te kapod anyutól a legtöbb lájkot, ja és nem mellesleg az a kib@szott zebra csakis a Te kurva játszótered. És ha valakinek ez nem tetszik, akkor apu irgumburgum! De tényleg.... Az ember egy cikk és egy hozzászólás nyomán neki áll ekézni elhülyülő( pardon, digitalizálódó) társadalmunkat- nem mellesleg egy létező jelenség alapján-, Ti meg mint kutya a csontba, márpedig a gyalogos át mehet a zebrán! Hurrá! Bár nem tudom állítottam e az ellenkezőjét.... :U Ti állítjátok, hogy persze, figyelnie sem kell, és én vagyok a hülye, mikor azt merem állítani, hogy de? A rohadt KRESZ-t nem ismeritek, de pálcát törni más felett az nagyon megy.
    Nem mellesleg a KRESZ elviekben igazítva van az úniós szabályozáshoz, így kétlem, hogy nagyságrendi eltérések lennének a szabályok megalkotásában.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz dabadab #109 üzenetére

    Macisajtnál meg körülnézel... Pont úgy mint gyalogosként kéne egy zebránál.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák