Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz arnyekxxx #114 üzenetére

    Aha, értem.... Nem képesség, hanem rendellenesség, pont úgy, mint nálad drága barátom, ha már a személyeskedést próbálod erőltetni.
    Akkor csak, hogy maradjunk az eredeti példánál: miért kéne elsőbbséget adnom egy járdán lévő gyalogosnak, ha egyszer ott autóval semmi keresni valóm? Csak akkor tudom azt a bizonyos elsőbbséget biztosítani számára, ha már az úttesten tartózkodik. Minden egyéb esetben maximum a lehetőségét adom meg, hogy élhessen elsőbbségi jogával( lassítás, esetleg megállás és társai). Ugyan ez igaz a kereszteződésre is. Csak lehetőséget kell biztosítsak arra, hogy a jobbról jövő élhessen az áthaladás előjogával. Úgyhogy remélem megbocsájtod, hogy tudatlan mivoltomban kénytelen vagyok kiigazítani, azt amit írsz és rosszul értelmezel.
    Na, de vissza a témához: és ezt honnan tudja az egyszeri sofőr? Onnan, hogy oda néz, és lehetősége van eldönteni, hogy a másik előbb/ együtt ér e az adott kereszteződésbe, avagy simán tovább tud haladni. Nem kell megállni pusztán azért, mert valaki jön. Kizárólag stop táblánál, de az ugye más történet.
    És a stop tábla a maga nemében jobban hasonlít a zebrára, ha innen nézzük. Mindenképp meg kell állnod és fel kell mérned, hogy ki/át tudsz e haladni anélkül, hogy más( szabályosan közlekedő) kollégára a frászt hozod.
    És elérkeztünk a csúcsponthoz: Én a gyalogosok figyelmét kértem számon az eleje óta. Nem a jogaikat vitattam a zebrán való átkelésre. És pont a saját példámból kiindulva: miszerint amíg vannak olyan barmok, akik képesek egy autónak neki menni gyalog, addig lesznek olyanok is, akik eléd lépnek 10 centivel, elé lépnek a mentőnek, stb. Ezzel kapcsolatban kezdtem firtatni a szülők felelősségét, amire azt kaptam, hogy a haladó nyugaton fel sem kell nézni, mert átengedik. Erre válaszoltam azt, hogy, de nálunk elő van írva a gyalogosnak IS, hogy mi a helyes eljárás úttestre lépésnél. A bedugott fül, telefon nyomkodás pont nem szerepel köztük...
    Szalmabáb, mi? Melyik része a felfoghatatlan annak, hogy azt pofázom, hogy a közlekedés is közös felelősség? Erre Te jössz nekem kamionnal? Márpedig meg fogok állni.... Meg, de képzeld egy biciklisnek is, sőt gyalogosnak is. Ha kell! De hidd el, hogy csak azért mert egy kamion jön, még önmagában nem fogok megállni, ha szükségtelen.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák