Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz arnyekxxx #120 üzenetére

    Te nem érted még mindig... :U Mi a kereszteződés? Az én értelmezésemben, ahol az egymást keresztező utak találkoznak. Az elsőbbség arra vonatkozik, hogy az arra jogosult az adott kereszteződésben hamarabb haladhat át. Eddig gondolom érthető a megközelítés.
    A kötelezettség része szintén a kereszteződésre vonatkozik. Az, hogy Te jobbra nézel annyit jelent, hogy felkészülsz arra az eshetőségre, hogy ennek a kötelezettségednek eleget tudj tenni. A kötelezettség része a kereszteződésre vonatkozik, hiszen ott keresztezi egymás útját a két jármű. Ott lesz baleset, ha valaki nem tartja be a rá eső részt. Nem előtte vagy utána.
    De tök mindegy, hogyan értelmezed Te vagy bárki, amíg ennek eleget is tesz.
    Elrémíszt? Miért? Buzdítottam bárkit arra, hogy szabálytalanul közlekedjen? Vagy amit leírtam számodra azt jelenti, hogy én azt teszem? Azzal, hogy igenis elvárom, hogy a gyalogos is figyeljen oda? Azt nem én találtam ki, hogy szabályok rájuk is vonatkoznak! Te magad írtad, hogy azzal szórakoznak gyerekek, hogy be állnak a zebra közepére. A többiek meg videózzák az autósokat. Holott tudod Te is, Én is, hogy ez alapból szabálytalan, még zebrán is. A szülők felelősségét ecseteltem az egész gyalogos átkelés témával kapcsolatban. Ha józan paraszti ész nem működik, akkor vannak rá egyértelmű, írott szabályok. De, mint kiderült a jogsival rendelkezők jó része sem ismeri. Én vagyok a problémás, mikor bőszen amellett kardoskodtok, hogy demárpedig a gyalogos? Hol vitattam én a jogait? Nem írtam olyat, hogy nem mehet át, vagy nem engedem át. Azt írtam, hogy ne agyatlanul tegye.
    Nem tudom mi a rémisztőbb.... Az hogy valaki igyekszik a szabályoknak megfelelően közlekedni, vagy az, hogy sokan megszokásból közlekednek, és vannak szabályok, amikről lövésük sincs....
    És ehhez hozzá tenném, hogy valószínűleg 42 éves koromra többet vezettem önhibás balesetmentesen, mint az itt kommentelők java egész életében fog. 6 éves korom óta vezetek. Gokartoztam, rallyztunk, pályázni jártam autóval is, motorral is.... Ebből adódóan ismerem a saját és az autóm korlátait is a közúton. Biztosan nem vagyok tökéletes. Viszont én legalább a szabályokat ismerem, és annak megfelelően közlekedek. Úgyhogy gyanítom, hogy nem én vagyok az, akitől rémüldözni kéne....
    További balesetmenteset :R

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák