Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    Azért a Linuxosok jól megmondták a tutit.
    A Winera hivatkozás felért egy öntökön lövéssel. Azzal érvelni, hogy a Linux közösség 20 éve felismerte, hogy szükség lesz rá, hogy a Linuxon windowsos szoftverek is fussanak, mert van az, hogy egy problémát csak windowsos szoftverrel lehet hatékonyan megoldani, mert nincs jó linuxos alternatíva....

    hallador mondta helyesen:
    "USA, Japán vagy más hasonló lecsúszott országban sok esetben a Linux - Windows nem ellenség, hanem egy platform, amit használ aki tud,"

    Linuxosként miért olyan nehéz elhinni, hogy van úgy hogy a Windows a megfelelőbb választás?
    Nagyon primitív példa, de windowsra c#-ban szoftvert fejleszteni nem igazán Linuxon szokás. A VisualStudio Windowsra van, wineal talán linux alatt is életre hívható, de aztán még a szoftver le kéne tesztelni, hogy fut windows alatt, és inkább win 8.1 és win 10 alatt hogy fut, nem pedig wine alatt...

    100.000+ soros 100MB Excel fájlokat se éri meg LibreOfficeal megnyitni. Tapasztalat. Sokkal lassabb mint az MsOffice, és sokkal könnyebben omlik össze. Persze ha valaki csak 1000 soros excelt használ, és nincs fkeres, akkor mindegy mit használ, de van úgy, hogy a cég akkora, hogy a leltárkészlet nem 1000 tételből áll, ha pedig kimutatást készítesz, akkor táblázatkezelő kell, nem adatbázis.

    Az AutoCad köszöni szépen él és virul. Persze vannak Linuxos alternatívái, de ha valakinek pont egy adott funkcióra van szüksége, akkor nem fog Linuxos alternatívát használni. Más CAD rendszereket is lehetne mondani: AutoCad 3d MAP a térképészeti nyilvántartáshoz, ArchiCad az épülettervezéshez, mindkettő windowsos és elterjedt. Aki megismerte, az nem fog Linuxos alternatívára váltani. Határidőit se fogja kockáztatni, hogy vajon egy ismeretlen rendszer mennyivel jobb, gyorsabb, stabilabb, vagy épp fordítva 5 percenként összeomlik, ha túl sok adatot kell kezelnie.

    Írtátok, hogy Linux alatt is életet lehet lehelni a Phosohopba. De őszintén a legolcsóbb AdobeCC csomag 12,69euro, az egy évben 49eFt. Azért már windowst lehet venni, és ott legalább egyszerűen lehet kalibrálni a monitor színeit. Linuxon még nem csináltam, de nem hangzik egyszerűnek, hogy kalibráld be Linux alatt, utána pedig a wine alatt futó photoshop alatt is állítsd be, hogy a rendes icc profilt használja. Szóval, ha valaki jól keres a photoshoppal, kifizeti érte a havi 4eFt díjat, akkor 15eFtért nem fog bohóckodni.

    Ha a Linuxosok elvárják, hogy a Windowsosok értsék meg, hogy vállalati szerver környezetben a Linuxnak nincs párja, akkor ezt fordítva is meg kellene tudni érteni.

Új hozzászólás Aktív témák