Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz borg25 #47 üzenetére

    Allitom, hogy a Lin-Win vitak nagy resze visszevezetheto fogalmazasi es szovegertelmezesi problemakra.

    Szerintem az itt leirt ervek 95%-a igaz mindket oldalon, megis azt hiszi mindket fel, hogy a masik szerint csak az O platformja a jo, pedig a legtobben csak vedekeznek.

    Jo ez a melo mellett felig elolvasott hsz-ek alapjan vitatkozas. :D

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • hallador

    addikt

    válasz borg25 #47 üzenetére

    Nem jól értelmezted amit írtam. Nem arról van szó, hogy Magyarországon ki mit gondol. Mondhatnám, hogy kerekítési hiba. Maga a Microsoft fedezte fel, hogy az Ő szempontjukból ez így van.
    Az az én azt gondolom, hogy az általad felsorolt dolgok közül, egyik sem az amiért a Microsoft ezt meglépte.

    A nagy cloud fenntartók saját nyelveket használnak, amiket vagy egy kisebb csapat, vagy maga a cloud szolgáltató csinál, hogy ezt min futtatod olyan mindegy, mert fut mindenen, de ha valaki ingyen tudja futtatni miért is vegye meg a Windows-t? És a fizetős vackait?

    Magyarország Európa legjobban Microsoft csaholó országa, hát én ugyan miért használjak akár cloud, akár más DevOps, (Docker, OpenStack, vCenter, OneView, rdesktop, remmina, java stb) futtatására Windows-t ha Linux alól pont ugyanolyan jól megoldom, ingyen van, és jobban kézre áll?

    Nem használok, photoshopot, cad-et, és excel-t is ha kell, azaz Calc-ot mert amire kell arra nekem elég. A writer is.

    Köszöni szépen a VMware Workstation is tökéletesen működik Linuxon évek óta. De a virtualbox is, ha nagyon kell.

    Szóval ha pl már tőlem idéztél, pont nem érdekel a Microsoft bármelyik cucca, de a rajta futó fizetős dolgai sem. De ha megnézed, na nem Magyarországon akkor bizony ezzel sokan így vannak mint én.

    Ráadásul ahogy a wired is írja nem csak én, hanem elég sokan ahhoz, hogy a Microsoft is beletegye a Windows 10-be a bash-t, a powershell ismerje a Linuxos alapparancsokat, valamint a komplett Linux-os alrendszert készítsen hozzá. Ami sok embernek nem is fontos, de pont ugyanennyi embernek nem fontos a Photoshop, Cad, AdobeCC és a többi sem.

    Tulajdonképpen mondhatnám azt is, hogy a firefox-hoz, meg az infra struktúra üzemeltetéshez pont nem kell Windowst venni, sem Office-t, sem Photoshopot, sem Cad-et, sem AdobeCC-t.

    Mert ugye az azért elég nagy csúsztatás bármelyik átlag User otthon anélkül venne több millió Ft-ért szoftvert, hogy saját magát szórakoztassa, ha elkezded összeszámolgatni, hogy mennyi az amit összeírtál, akkor az kb magánszemély számára felesleges pénzkidobás lesz.

    Sajnos otthon lusták az emberek arra, hogy tanuljanak, és lusták, arra is, hogy végiggondolják a saját érdekükben ingyen is pont ugyan olyan jól járnának, mint ha Windows-t de bármilyen fizetős szoftvert használnának, mert igazából nekik mindegy, és mint láthattuk a Microsoft reakciójából ,a fejlesztőknek is...

    Ez nem tutiság, hanem a szörnyű tények. A Lustaság fél egészség. Ja nem... Már nem így van.

    Ezt a saját példámon is elmondhatom... :)

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák