Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsoltyy

    tag

    válasz MaCS_70 #53 üzenetére

    Tudom. Viszont 100 percet vagy 2 hónap alatt beszélek :) Most is a feltöltős kártyámra (tré) töltött lóvé nagy részét adatforgalomra használom. Ami valahogy mindig rohamosan fogy, érdekes módon.

    És hát ez is egy fontos szempont:
    "A mobilhang tarifacsomagok elkötelezettség nélkül, határozatlan idejű szerződéssel vehetők igénybe."

    Ezt azért jó tudni:
    "a UPC vezetékes kábeltelefon és analógtelefon irányba bonyolított hívások nem számítanak hálózaton belülinek."

    [ Szerkesztve ]

  • Stanlee

    őstag

    válasz MaCS_70 #139 üzenetére

    Az EU rabolintott, hogy a szolgaltatok ketsebessegesse tehetik a halozataikat, tehat kulon zsetonert kaphat olyan savszelesseget/kapacitast az ember, amin jobban porog az adat, priorizalva van, a tobbi meg megy a normal kapacitason keresztul. Ez egy par napos dolog, de Mo-n sehol nem lattam rola hirt.

    Persze felesleges, hogy egy cegnel ha van 10 iroda, akkor ott mindenhol masik online radio szoljon, vagy a youtube.rol streamlejen valaki tv-adast, mert nem mindenhol van 100 mbit, es gyorsan megeheti a sok streaming a savszelesseget.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • zoli62

    addikt

    válasz MaCS_70 #150 üzenetére

    Cégeknél (nagyoknál is) már régi gond, hogy a belső anyagokat intranet helyett interneten küldik egymásnak. (prezentációk, statisztikák, stb. )

  • r3dsnake

    nagyúr

    válasz MaCS_70 #139 üzenetére

    Streamingtől kényelmesebb dolog nincs, akár videóról, akár zenéről van szó. Zenére Spotify-t használom, videóra pedig otthoni Plex média szervert, ami realtime lekonvertálja a videót az általam kiválasztott felbontásra és bitrátára.

    A lokális tárolás a hülyeség szerintem. Így legalább elférek kisebb tárhelyű telón. Csak kéne egy rendes netcsomag végre. Másolgatni felesleges, elavult dolog a felhők, streaming idejében.

    [ Szerkesztve ]

  • r3dsnake

    nagyúr

    válasz MaCS_70 #177 üzenetére

    De ki a francot zavar egy KORLÁTLAN netnél, hogy mire használom? Menjünk vissza a forgalom alapú csomagokhoz? Netán a betárcsázáshoz? Őskorba?

    Eleve azt várom már, hogy 100/100megabit alap legyen mindenhol. Ez bőségesen elég bárkinek, tartalék is van benne, és kényelmesen lehetne otthon és másik hálózat között adatot mozgatni.

    Miért takarékoskodjak olyan erőforrással, ami bőségesen rendelkezésre áll mindenkinek? Anélkül, hogy zavarnánk egymást? Az internet legnagyobb hülyesége volt a forgalomkorlát, használtam anno havi 6gb-os csomagot. Ki akarja nézegetni, hogy ez a youtube videó még belefér-e a havi keretbe?

    Soha nem gondoltam volna, hogy valaki a forgalom alapú internet mellett fog érvelni. Pláne 2015-ben.

    Hozzátenném, hogy Steam-en egy új játék körülbelül 40-50GB. Ha bemész a boltba és megveszed dobozosan csak egy Steam kódot fogsz találni benne, otthon letöltöd. Biztos jó lenne a 15ezres játék mellé még pár ezret kifizetni csak azért, hogy el tudd indítani otthon. Én örülök, hogy nem a gépemen és nem a polcomon sorakoznak a játékok, nem a vinyóm van roskadásik tele zenével, és nem kell 3 vinyót vásárolnom a RAW fotóim backupolására, mert vannak jövőbe mutató cégek, akikkel ezt értelmesebben meg lehet oldani.

    Azon meg jót nevettem fentebb, hogy töltsek le 10-15 albumot, és az elég. :)

    [ Szerkesztve ]

  • r3dsnake

    nagyúr

    válasz MaCS_70 #198 üzenetére

    Tényleg ez a fejlődés iránya, hogy forgalomkorlát legyen. Ezért ad a google is meg a digi is gigabitet...

    Nekem itthon csak 50 megabit van (6 ezerért), ezt is viszonylag olcsónak mondanám. Mit értesz olcsó, de forgalomkorlátos net alatt? Hány ft/gb? 50 megabittel kb. 15TB-ot lehet leforgalmazni egy hónapban, ha valaki nagyon akar. (És ez nagyon átlag csomag, ettől kb csak jobb van mindenkinek). Ki lenne az, aki inkább fizetne GB-ok után, ha havi párezerért semmi nem szabja gátját a szabad információáramlásnak?

  • r3dsnake

    nagyúr

    válasz MaCS_70 #200 üzenetére

    Ahogy írtam fentebb is, 50 gigába egy eredeti, legális játék sem férne bele. Miért fizessek duplán a játékért?

    Egyáltalán nem extrém felhasználással egy több tagú családnak havi 1TB teljesen átlagosnak számít. Ebben még nem is feltétlen kell, hogy illegális tartalom legyen.

    [ Szerkesztve ]

  • no more

    addikt

    válasz MaCS_70 #200 üzenetére

    De azért, fogadjunk első sorból anyáztál a netadó miatt. Ugyanez volt a lényege annak is.

    Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

  • r3dsnake

    nagyúr

    válasz MaCS_70 #204 üzenetére

    "..de azért korlátos, csak az idióták tagadhatják ezt."

    Mégis bőségesen megfér egymás mellett egy rakás gigabites sávszél, ha értelmesen vannak kiépítve a vonalak és a topológia különböző QoS szabályokkal.

    Nem tudom te hol érted hátrányát annak, ha mindenkinek korlátlan sávszélessége van otthon, de én nagyon bízom benne, hogy a 100/100 alap lesz előbb-utóbb és ettől csak többet lehet majd kérni.

    A digi se tűnik úgy, hogy haldokolna a gigabites vonalaival. Remélem egyre jobban el fognak terjedni.

  • tomazin

    veterán

    válasz MaCS_70 #200 üzenetére

    Eddig inkább nem reagáltam az írásaidra semmit, de tényleg azt hiszed, hogy attól neked olcsóbb lenne bármi, hogy az a pár nagyfogyasztó többet fizet?
    Képzeld én is youtubeot hallgatok és nem azért mert nem tudnám letölteni a "kedvenc zenéimet". Nincs ilyen, hogy kedvenc zeném. Benyomok valami random playlistet és megy, hanem tetszik elnyomom.

    Emellett nagyon logikus amit leírsz, csak az alaptézis érdekes kérdés: ugyanis szerinted nincs szükség arra, hogy fejlődjünk. Mert ha elkezdődött volna ez a sávszél spórolás amit Te leírsz, akkor még mindig 1mbps kábel/dsl-eken neteznénk. A véges infrastruktúrának a fejlesztéséért pedig fizet mindenki. Ezért lehet olyan, hogy 1gbps netet ad a digi.
    Érdekes módon egyik szolgáltatónál sem omlott még össze a net esténként (amikor adatforgalmi csúcs van), mert terveznek azzal, hogy a tömegek mekkora adatforgalmat fognak generálni azzal a csomaggal amit eladtak nekik. Ha valaki a gazdaságossági szinten túlforgalmaz, akkor ált. szépen meg is büntetik érte valamilyen formában.

  • tomazin

    veterán

    válasz MaCS_70 #209 üzenetére

    Van, amit hiszek, és van, amiről tudom, hogy ágazatilag elfogadott elmélet. A munkám része.

    valahogy éreztem, hogy emiatt fáj ez neked ;]

    De Te sem nagyon figyeltél arra, amit írtam: szerintem nem a többletbefizetések fedeznék a fejlesztést, hanem az extrafogyasztás megfizettetése eredményezne kevésbé pazarló fogyasztást.

    Erre írtam azt, hogy akkor még mindig jól el tudnánk lenni 1/0,2-es dsl-el. Vagy inkább 56k-s modemmel. Mert ott ugye "forgalomalapú" módon fizettél. És mégis megérte erről átváltani a dsl/koax/stb. korlátlan netre a szolgáltatóknak.

    Olyat végképp nem írtam, hogy nem kellene a fejlődés, sőt, írtam ennek az ellenkezőjét, azt, hogy a fogyasztói igények a fejlesztés miatt fontosak.

    Aha, mert annyira nagyok lennének a fogyasztói igények, ha egy 5perces videó megnézése 10ftba kerülne, meg biztos szívesen töltené az ember le a 20gb-os játékot, mikor a boltban feleannyi lenne.

    de az, hogy profit nélkül, sőt, de facto veszteséget generálva terhelődjenek az amúgy is túlterhelt kapacitások, kizárólag egy fogyasztói réteg rövid távú érdekeit szolgálja

    Szerencsére a 3 szamaritánus látva a túlcsurdulás eljövetelét, maguktól mindent eldobva, vagyonukat rátéve, ezután örökös szegénységben élve kisegítette ezt a fogyasztói érdeket. Áldott legyen hát a Telekom, a UPC és Invitel neve, hogy örökös nélkülözésükben is megmentették a világot.

    A feleslegesen letöltögetésnek én sem látom értelmét, de ennyi erővel annak sem, hogy megveszed az ételt, megvárod, hogy megromoljon, majd kidobod.

    Index betöltési seb, falugyűlés

    Nem hiszem, hogy a felhasználó a hibás, amikor megveszi a 200-as netet és a településre meg adnak 250-et összesen. Van amúgy felügyeleti szerv, aminél lehet kivizsgálást indítani, ha a szolgáltató nem hajlandó semmit tenni.

  • Alchemist

    addikt

    válasz MaCS_70 #222 üzenetére

    Ezt valahol a két véglet közé kéne belőni... az egyik az általad említett sávszél pazarlás, a másik pedig az, ha Gipsz Jakabot ráveszik a 100 Mbites netre és hozzászoktatják, hogy jóárasítva mindenfélét csinálhat a felhőben... és erre kap egy százezres számlát a szolgáltatójától, mert elfelejtette strigulázni fogalmazott gigabájtok tömegét...

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • r3dsnake

    nagyúr

    válasz MaCS_70 #228 üzenetére

    Így is harmonikusan működik és előbb utóbb szávszélt is fognak emelni a szolgáltatók. Szerencsére net terén sokkal nagyobb a verseny, mint a mobilszolgáltatásoknál.

    Én viszont megyek streamelem tovább a letöltött sorozatrészt laptopra, aztán pedig elalszom valami lágy zenére spotify-ról. :) Nem tudom nyugodtan alszom-e majd a fene nagy pazarlás miatt a 320kbit/s-es streamemmel. De sleep timert használok természetesen, hogy kíméljem a T-home hálózatát.

    [ Szerkesztve ]

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz MaCS_70 #228 üzenetére

    Ha ez probléma megfelelő csomagokat kell indítani a meglévőek mellé.

    Tudomisén 10gb/hó 600Ft, 20gb/hó 1000Ft, 50gb/hó 1500Ft vagy oszd el szorozd meg kettővel árakat.
    Utána meg korlát pl 1-2mbitre, hogy indexre azért ne kelljen 1percet várni.

    Megfelelő kompromisszummal biztos lenne rengeteg ember aki feladná a letöltöm utána letörlöm hozzáállását.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Soma01

    veterán

    válasz MaCS_70 #228 üzenetére

    Végigolvastam a hozzászólásokat és nagyon megtetszett a téma...

    UPC. Szerintem jó csomagok, pláne a 25 Ft-os percdíj a többi szolgáltatóhoz képest. (tudom, van flotta is a világon) Tudom, nem kell hagyományos hívás, nem érdekel senkit, mert keveset telefonál itt mindenki, VOIP olcsóbb... Mindenki nem fog voip-ozni, meg nem is 100%-os az, mármint ami a legolcsóbb voip. Az előfizetők többségének nem a voip kell. Kínlódás az, okos teló kell hozzá, abból sem a leggagyibb... A többség szerintem telefonálni akar olcsón és netezni a telefonján és nem kínlódni, hogy elfogyott a net. Aki nem a sávszélesség teszteket nézegeti folyton, az elégedett lesz 2 Mbps feletti (körüli) sebességgel (az 1 az éppen csak hogy... az olyan necces). Tud online zenét hallgatni, szerintem filmet is nézni (nem HD-ban), meg természetesen netezni. Ha lesz 4G is, akkor meg a válaszidők is jók lesznek.
    Korlátlan net meg olyan, hogy ők tudják mennyit bír a hálózatuk. Tudom, régen már volt ebből gond, nem tudták, de szerintem már jobb a helyzet, izmosabb a hálózat is, és sávszél korlát is van benne. Szerintem jelenleg telefonos felhasználásra bőven elég a 2 Mbps. Ha PC-n kezdesz netezni az oldalak bonyolultabbak, nagyobbak lesznek, oda lehet lassúnak érezzük majd. Más a telefonos netezés. Ja, meg a telefon prociának is fel kell tudni építenie az oldalt, fel kell dolgoznia a kapott infókat. Van az úgy, hogy nem a sávszél a szűk keresztmetszet. Sok olyan megoldás van, hogy csak lassítják a netet, az is sok forgalmat felszabadít a hálózatról. Hogy ennek hol van a határa, azt mi innen nem, tudhatjuk. De most látszik, hogy ilyen pár Mbps nem nagy terhelés és a többi szolgáltató igencsak a pénz beszedésre hajt Magyarországon, pofátlanul. Amikor 32-re lassítanak meg ilyesmi. Lassítsanak 256 Kbps-ra, tuti nem lenne terhelő és talán még használható is lenne. Szóval most látszik, hogy van itt tartalék és igen csak extra profit van a mobil net-en. Meg ahogy olvasgatok, külföldön, tőlünk nyugatabbra, de lehet keletebbre is, nem ritka a korlátlan mobil net csomag és nem 1-4 Mbps sebességgel.
    Meg lehet nézni a műholdas szolgáltatókat, ott van nagy sávszél, de a nagy mennyiségű adatforgalom nagyon terheli őket (korlátozott a nyalábok száma). Ők hogy csinálják? Ha gond lenne itt a föld felszínen is a mikróval, már lenne hasonló bevezetve.

    A véleményem erről az, hogy most is az egész rendszer működése, fenntartása, fejlesztése a cél. Csak most az erőforrások használata után nem arányosan fizetsz. Tehát aki sokat használja, az ugyan annyit fizet amint aki keveset. Így a keveset használók fizetik meg a sokat forgalmazókból adódó többletköltségeket. Aki keveset forgalmaz annak most kvázi drága a net, ako sokat, annak meg olcsó. Mert ugyan azért a pénzért többet vesz el a közösből. Ha mindenki olyan sokat venne el, biztosan kifeküdne a jelenleg bármelyik hálózat. Szerencsére itt is igaz a 80-20-as arány. Azaz felhasználók 20%-a generálja forgalom 80%-át és a vétlen 80% fizeti meg jobban. :D De ez csak árképzési politika, a hálózat szerintem köszöni szépen jól van. Ha nem lenne így, akkor drágább lenne a net, vagy korlátosak lennének a csomagok. Mert végfelhasználói szinten lehet korlátlan az adatforgalom, de amikor szolgáltatói oldalról beszélünk és 1000 terabájtok jönnek szóba, ott nem lesz mindegy. Az elosztási rendszerrel van a "gond" szerinted, ugye? És gondolom azért, mert a szolgáltatók nem adnak egyforma feltételeket az egész ország/szolgáltatási területükön. De ez kábeles elérés esetén soha nem lesz egyenlő a nagy városok és a kis falvak ellátottsága. De ha nem is területileg, akkor legyen elosztva forgalom arányosan.
    Mit lehetne ebből kihozni? Itt csak az igazságosság az ami nyerne a dolgon, a hálózat maga nem. Az előfizetők 80%-a kevesebbet fizetne 10%-kal, a nagy forgalmazók meg többet fizetnének ennek arányában, mondjuk dupla annyit. Mert a szolgáltatóknak kb. ennyi bevétel kell, mint ami most van. Tehát nagyon nem lenne olcsóbb a többségnek, a nagy forgalmazóknak lenne nagyon drága és az a morált inkább rombolná. Így meg "jó" mindenkinek, azt a kevés nagyot eltartja a többség.
    Stream, felhő. Sajnos, vagy nem, de ebbe az irányba megy a világ és szerintem nem a felhasználók választották ezt, hanem ez van tálcán felkínálva nekik. Biztosan jó ez valakinek. De ott sincs korlát, ha lenne biztosan nem használnák. Így tudnák a felhasználókat olyan irányba terelni ami a szolgáltatónak jobb. Ha annyira fogyna a sávszél a felhőnél, gondolom lenne forgalom korlát ott is.

    Én azt a modellt támogatnám ha a jelenlegit el kellene vetni, hogy napi limit legyen. Minden nap 0-24 óráig X GB, aztán lassítás, de nem csigára, csak pl. 1 Mbps-ra. Ez nem terhelné a hálózatot vagy inkább elosztaná a terhelést. Aki nem akarja ezt a limitet, kattint egyet egy oldalon, feloldódik a korlát és ezzel fizet X forintot is, netezik tovább mint az őrült.
    ;)

  • Drenadar

    veterán

    válasz MaCS_70 #240 üzenetére

    Én márpedig örülnék ha már lassan a mobilnet is olyan szabadsággal járna mint egy vezetékes internet. Többnyire a hálózat leterheltsege a kérdés. Vannak olyan szolgáltatók akik meg tudják oldani a korlátlan internet elérést mobilra.

    Nekem jelenleg 2 gigás csomag van, ez majdnem elég egy hónapra nekem úgy hogy csak böngészés, és fb chat van..

  • Drenadar

    veterán

    válasz MaCS_70 #242 üzenetére

    azért nem kell félteni a szolgáltatókat és az erőforrásaikat... Emlékezzünk csak vissza arra mikor még mindenki smsben kommunikált. Biztos nagyon leterhelte a hálózatokat egy 160 karakteres adatcsomag, és ezért 40ftért kellett adni... jaj tényleg még most is irreálisan drága az SMS.

    a szolgáltatóknak csak nem érdeke, hogy netezz, az meg, hogy ezt korlátlanul tedd főleg nem.

  • KTTech

    veterán

    válasz MaCS_70 #240 üzenetére

    Nem tévedés szerintem, de ezekben a döntésekben a mérnököknek kustibolhás, pofád alaphelyzetbe állítod a neve egyébként is... :)
    A marketing eldönti mi lesz, mit lehet eladni, meghatározza az árat is, a mérnökök meg szépen megcsinálják, de szigorúan a lehető legszűkebben tervezve az erőforrásokat (hogy a kihasználtság a 100%-hoz közelítsen) a tervezettnek megfelelően, hogy meg legyen a gazdaságos üzemeltetés. Ha kevés az erőforrás, akkor majd bővítenek (ha megéri)...

    Kb. ennyiről szól a történet. Ahol nincs korlátlan adatforgalom, ott előbb-utóbb nem lesz előfizető, és lehet pislogni bevétel nélkül... QoS meg most is van a hálózatokon.

    [ Szerkesztve ]

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

  • RPZ

    tag

    válasz MaCS_70 #240 üzenetére

    Bocs, kicsit hosszan írtam, de érdekes ez a sávszélesség téma, és kicsit elkalandoztam :).

    Itt nagyon jól elkaptad a lényeget:
    "a hálózaton átnyomandó tartalom ugye ... exponenciálisan növekszik."
    Minden ami technológiával kapcsolatos, az exponenciálisan növekszik. Kurzweil után én is szingularitáriánus lettem :). Jól látható, hogy a sávszélesség kb. 3 évente duplázódik. Az adatforgalmazás szintén ugyanígy (éppen úgy, mint a számítási teljesítmény, a tárolókapacitás, stb.)!

    Teljesen egyetértek az elvvel, hogy a felesleges pazarlás értelmetlen! Viszont: lehetne büntetni a pár %-nyi extrém usert, de minek? Mindig voltak ilyenek, de mindig elfértek. Eddig sem voltak nagyon ilyesmi korlátozások, ezután sem lesznek, a végcél a TELJES információs szabadság, a trendek a végtelen felé tartanak. Most kb. 22 Mbit a világ átlagos internetelérési sebessége, kb 15-20 év múlva pedig el fogja érni az 1 Gbit-et! Nemsokára túlszaladnak az elérhető lehetőségek a userek igényein. Bár az igényeket mesterségesen tudják még növelni, de már 3-500 Mbitnél a nagy átlagnak bőven ki lesznek maxolva az igényei, Gbitnél pedig tökéletesen. Ha normál minőségű 4k-s videostreamből (mondjuk 50mbit) 3-at akarnak egyszerre futtatni a háztartásban, az is kijön 150 Mbitből. A leggyakoribb legnagyobb adatsűrűségű tartalomnak, a videóknak van felülről egy korlátossága, mert a 8k-t már csak 50 év múlva fogják tudni lenyomni a userek torkán, amikor mindenkinek 3 méteres átmérőjű kijelzői lesznek otthon.

    Most még sokan be vannak ragadva Mo-on 2-10 Mbit között, de előbb-utóbb mindenhová ki fog gurulni az üvegkábel. Azon pedig előbb-utóbb MINDENKINEK meg fogják valósítani a kb 2,5Gbit leltöltés /1,5
    feltöltés sebességet. A Cisconak volt egy ilyen című előrejelzése: "Zettabyte era". De nem kell nagy ész hozzá, a trendek egyértelműek és megállíthatatlanok.
    Ha ma egy közepes user havi 100GB-ot forgalmaz, akkor 10 év múlva 1 TB-ot fog.
    A modemes idők után 384 kbit-tel indultam, és most ért el hozzám az üvegkábel, 8Mbitről átállok 30-50Mbitre (de 120Mbit-re is válthatnék). Ha az 56 kbites modemtől számolom, akkor 2000X-esre gyorsult az elérhető sebesség :D! 8, max. 10 év múlva biztosan válthatok majd 1 Gbitre is!!!

    És azt mondom bőven lesz értelme, sőt, a Gbit/Gbit már megadná a teljes információs szabadságot!
    A winchesterek kb. 120 MB-al másolgatnak, 1 Gbittel már ténylegesen meg tudom tenni, hogy a világ másik pontjáról mondjuk ftpvel csak áthúzzam a haver fájljait. Pl. van egy 4k-s 2 órás videofelvétele a nyaralásáról, az egy 40 GB-os fájlocska. Még így is 5,5 perc lenne amíg áthúznám, de nem idegeskednék, mert a HDD max írási sebességével tudnám másolni. Persze ehhez az kell, hogy neki legyen 1 Gbites feltöltési sebessége. Egy ilyen zökkenőmentesség még abszolút jogos elvárás lehet, hiszen az idő az ember legértékesebb kincse.

    /Persze mindeközben mozdulunk el a mozgó alkatrész mentes tárolás felé, az SSD-k már jóval gyorsabban irkálnak :)/.
    Ráadásul, egy háztartásban előfordulhat, hogy 3-4-en egyszerre szeretnének minél nagyobb sávszéllel forgalomigényes dolgot művelni. Pl. 4k-s filmletöltés, 4k-s videotelefonálás, pc-s játék letöltés, akármi. A játékok már ma is 50 GB-osak, most jön majd a Star Citizen, 100 GB-os lesz, 5-10 éven belül 100-300 GB-os lesz minden A kategóriás cím.
    Szóval őrült nagy adatforgalmak lesznek, ehhez őrült nagy sávszélességekkel. A user szempontjából nézve nyilván ekkora sebességeknél már csak nagyon ritkán lenne kihasználva a teljes sávszélesség, viszont a hálózat ugyanúgy fullon elfoglalt lesz majd, hiszen 10 év múlva már 8 milliárd ember akarja használni azt, ahogy az elmaradott régiók is felzárkóznak.

    Végső célnak jó lenne, hogy hatalmas fájlokat ne 5-15 óra alatt lehessen elérni (engem ez jelen pillanatban borzasztóan idegesít), hanem 5-10 perc alatt. Itt nagyjából kimaxolódna a dolog, és onnan erőteljesen elmozdulnának az irracionalitás irányába a tovább növekvő igények.
    De a szingularitásban úgyis teljes lesz az irracionalitás, és minden kifordul majd magából :D.

    Van már olyan hely is a világban, ahol a 100 GBitet vették célba.
    [link]
    So residents in some parts of Minneapolis might be feeling like they won the Internet lottery this week with the debut of 10-gigabit-per-second service.
    "The next logical step" is 40 gigabits per second, followed by 100 gigabits, Caldwell said. "We are already working on 100 gigabit. There are bigger things to come."

    30-40 év múlva elérhetjük világszinten az átlagos 100 Gbit-et, vicces lesz.

    A UPC csomaghoz szólva: egyetlen értelme van a korlátlan csomagnak, és az pedig a HD videózás. Emlékeim szerint a Youtube-on fél órányi 720p videó kb 700 MB, ami azt jelenti, hogy 3,2 Mbit-es letöltés elég lehet hozzá. Ha mindig tudná hozni a hálózat a 4 Mbitet (a legnagyobb csomagban), akkor még éppen cipőskanállal, de elég lehetne ez a sebesség. Jobb lenne 10 Mbit, arra már azt mondanám, hogy kimaxolta az igényeimet :D! Így picit necces, tesztelni kellene.

    [ Szerkesztve ]

  • kchris78

    veterán

    válasz MaCS_70 #293 üzenetére

    ez egy kisebbseg. hidd el ha tomegesen ternenek at az emberek mobilnetre vezetekes helyett mint te nem birna el a halozat. vagy, ha az a kisebbseg is atterne akik az igazan nagy adatmennyisegeket megmozgatjak vezetekesen. de pont ok (mivel nincs olyan csomag, ill. nagyon draga amivel vezelyeztetni lehetne a halozatot) nem ternek at.
    Mint ahogy pl a fovarosban is ha sok autos atterne bkvra siman osszeomlana, hiszen igyis a fo vonalakon tomegnyomor van csucsidokben...

    Ott van a BIX, nyilvanos! Barki osszehasonlthatja hogy melyik szolgaltatonak mekkora a forgalma nagysagrendileg. (upc 40gbit pl, voda 10) mas kapcsolataik is vannak a teljesseg kedveert de a nagysagrend stimmel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák