Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz Heimdallr75 #187 üzenetére

    Viccet félretéve ez egy olyan jogi szabályozás ami ha egy kereseti kérelmet nyújtanék be a jogvédő szervezet(ek) ellen a számlákkal a termékekről amit privát célra használok, jó eséllyel nyerhető per lenne.
    Jelenleg nem nyerhető a per, mert a jogdíj az átalánydíj, és mint ilyen, igazságtalan. Ez van.
    A javaslatod megint egy olyan jogi helyzet lenne, amiből az átlagember semmit sem profitálna, legfeljebb alapot teremthetne a magáncélú másolás korlátozására. Most komolyan, ki a f*szom fog bíróságra menni, hogy visszakérje az 1000 forint jogdíját, meg ki tudja hitelesen igazolni, hogy az adott adathordozóra soha semmikor nem másolt fel jogvédett anyagot? Az egész törvénynek semmi gyakorlati értelme nem lenne, tehát a törvény felesleges lenne.

  • Brutforsz

    aktív tag

    válasz Heimdallr75 #187 üzenetére

    „Ez megint fogalomzavar szerintem, a kamara nem teljesen ugyanez.”

    Nincs itt semmi fogalomzavar. A kamara ugyanúgy egy civil szervezet, amelynek a törvény gyakorlatilag ellenszolgáltatás nélkül juttat pénzt a kötelező tagság előírásával.

    „ÉS ezért mindenkit »tolvajnak« kell nevezni ezért?”

    A jogszabályban szó sincs tolvajokról, olyan személyekről írnak, akiknek meghatázott alkotásokról joguk van magáncélra másolatot készíteni. Az meg, hogy egy sajátos érdekeket védő gittegylet esetleg ismeretlenül tolvajnak nevez, nem hiszem, hogy különösen meghat, pláne úgy, hogy te pedig vesztegetéssel vádoltad meg őket – ez meg nyilván őket nem hatja meg. :)

    „...külföldön vásárolok, ennyit teszek.”

    Ha külföldön vásárolsz, akkor viszont nem értem korábbi kifogásaidat a jelenlegi helyzettel szemben, mivel nem vonatkoznak rád az általad írottak:
    „törvény kötelez, hogy a családi fényképeim tárolása után egy ismeretlen előadót támogatok.
    Továbbmegyek, kinyomtatom a saját levelem, azon a nyomtatón amire szintén reprográfiai díjat fizetek.”

    illetve
    „szeretném megkérdezni hová küldjem az igazolást a múlthéten megvásárolt 5 db dvd-lemezem és 4Gb-os memóriakártyám (amit a saját fénmyképezőmbe vettem a családom fényképezése céljából, gondolom ezért nem kell kismiska discohakni csapanak jogdíjat fizetnem) ügyében hogy visszakapjam a »matrica« árát.”
    Ha külhonban szerezted be ezeket, akkor vagy nem, vagy jóval alacsonyabb jogdíjat fizettél, mint itthon tetted volna, visszatérítési igényedet az adott ország megfelelő szerveinél jelezheted.

    „Elérni bármit akkor tudnék ha rézbőrű lennék mint az államfőnk.”

    Schmitt Pál – csak így ránézésre – nem indián.

    „...ha egy kereseti kérelmet nyújtanék be a jogvédő szervezet(ek) ellen a számlákkal a termékekről amit privát célra használok, jó eséllyel nyerhető per lenne.”

    Javasoltam korábban, hogy amennyiben úgy gondolod, lépj a tettek mezejére, ha az igazságérzetedet ennyire nem hagyja nyugodni az ügy.

    Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

Új hozzászólás Aktív témák